Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

?Καπου χανομαστε στην μεταφραση

Κτλβα οτι το μπουκαλακι αυτο εχει τις βασεις και το αρωμα ετοιμο. Εγω απλα πρεπει να προσθεσω οση νικοτινη θελω και να το αφησω να ωριμασει. αυτο καταλαβα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κτλβα οτι το μπουκαλακι αυτο εχει τις βασεις και το αρωμα ετοιμο. Εγω απλα πρεπει να προσθεσω οση νικοτινη θελω και να το αφησω να ωριμασει. αυτο καταλαβα :P

1 μηνα τωρα δεν εχεις κανει καθολου μελετη. θα σταματησω να σου φτιαχνω υγρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 μηνα τωρα δεν εχεις κανει καθολου μελετη. θα σταματησω να σου φτιαχνω υγρα :P

τοσα βιντεο και ακομα χανω καπου χαχαχαχαχα αμα δεν κατσουμε μαζι να κανουμε τπτ  θα μεινω νουμπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσα βιντεο και ακομα χανω καπου χαχαχαχαχα αμα δεν κατσουμε μαζι να κανουμε τπτ θα μεινω νουμπ

Κανε αιτηση στην ομαδα vape alchemists στο fb και διαβασε το faq στα αρχεια της ομαδας οταν γινεις δεκτος.

Σε οσα βιντεο εχω προσπαθησει να δω ειναι ενας cringy τυπος μπροστα στην καμερα να μονολογει για κανα 20λεπτο, οποτε προτιμω τα γραπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε αιτηση στην ομαδα vape alchemists στο fb και διαβασε το faq στα αρχεια της ομαδας οταν γινεις δεκτος.

Σε οσα βιντεο εχω προσπαθησει να δω ειναι ενας cringy τυπος μπροστα στην καμερα να μονολογει για κανα 20λεπτο, οποτε προτιμω τα γραπτα

Ωραια ωραια θα κατσω τωρα μια στιγμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

amplaxoublis

Αστά φίλε μου τα παλιόπαιδα να μην σου εξηγούνε τίποτα, αμ ο κολήτος σου ο ίδιος, και εσυ μην του δείξεις τίποτα σια στήσιμο να μάθει ο παλιοχαρακτήρας χαχαχαχαχαχαχα

 

Λοιπων τραβάμε τζούρα κάνουμε και κανα κυκλάκι για παραπάνω γέυση και πάμε ........ είπαμε πάμε άσε τα κυκλάκια.

 

 

υπάρχουν δύο κατηγορίες υγρα Α τα έτοιμα και Β αυτά που κάνεις μόνος σου.

 

Α τι να σου πω εδώ τα πράγματα απλά αγοράζεις και ατμίζεις (με τις υγίες σου άμα έχεις να τα πληρώσεις και σου αρέσουν)

 

Β για διάφορους λόγους αποφασίζεις να το πέξεις ο μικρός χημικός  και να κάνεις τα υγρα σου (μπράβο σου και διάβαζε παρακατώ) .

Τα υγρα αποτελούντε από τέσσερα συστατικα 1 νικοτινη 2 pg 3 vg 4 αρώματα

 

Αλλή μια τζούρα για να πάρουμε δύνάμης και πάμε (όχι χώρις κυκλάκια δεν έχουμε χρόνο )

 

1 Νικοτίνη ειναι η ουσία που είμαστε εξαρτημένοι άμα την κόψεις πέφτεις στην κατηγορία φλωρέξ και μπορείς να ξέχνας το ητ χωρις πρόβλημα στο σπίτι (κάνε όνειρα είσαι μακρία ακόμα). Πλέον κυκλοφορεί σε μπούστερ τον 10 μλ μεχρι  20 μγ στην Ευρώπη για λίγο ακόμα δεν ίσχύουν αυτοι οι περιορισμοι (για λίγο ακόμα). Οπότε επιλέγεις το ποσοστό που θες να ατμίζεις και την βάζεις στην εξίσωση στα νούμερα που θέλεις. Η νικοτίνη μπορεί να είναι είτε pg είτε vg  ή 50 50 αναλόγως τι θες να κάνεις αγοράζεις.

