Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε συ Red έχει και την καύλα της αυτή η κόντρα μην μας το χαλάς  :-D

 

από την στιγμή που γίνεται βέβαια χωρίς χαρακτηρισμούς και προσβολές

 

yin και yang ένα πράμα  :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα δεν φτάνει η αλεπού η μάλλον δεν μπορεί να φτιάξει τα κάνει κρεμαστάρια. Αυτό πάει για μερικούς εδώ μέσα που δεν σέβονται τις επιλογές κάποιον που για δικούς του λόγους επιλέγει κάτι. Τα ίδια σκατά και στα Samsung vs iPhone τα ίδια σκατά με τις ομάδες τα ίδια σκατά με τις ψήφους! Και...Πόσα άλλα! Σας βαρεθήκαμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ Red έχει και την καύλα της αυτή η κόντρα μην μας το χαλάς  :-D

 

από την στιγμή που γίνεται βέβαια χωρίς χαρακτηρισμούς και προσβολές

 

yin και yang ένα πράμα  :-D

 

Ultra, σ'ωραίος ρε φίλε και καταλαβαίνω, στην τελική, όλοι geek-ουλες είμαστε εδω μέσα, απλά...καταλαβαίνεις τι προσπαθώ να πώ ?

Δεν χρειαζέται το X Vs Ψ, καταντάει "κάπως" ρε φίλε μετα απο λίγο, αυτό και μόνο :)

 

 

Όσα δεν φτάνει η αλεπού η μάλλον δεν μπορεί να φτιάξει τα κάνει κρεμαστάρια. Αυτό πάει για μερικούς εδώ μέσα που δεν σέβονται τις επιλογές κάποιον που για δικούς του λόγους επιλέγει κάτι. Τα ίδια σκατά και στα Samsung vs iPhone τα ίδια σκατά με τις ομάδες τα ίδια σκατά με τις ψήφους! Και...Πόσα άλλα! Σας βαρεθήκαμε!!!

...Και στα μηχανάκια (Europe Vs Japan)...και στα αυτοκίνητα...και στις ομάδες...και και και...

Aυτο ακριβώς εννοώ φίλε.ΟΛΑ πρέπει να είναι "το γυαλιστερό μου παιχνίδι είναι καλύτερο απο το δικό σου" - ψυχολογικό χρηματιστήριο ενα πράμα...

 

Ας αγοράζει ο καθένας οτι γουστάρει χωρίς να νιώθει οτι πρέπει να κάνει πλύση εγκεφάλου στον άλλο της "αντίπαλης ομάδας".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ultra, σ'ωραίος ρε φίλε και καταλαβαίνω, στην τελική, όλοι geek-ουλες είμαστε εδω μέσα, απλά...καταλαβαίνεις τι προσπαθώ να πώ ?

Δεν χρειαζέται το X Vs Ψ, καταντάει "κάπως" ρε φίλε μετα απο λίγο, αυτό και μόνο :)

 

 

...Και στα μηχανάκια (Europe Vs Japan)...και στα αυτοκίνητα...και στις ομάδες...και και και...

Aυτο ακριβώς εννοώ φίλε.ΟΛΑ πρέπει να είναι "το γυαλιστερό μου παιχνίδι είναι καλύτερο απο το δικό σου" - ψυχολογικό χρηματιστήριο ενα πράμα...

 

Ας αγοράζει ο καθένας οτι γουστάρει χωρίς να νιώθει οτι πρέπει να κάνει πλύση εγκεφάλου στον άλλο της "αντίπαλης ομάδας".

Έτσι είναι φίλε μου. Ρώτησα κάτι που δεν ήξερα. Μου απαντήθηκε επιτυχώς και ευχαριστώ. Όλα τα άλλα είναι ΠΕΡΙΤΤΆ!

