Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Baator συμβουλεψες τον ανθρωπο καπως αντιθετα θα ελεγα εγω και θα εξηγησω αμεσως το γιατι.

Το θέμα είναι με τις πιο μεγάλες συγκεντρώσεις υγρού που θερμαίνεται ανομοιόμορφα, ένα μέρος αεριοποιήται κάπως εκρηκτικά και παρασέρνει το υπόλοιπο, καυτό και σε υγρή ακόμα μορφή με την ροή του αέρα προς το επιστόμιο.

Είτε λόγω υπερβολικής ρύθμισης στην ροή του υγρού.

Είτε με λιγότερο βαμβάκι που αφήνει χώρο για συγκέντρωση υγρού εσωτερικά της αντίστασης.

Είτε με σφικτό βαμβάκι που οι ίνες του δεν αφήνουν χώρο για το υγρό και το οδηγούν να σχηματίσει σταγόνες εξωτερικά της αντίστασης.

Οποτε αρχικα μειωσε το βαμβακι.αυτο ειναι το κυριοτερο.στη πορεια εαν δεν αλλαξει κανε τα υπολοιπα που σ ειπα.

Ευχαριστω για την απάντηση , πολυ βαμβάκι δεν νομίζω να εχω βάλει , ίσως θα έλεγα ότι ειναι και λίγο σε σχέση με τα tutorial που βλέπω στο Ίντερνετ .

Όταν λες στον πρώτο λόγο : υπερβολική ρύθμιση στην ΡΟΗ του υγρού , πως το εννοείς ? Ότι ειναι γεμάτο το Τανκ?

Πάντως εγω πιστεύω ότι μπορεί να ειναι το νούμερο 2..

που πας με αυτη την αντισταση ???? :P  :devil:

 

 

wcbu6t.jpg

 

 

 

 

βασικα γι αυτο παιζω τοσο χαμηλα

 

 

ejcw0x.jpg

 

 

 

Εγω όμως παίζω εκει για θελω τσιγαρισιες ... κάνω κάποιο λάθος σε αυτο ?

Ποια ειναι η καλύτερη διάμετρος για τσιγαρισιο τζούρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

κοιτα κ εγω για τσιγαρισιες ειμαι με το συγκεκριμενο setup.

 

το βιδακι του αερα ειναι στην μεση βιδωμενο , και εχω το χαρακτηριστικο σφυριγμα του kayfun.δεν ειναι ουτε τερμα σφυχτο ουτε τερμα αερατο για kayfun lite plus

 

2.5 πυρινας , με 0.4 κανθαλ α1. σπειρες δεν θυμαμαι αλλα μαλλον 6-8. δες το.

 

μια ιδεα λιγοτερο βαμβακι μεσα στην αντισταση (για να ποτιζεται πιο ευκολα) (να μην ειναι πολυυυυ πυκνο δηλαδη, ουτε τερμα αραιο ομως) και αρκετουτσικη ποσοτητα βαμβακιου στο deck. (αν θες πες μου να βγαλω φωτο αυριο που θα τον ξαναγεμισω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα κ εγω για τσιγαρισιες ειμαι με το συγκεκριμενο setup.

 

το βιδακι του αερα ειναι στην μεση βιδωμενο , και εχω το χαρακτηριστικο σφυριγμα του kayfun.δεν ειναι ουτε τερμα σφυχτο ουτε τερμα αερατο για kayfun lite plus

 

2.5 πυρινας , με 0.4 κανθαλ α1. σπειρες δεν θυμαμαι αλλα μαλλον 6-8. δες το.

 

μια ιδεα λιγοτερο βαμβακι μεσα στην αντισταση (για να ποτιζεται πιο ευκολα) (να μην ειναι πολυυυυ πυκνο δηλαδη, ουτε τερμα αραιο ομως) και αρκετουτσικη ποσοτητα βαμβακιου στο deck. (αν θες πες μου να βγαλω φωτο αυριο που θα τον ξαναγεμισω)

καλησπερα φιλε , ακουγεται ενδιαφερον , αν μπορεις και δεν το εχεις γεμισει εννοειται βγαλε μια φωτογραφια να δω πως το εχεις σεταρει.

