Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Οχι καμια σχεση και ευτυχως.

 

Α και ευτυχώς κιόλας. Μάλιστα.

 

Δηλαδή έγω που δεν έχω 4k τηλεόραση θα με αναγκάζει να τα παίζω σε 1080p30 downgraded από 4k30 αντί να με αφήνει να παίξω σε 1080p60 (που είναι προτιμότερο για εμένα). Δεν πειράζει, ένας λόγος παραπάνω για να μην αναβαθμίσω από το XBONE S μου και να τα διαθέσω αλλού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφου και στη Digital Foundry ειναι φανατισμενοι ,με τοσο ενθουσιαμο που βγαζουν, στειλε και εκει ενα υπομνημα να χαλαρωσουν λιγο......

 

Έστειλα, μην ανησυχείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως η photo που εδειξαν απο FORZA ηταν με τα image sets του ΧΒΟΧ ΟΝΕ σε 4Κ με EQAA ( το οποιο ειναι κατι κοντα σε x2ΜSAA με μικροτερο κοστος σε fps) 

 

Για την ιστορια να πω μια 1070 GTX τρεχει το FORZA 6 σε 4Κ + ULTRA SETS + x8MSAA -> 60αρι καρφωμενο σε βροχη.

 

Να πω την αληθεια θα ηθελα κατι παραπανω για μια κονσολα που θα βγει τελος 2017.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα, μην ανησυχείς

Εγω δεν ανησυχώ καθόλου ,οληκληρη η βιομηχανια του gaming κρεμεται από τα χείλη του Παπαρουπα ,Πάλι καλά που υπάρχει και ενας παπαρουπας....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως η photo που εδειξαν απο FORZA ηταν με τα image sets του ΧΒΟΧ ΟΝΕ σε 4Κ με EQAA ( το οποιο ειναι κατι κοντα σε x2ΜSAA με μικροτερο κοστος σε fps)

 

Για την ιστορια να πω μια 1070 GTX τρεχει το FORZA 6 σε 4Κ + ULTRA SETS + x8MSAA -> 60αρι καρφωμενο σε βροχη.

 

Να πω την αληθεια θα ηθελα κατι παραπανω για μια κονσολα που θα βγει τελος 2017.

Ρε μάγκες είσαστε βαλτοι;Διάβασες ακριβώς τι λέει το άρθρο ή τα λες από το μυαλό σου ;

 

I've seen Microsoft's new console running a Forza Motorsport 6-level experience locked to 4K60 on the equivalent to PC's ultra settings -

Και μετά τρέχει τα ίδια specs με μία gtx 1060 ,1070,1080 .....

Διαβάστε το άρθρο και μετά πείτε ότι θέλετε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε σχέδιο είδαμε,

ούτε τιμή,

ούτε ημερομηνία,

ούτε κανα παιχνιδάκι να τρέχει.

 

@@ παρουσίαση κάνανε!

Μα δεν ήταν παρουσίαση, τα specs ανακοίνωσαν μόνο. Η παρουσίαση ή στην Ε3 θα γίνει ή τον Δεκέμβριο όπως ειπώθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ανησυχώ καθόλου ,οληκληρη η βιομηχανια του gaming κρεμεται από τα χείλη του Παπαρουπα ,Πάλι καλά που υπάρχει και ενας παπαρουπας....

Εντάξει, υπερβάλεις λιγάκι. Δεν είναι όλη η βιομηχανία του Gaming. Είναι η μισή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας πάντως και λίγο παρακάτω (μου αρέσουν τα predictions!) το Scorpio δίνει έμφαση στην ισχύ της κάρτας γραφικών για να μπορεί να είναι άνετo με το VR/AR. Ξέρω ότι ακόμα δεν υπάρχουν παιχνίδια, αλλά το γεγονός ότι όλο και περισσότεροι devs δουλεύουν σε VR/AR παιχνίδια και εφαρμογές σε συνδυασμό με τον σχεδόν μονόδρομο (κλασική Microsoft!) του Windows 10 Creators Update που διευκολύνει τους devs να κάνουν VR/AR εφαρμογές σε Windows 10, προβλέπω (Νοστράδαμος alert) ότι το Scorpio δεν θα έχει απλά exclusive games αλλά το συντριπτικό ποσοστό των exclusive VR/AR games και εφαρμογών. Περισσότερα εδώ https://soundcloud.com/polygon-newsworthy/4-tim-sweeney-on-microsofts-evil-plan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρώστε  όλοι. Κι εγώ νόμιζα ότι ήταν παρουσίαση αλλά τελικά απλά το digital foundry είχε πει ότι θα αποκαλύψει τα specs τα οποία είχε μάθει μία βδομάδα πριν από την microsoft. Στην E3 θα μάθουμε για exclusives, τιμή κτλ. και τότε όποιος δεν είναι ικανοποιημένος ας μπει να κράξει. 