 

2 pg συνήθως βάζουμε για δύο λόγους είτε για το χτύπημα  γδαρσμημο στον λαιμό είτε για να αραιώσουμε την vg .Τα αρώματα κατά 90% είναι pg το θυμόμαστε αυτό για τα ποσοστά μας

 

3 vg είναι υπεύθηνη για το ντουμάνι που βγάζουμε και πολή πηχτή επίσης είναι αυτή που δίνει και την πυκνότητα  

 

Τα παραπάνω συστατικά αποτελούν την βάση σου, αρκετή την ατμίζουν και σκέτη. 

 

4 Αρώματα. Για να έχει γεύση αυτό που ατμίζουμε πρέπει να έχει αρώμα.  Υπάρχουν τα απλά  και τα σύνθετα δηλαδή άμα βαρίεσαι να κάνεις μίξεις τα απλά πέρνεις ένα σύνθετο και καθάρησες. Όταν τελιώσεις  ανακαινείς και τα αφήνεις στην άκρη από μια εβδομάδα απλα φρουτένια μέχρι μήνα καπνικά. Επειδή όμως σε αυτην την ζωη έχουμε μάθει το άρπα κόλα  η εταιρείες έχοουν βγάλει τα υγρα shake and vape όπου σου δίνουν το άρωμα έτοιμο για χρήση χωρης να περιμένεις, βάζεις βάση μέσα ανακατεύεις και ατμίζεις.

 

 

Αυτά είναι τα βασικά ελπίζω να σε κάλυψα πάω να κάνω κυκλάκια

Επεξ/σία από palasd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα έχω δανεικό τον Μέρλιν μίνι καμία βδομάδα τώρα. Κανένα θεμα!

Ελπίζω να τα κατάλαβες τώρα.χεχε

Πάντως με τα one shot βρήκα την υγειά μου.Αν και φτιάχνεις λιγότερο υγρό, σαν νέος στην κατασκευή βολεύει από το να πάρω 10-15 αρωματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μιας και είμαι στην αναζήτηση νέας γεύσης (βαρέθηκα με τα φρούτα) θα ήθελα μια γνώμη για υγρό με γεύση Red bull ή Energy drink γενικότερα.

 

Είναι ωραίο; Ένας γνωστός μου μου είπε ότι είχε πάθει πλάκα που είχε δοκιμάσει μια φορά.

 

Αν έχετε να προτείνεται και συγκεκριμένη μάρκα θα ήμουν ευγνώμων

Επειδη 2 χρόνια κανω ως επι το πλείστον φρούτα κ energy drinks θα σου πω

Toro rojo atmos lab 8/10

MAd fruit mix flavor art 8/10

Energy drink tpa 6/10

Energy drink monster flavorwest 8/10 με αρεωση καπου στο 20%

Energy drink cappela 7/10

Energy drink red one on one 7/10

 

Τα περισσότερα θυμίζουν τσιχλοφουσκα .καlυτερο για μενα την flavor art

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα για πες  εγώ εδώ πάνω δεν έχω one shot και περιμένω στις διακοπες 

περιμενω να γινουν.εφτιαξα ενα french lace tis mop and pop  και ενα madelein mid tis revolut το οποιο βεβαια για καποιο λογο μυριζει αμαρεττο παρα κεικ μελιου που επρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τη σπάει η άσχετη στο μετρό που μεταφράζει το ηλεκτρονικό τσιγάρο...electronic cigarette.

 

You're not allowed to smoke, use ELECTRONIC CIGARETTE....ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

 

Υπάρχει λέξη στα αγγλικά και λέγεται Vape.

 

Μάθετε Αγγλικά ρε μαλάκες....γελάνε με τα χάλια σας. Σε μερικές τουαλέτες έχω δει ας πούμε "Do not throw paper ON the toilet" ...τη διαφορά του on και του in ξέρουν;

 

Να σας δει κανάς Αμερικάνος/ Άγγλος τουρίστας να γελάει με τα κωλοαγγλικά σας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...