 

Από εμένα καλή συνέχεια στο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία και πολύ εντυπωσιακά όλα αυτά, όμως εγώ θα το πω ξανά: κανα παιχνίδι της προκοπής θα βγάλουν; Έχω την κονσόλα από το Σεπτέμβρη και στο 99% του χρόνου κάθεται μέσα σε ένα κουτί.

 

Αν το κριτήριό σου είναι μόνο τα παιχνίδια και αυστηρώς τα παιχνίδια που έχουν ήδη βγει, ίσως καλύτερη επιλογή θα ήταν να πας προς το Wii U που έχει χτίσει ήδη μία σεβαστή βιβλιοθήκη exclusive παιχνιδιών.

 

 

@Red1

 

Φιλικά πάντα, νομίζω ότι έμπλεξες τα πορτοκάλια με τα ...μήλα... :P

 

Δε νομίζω ότι ως απάντηση σε ένα post το οποίο αναλύει διεξοδικά τα advantages του επερχόμενου streaming του X1 - το οποίο και είναι πασιφανές ανώτερο από το streaming των υπόλοιπων λύσεων - κολλάει κάποια συζήτηση Hardware Vs ή συζήτηση για αναλύσεις και frames ή συζήτηση για το ποια κονσόλα είναι πιο δυνατή ή για VR/AR...όλα αυτά συζητιώνται και θα συζητηθούν διεξοδικά στα αντίστοιχα threads και στο κατάλληλο timing.  ;)

 

Απλώς το να προσπαθούμε να μειώσουμε ένα μεγάλο επίτευγμα του σύγχρονου software, το οποίο κατά την άποψή μου είναι προς τη σωστή κατεύθυνση - μιλάω για τη δυνατότητα unified αμφίδρομου streaming σε X1/Win10 - μεταχειρίζοντας χιλιο-ειπωμένα πράγματα σχετικά με αναλύσεις, frames, κτλ πιστεύω είναι άτοπο.

 

Η προσωπική μου άποψη και εμμένω σε αυτήν είναι πως η τεχνολογία streaming Xbox One/Win 10 έχει wow factor 10x τουλάχιστον σε σχέση με τις σπαρτιάτικες και απαρχαιωμένες λύσεις των Wii U  και ps4 και παράθεσα 10 facts για αυτήν.

 

Από εκεί και πέρα, αν παραμένουν κάποιοι που εξακολουθούν να πιστεύουν πως η MS δεν έκανε ρουά-ματ σε Sony-Nintendo όσον αφορά το streaming και τα unified Xbox services, τότε σόρρυ φίλε μου αλλά εκείνοι εθελοτυφλούν και όχι εγώ.

 

Όπως έγραψα και στο προηγούμενο ποστ μου και παρέλειψες να αναφερθείς, υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι για να προτιμήσει κάποιος ένα Wii U ή ένα ps4 έναντι του Χ1 - το streaming πλέον όμως δεν είναι ένας από αυτούς με βάση τα τωρινά δεδομένα και ύστερα από τις 21/1.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cortana ειχαν δειξει καποιο ντεμο? οχι διαφημιση απο κλιπ, ντεμο..Στην παρουσιαση που εγινε την προηγουμενη βδομαδα...Ηθελα να την δω και την εχασα...Αν οχι , τοτε ολα αυτα που λες για την ωρα ειναι θεωρια...αν υπηρξε ενα live demo του streaming παω πασο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά καλή και ωραία η τεχνολογία του streaming αλλά νομίζω η ms πάλι προσπαθεί να δώσει βάρος σε πράγματα που θεωρούνται λίγο... περιττά στον τομέα του gaming.

 

Λες και το 80% από εμάς στείνει ουρά στο σαλόνι για το ποιος θα κάτσει στην τηλεόραση. Εαν αναγκαστώ να κλειστώ στο γραφείο με το μόνιτορ του πισιού καλύτερα να πάρω μια δεύτερη TV εκεί και να τα έχω συνδεδεμένα όλα μαζί.

 

Τώρα για το laptop...... είμαι σίγουρος ότι όλοι θα κλείσετε την 40+ TV για να στριμάρετε το Forza 6 εκεί... Σίγουρος όμως. 

