Προς το περιεχόμενο

Οι αμερικάνοι έκλεισαν το Megaupload.com


stefa_1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και οι 2 παρανομοι ειμαστε, απλα ο ενας απο τους δυο μας εχει αυταπατες.

Οταν τρεχω πανω απο το οριο ταχυτητας,πιστευεις οτι εχω αυταπατες οτι δε παρανομω?

Αν οχι,τοτε αυτο με το παρανομο κατεβασμα,γιατι θεωρεις οτι εχω αυταπατες και δε ξερω τι μου γινεται?

 

Αρες μαρες κουκουναρες.

Δεν θες μια κοινωνια βασισμενη στην ατομικη ηθικη του καθενος, αντι για νομους, οποτε αστο αυτο το παραμυθακι.

 

Θα τσιμπησω ομως και θα ρωτησω.

Τι ακριβως αλλαζει στην ηθικη καποιου και προτιμαει να τα σκαει για βιντεοπαιχνιδια και οχι για ταινιες?

Φιλε μου δε καταλαβαίνεις οτι δε θέλω κάτι?. Απλά το να παρανομώ,δε σημαίνει οτι πάντα κάνω κάτι κακό!

Αν εσύ δε θέλεις να παραιτήσεις το σπορ του παράνομου κατεβάσματος κ χρειάζεσαι να την πεις σε κάποιους άλλους που κάνουν το ιδιο πράγμα που κάνεις εσυ, απλά για να νοιώσεις οτι ισοφαρίζεις τις τύψεις σου γι'αυτο το κακό που κάνεις, εγώ πάω πάσο!Κανε οτι θες, πρόβλημα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 455
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οταν τρεχω πανω απο το οριο ταχυτητας,πιστευεις οτι εχω αυταπατες οτι δε παρανομω?

Αν οχι,τοτε αυτο με το παρανομο κατεβασμα,γιατι θεωρεις οτι εχω αυταπατες και δε ξερω τι μου γινεται?

 

Γιατι προσπαθεις να μας πεισεις με βαση την λογικη και την ηθικη σου, οτι αυτο που κανεις ειναι σωστο.

 

Ασχετο, αλλα μιας και το εφερες σαν παραδειγμα, η λογικη και η ηθικη του καθενος, ξερεις ποσες ζωες εχει στοιχισει στην ασφαλτο?

-Ελα μωρε σιγα 2-3 ποτα ηπια, λογικα ενταξει ειμαι.

-Σιγα μην κανω τον γυρω μωρε, θα μπω 50 μετρα αναποδα

-Κοκκινο? Αμα κοιταξω δεν υπαρχει θεμα, περναω.

 

Οποτε κατεβαζε, αλλα ασε την ηθικη και την λογικη κατα μερος.

 

Φιλε μου δε καταλαμβαινεις οτι δε θελω κατι.Απλα το να παρανομω,δε συμενει οτι παντα κανω κατι κακο!

Αν εσυ δε θελεις να παρετησεις το σπορ του παρανομου κατεβασματος κ χρειαζεσαι να την πεις σε καποιους αλλους που κανουν το ιδιο πραγμα που κανεις εσυ,απλα για να νοιωσεις οτι ισοφαριζεις τις τυψεις σου γι'αυτο το κακο που κανεις,εγω παω πασο!Κανε οτι θες,προβλημα σου!

 

Εγω εχω τυψεις ή εσυ που επιστρατευεις λογικη και ηθικη για να μας πεισεις οτι δεν κανεις κατι κακο?

Για προβληματισου λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι προσπαθεις να μας πεισεις με βαση την λογικη και την ηθικη σου, οτι αυτο που κανεις ειναι σωστο.

 

Ασχετο, αλλα μιας και το εφερες σαν παραδειγμα, η λογικη και η ηθικη του καθενος, ξερεις ποσες ζωες εχει στοιχισει στην ασφαλτο?

-Ελα μωρε σιγα 2-3 ποτα ηπια, λογικα ενταξει ειμαι.

-Σιγα μην κανω τον γυρω μωρε, θα μπω 50 μετρα αναποδα

-Κοκκινο? Αμα κοιταξω δεν υπαρχει θεμα, περναω.

 

Οποτε κατεβαζε, αλλα ασε την ηθικη και την λογικη κατα μερος.

 

 

 

Εγω εχω τυψεις ή εσυ που επιστρατευεις λογικη και ηθικη για να μας πεισεις οτι δεν κανεις κατι κακο?

Για προβληματισου λιγο.

Ρε φιλε δεν ειναι σωστο για σενα,αλλα σωστο μονο για μενα ή καποιου αλλου που σκεφτεται σαν εμενα!

Για σενα ειναι απλα λαθος,αλλα δε θελεις να το σταματησεις!

Στην ουσια και οι δυο θελουμε να μην σταματησει,ασχετο αν εγω το θεωρω σωστο και εσυ το θεωρεις λαθος!

Ο νομος το θεωρει λαθος οποταν κανονικα υπερισχει ο νομος!Ελα που ομως,που στην τελικη δεν υπερισχησε ο νομος!Κατι σημαινει παει λαθος,ειτε με το νομο ειτε με το κοσμο να μη θελει να τηρηθεί ο νομος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Κim έχει γίνει το νέο μου είδωλο!

Μιλάμε για ζωντανό θρύλο!

 

_1136154_kim300.jpg

 

kim_schmitz_11.jpg

 

kim_schmitz_09.jpg

photos από το Dandy diary

 

Μια απορία έχω μόνο. Τόσα λεφτά είχε, μια δίαιτα δεν μπορούσε να κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι παραδέχεσαι το ότι παρανομείς,δε σε κάνει πιο σωστό από κάποιο που δε το παραδέχεται, από τη στιγμή μάλιστα,που συνεχίζεις να το κάνεις!

