Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς δεν εννοώ τα VR/AR αλλά τα απλού τύπου games. 

 

Τα απλού τύπου θα παίζουν, το έχουν ήδη ανακοινώσει. Βέβαια το πιο πιθανό είναι να παίζουν 720/900 στα 30fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα απλού τύπου θα παίζουν, το έχουν ήδη ανακοινώσει. Βέβαια το πιο πιθανό είναι να παίζουν 720/900 στα 30fps.

Για τα exclusives το διάβασα και ελπίζω να το κρατήσουν την υπόσχεση, αλλά Microsoft είναι αυτή και ποτέ δε ξέρεις. Σε σχέση με τα 900p, αν και δε με χαλάει προσωπικά, θα ήθελα να ήξερα πάντως γιατί δεν πάνε μέχρι 1080p,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες είσαστε βαλτοι;Διάβασες ακριβώς τι λέει το άρθρο ή τα λες από το μυαλό σου ;

 

I've seen Microsoft's new console running a Forza Motorsport 6-level experience locked to 4K60 on the equivalent to PC's ultra settings -

Και μετά τρέχει τα ίδια specs με μία gtx 1060 ,1070,1080 .....

Διαβάστε το άρθρο και μετά πείτε ότι θέλετε ....

 

Nαι αλλα με x2EQAA το XBOX Scorpio. 

 

Εδω σου λεω οτι 60αρι το κραταει η 1070gtx με x8MSAA σε 4Κ... Μην αναλυσω το ποσο βαρυτερο ειναι το χ8MSAA απο το EQAA.

 

Oσο για την photo εχουμε αυτο: 

post-252177-0-84579300-1491555722_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα exclusives το διάβασα και ελπίζω να το κρατήσουν την υπόσχεση, αλλά Microsoft είναι αυτή και ποτέ δε ξέρεις. Σε σχέση με τα 900p, αν και δε με χαλάει προσωπικά, θα ήθελα να ήξερα πάντως γιατί δεν πάνε μέχρι 1080p,

 

Ε γιατί δεν μπορούν οι devs με 1,31TFLOP/s και DDR3 μνήμη. To καταπληκτικό είναι ότι με το Scorpio θα γίνεται αυτόματη αναβάθμιση σε 1080 (και supersampling σε 1080 όταν δεν έχεις 4Κ τηλεόραση) σε όλα τα games, καθώς και αναβαθμισμένο texture filtering χωρίς επιπλέον δουλειά από τους devs!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε γιατί δεν μπορούν οι devs με 1,31TFLOP/s και DDR3 μνήμη. To καταπληκτικό είναι ότι με το Scorpio θα γίνεται αυτόματη αναβάθμιση σε 1080 (και supersampling σε 1080 όταν δεν έχεις 4Κ τηλεόραση) σε όλα τα games, καθώς και αναβαθμισμένο texture filtering χωρίς επιπλέον δουλειά από τους devs!

Απλά είχα διαβάσει ότι έπαιζε και 1080p, τέλος πάντων. Κάτι ψιλό άκυρο, πως γίνεται ο Κωτσόβολος να δίνει 1 χρόνο εγγύηση και το Public 2 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά είχα διαβάσει ότι έπαιζε και 1080p, τέλος πάντων. Κάτι ψιλό άκυρο, πως γίνεται ο Κωτσόβολος να δίνει 1 χρόνο εγγύηση και το Public 2 ?

 

Αρκετά παιχνίδια παίζουν 1080 αλλά τα απαιτητικά multiplatform όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι 1 χρονο εγγυηση δινουν. Τα 2 χρονια δινονται με καταχωρηση στο xbox support του σειριακου αριθμου της κονσολας

Eδώ 2 χρόνια λέει.... http://www.public.gr/product/gaming/consoles/xbox-one/microsoft-xbox-one-s-white-500gb-and-battlefield-1/prod8243142pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι αλλα με x2EQAA το XBOX Scorpio. 

 

Εδω σου λεω οτι 60αρι το κραταει η 1070gtx με x8MSAA σε 4Κ... Μην αναλυσω το ποσο βαρυτερο ειναι το χ8MSAA απο το EQAA.

 

Oσο για την photo εχουμε αυτο: 

 

Τι λε ρει πιδιμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου πήρε το μάτι μου ένας να γράφει ότι έχει συνδέση το Xbox με την NOVA. 

 

Πως το συνδέει ( λογικά με καλώδιο HDMI ) αλλά τι προσφέρει ;; 

 

εγω το εχω συνδεσει ετσι δεν κανει κατι παραπανω με hdmi  ειναι απλα δεν ειχα αλλες θυρες στην tv free 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το εχω συνδεσει ετσι δεν κανει κατι παραπανω με hdmi  ειναι απλα δεν ειχα αλλες θυρες στην tv free 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιο περιεργο λογο το Scorpio μου αρεσει, αλλα ξενερωνω ασχημα με την χρονικη στιγμη που επελεξαν να το βγαλουν.

Κοινως ετσι οπως εχει πεσει η τιμη του xbox one,ισως να αξιζει περισσοτερο καποιος να αγορασει(ειδικα σε black friday)xbox one/s και μετα χρηματα που γλυτωσει να τα βαλει για το Xbox 2(ή οπως θα λεγεται).

Επισης ελπιζω να δωσουν Xbox one elite controller σαν βασικο controller,θα λεει πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

One S δαγκωτό, μην πας στο βασικό.

Αν βάλουν Elite, θα ανέβει πολύ το κόστος.

 

Ίσως να βγάλουν κάποιο Elite μοντελο με controller + 2TB hybrid HDD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...