Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι, αντί να πάρω εξωτερικό 2TB για τη σαβούρα, πήρα με τα ίδια χρήματα εξωτερικό ssd (συγκεκριμένα αυτόν εδώ ) για τα 4-5 παιχνίδια που παίζω και βρήκα την υγειά μου! Ειδικά το witcher 3 φορτώνει σε λιγότερο από το μισό χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτής της άποψης είμαι, αντί να πάρω εξωτερικό 2TB για τη σαβούρα, πήρα με τα ίδια χρήματα εξωτερικό ssd (συγκεκριμένα αυτόν εδώ ) για τα 4-5 παιχνίδια που παίζω και βρήκα την υγειά μου! Ειδικά το witcher 3 φορτώνει σε λιγότερο από το μισό χρόνο.

256GB ;;;;

Όταν είχα συνδέσει στο box έναν εξωτερικό (παλιό USB 2 ) μου είχε πει ότι απαραίτητη προϋπόθεση ήταν USB 3 και 500GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναφορά στα παρακάτω αφορά ΧΒΟΧ ΟΝΕ (500GB). Δεν ξέρω τί παίζει με το S.

 

Προϋπόθεση είναι να είναι usb 3.0 και τουλάχιστον 256GB.

 

Κι εγώ western digital my passport 2ΤΒ μετά από έρευνα και υπερευχαριστημένος.

 

Όποιον και να πάρεις, κοίταξε να να τρέχει στα 7200 αντί για 5400. Δεν το αναφέρουν τα περισσότερα sites των μεταπωλητών, ούτε μπορούν να στο επιβεβαιώσουν οι περισσότεροι υπάλληλοι στα καταστήματα. Τσέκαρε προδιαγραφές στα sites των ίδιων των κατασκευαστών να το δεις να το γράφει πριν αγοράσεις.

 

Κάπου είχα δει (εδώ στο φόρουμ ή στο νετ δεν θυμάμαι) και πίνακα συγκριτικών επιδόσεων μεταξύ εξωτερικού και εσωτερικού μαμά δίσκου. Οι επιδόσεις κλίνουν θετικά προς τον (νέο) εξωτερικό, στο πλαίσιο console και game boot up και playability speed, αλλά σε ποσοστά τύπου από 15% έως 30% (το υπεραισιόδοξο σενάριο). Σχόλια τύπου "τρέχει στη διπλάσια ταχύτητα" απλά δεν υφίστανται στους sata 3.

 

Επίσης, ο μαμά σκληρός σου αφήνει ελεύθερο χώρο για εγκατάσταση και αποθήκευση παιχνιδιών γύρω στα 384κάτι GB, οπότε μη το υπολογίζεις "αυστηρά" στο πόσα παιχνίδια χωράει στον 500άρη (σε συνδυασμό πάντα με το μέγεθος των games, από 3-4GB έως και 70GB(!), μπορεί και παραπάνω). Τα υπόλοιπα GB toy 500άρη είναι δεσμευμένα για το λειτουργικό σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά παίζει, δεν ξέρω αν θα παίζουν οι ssd με 240gb, κάπου είχα διαβάσει ότι δεν είχε πρόβλημα, αλλά και πάλι 16gb μπορεί να είναι 1-2 παιχνίδια παραπάνω

 

http://support.xbox.com/el-GR/xbox-one/console/manage-storage

Για να χρησιμοποιήσετε μια εξωτερική συσκευή αποθήκευσης για τα παιχνίδια και της εφαρμογές στην κονσόλα Xbox One, ο σκληρός δίσκος θα πρέπει:

  • Να έχει χωρητικότητα 256 GB και άνω
  • Να συνδέεται μέσω USB 3.0

Κατά την πρώτη σύνδεση, η κονσόλα Xbox θα σας ζητήσει να διαμορφώσετε τη συσκευή. Μπορείτε να τη χρησιμοποιήσετε για παιχνίδια και εφαρμογές Xbox ή για προσωπικά πολυμέσα, όπως φωτογραφίες, μουσική και βίντεο. (Η κονσόλα Xbox θα αντιλαμβάνεται τις συσκευές που δεν πληρούν τις παραπάνω απαιτήσεις ως συσκευές αποθήκευσης πολυμέσων.)

 

Υπάρχει και η μέση λύση, η επιλογή ενός Hybrid SSHD.

Εδώ είναι ένα ωραίο βίντεο με συγκριτικά

https://www.youtube.com/watch?v=BWbSsJwzOkk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://majornelson.com/2017/04/21/xbox-live-games-with-gold-for-may-2017/

 

Άλλος ένας καλός μηνάρας και το backlog έχει πάρει φωτιά.

 

Κύριοι της Μιναρούπολης μην πτοείστε. Τα παιδιά από την Πάτρα δεν παρεξηγούνται! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

Αγόρασα πρόσφατα από ελληνικό σκρουτζομάγαζο το Gears of War 4 κι περιείχε κωδικούς για τα τέσσερα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς.

Στο store του xbox δέχθηκε κανονικά τους κωδικούς για το 2 και το Judgement αλλά δεν δέχεται με τίποτα για το 1 και το 3.

Απ΄ό,τι είδα σε διάφορα φόρουμ, έχει να κάνει με το region lock των παιχνιδιών.

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να περάσω τους κωδικούς;

Να σημειώσω ότι σαν region έχω την Ελλάδα, εννοείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.μηπως μπορει καποιος να βοηθησει;πηρα Xbox one μτχ απο αγγελια.το ενα απο τα 2 games ειναι digital περασμενο στον λογαριασμο.εγω θελω να σβησω τον λογαριασμο του πωλητη και να βαλω δικο μου.αλλα πως θα γινει να μην χασω το digital game κ να το μεταφερω στον λογαριασμο μου;ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...