Προς το περιεχόμενο

Οι αμερικάνοι έκλεισαν το Megaupload.com


stefa_1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλη μια κλασσική περίπτωση κατάχρησης του ρήματος "κλέβω" :-D

 

FYI, υπάρχουν και άτομα που το αφήνουν ξεκλείδωτο επίτηδες για να πάρει όποιος θέλει..

 

Αδιανόητο ε?

 

Εμενα ομως που δεν το αφηνω επιτηδες ανοικτο, γιατι πχ το θελω για τη δουλεια μου, κι επειδη δεν ξερω κι απο καλα κλειδωματα του εβαλα ενα παλιοwep εκει, και μου το καθαρισαν σε 5 λεπτα, δε μου κλεβουν χωρις καταχρηση του ρηματος; Αντιγραφη μου κανουν; Καταφερνουν σε μια 2αρα γραμμη να εχουμε ενας εγω και 2-3 που μπαινουν χωρις τη θεληση μου απο 2 μβιτ; Να το βαλουμε στο βιβλιο Γκινες τοτενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 455
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Άλλη μια κλασσική περίπτωση κατάχρησης του ρήματος "κλέβω" :-D

 

FYI, υπάρχουν και άτομα που το αφήνουν ξεκλείδωτο επίτηδες για να πάρει όποιος θέλει..

 

Αδιανόητο ε?

 

Αλλος χρησιμοποιησε το ρημα για να περιγραψει αυτο που κανει. Γι'αυτο το εβαλα και σε εισαγωγικα αλλωστε.

 

Εγω ως απορος που κλεβω ιντερνετ και κατεβαζω παρανομα τι ειμαι?

 

FYI και εγω ανοιχτο το εχω, παρόλο που μοιραζομαι 8mbit με αλλους 2 στην οικογενεια.

 

Αδιανοητο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι φαινεται φιλε Σπυρο, για καποιους ειναι αδιανοητο το να εχεις ξεκλειδωτο ιντερνετ. Οπως δεν ειναι καθολου αδιανοητο οτι εγω ως απορος δεν εχω λογο υπαρξης.

 

 

Καταφερες και συνδεσες το λογο υπαρξης σου με το αν μπορεις να εχεις προσβαση στο ιντερνετ... δεν το βρισκω και πολυ υγιες αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FYI, υπάρχουν και άτομα που το αφήνουν ξεκλείδωτο επίτηδες για να πάρει όποιος θέλει..

Ναι, αλλά άμα το κλέψεις από εμένα που δε γουστάρω τζαμπατζήδες στη πλάτη μου, θα σε πάρει ο διάολος...

 

FYI, υπάρχουν και συγκροτήματα που επιτρέπουν την αντιγραφή και τον διαμοιρασμό της μουσικής τους για να την ακούσει όποιος θέλει και με ό,τι κόστος θέλει.

Αδιανοητο ε?

 

ΥΓ: Sorry, τώρα κατάλαβα τι ήθελες να πεις - γράψε λάθος!B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα ερχομαστε στο ποθουμενο. Οταν λοιπον γραφω πως εγω λογω της ιδιοτητας μου δεν δικαιουμαι να εχω δωρεαν προσβαση, στην ουσια τονιζω την ουσια της θεωρησης που κανω περι megaupload για οσους δεν το καταλαβαινουν.

Αγγλιστι: no money no honey.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα ερχομαστε στο ποθουμενο. Οταν λοιπον γραφω πως εγω λογω της ιδιοτητας μου δεν δικαιουμαι να εχω δωρεαν προσβαση, στην ουσια τονιζω την ουσια της θεωρησης που κανω περι megaupload για οσους δεν το καταλαβαινουν.

Αγγλιστι: no money no honey.

 

Ναι, και ποιο ειναι το Point σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ομως που δεν το αφηνω επιτηδες ανοικτο, γιατι πχ το θελω για τη δουλεια μου, κι επειδη δεν ξερω κι απο καλα κλειδωματα του εβαλα ενα παλιοwep εκει, και μου το καθαρισαν σε 5 λεπτα, δε μου κλεβουν χωρις καταχρηση του ρηματος; Αντιγραφη μου κανουν; Καταφερνουν σε μια 2αρα γραμμη να εχουμε ενας εγω και 2-3 που μπαινουν χωρις τη θεληση μου απο 2 μβιτ; Να το βαλουμε στο βιβλιο Γκινες τοτενες.

Αφού το πάμε στα άκρα, αυτό κλοπή είναι.

Σαν να κατεβάζεις blockbuster ταινία 10 μέρες πριν την πρεμιέρα σε fullHD με υπότιτλους και χωρίς watermarks ένα πράγμα.. :-)

 

FYI και εγω ανοιχτο το εχω, παρόλο που μοιραζομαι 8mbit με αλλους 2 στην οικογενεια.