Δεν γνωριζω πολλα αλλα στην αντιγραφη ημουν καλος απο μικρος οποτε αμα το δω ισως μπορεσω να το κανω κ γω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωριζω πολλα αλλα στην αντιγραφη ημουν καλος απο μικρος οποτε αμα το δω ισως μπορεσω να το κανω κ γω..

Νταξ.. θεουλης!εκλαψα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moυ ήρθαν σήμερα το mod και ο ατμοποιητής... όχι που δεν θα γίνοταν κολήλα...

Γεμίζω το τάνκ , πάω wc να πλύνω δόντια κτλ... γυρίζω και όλο το υγρό χυμένο στο γραφείο... ξεβιδώνω το τανκ να δω αν παίζει τίποτα με το coil.. γμτα το coil ξεφτιλισμένο , και το κερασάκι στην τούρτα? βιδωμένο ανάποδα... και δεν μπορώ να το βγάλω με τίποτα...

 

xGQtRDl.jpg

BH4VLM0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν έχουν βιδώσει την κεφαλή ανάποδα η βάση λείπει .Πάρε την κεφαλή που έχεις δίπλα και δες ,δοκίμασε να βάλεις γάντια μιας χρήσης σου δίνουν καλύτερο κράτημα  αν και πάλι όχι τότε αν έχω δίκιό μια πένσα και κάνεις την δουλεία σου ούτως ή άλλως η κεφαλή είναι νεκρή (περίπου).

 

Επίκοινωνία και με το μαγαζί που το πήρες πριν κάνεις οτιδήποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρχε η βάση φίλε.. όταν πήγα να το ξεβιδώσω μου έμεινε στο χέρι... πήρα τηλ το κατάστημα τους είπα τι ακριβώς έγινε και μου λέει βάλτε δύναμη.... λέω έβαλα όση δύναμη έχω και δεν κουνιέται... και μου είπε να τους το πάω εκεί να μου το ξεβιδώσουν λολ. Είμαι Νίκαια (χωρίς μεταφορικό για κάνα μήνα ακόμα) και το μαγαζί είναι Βάρκιζα... 

 

edit 

 

αφου ξεπέτσιασα τα χέρια μου και αφου πήρα χαμπάρι οτι είμαι βλάκας... με την πένσα έγινε η δουλειά... thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάψηξη μερικες ώρες να παγώσει καλά γαντάκια λαστηχένια μιας χρήσης πένσα και πολυ προσοχή για τα πάσα της καμινάδας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάψηξη μερικες ώρες να παγώσει καλά γαντάκια λαστηχένια μιας χρήσης πένσα και πολυ προσοχή για τα πάσα της καμινάδας

το εχω κανει με τον μελο3, ακριβως το ιδιο, μου ειχε κολλησει η βαση,

 

ο κλειτο δε συγκρινεται καν με το 12αρι φιλε omg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθαν και σε εμένα το πρώτο σκέλος της παραγγελίας για υλικά  pg vg και νικοτίνη 36μγ 100μλ η οποία έγινε 12μγ 300 μλ. για δύο λόγους.

Α είναι πιο εύκολα διαχειρήσημει και να γίνει κάποιο λάθος δεν είναι  τραγικό 

Β θέλω να πιστεύω θέμα οξείδωσης αφού είναι σπασμένη στα τρία τα ποσοστα καθαρής νικοτίνης  έρχονται  σε πολύ μικρότερο βαθμό σε επαφή με τον αέρα 

 

Αντέ τώρα να περιμένεις τουλάχιστον εβδομάδα να δοκιμάσεις τα καινούργια σου υγράκια


kataramenos32

Δυστηχώς  φίλε και αυτά απαγορευοντέ λόγω ΕΦΚ ίσως το μόνο που επιτρέπεται να είναι καθαρή pg  και vg  ίσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...