Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για βοηθάτε παιδιά λίγο στο μαγείρεμα της συνταγής που φαίνεται στην φώτο.

Καταρχήν πάμε για 6mg νικοτίνη και βλέπω σωστή αναλογία 70/30 με 1 μήνα οριμανση :(

Ποιο είναι το σωστό να κάνω τώρα ,να βάλω χώρια vg μετά pg και μετά να ψάξω για 20 νικοτίνη (εδώ είναι τα δύσκολα)

Η αν υπάρχει έτοιμη βάση 6 να ρίξω μέσα στο μπουκάλι 422,5ml και τέλος;

Αν και η δεύτερη επιλογή φαίνεται ποιο εύκολη (αν υπάρχει έτοιμη βάση ) δεν ξέρω αν θα το κάνω γιατί η δικιά μου βάση δεν μου βγήκε και τόσο σε αναλογια vg/pg ,αλλά ούτε και 6 νικοτίνη.

Αν δεν βρω 20 νικοτίνη αλλά 18 η 24 τι βάζω μέσα ;

Λογικά η νικοτίνη πρέπει να είναι και αυτή σε 70/30 γιατί μετά αλλάζει όλοι η αναλογία

Τελικά το έφτιαξα με νικοτίνη υπολογισμένη κοντά στο 50/50 όπως πολλοί σωστα ανέφερε ένας φίλος.

Υπομονή τώρα ένα μήνα σχεδόν για το ατμισμα.

Δώστε καμια πρόταση για ποιο γρήγορη ωρίμανση του υγρού....

(Σκέφτομαι να βγάλω 30ml από τα 500 )

Κούνημα κάθε μέρα ,κανένα ζεσταμα ,καμία συσκευή αναδευτήρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τελικά το έφτιαξα με νικοτίνη υπολογισμένη κοντά στο 50/50 όπως πολλοί σωστα ανέφερε ένας φίλος.

Υπομονή τώρα ένα μήνα σχεδόν για το ατμισμα.

Δώστε καμια πρόταση για ποιο γρήγορη ωρίμανση του υγρού....

(Σκέφτομαι να βγάλω 30ml από τα 500 )

Κούνημα κάθε μέρα ,κανένα ζεσταμα ,καμία συσκευή αναδευτήρα;

 

Εγω θα προτεινα εαν μπορεις να μην σπασεις το υγρο ουτε για 10 μλ νωριτερα της ωριμανσης. Καλυτερα να περιμενεις γιατι τα 10 μλ εσυ που θα παρεις για να δοκιμασεις δεν θα ειναι ενα ενιαιο μιγμα και θα σου διαλυσει την συνταγη. Καθε μερα αναδευση κυκλικη. Οχι φραπεδιερα. Ανοιγμα το μπουκαλακι να εισαχθει φρεσκος αερας με καθαρο οξυγονο. Επισης διπλα η πανω σε μια συσκευη που παραγει θερμοτητα πχ ψυγειο. Για αναδευτηρα μπορεις να κανεις homemade κατασταση με εναν ανεμιστηρα Η/Υ βγαζοντας τις λεπιδες του, βαζεις ενα μαγνητη απο σκληρο δισκο Η/Υ στο κεντρο του ανεμιστηρα και μετα μεσα στο δοχειο εναν κυλινδρικο μαγνητη.Προσωπικα θεωρω οτι καθημερινο ανακατεμα με αυξημενη θερμοκρασια αρκει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι κ εγω ν δοκιμασω DIY υγρο. Δεν θελω να εχει καθολου νικοτινη το υγρο μεσα οποτε απο οτι εχω καταλαβει αγοραζω απο φαρμακειο PG και VG (της chemco απ οτι καταλαβα ειναι οκ), επισης αρωματα συμπυκνωμενα και τα κανω μιξη στις αναλογες δοσολογιες? Δεν χρειαζεται κατι αλλο ετσι? Αν πχ θελω να κανω μια μιξη 70-30 VG-PG και αρωμα σε ποσοστο 5% και θελω να κανω 100ml παιρνω 95ml απο το μιγμα VG-PG και 5ml αρωμα, τα ανακατεβω κ ειναι ετοιμο?

 

 

Επισης μια διευκρινιση για τις μπαταριες. Βλεπω δινουν δυο τιμες αμπερ. Μια συνεχης εκφορτισης και μια στιγμιαιας. Εμας οταν λεει το μοντακι οτι θελει πχ τουλαχιστον 25Α μπαταρια, θελουμε 25Α συνεχης ή 25Α στιγμιαιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον kaklikos η ζέστη βοηθάει κάνε τώρα κανα φρούτο και περίμενε τον μήνα με ολόκληρο το μείγμα

 

jimskeet2002

samsung 30Q οι καλύτερες μπαταρίες για το μοντ σου κατά τα άλλα για τα υγρά όπως τα γράφεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gearbest.com/e-liquid/pp_576798.html

Αυτο εδω πηρα. Βασικα τωρα ξεκιναω το ατμισμα και πηρα αυτο το πακετακι να δοκιμασω κ εβαλα κ ενα μπουκαλακι υγρο για αρχη. 

