Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μάλον δεν ανοίξατε το λίνγκ που έβαλα αλλά αν κατάλαβα καλά έχει 48μγ 150μλ * 2  50 Ε

το ανοιξα, οτι θα με ενδιεφερε απο το μαγαζι ειναι εκτος αποθεματος. Θα τα ξαναφερετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά από ότι κατάλαβα υπάρχει δυσκολία με τις νικοτινούχες βάσεις... Αν υπάρχει καμιά λύση εκτός από το να αγοράζεις 10ml 4ευρώ καλό θα ήταν να την έχω σε pm XD

 

palasd
ε
υχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές μου ήρθανε τα πράγματα τώρα περιμένω να γίνει ωρίμανση στα υγρά !
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Θα ηθελα να ρωτησω πληροφοριες για ποια συσκευη να επιλεξω. Το budget που παιζει ειναι 55-65 ευρω. Ευχαριστώ! (επειδη ειμαι λιγο ασχετος απο αυτα, θελω ολοκληρο kit).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aggkeh

https://www.skroutz....ico-75Watt.html

https://www.skroutz....85-Mod-85W.html

 

https://www.skroutz....ilus-2-2ml.html

 

https://discountstor...h-nom-flat-top

 

Μετά το μόνο που θα χρειαστεις ειναι υγρά βέβαια καλό είναι κάποια στιγμή να πάρεις και μια δευτερή μπαταρία και έναν φορτιστή ώστε να μην καταπονείς την πλακέτα με την φόρτωση

 

Petre_Gr

Κανενα πρόβλημα φίλε μου και ότι χρειαστείς ρώτα. 

Για νικοτίνη κάτι είδα σε ένα σαιτ εχθες και το έβαλα για πάρε ένα τηλ και ρώτα άμα υπάρχει και ισχύει το παρακάτω

https://xsmokers.gr/...ase-150ml-48mg/

 

Αν το κάνεις σε παρακαλώ ενημέρωσε μετά έτσι για να έχω άποψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κόστος πέφτει σχεδόν στο μηδέν. Σύρματα και βαμβάκια είναι σχεδόν τσάμπα. Ο καθένας τα αλλάζει όποτε θέλει, ουσιαστικά είναι στην ευχέρεια σου επειδή ακριβώς δεν έχει κόστος. Το μόνο θέμα είναι η βαρεμάρα, αν δεν βαριέσαι το αλλάζεις και κάθε μέρα το βαμβάκι, χωρίς φυσικά να είναι απαραίτητο. Γενικά, ναι, φυσικά αξίζει. Κάποιοι μπορεί να είναι λίγο μπελαλίδικοι στο στήσιμο και αν δεν το κάνεις σωστά να έχεις διαρροές ή καμμένο, αλλά πλέον έχει και ένα σωρό που είναι γελοίοι στο στήσιμο και πρέπει να είσαι εντελώς ατσούμπαλος για να μην στηθούν σωστά. Σχετικά με την κατανάλωση υγρού, εξαρτάται ποιον θα πάρεις. Είναι όπως και με αυτούς που παίρνουν έτοιμες, αν ο άλλος είναι φουλ αεράτος κτλ., λογικό να καταναλώνει πολύ υγρό. Υπάρχουν και ένα σωρό που έχουν νορμάλ κατανάλωση.

 

Γενικά λέει από άποψη κόστους, αλλά θέλει να ασχολείσαι λίγο παραπάνω, χάνεις ουσιαστικά την ευκολία του "αλλάζω αντίσταση μέσα σε 15" και είμαι έτοιμος", αλλά από απόδοση, κτλ., φυσικά αξίζουν.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Σημερα μου καηκε μια καινουργια αντισταση στο ακυρο και με την ξενερα ψηθηκα πιο πολυ για επισκευασιμο. Καλα και εκει θα καιγεται, απλα δεν θα φευγουν τα ιδια λεφτα τζαμπα.

