Προς το περιεχόμενο

Οι αμερικάνοι έκλεισαν το Megaupload.com


stefa_1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρα συμπερασματικα καλως εκλεισαν το megaupload.

 

 

Κακώς το έκλεισαν.

 

ΥΓ: Τολη και Εκτορα Θελουμε καψιμο εμεις οι τσαμπατζηδες που δεν ειμαστε νομοταγεις πολιτες...

 

Ναι, θέλετε! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 455
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αρα συμπερασματικα καλως εκλεισαν το megaupload.

 

ΥΓ: Τολη και Εκτορα Θελουμε καψιμο εμεις οι τσαμπατζηδες που δεν ειμαστε νομοταγεις πολιτες...

 

Ξερω και γω? Μαλλον ναι γι'αυτους καλο ειναι.

Για εμενα ειναι αδιαφορο. Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες για την ωρα.

 

Το σιγουρο ειναι ομως οτι δεν καταπατησαν κανενα μας δικαιωμα ή προσωπικη ελευθερια, κλεινοντας το megaupload.

 

Τα τορρεντ σκοτώνουν το παιδί του διπλανού σου κ κυρίως το διακινείς δωρεάν. Πολύ εύστοχος συσχετισμός!

 

Οσο ευστοχος ηταν και αυτος με την τιμη συνδρομης του internet, και του megaupload.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, θέλετε! :devil:

 

Καλο! Χαχα! Εσενα επιθυμω για δήμιο οταν με στειλουν για βρουβες!

 

 

Το σιγουρο ειναι ομως οτι δεν καταπατησαν κανενα μας δικαιωμα ή προσωπικη ελευθερια, κλεινοντας το megaupload.

 

Αυτο το τελευταιο που εγραψες για ξανασκεψου το λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα συμπερασματικα καλως εκλεισαν το megaupload.

 

 

 

Σε άλλο μοτίβο, κατά τη γνώμη μου, ναι. Είμαι της "σχολής" που λέει "sharing is caring" (μότο γνωστού warezάδικου), και οι file hosters βγάζουν κέρδος από το sharing των "πειρατών".

Βαθύτερα τώρα, το downloading έγινε της μόδας, και ήταν αναμενόμενο να υπάρξουν εταιρίες που θα τσιμπήσουν την ευκαιρία να βγάλουν κέρδος ΚΑΙ από αυτό.

 

 

ΥΓ: Ναι, προτιμάω τα torrents, και κυρίως τα public, γιατί είναι πιο "αγνός" ο διαμοιρασμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν έχει πει ότι δεν έχει κατεβάσει κάτι από τον θείο. Άλλο πράμμα όμως το να ξέρω ότι το κατεβάζω στη πουστιά και να σφυρίζω ανέμελα και άλλο πράμμα να απαιτώ το original από την εταιρία κατασκευής και μάλιστα τζάμπα. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

Ο θειος ειναι αντιγραφο του original και κανεις δε ζητησε τζαμπα απο την εταιρεια!

Και για να μην τα ισοπεδωνουμε ολα,ή σταματατε να κατεβαζεται παρανομο υλικο και συνεχιστε να μας κραζετε,οπως κανει ο paredwse ή σταματατε να κραζετε τα site πους σας παρεχουν αυτο το υλικο και αυτους που στηριζουν αυτο το φαινομενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οσο ευστοχος ηταν και αυτος με την τιμη συνδρομης του internet, και του megaupload.

 

Υπερβολικό παράδειγμα, δεν αντιλέγω αλλά ήθελα μόνο να το κάνω πιο χτυπητό.

 

Καλο! Χαχα! Εσενα επιθυμω για δήμιο οταν με στειλουν για βρουβες!

 

Carefull what you wish for :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα συμπερασματικα καλως εκλεισαν το megaupload.

Καλώς γι' αυτούς, κακώς για μας, με (υποκειμενικά τουλάχιστον) ορθή πρόφαση, αλλά με υπό αμφισβήτηση νόμιμες διαδικασίες και φυσικά με άγνωστα βαθύτερα αίτια...

 

Ο θειος ειναι αντιγραφο του original και κανεις δε ζητησε τζαμπα απο την εταιρεια!

Και για να μην τα ισοπεδωνουμε ολα,ή σταματατε να κατεβαζεται παρανομο υλικο και συνεχιστε να μας κραζετε,οπως κανει ο paredwse ή σταματατε να κραζετε τα site πους σας παρεχουν αυτο το υλικο και αυτους που στηριζουν αυτο το φαινομενο!

Ποιος έκραξε τις σελίδες; Εσάς κράζουμε που θέλετε με το στανιό να βαφτίσετε τη "πουστιά" σε "νόμιμο δικαίωμα"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο θειος ειναι αντιγραφο του original και κανεις δε ζητησε τζαμπα απο την εταιρεια!

Και για να μην τα ισοπεδωνουμε ολα,ή σταματατε να κατεβαζεται παρανομο υλικο και συνεχιστε να μας κραζετε,οπως κανει ο paredwse ή σταματατε να κραζετε τα site πους σας παρεχουν αυτο το υλικο και αυτους που στηριζουν αυτο το φαινομενο!

 

Πληρωνω συνδρομη στο RS και seedαρω παντα τα torrent που κατεβαζω.

Τι σε κανει να πιστευεις οτι εσυ στηριζεις περισσοτερο?