Πέρα από τα specs εμένα μου έκανε τρομερή εντύπωση το σύστημα ψύξης, αλλά και το ότι κάθε chip που θα παράγεται θα έχει το δικό του προφίλ με τα volt που απαιτούνται για να λειτουργήσει σωστά. Δεν θα υπάρχει δηλαδή ένα ενιαίο προφίλ για όλα όπως γινόταν μέχρι τώρα. Με τον επεξεργαστή δεν κατάλαβα τι παίζει και δεν είχα χρόνο και να διαβάσω παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας πάντως και λίγο παρακάτω (μου αρέσουν τα predictions!) το Scorpio δίνει έμφαση στην ισχύ της κάρτας γραφικών για να μπορεί να είναι άνετo με το VR/AR. Ξέρω ότι ακόμα δεν υπάρχουν παιχνίδια, αλλά το γεγονός ότι όλο και περισσότεροι devs δουλεύουν σε VR/AR παιχνίδια και εφαρμογές σε συνδυασμό με τον σχεδόν μονόδρομο (κλασική Microsoft!) του Windows 10 Creators Update που διευκολύνει τους devs να κάνουν VR/AR εφαρμογές σε Windows 10, προβλέπω (Νοστράδαμος alert) ότι το Scorpio δεν θα έχει απλά exclusive games αλλά το συντριπτικό ποσοστό των exclusive VR/AR games και εφαρμογών. Περισσότερα εδώ https://soundcloud.com/polygon-newsworthy/4-tim-sweeney-on-microsofts-evil-plan

Ελπίζω να βγουν games και για τις προηγούμενες κονσόλες τύπου One S  και να μη τις ξεχάσει η Microsoft από θέμα υποστήριξης λόγο Scorpio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάτε για exclusives αλλά με την τακτική που ακολούθησε η MS δεν υπάρχουν αποκλειστικά με την στενή έννοια του όρου. Θα δούμε sequels, θα δούμε και κανά νέο I.P. (λογικά), θα δούμε και την πρόοδο ή την κυκλοφορία games που φτιάχνονται τα τελευταία χρόνια όπως State of Decay 2, Seas of Thieves. Ευελπιστώ ότι θα δούμε και την τελική μορφή της Τριάδας Below, Ashen και Cuphead όσον αφορά τα indies αλλά τίτλος που να μένει αποκλειστικός σε MS πλατφόρμα υπάρχει ανεξάρτητα αν λέγεται Window 10. Ίσως στο μέλλον να αναθεωρήσει πάλι τα σχέδιά της και να επαναφέρει τίτλους που θα υπάρχουν μόνο σε Xbox αλλά τα exclusives μέχρι στιγμής δεν ακολυθούν την παραδοσιακή οδό αλλά δεν υπάρχουν σε πλατφόρμες του ανταγωνισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να βγουν games και για τις προηγούμενες κονσόλες τύπου One S  και να μη τις ξεχάσει η Microsoft από θέμα υποστήριξης λόγο Scorpio.

 

Θεωρώ πολύ δύσκολο να παίζουν VR/AR games στο One/One S. Εξάλλου θα είναι και ένας από τους βασικούς λόγους αναβάθμισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ πολύ δύσκολο να παίζουν VR/AR games στο One/One S. Εξάλλου θα είναι και ένας από τους βασικούς λόγους αναβάθμισης.

Προφανώς δεν εννοώ τα VR/AR αλλά τα απλού τύπου games. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...