 

Με μια μικρη αναζητηση που εκανα, επισκευασιμους καλους και οικονομικους που να κανουν και για τσιγαρισιες τζουρες βρηκα τον Goblin Mini V3 και τον Merlin Mini:

https://www.fasttech.com/products/3028/10014953/5435800-authentic-youde-ud-goblin-mini-v3-rta-rebuildable

https://www.fasttech.com/products/0/10020732/6131700-authentic-augvape-merlin-mini-rta-rebuildable

 

Ποιο πολυ μου αρεσει ο goblin μιας και παιρνει και επεκταση και παει στα 4ml. Ποια ειναι η γνωμη σας?

Επισης εχω παρατηρησει πως το smok alien που εχω δεν διαβαζει καλα τις αντιστασεις. Δεν βγαζει σχεδον ποτε το ιδιο οταν βγαζω και ξαναβαζω την ιδια αντισταση. Το εχω μονο δυο μηνες και δεν ξερω κατα ποσο πρεπει να ανησυχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο goblin είναι για πνευμονικές. Ο merlin πολύ καλός και σχετικά υποτιμημένος, έχει βάσεις που τον μετατρέπεις και σε πνευμονικό και σε πολύ σφιχτό τσιγαρίσιο. Αφού όμως θέλεις τσιγαρίσιες και σε ενδιαφέρει η χωρητικότητα, σου προτείνω ανεπιφύλαχτα αυτόν: http://www.zerobacco.gr/ilektronika-tsigara/atmopoiites-episkeyasimoi/doggystyle-2k16-rta-by-sxk.html

 

Θα είχα γλιτώσει πολύ κόπο και κυρίως χρήμα αν ήταν ο πρώτος μου επισκευάσιμος. Τιμή, γεύση, ευκολία στησίματος, 3,5ml, αναμφίβολα από τους πιο vfm bestellers. Όσον αφορά την αντίσταση είναι φυσιολογικό να έχεις αποκλίσεις στο διάβασμα, με τις επισκευάσιμες που θα στρίβεις ωστόσο θα δεις βελτίωση σε αυτό το θέμα. Γενικώς μια απόκλιση πάντα θα την έχεις μόλις ξαναβιδώσεις τον άτμο. Εκεί που πρέπει να "ανησυχήσεις" είναι όταν οι αποκλίσεις συμβαίνουν με τον άτμο κουμπωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη στιγμή που μιλάμε πωλείτε στα 61€ ο Kayfun Lite Plus που απευθύνεται σε όσους θέλουν τσιγαρίσιο ατμοποιητή και αποτελεί προϊόν που κανείς δεν αμφισβητεί.

Παρατηρώ πως ελαφρά τη καρδία προτείνετε κλώνους! :) No hard feelings αλλά με έναν κλώνο δεν πλησιάζεται καθόλου το αυθεντικό προϊόν. Αντιθέτως, σχηματίζετε, βάσει κλώνου, λάθος άποψη για τον γνήσιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μην προτείνουμε κλώνους όταν είναι αψεγάδιαστοι και κάνουν τη δουλειά τους με το παραπάνω? Και ποιος είπε ότι κάποιος θα πάρει κλώνο για να σχηματίσει άποψη για τον γνήσιο? Αυτό πρώτη φορά το ακούω, αλλά τέλος πάντων. Ο kflp btw είναι ατμοποιητής 3 ετών πλέον. Αν ήταν να δώσω 60 ευρώ αυτήν την περίοδο καλύτερα να έπαιρνα 3 κλωνοdoggyδες και να μην ξανασχολιόμουν με επισκευάσιμους για την επόμενη 3ετία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να μην προτείνουμε κλώνους όταν είναι αψεγάδιαστοι και κάνουν τη δουλειά τους με το παραπάνω? Και ποιος είπε ότι κάποιος θα πάρει κλώνο για να σχηματίσει άποψη για τον γνήσιο? Αυτό πρώτη φορά το ακούω, αλλά τέλος πάντων. Ο kflp btw είναι ατμοποιητής 3 ετών πλέον. Αν ήταν να δώσω 60 ευρώ αυτήν την περίοδο καλύτερα να έπαιρνα 3 κλωνοdoggyδες και να μην ξανασχολιόμουν με επισκευάσιμους για την επόμενη 3ετία.