Να τα αποφευγεις τα υγρα απο Κινα, 90% ειναι απαισια και δεν ατμιζονται, ειδικα οταν εισαι νεος ατμιστης πρεπει να κανεις ψιλοκαλα υγρα για να μην απογοητευτεις, αν πας για mtl atomizer θα σου προτεινα halo-liqua για αρχη και μπορεις να τα βρεις Ελλαδα, αν θες πνευμονικα αλλαζει το πραμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος!

 

Απο PG και VG  βρηκα και αυτες εδω

https://www.cleansmoke.gr/product-category/vasis-diy/kertus/

Στην ιδια τιμη με τις chemco. Ποιες να προτιμησω?

 

Επισης καποιες ερωτησεις για τι διαδικασια.

 

Την pg και vg αφοτου τις αναμειξω εχουν οριο ζωης? Η μπορω πχ να παρω 1L απο την καθε μια. Να τις κανω μιξη μαζι σ ενα μεγαλο μπουκαλι στην αναλογια που θελω κ οποτε χρειαζομαι για μιξη με αρωμα απλα να παιρνω απο το μπουκαλι τα ml που θελω κ να το ξανα αποθηκευω?

 

Επισης οταν χρησιμοποιουμε συριγγα για να κανουμε τη μιξη μετα η συριγγα παει για πεταμα? Η μπορουμε να την καθαρισουμε κ να την ξανα χρησιμοποιησουμε σε επομενη μιξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τα λες έχεις την βάση έτοιμη και προσθέτεις άρωμα την συριγγα την πλένουμε στο  τέλος όποια και να διαλέξεις εντάξει είναι 

Δεν μπορώ την ερώτηση θα την κάνω την νικοτίνη την ξεχνας?

 

gkarabid

Πάρε κανένα άρωμα shake and vape για όσο περιμένεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απλα δεν θα βαζω νικοτινη καθολου. 

Βασικα το καπνισμα που κανω ειναι 3-4 τσιγαρα τη μερα κ αυτο απλα γιατι μ αρεσει μετα το φαγητο η με τη μπυρα εξω κλπ. Δεν εχω θεμα εθισμου δηλαδη. Και να μην κανω μια βδομαδα καθολου δεν εχω κανενα θεμα. Τωρα ειπα να το γυρισω στο ατμισμα και απο τη στιγμη που δεν τη χρειαζομαι τη νικοτινη ειπα να μη βαζω καν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλες φορες το εχω σκεφτει και το εχω σταματησει για μηνες αλλα παλι το ξανα αρχιζω στον ιδιο βαθμο. Αφου 3-4 τσιγαρα τη μερα τα ευχαριστιεμαι κ μπορω και το ελεγχω, πιστευω θα μπορω να ελεγχω και το ατμισμα. Κ αυτο με την ιδια συχνοτητα εχω σκοπο να το κανω, να το πιανω 3-4 φορες τη μερα. Θα εχει κ πιο ωραια γευση. Δεν θα βρωμας κ τσιγαριλα μετα, ρουχα κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3-4 τσιγάρα την ημέρα τολμώ να πω ότι έχεις εθιστεί και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι...

 

Αλλά αν είναι όντως όπως τα λες κάνε την χάρη στον εαυτό σου και σταμάτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με το φιλαρακι απο πανω. Μην μπλεξεις με ηλεκτρονικο. Εφοσον μπορεις και το κοντρολαρεις ετσι το τσιγαρο προσπαθησε να θεσεις ενα οριο. Μειωσε τα στα 2, ασχολησου με κατι αλλο εκεινη την στιγμη να ξεχαστεις! Ειναι μια ιδεα της στιγμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το κανω 10 χρονια τωρα. εδω περασα κ απο στρατο κ το κρατουσα παλι εκει. Κ μπορει να τυχει να περασουν κ μερες κ να μην κανω καν. Δεν νομιζω να χω θεμα. θα φανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρειαζόμουν με προσπάθεια ένα πακέτο την ημέρα καποιός άλλος δύο πακέτα και ο φίλος 4 τσιγάρα ο καθένας όπως βολευότανε εστώ και από τα 4 τσιγάρα το ητ είναι καλύτερο προπαντώς αφου το πάει και χωρίς νικοτίνη 

 

και αφού είσαι χωρίς νικοτίνη και με μικρές ποσότητες θα σου πρότεςινα να πας σε pink mule  είναι ακριβότερη αλλα΄κατά κοινή ομολογία και από τις καλύτερες βάσεις

 

http://www.e-smokers.gr/shop/atmistikes-vaseis-pink-mule/pink-mule-blue-label-100ml-100-vg/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις καλυτερη απο Fagron και chemco? Λεω γ αρχη να παρω απο ενα λιτρο fagron vg και pg και ενα αρωματακι atmos lab ή TPA να δοκιμασω να κανω μια γευση να δω αν αξιζει κ μετα να ψαχτω περισσοτερο με γευσεις κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...