Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αρα για να φτιαξω 1,6 - 1,8 Ωμ,

με 0,29 AWG και 5 σπειρες σε 0,25 διαμετρο - ειμαι μεσα?

 

Επισης σε σχεση με Kanthal και συρμα SS,

τι να προτιμησω καλυτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το ss εχει χαμηλοτερη αντισταση απο το κανθαλ

http://www.steam-engine.org/coil.html

Μπορεις εδω να υπολογισεις περιπου. Σου ξανα λεω ομως οτι η αντισταση σαν νουμερο δεν λεει κατι σε regulated mod. Μπορει πχ να βγαλεις μια αντισταση στα 0.8ωμ και 2 αντιστασεις 1.6ωμ παραλληλα που θα σ δωσουν παλι 0.8ωμ και παρολο π θα εχουν ιδια αντισταση δεν θα εχουν καμια σχεση στην συμπεριφορα τους.

Αυτο π παιζει ρολο ειναι η επιφανεια του συρματος κ η μαζα του.

Η επισης μπορει να κανεις μια αντισταση κανθαλ στα 1.6ωμ κ την ιδια ακριβως αντισταση σε παχος κ στροφες με SS και να σ δωσει πχ 1ωμ (τυχαιο νουμερο, απλα του ss θα ναι χαμηλοτερη γιατι το ss εχει χαμηλοτερη αντισταση σαν υλικο) και παρολο π δν θα εχουν ιδια τιμη αντιστασης να εχουν σχεδον ιδια συμπεριφορα.

Επισης το SS δουλευει σε temperature control, ενω το κανθαλ οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα για να φτιαξω 1,6 - 1,8 Ωμ,

με 0,29 AWG και 5 σπειρες σε 0,25 διαμετρο - ειμαι μεσα?

 

Επισης σε σχεση με Kanthal και συρμα SS,

τι να προτιμησω καλυτερο?

 

http://www.steam-engine.org/coil.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ss εχει χαμηλοτερη αντισταση απο το κανθαλ

http://www.steam-engine.org/coil.html

Μπορεις εδω να υπολογισεις περιπου. Σου ξανα λεω ομως οτι η αντισταση σαν νουμερο δεν λεει κατι σε regulated mod. Μπορει πχ να βγαλεις μια αντισταση στα 0.8ωμ και 2 αντιστασεις 1.6ωμ παραλληλα που θα σ δωσουν παλι 0.8ωμ και παρολο π θα εχουν ιδια αντισταση δεν θα εχουν καμια σχεση στην συμπεριφορα τους.

Αυτο π παιζει ρολο ειναι η επιφανεια του συρματος κ η μαζα του.

Η επισης μπορει να κανεις μια αντισταση κανθαλ στα 1.6ωμ κ την ιδια ακριβως αντισταση σε παχος κ στροφες με SS και να σ δωσει πχ 1ωμ (τυχαιο νουμερο, απλα του ss θα ναι χαμηλοτερη γιατι το ss εχει χαμηλοτερη αντισταση σαν υλικο) και παρολο π δν θα εχουν ιδια τιμη αντιστασης να εχουν σχεδον ιδια συμπεριφορα.

Επισης το SS δουλευει σε temperature control, ενω το κανθαλ οχι

 

και μια τελευταια (εμπειρικη ερωτηση) εχει καποιο νοημα να την παλεψω με SS αντι για Kanthal?

θα υπαρξει κατι καλυτερο σε γευση, αμα αφησω το Kanthal με καποιο αλλο συρμα, η τσαμπα το ψαχνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο πολυ αναζητηση αλλα και απο σχολιο του φιλου αμπλαουμπλα αποφασισω να σταματησω το ψαξιμο για τον μερλιν και να παω σε serpent rdta.Ελπιζω να ειναι πολυ καλος!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μιας και είμαι στην αναζήτηση νέας γεύσης (βαρέθηκα με τα φρούτα) θα ήθελα μια γνώμη για υγρό με γεύση Red bull ή Energy drink γενικότερα.

 

Είναι ωραίο; Ένας γνωστός μου μου είπε ότι είχε πάθει πλάκα που είχε δοκιμάσει μια φορά.

 

Αν έχετε να προτείνεται και συγκεκριμένη μάρκα θα ήμουν ευγνώμων 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ δοκιμασε της hexocel το 30ml mix shake and vape με γευση red toro (red bull) και σου προτεινω να ριξεις ενα μπουστερακι (το οποιο γινεται συνολο 40ml-5mg νικοτινη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο πολυ αναζητηση αλλα και απο σχολιο του φιλου αμπλαουμπλα αποφασισω να σταματησω το ψαξιμο για τον μερλιν και να παω σε serpent rdta.Ελπιζω να ειναι πολυ καλος!!!

θα κανεις και δοκιμη αυριο χεχεχε . (με σωστο στησιμο ) 

^ δοκιμασε της hexocel το 30ml mix shake and vape με γευση red toro (red bull) και σου προτεινω να ριξεις ενα μπουστερακι (το οποιο γινεται συνολο 40ml-5mg νικοτινη)

Σχετικα για τα shake  and vape. Τι εταιριες προτεινετε ? απο εξωτερικο ή απο ελλαδα? το ξερω οτι το εχετε απαντησει αναμεσα σε ερωτησεις αλλα αν μπορει καποιος να μου τα πει συντομα μαζεμενα. ευχαριστω <3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι shake n vape και να βρεις θα ναι απο κακο εως μετριο συγκριτικα με το ιδιο προφιλ σε κανονικο steeped υγρο. Καλυτερα παρε ενα concentrate που θελει μια μερα steeping πχ egoist melon custard παρα shake n vape

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι shake n vape και να βρεις θα ναι απο κακο εως μετριο συγκριτικα με το ιδιο προφιλ σε κανονικο steeped υγρο. Καλυτερα παρε ενα concentrate που θελει μια μερα steeping πχ egoist melon custard παρα shake n vape

steeping δλδ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...