 

Δεν έχω σκοπό να έρθω σε αντιπαράθεση.

Απλά όπως έχουμε ξαναπεί με την αγορά κλώνων:

  • Δεν σέβεσαι τον κατασκευαστή (βλ. πνευματικά δικαιώματα κλπ). ΟΚ αυτό έχει να κάνει με την ηθική του καθενός.
  • Μην σεβόμενος την δουλειά του κατασκευαστή είναι λογικό να βγαίνουν λιγότερα καινοτόμα κλπ προϊόντα στην αγορά
  • Οι κλώνοι ΔΕΝ φτάνουν σε ποιότητα τους γνήσιους
  • Οι κλώνοι περνάνε (αν περνάνε) αμφιβόλου ποιότητας QC
  • ΔΕΝ μπορείς να είσαι σίγουρος για τα μέταλλα που χρησιμοποιούνται για την κατασκευή κλώνων
  • Τίθενται θέματα ασφάλειας & υγιεινής (βλ. διαβρωμένα μέταλλα, o-rings με "βρωμιά-μάκα" κλπ)

Και λέω για τελευταία φορά πως αντί να πάρει κανείς κλώνο, μπορεί να πάρει ΓΝΗΣΙΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ.

Ατμοποιητές όπως:

  • Aromamizer Supreme
  • Fodi F2
  • Desire Yuri
  • Desire Mad Dog
  • Zephyrus V2
  • Halo Murdex κλπ

είναι ατμοποιητές εξαιρετικής ποιότητας και απόδοσης.

 

Σε κάποια πράγματα είναι ό,τι πληρώνεις, παίρνεις.

Ένα φθηνό προϊόν δεν είναι αυτόματα και ένα καλό προϊόν.

Καμιά φορά νομίζουμε πως επειδή αγοράζουμε φθηνά, κάνουμε έξυπνες αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εκανα αγορά καποια υγρά που ηθελα απο το fasttech.

Ποσες μερες περιμένω περιπου για παράδωση;

με singapore post τα πηρα αρα το κλασικο με τα κινεζικα 20-25 μερες max 45?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία 10 εργάσιμες ημέρες φίλε μου.

Εκτός αν σταματήσουν τελωνίο και τραβήξει πολύ η ιστορία.

Δύο δεματακι που περίμενα (κόστος το ένα 8€ και το άλλο 17€) σταμάτησαν αλλά δεν πλήρωσα κάτι παραπάνω.

Φυσικά ήταν για καμία εβδομάδα στα γραφεία Θεσσαλονίκης.

Για τους κλονους να πω και εγώ (έχω στην κατοχή μου kayfun v5) ότι δίνεις περνεις με ότι συνεπάγεται αυτό.

Απλώς μερικές φορές βλέπεις κάποιους ατμ σε εξωφρενικές τιμές και απορεις στην τελική αν αξίζουν τα γιούρια τους ;) για ένα(και παραπάνω) κομμάτι μετάλλου + την ιδέα (σχεδιαστικό)

Καλή Ανάσταση σε όλους μας παιδιά και πάνω από όλα ΥΓΕΙΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο υγρα πηρα συνολο 90ml παρα πολυ μικρο δεμα! συνολο 14ε νομιζω οποτε απο κοστος δεν εχω θεμα.

ας υπολογιζω 20 συνεπώς να ειμαι μεσα.

Ευχαριστω καλη ανάσταση σε ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο υγρα πηρα συνολο 90ml παρα πολυ μικρο δεμα! συνολο 14ε νομιζω οποτε απο κοστος δεν εχω θεμα.

ας υπολογιζω 20 συνεπώς να ειμαι μεσα.

Ευχαριστω καλη ανάσταση σε ολους.

Το μόνο να είναι σε 10ml φίλε μου γιατί από εκεί και πάνω κατάσχονται
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...