Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε διαφωνώ. Αν θέλουν να χτυπήσουν, 400αρι πρέπει.

Αλλά θα έχουνε χάσιμο λογικά.

 

Απλά οταν σου λένε θα είναι premium προϊόν.. Πιάνεις λίγο το νόημα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι. Αλλα αν διατεθει το Scorpio με αρχικη τιμη στα 500, με το pro στο μεταξυ να κυκλοφορει τοτε ηδη ενα χρονο και με πολυ πιθανη μια μειωση τιμης εστω και 50 δολαριων ή ευρω, θα υπαρχει μια διαφορα 150 δολαριων με οτι αυτο συνεπαγεται για τις πωλησεις των premium προτασεων των 2 εταιρειων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνώ. Αν θέλουν να χτυπήσουν, 400αρι πρέπει.

Αλλά θα έχουνε χάσιμο λογικά.

 

Απλά οταν σου λένε θα είναι premium προϊόν.. Πιάνεις λίγο το νόημα. :)

Δεν τους απασχολει και να εχουν χασιμο αν το βαλουν στο 400αρι πιστευω(εχουν πολλα λεφτα για σκοτωμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To One S αυτή τη στιγμή παίζει στα 349 ευρώ (έστω και με game) όταν το PS4 Pro πωλέιται στα 399/409 ευρώ...

 

Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι το Scorpio που θα είναι αρκετά αναβαθμισμένο σε σχέση με τον ανταγωνισμό ( 6TF, 12GB Gddr5 κτλ) θα διατεθεί σε ξεφτίλα τιμή;

 

Δεν είναι λογικό να απαξιώσει η MS το premium προιόν της , έτσι απλά.... Εκτός αν παρατήσει το One ( που συμφωνα με την πολιτική της σε όλα τα προίοντα δεν είναι και απίθανο...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To One S αυτή τη στιγμή παίζει στα 349 ευρώ (έστω και με game) όταν το PS4 Pro πωλέιται στα 399/409 ευρώ...

 

Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι το Scorpio που θα είναι αρκετά αναβαθμισμένο σε σχέση με τον ανταγωνισμό ( 6TF, 12GB Gddr5 κτλ) θα διατεθεί σε ξεφτίλα τιμή;

 

Δεν είναι λογικό να απαξιώσει η MS το premium προιόν της , έτσι απλά.... Εκτός αν παρατήσει το One ( που συμφωνα με την πολιτική της σε όλα τα προίοντα δεν είναι και απίθανο...)

 

One και Scorpio θα πορευτουν μαζί.

 

Το One S (ανασχεδιασμένο One με επιπλέον δυνατότητες, 4K, κτλ) εχει 2 μήνες στην αγορά.

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να απαξιωθει σε 1 χρονο. Αυτο που θα γινει ειναι να πεσει η τιμή απόκτησής του και να αποτελέσει το αντίστοιχο 360 arcade του 2008...ακόμα και το χρώμα του, ακόμα και το packaging του, παραπέμπει εκεί.

 

Με DX12, Frostbite engine 3 να τρέχει πλέον average ~950p dynamic res από 720p των προηγούμενων τίτλων, Unreal Engine 4 στα 1080p, in-house engines το ιδιο (βλ. Forza Horizon 3, 1080p/4xMSAA), απλώς το One/One S θα διεκδικήσει την αγορά του 1080p με ...ανοικτό παράθυρο στα 4K το One S. Το Scorpio θα αποτελεί την premium πρόταση της MS για native 4Κ.

 

Σου θυμίζω πως το Xbox 360 έγινε launch το 2005 και εν έτη 2016 μπορείς άνετα ακόμα και στο Zephyr να παίξεις Rise Of the Tomb Raider, NBA 2k17 και Forza Horizon 2 χρησιμοποιώντας component καλώδιο.

 

p.s.: Εξάλλου μην ξεχνάς το γεγονός πως το Scorpio είναι η κωδική ονομασία του 'νέου' Xbox, όταν το One είχε κωδική ονομασία Durango, από την αντίστοιχη περιοχή.

 

Για όσους δεν το έχουν ψάξει, η περιοχή Durango είναι φημισμένη για τους...σκορπιούς της...

Και ο σκορπιός αποτελεί κοινό σύμβολο για αυτό το state.

https://en.wikipedia.org/wiki/Durango

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Πριν από λίγο καιρό αγόρασα το Xbox One S και είχε μέσα συνδρομή για το Xbox Gold και το EA Access. Στο δεύτερο υπάρχουν πολλά παιχνίδια τα οποία μπορώ να κατεβάσω όπως το Battlefield 4, το NBA Live 16 κτλ. Όλα αυτά είναι ολόκληρα τα παιχνίδια; Δηλαδή αν τα κατεβάσω μπορώ να τα έχω για πάντα στη συλλογή μου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας που λέμε για ea access 

 

Είχα αγοράσει το καλοκαίρι το one με δώρο 12 μήνες ea access..

 

Σήμερα λοιπόν αποφάσισα να την ενεργοποιήσω μιας και λήγει τον Δεκέμβριο του 16 η δυνατότητα να την ενεργοποιήσης.

 

Κάνω κανονικά ενεργοποίηση λοιπόν σήμερα και αντί για 12 μήνες μου δίνει 8 μήνες.. Δηλαδή μου λέει οτι θα λήξει τον 7/2017...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας που λέμε για ea access 

 

Είχα αγοράσει το καλοκαίρι το one με δώρο 12 μήνες ea access..

 

Σήμερα λοιπόν αποφάσισα να την ενεργοποιήσω μιας και λήγει τον Δεκέμβριο του 16 η δυνατότητα να την ενεργοποιήσης.

 

Κάνω κανονικά ενεργοποίηση λοιπόν σήμερα και αντί για 12 μήνες μου δίνει 8 μήνες.. Δηλαδή μου λέει οτι θα λήξει τον 7/2017...

 

Ακραίο. Δηλαδή μετρούσε από τότε που αγόρασες το πακέτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους τα Mass Effect 2 και 3 έγιναν διαθέσιμα μέσω σου backwards compatibility. Προστέθηκαν επίσης και στο EA Access Vault.

 

http://www.xbox.com/en-US/xbox-one/backward-compatibility

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι μπράβο, τώρα ησύχασα. Τριλογία Mass Effect και διλογία Witcher στο One. Θα γούσταρα και ένα Witcher 1 στις κονσόλες αλλά που τέτοια τύχη; Άντε να έρθει και κανά DMC collection σε BC να ξεκινήσω κι αυτά εν καιρώ.

 

 Υ.Γ. Δεν θέλω PS 4 Pro...αει κατ'ευχήν. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ερωτηση για να δω αν μου χρειαζεται ο εξτρα χωρος.σε ιδανικο σεναριο καποια στιγμη ιιιισως εχω τα παρακατω:

fifa17

forza 6

battlefield 1

GOW 4

GTA V

ΝΒΑ 2Κ17

 

Φτανουν τα 500GB? Ή να το σκασω το 50ρικο για το 1ΤΒ? γιατι οπως και να το κανουμε το εξτρα 50ρικο ειναι ενα παιχνιδι? πολυ πιθανο να μην τα εχω ολα αυτα μαζι,αλλα οπως ειπα σε ιδανικο σεναριο καααποια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...