Παρακολουθώντας την ανταλλαγή "επιχειρημάτων" μεταξύ των "αντίπαλων" πλευρών, βρήκα και στις δύο πλευρές, σημεία με τα οποία προσωπικά συμφωνώ. Το συγκεκριμένο quote όμως, ειλικρινά αντιπροσωπεύει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που, όσο διαβάζω τα post των τελευταίων σελίδων, κυριαρχεί στη σκέψη μου. Ένα "κλικ" πριν το γράψω εγώ, το είδα γραμμένο από 'σένα!

 

"Είμαστε και οι δύο κλέφτες, αλλά επειδή εγώ το αναγνωρίζω και το παραδέχομαι, εσύ είσαι χειρότερος" ...τι τρίχες, Θεέ μου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιους φαινεται ειναι υπερβολικα δυσκολο να καταλαβουν τη διαφορα των νομων,με τη ατομικη ή και γενικη λογικη και ηθικη!

Και γι'αυτο και δε θα καταλαβουν,γιατι καποιος μπορει να κατεβαζει ασυστολα ταινιες και απο την αλλη να αγοραζει ολους τους τιτλους των παιχνιδιων που παιζει,εστω και ας ειναι πολυ πιο ακριβοι απο τις ταινιες!

 

Με ποιανου ακριβως ηθικη πρεπει ομως να πορευτουμε; Με τη δικη σου; Με τη δικη μου; Με του Μεμεντο; Εχουμε ιδιες ηθικες αξιες;

Αν η δικη μου ηθικη θεωρει οτι η ανθρωπινη ζωη δεν εχει καμμια απολυτως αξια, με βαση την ηθικη μου μπορω να παιξω πανω σε αυτο; Και μαλιστα να απαιτησω και να μη με πειραξουν γιατι ετσι ειναι η ηθικη μου;

Ειμαστε 7 δις κοσμος, και ο καθενας μας εχει διαφορετικη ηθικη, γενικες ηθικες που να συμπιπτουν δεν προκειται να βρεις σε ομαδες ανθρωπων. Ακομη και σε αυτο που θετεις, ο καθενας κατεβαζει με βαση μια δικη του ηθικη αλλος γιατι θεωρει οτι τον κλεβουν, αλλος γιατι θεωρει οτι αυτος πρεπει να ορισει τις τιμες, αλλος γιατι θεωρει αυτα που κατεβαζει σκουπιδια που ποτε δε θα αγοραζε, και παει λεγοντας.

 

Θες λοιπον να πορευτουμε με βαση την ηθικη του καθενος, αλλα στο συνολο της ζωης μας; Η μηπως η ηθικη να ειναι μονο στο κατεβασμα ταινιων, και παλι αυτο να γινεται μονο με βαση μια ηθικη, αυτη που συμπιπτει με τη δικη σου; Και οταν τυχει να πειραχτουν τα δικα σου κεκτημενα, τοτε να μιλησουμε για νομους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Είμαστε και οι δύο κλέφτες, αλλά επειδή εγώ το αναγνωρίζω και το παραδέχομαι, εσύ είσαι χειρότερος" ...τι τρίχες, Θεέ μου!!!

 

Πεστα βρε φιλε! We're not gonna take it οπως λεει και το άσμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώντας την ανταλλαγή "επιχειρημάτων" μεταξύ των "αντίπαλων" πλευρών, βρήκα και στις δύο πλευρές, σημεία με τα οποία προσωπικά συμφωνώ. Το συγκεκριμένο quote όμως, ειλικρινά αντιπροσωπεύει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που, όσο διαβάζω τα post των τελευταίων σελίδων, κυριαρχεί στη σκέψη μου. Ένα "κλικ" πριν το γράψω εγώ, το είδα γραμμένο από 'σένα!

 

"Είμαστε και οι δύο κλέφτες, αλλά επειδή εγώ το αναγνωρίζω και το παραδέχομαι, εσύ είσαι χειρότερος" ...τι τρίχες, Θεέ μου!!!

 

Ειναι αναλογα απο ποια πλευρα το βλεπεις, καθε οπτικη γωνια εχει και τη δικη της αναγνωση.

Υπαρχει αυτη που λες, αλλα υπαρχει και η αλλη που λεει "κατεβαζουμε το ιδιο αρχειο απο το μεγα απλοαντ, αλλα εσυ το κανεις γιατι εισαι κλεφτης ενω εγω γιατι ειμαι επαναστατης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να φανταστείτε τον τελευταίο καιρό το greekdll υποχρέωνε τα ήδη μέλη του να πέσουν στην παγίδα των premium συνδρομών... σε megaupload... Αφού εξαπάτησε ορισμένους, τώρα το greekdll αναφέρει "Κλειστό μέχρι νεοτέρας" για τις απαραίτητες συντηρήσεις κ για την ολοκλήρωση των αναβαθμίσεων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να φανταστείτε τον τελευταίο καιρό το greekdll υποχρέωνε τα ήδη μέλη του να πέσουν στην παγίδα των premium συνδρομών... σε megaupload... Αφού εξαπάτησε ορισμένους, τώρα το greekdll αναφέρει "Κλειστό μέχρι νεοτέρας" για τις απαραίτητες συντηρήσεις κ για την ολοκλήρωση των αναβαθμίσεων!

Τι σχέση έχει αυτό με το θέμα συζήτησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...