Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρις φωτογραφιες μην δινετε συμβουλες ρε σεις μπορει να πεφτετε εξω και να τον τρεχετε απο λαθος σε λαθος... και η αντισταση δεν ειναι αναβει δεν αναβει, μπορει να εχει καποιο hot leg η/και hotspot αναμεσα στις σπειρες που προκαλει το καψιμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γενικα η αντισταση αυτη ειναι πολυ μικρη και στην αρχη εβαλα πολυ βαμβακι.. Τωρα το ξανα εκανα με λιγοτερο βαμβακι και ειναι αρκετα καλα πιστευω . Βεβαια μπορει και καλυτερα αλλα θελει δουλιτσα. 

 

Ποιες αντιστασειςς ειναι για γευση πιο πολυ ? κλαπτον ή κανθαλ?

 

Ο σερπεντ ο 22αρης ειναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ablaoublas_542

άμα ανάβεί βλέπεις και πως ανάβει 

 για πές παράλαβες 
 
 
Ρε γαμώτο το είχα γράψει και δεν ανέβηκε 
 
amplaxoublis

Εγώ όταν δοκίάσα το νικιέλιο δεν ξαναέστριψα με κάνθαλ και όταν δοκίμασα κλάπτον δεν ξαναέστριψα απλό 

 

 
Εγώ δαμάζω το τέρας τώρα 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 
amplaxoublis

Εγώ όταν δοκίάσα το νικιέλιο δεν ξαναέστριψα με κάνθαλ και όταν δοκίμασα κλάπτον δεν ξαναέστριψα απλό 

 

 
Εγώ δαμάζω το τέρας τώρα 

 

ωραια ωραια. Θα τα δοκιμασω και εγω σιγα σιγα!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

palasd

Οταν ειναι νεος καποιος μπορει να μην εκανε dry burn το πηνιο η να μην ξερει τι ειναι τα hotspot γι αυτο σου λεω.. μονο με φωτο και αμα βαριεται αστο...

 

Γενικα παντως σημερα 2η μερα με το serpent rdta και ειναι ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ: γευση καλυτερη και απο ψηλο dripper,πηνια χωραει μεχρι και 3 χιλιοστων με 6-7 γυρες, τζουρα που γινεται απο σχεδον τσιγαρισια εως πνευμονικη, τανκ 3ml, τον γυρνας τουμπα και δεν εχει ουτε υγρασια γυρω γυρω, στησιμο σε 2 λεπτα, refill χωρις να χρειαζεσαι χαρτοπετσετα και απο εμφανιση πολυ μαζεμενος και κομψος.

Τιμη:15 εουρα... Πραγματικα οποιος τον παρει θα με θυμηθει, πλεον δηλωνω fanboy της wotofo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαλιδι και χτενα στις ακρες και θα ειναι ενταξει, μεσα στο πηνιο οσο πιο πολυ τοσο πιο καλα αμα ειναι απο pad.

 

-----

Για τις νικοτινες παρελαβα απο pink mule. Φουλ ικανοποιημενος συστηνω ανεπιφυλακτα. Επειδη ειδα κατι γραφοταν για τελωνεια το ξαναλεω δεν περνανε ουτε απο το ΚΤΗΡΙΟ της ΥΕΔ(υπηρεσια εκτελωνισμου δεματων).

Το δεμα ηρθε οδικα απο Ισπανια απο οτι καταλαβα απο το tracking, που σημαινει οτι δεν υπαρχει ουτε μια στις χιλιες να στο κατασχεσουν.

 

Και επιβεβαιωθηκα για το mixandmatcheliquids,μαυρο και παλι μαυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπέρα παιδιά! Παρέλαβα χθές το σετάκι iStick Pico 75W+2ml Melo III, και δηλώνω κατενθουσιασμένος για την αγορά.

Συνήθισα κατ'ευθείαν τις πνευμονικές και δεν μπορώ να γυρίσω πίσω στις σφιχτές τζούρες ( είχα έναν Delta 16 με 1.6οhm αντιστάσεις).

 

 Έφτιαξα υγρό με αναλογία 50/50 και 3άρα νικοτίνη. Την επόμενη θα φτιάξω μηδενικές βάσεις με μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε VG (60/40 για αρχή). Μιας και κόλλησα με τις πνευμονικές τζούρες, αν χρησιμοποιήσω αντιστάσεις με χαμηλότερα ohm (τώρα χρησιμοποιώ την 0.5) θα έχω καλύτερη απόδοση, ή να αρχίσω να ψάχνω καινούργιο ατμοποιητή ( έχω τσεκάρει Vaporesso Estok Tank και Aspire Atlantis);

 

 Με συγχωρείτε για την φλυαρία και τον υπέρμετρο ενθουσιασμό, απλά απο εκεί που με istick 30w+delta 16 απλά υποκαθιστούσα το τσιγάρο, με αυτό το σετάκι απλά δεν μου κάνει αίσθηση να καπνίσω Κ.Τ.

 

 Ευχαριστώ εκ'των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλώς  ήρθες στις πνευμονικές ο μέλο πέρνει και χαμηλότερες αντιαστάσης πάρε νικελ να έχεις με έλεγχό θερμοκρασίας και διάρκεια το επόμενο βήμα ειναι επισκευάσημος και κλάπτον

 

 

Ablaoublas_542

τελικά ήθελε λίγο λιγότερο και εγώ περιμένω όταν θα κατέβω θα την τιμήσω σίγουρα την μουλάρα 2- 3 λίτρα μηδενική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,  πηρα ενα Coil Master Coiling Jig και για να μην πεταω τσαμπα συρμα σε πειραματα,

εχω τις εξης αποριες:

 

 

1. Σε ποιες συνθηκες  αυξανονται τα ωμ? 

οταν μεγαλωνει η διαμετρος?

οταν αυξανονται οι σπειρες?

οταν χοντρενει το συρμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οσο λεπταινει το συρμα. Και αν οι σπειρες δεν ακουμπανε.

 

 

μισο λεπτο,

εχω δυο συρματα, το ενα 29 awg και το αλλο 26 awg,

ποιο να χρησιμοποιησω για να εχω πολλα Ωμ? (θελω να ειναι 1,5 μεχρι 1,8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οσο λεπταινει το συρμα. Και αν οι σπειρες δεν ακουμπανε.

Θαρω πως μικραινει η διαμετρος-λεπταινει το συρμα, ειναι το ιδιο πραγμα.

μισο λεπτο,

εχω δυο συρματα, το ενα 29 awg και το αλλο 26 awg,

ποιο να χρησιμοποιησω για να εχω πολλα Ωμ? (θελω να ειναι 1,5 μεχρι 1,8)

Το gauge (awg) λειτουργει αντιστροφα.

Οσο μεγαλυτερο νουμερο το Awg τοσο μικροτερη η διαμετρος. Δλδ τπ 29 θα ειναι πιο λεπτο απο το 26 κ θα εχει μεγαλυτερη αντισταση για το ιδιο μηκος.

Η αντισταση σαν νουμερο δν λεει κατι οταν δουλευει σε regulated mod. Αυτο π παιζει ρολο ειναι η επιφανεια κ η μαζα του συρματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...