Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Για καποιο περιεργο λογο το Scorpio μου αρεσει, αλλα ξενερωνω ασχημα με την χρονικη στιγμη που επελεξαν να το βγαλουν.

Κοινως ετσι οπως εχει πεσει η τιμη του xbox one,ισως να αξιζει περισσοτερο καποιος να αγορασει(ειδικα σε black friday)xbox one/s και μετα χρηματα που γλυτωσει να τα βαλει για το Xbox 2(ή οπως θα λεγεται).

Επισης ελπιζω να δωσουν Xbox one elite controller σαν βασικο controller,θα λεει πολυ.

 

Είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα τιμολογήσουν το Scorpio. Αυτή τη στιγμή το ONE S παίζει στα 200 ευρώ μαζί με game και κατά καιρούς έχουν παίξει και πιο καλά bundles. Μέχρι τις γιορτές θα έχει ξεφτυλιστεί η τιμή του εντελώς.

 

Και στα 400 ευρώ να το βάλουν το Scorpio (που θεωρώ ότι δεν θα μπορέσει να παίξει σε αυτή την τιμή), πόσος κόσμος θα δώσει τα διπλά χωρίς game για να παίζει τα ίδια games με το ONE S (και τα οποία ήδη παίζουν πολύ καλά στο ONE S), μόνο και μόνο για να τα παίζει σε 4Κ; Και αυτό είναι το πιο ευνοϊκό σενάριο, το πιθανότερο είναι ότι στις γιορτές θα δούμε από τη μία bundles του ONE S με δύο games στα 150 ευρώ και το Scorpio από την άλλη να τιμολογείται στο 500άρικο.

 

Κατά την άποψή μου ο μόνος τρόπος να πιάσει το Scorpio είναι να κυκλοφορήσει με αποκλειστικότητες που δεν θα βγουν στο ONE S. Να την κυκλοφορήσουν σαν καινούρια κονσόλα δηλαδή, όχι σαν mid-gen upgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιο περιεργο λογο το Scorpio μου αρεσει, αλλα ξενερωνω ασχημα με την χρονικη στιγμη που επελεξαν να το βγαλουν.

Κοινως ετσι οπως εχει πεσει η τιμη του xbox one,ισως να αξιζει περισσοτερο καποιος να αγορασει(ειδικα σε black friday)xbox one/s και μετα χρηματα που γλυτωσει να τα βαλει για το Xbox 2(ή οπως θα λεγεται).

Επισης ελπιζω να δωσουν Xbox one elite controller σαν βασικο controller,θα λεει πολυ.

Υπομονή μέχρι την e3, εκεί θα δείξει τα νέα games που λογικά θα ειναι πολύ ανώτερα. Το Scorpio ειναι σαν νέα γενιά για τις κονσόλες και όχι ένα απλό update όπως το PS4 pro. Φυσικα αν δεν νοιάζει καθόλου μπορείς να πάρεις και το one s αλλα η διαφορα θα ειναι χαοτική.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.public.gr/product/gaming/consoles/xbox-one/microsoft-xbox-project-scorpio/prod8563879pp/

Το public το έβαλε για preorder στα 549 ,δεν ξέρω τι παίζει αλλά εκεί θα κυμαίνεται η τιμή του.ΑΚΡΙΒΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ έχει 400 ευρώ το ps4 pro που είναι λιγότερο δυνατό. Δεν λέω ότι μου αρέσει η τιμή του, αν αυτή είναι τελικά, αλλά κάπως δίκαιη μου φαίνεται σε αναλογία με το ps4 pro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ έχει 400 ευρώ το ps4 pro που είναι λιγότερο δυνατό. Δεν λέω ότι μου αρέσει η τιμή του, αν αυτή είναι τελικά, αλλά κάπως δίκαιη μου φαίνεται σε αναλογία με το ps4 pro

το ps4 pro εχει 390€ ειναι λιγο πιο αδυναμο και ειναι τιγκα στα αποκλειστικα! η διαφορα στα γραφικα θα ειναι ελαχιστη! μεχρι να βγει το scorpio θα εχει πεσει κι αλλο το pro! δεν δικαιολογειται στα 550€ σορρυ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τωρα τι να λεμε ,παραδοσιακα οταν θες να χτυπησεις μια αγορα εισαι τουλαχιστον ισαξιος η καλυτερος απο τον αλλο κ πιο φτηνος πχ amd ryzen

 

δεν μας τα λεει καλα η ms η κανει αλλη μια αυτοκτονικη κινηση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι 390 τι 400 ειδικά αν βάλεις έξοδα αντικαταβολής και μεταφορικά, στα 10 κόλλησες; 

Δεν σχολίασα καθόλου για τίτλους αν και σε αυτό έχεις δίκαιο. Απλά υπομονή να δούμε τι θα πει η Microsoft. Μηδένα προ του τέλους μακάριζε.

Για μένα πρέπει οι τιμές να έρχονται σε αντιπαράθεση με το τι είχαν/έχουν στο launch, γιατί άλλη τιμή είχε το ps4 pro στην αρχή και άλλη θα έχει 1 χρόνο μετά.

Και τονίζω ότι είπα πως δεν μου αρέσει η τιμή αυτή, αν και δεν την βλέπω για τελική, αν ήταν στα 450-480 ίσως να έκανα pre-order σήμερα

Επεξ/σία από comfuzio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο Nintendo Switch πάντως, το Public έβαλε placeholder στα €299 τον Οκτώβριο για να τα αλλάξει λίγο μετά στα €339 η οποία ήταν και η τελική τιμή του προϊόντος στην Ελλάδα. Πέντε μήνες πριν την επίσημη κυκλοφορία αυτά.

 

Οπότε, όταν μια μεγάλη αλυσίδα που σε γενικές γραμμές κάνει honored αυτά που λέει στις προπαραγγελίες γράφει ότι το Scorpio θα κοστίζει €549, τότε δεν περιμένω η τελική τιμή του Scorpio να διαφερεί πολύ από τα €549.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Switch πέσανε έξω άρα και εδώ μπορεί να πέσουν έξω.Την τιμή δε τη ξέρει κανείς.Μετα το φιάσκο με το Switch παίζει να βάλανε και τη μεγαλύτερη τιμή που πιστεύουν ότι θα έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω ετσι πιστευω, κανα 500αρι λογικα. Εκπληξη θα ειναι τα 450 και WTF τα 400.

Η sony θα απαντησει με την σειρα της με δυνατα bundles στα 400.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...