 

Αδιανοητο ε?

Σωστό σε βρίσκω..

Αρκεί να μη διώκεις ποινικά όποιον παίρνει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ειναι το point μου:

Οτι sites οπως το megaupload επιτρεπουν να εχεις προσβαση σε υλικο που πρεπει να πλρωσεις για να το δεις με αποτελεσμα να χανουν τα κερδη τους οι μεγαλοκαρχαριες τυπου μερντοκ. Τοσο απλο ειναι.

 

Ακριβως γι'αυτο εκλεισαν το megaupload.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα αυτοι που πραγματικα κλεβουν, ουσιαστικα δεν ειμαστε εμεις αλλα αυτοι.

 

Ελπιζω να μην ξαναξεφυτρωσουν τωρα αλλοι σοφιστες να μας κανουν διαλεξη σχετικα με το τι ειναι παρανομο και το τι δεν ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ειναι το point μου:

Οτι sites οπως το megaupload επιτρεπουν να εχεις προσβαση σε υλικο που πρεπει να πλρωσεις για να το δεις με αποτελεσμα να χανουν τα κερδη τους οι μεγαλοκαρχαριες τυπου μερντοκ. Τοσο απλο ειναι.

 

Ακριβως γι'αυτο εκλεισαν το megaupload.

 

Αναθεμα και βγαινει νοημα. Εχεις μπλεξει την απορια, τα ασυρματα δικτυα, το δικαιωμα στο να κλεβεις απο αστρματα, το megaupload, το μερντοχ, και καταληγεις να αναφερεις το αυτονοητο, οτι το καθε filehoster site κοβει χρημα απο τους μεγαλοκαρχαριες...

 

Βαριεμαι να ψαξω και φωτογραφια του Mr Obvious.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ειναι το point μου:

Οτι sites οπως το megaupload επιτρεπουν να εχεις προσβαση σε υλικο που πρεπει να πλρωσεις για να το δεις με αποτελεσμα να χανουν τα κερδη τους οι μεγαλοκαρχαριες τυπου μερντοκ. Τοσο απλο ειναι.

 

Ακριβως γι'αυτο εκλεισαν το megaupload.

 

Ελα ρε μεγαλε αληθεια? Καλα που μας το ειπες.

 

Εκει που μπερδευεσαι ομως ειναι στο εξης.

Εμεις παρανομουμε που τα κατεβαζουμε, και το megaupload που τα φιλοξενει. Καλως ή κακως ετσι εχει η κατασταση.

 

Ειναι δικαιωμα του Μερντοκ να κυνηγησει το megaupload βασει νομων.

Δεν ειναι δικο μας δικαιωμα να κατεβαζουμε ο,τι γουσταρουμε απο το internet.

 

Οσο μπορουμε το κανουμε, αλλα οχι και να βγαινουμε απο πανω, παιζοντας το επαναστατες και V for Vendetta.

 

Αρα αυτοι που πραγματικα κλεβουν, ουσιαστικα δεν ειμαστε εμεις αλλα αυτοι.

 

Ελπιζω να μην ξαναξεφυτρωσουν τωρα αλλοι σοφιστες να μας κανουν διαλεξη σχετικα με το τι ειναι παρανομο και το τι δεν ειναι...

 

Seriously?

Αυτοι ερχονται και σου περνουν τα λεφτα απο την τσεπη για να δεις τις ταινιες τους? Σε αναγκαζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ειναι το point μου:

Οτι sites οπως το megaupload επιτρεπουν να εχεις προσβαση σε υλικο που πρεπει να πλρωσεις για να το δεις με αποτελεσμα να χανουν τα κερδη τους οι μεγαλοκαρχαριες τυπου μερντοκ. Τοσο απλο ειναι.

 

Ακριβως γι'αυτο εκλεισαν το megaupload.

Αρα αυτοι που πραγματικα κλεβουν ουσιαστικα δεν ειμαστε εμεις αλλα αυτοι.

 

Ελπιζω να μην ξεφυτρωσουν τωρα οι σοφιστες με το τι ειναι παρανομο και το τι δεν ειναι...

 

frieck, ο λόγος για τον οποίο έκλεισε η συγκεκριμένη σελίδα είναι γνωστός στους πάντες, δε χρειαζόταν καν να μπούμε στη διαδικασία να τον αναζητήσουμε, το τι είναι παράνομο και τι δεν είναι είναι αυτό που συζητάμε εδώ και πόσα posts!!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον σας ξεφυγε το τελευταιο που εγραψα. Η ουσια μιας και δεν την πιανεις ειναι η ελευθερη και δωρεαν προσβαση παντου.

 

Γιατι ρε φιλε?

Χωραφι σου ειναι ολος ο κοσμος?

Θα μας τρελανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...