 

Και όσο αναφορά το παίζω και ξαφνικά θέλω να δω το facebook η το mail, θα στριμάρω πάλι στο PC/Laptop να ανοιγοκλείνω παράθυρα αντί να πατήσω pause με την κονσόλα και απλά να ελέγξω το smartphone που έχω δίπλα μου! Επαναστατική ευκολία λέμε.

 

 

 

Εμένα όλα αυτά μου φαίνονται gimmicks.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ίδια λογική πήγαινε στην καφετέρια και μπες μέσα και φτιάξε τον καφέ μόνος σου . Αφού γίνεται.

 

Αυτό που λες δεν έχει καμία σχέση με λογική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά καλή και ωραία η τεχνολογία του streaming αλλά νομίζω η ms πάλι προσπαθεί να δώσει βάρος σε πράγματα που θεωρούνται λίγο... περιττά στον τομέα του gaming.

 

Λες και το 80% από εμάς στείνει ουρά στο σαλόνι για το ποιος θα κάτσει στην τηλεόραση. Εαν αναγκαστώ να κλειστώ στο γραφείο με το μόνιτορ του πισιού καλύτερα να πάρω μια δεύτερη TV εκεί και να τα έχω συνδεδεμένα όλα μαζί.

 

Τώρα για το laptop...... είμαι σίγουρος ότι όλοι θα κλείσετε την 40+ TV για να στριμάρετε το Forza 6 εκεί... Σίγουρος όμως. 

 

Και όσο αναφορά το παίζω και ξαφνικά θέλω να δω το facebook η το mail, θα στριμάρω πάλι στο PC/Laptop να ανοιγοκλείνω παράθυρα αντί να πατήσω pause με την κονσόλα και απλά να ελέγξω το smartphone που έχω δίπλα μου! Επαναστατική ευκολία λέμε.

 

 

 

Εμένα όλα αυτά μου φαίνονται gimmicks.

 

 

1381943727_26-you-youre-good-facebook-co

 

Είναι gimmicks...ανεξαρτήτως πλατφόρμας :)

Με την ίδια λογική πήγαινε στην καφετέρια και μπες μέσα και φτιάξε τον καφέ μόνος σου . Αφού γίνεται.

 

Απίστευτα ατυχές το παράδειγμά σου φίλτατε, απίστευτα...

Αλλο ένα απίστευτα άκυρο παράδειγμα : "Γιατί να πάρω αμάξι/μηχανή αφού έχω πόδια και μπορώ να περπατήσω"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Red για το WiiU μπορείς να πεις ότι κάποιο παιχνίδι μπορεί να χρησιμοποιήσει την οθόνη του Pad για κάτι έξυπνο που αφορά το gameplay. (Το γράφω με μεγάλα γράμματα γιατί έχει σημασία...) Είναι αναπόσπαστο κομμάτι του development kit.

 

 

 

Το streaming στην οθονίτσα του Vita ή σε Win10 συσκευές το βλέπω να χρησιμεύει μόνο σε παιδάκια που έχουν την ατυχία η μαμά και ο μπαμπάς να έχουν πάρει σβάρνα τα Τούρκικα. 

 

Οι δε tech savvies θα φωνάξουν μία φορά την παρέα τους να κάνουν εφέ και να πουν όλοι "Ουάου στριμάρει μέχρι 1080p60 στην οθονίτσα του κινητού μου" και μετά θα τα κλείσουν όλα, θα την αράξουν στον καναπέ και θα φορτώσουν το Quantum Break στην τηλεορασάρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 τα advantages του επερχόμενου streaming του X1 - το οποίο και είναι πασιφανές ανώτερο από το streaming των υπόλοιπων λύσεων -

 

 

Το δοκίμασες? Πως πάει?

Να το κάνω και εγώ στο δικό μου γιατί στο Wii U για παράδειγμα το κάνω ήδη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...