 

Η διαφορα μας ειναι οτι εγω ξερω οτι αυτο που κανω ειναι παρανομο οποτε σφυριζω ανεμελα και ευχομαι να μπορω να συνεχισω να το κανω,

ενω εσυ εισαι ετοιμος να βγεις στους δρομους επειδη νομιζεις οτι σου καταπατουν τα δικαιωματα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Τολη και Εκτορα Θελουμε καψιμο εμεις οι τσαμπατζηδες που δεν ειμαστε νομοταγεις πολιτες...

Δεν ανοικω και τοσο σ,αυτη την κατηγορια,γιατι ισως κανω λιγοτερη χρηση παρανομου υλικου,απο την συντριπτικη πλειοψηφια εδωμεσα!

 

Πληρωνω συνδρομη στο RS και seedαρω παντα τα torrent που κατεβαζω.

Τι σε κανει να πιστευεις οτι εσυ στηριζεις περισσοτερο?

 

Η διαφορα μας ειναι οτι εγω ξερω οτι αυτο που κανω ειναι παρανομο οποτε σφυριζω ανεμελα και ευχομαι να μπορω να συνεχισω να το κανω,

ενω εσυ εισαι ετοιμος να βγεις στους δρομους επειδη νομιζεις οτι σου καταπατουν τα δικαιωματα σου.

Με είδες να σφυρίζω ανέμελα, απλά δε το θεωρώ κακό εστω κ αν ειναι παρανομο, σύμφωνα με τη δική μου λογική και ηθική! Γιατί αν το θεωρούσα κακό,να είσαι σίγουρος δε θα το έκανα!Δε λέω άλλα και κάνω άλλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ειδες να σφιριζω ανεμελα,απλα δε το θεωρω κακο, σύμφωνα με τη δικη μου λογικη και ηθικη!Γιατι αν το θεωρουσα κακο,να εισαι σιγουρος δε θα το εκανα!Δε λεω αλλα και κανω αλλα!

 

Δεν εχει σημασια η ηθικη και η λογικη σου. Αμα ειναι να το παμε ετσι, χωρις νομους, ο καθενας με την λογικη και την ηθικη του, την κατσαμε.

 

Και οι 2 παρανομοι ειμαστε, απλα ο ενας απο τους δυο μας εχει αυταπατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σημασια η ηθικη και η λογικη σου. Αμα ειναι να το παμε ετσι, χωρις νομους, ο καθενας με την λογικη και την ηθικη του, την κατσαμε.

 

Και οι 2 παρανομοι ειμαστε, απλα ο ενας απο τους δυο μας εχει αυταπατες.

Γι'αυτο σου λέω,θες να σταματήσει η πειρατεία, σταμάτα να κατεβαζεις παράνομο υλικό.Δε θες να σταματήσει, συνέχισε να κατεβαζεις και σταμάτα να μου τη λες γιατί εγώ την θέλω κ τη θεωρώ ωφέλιμη,για μένα και για πολλούς άλλους συμπολίτες μου!

Και δεν αμφισβήτησα ποτέ,οτι είμαι παράνομος,σ'αυτο το θέμα!

 

Το ότι παραδέχεσαι το ότι παρανομείς,δε σε κάνει πιο σωστό από κάποιο που δε το παραδέχεται, από τη στιγμή μάλιστα,που συνεχίζεις να το κάνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σημασια η ηθικη και η λογικη σου. Αμα ειναι να το παμε ετσι, χωρις νομους, ο καθενας με την λογικη και την ηθικη του, την κατσαμε.

 

Και οι 2 παρανομοι ειμαστε, απλα ο ενας απο τους δυο μας εχει αυταπατες.

 

Μα το ίδιο λέτε ουσιαστικά. Είναι παράνομο (μια απλή ανάγνωση του νόμου επαρκεί για να το δείξουμε), αλλά αν κάποιος νιώθει πως δεν διαπράττει κάποια ανήθικη πράξη..... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το ίδιο λέτε ουσιαστικά. Είναι παράνομο (μια απλή ανάγνωση του νόμου επαρκεί για να το δείξουμε), αλλά αν κάποιος νιώθει πως δεν διαπράττει κάποια ανήθικη πράξη..... :P

Για καποιους φαινεται ειναι υπερβολικα δυσκολο να καταλαβουν τη διαφορα των νομων,με τη ατομικη ή και γενικη λογικη και ηθικη!

Και γι'αυτο και δε θα καταλαβουν,γιατι καποιος μπορει να κατεβαζει ασυστολα ταινιες και απο την αλλη να αγοραζει ολους τους τιτλους των παιχνιδιων που παιζει,εστω και ας ειναι πολυ πιο ακριβοι απο τις ταινιες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιους φαινεται ειναι υπερβολικα δυσκολο να καταλαβουν τη διαφορα των νομων,με τη ατομικη ή και γενικη λογικη και ηθικη!

Και γι'αυτο και δε θα καταλαβουν,γιατι καποιος μπορει να κατεβαζει ασυστολα ταινιες και απο την αλλη να αγοραζει ολους τους τιτλους των παιχνιδιων που παιζει,εστω και ας ειναι πολυ πιο ακριβοι απο τις ταινιες!

 

Αρες μαρες κουκουναρες.

Δεν θες μια κοινωνια βασισμενη στην ατομικη ηθικη του καθενος, αντι για νομους, οποτε αστο αυτο το παραμυθακι.

 

Θα τσιμπησω ομως και θα ρωτησω.

Τι ακριβως αλλαζει στην ηθικη καποιου και προτιμαει να τα σκαει για βιντεοπαιχνιδια και οχι για ταινιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...