Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και το Switch το ειχε 300 και τελικα τιμολογηθηκε παραπανω. Μονο ενδειξη αποτελει αυτη η τιμη προπαραγγελιας, δεν ειναι δεσμευτικη..

Δεν διαφωνώ, αλλά πόσο να πάει παραπάνω; 50 ευρώ max θεωρώ στα 599, αν και τα 549 τα βλέπω δικαιη τιμή με τα 499 να ειναι λουκουμι :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ, αλλά πόσο να πάει παραπάνω; 50 ευρώ max θεωρώ στα 599, αν και τα 549 τα βλέπω δικαιη τιμή με τα 499 να ειναι λουκουμι :P

Συμφωνουμε, αν και με λιγο wishful thinking θα το ηθελα στα 450. Δεν παιζει ομως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνουμε, αν και με λιγο wishful thinking θα το ηθελα στα 450. Δεν παιζει ομως.

450 μπορεί να μπει μέσα οικονομικά αλλά θα πουλάει καλύτερα και από ζεστό ψωμί χωριάτικο ζυμωτό χωρίς συντηρητικά. Γιατί χοντρικά θα έχει μια διαφορά 120 ευρώ υπολογίζω (να ρίξει η Sony την τιμή στο Pro στα 330 για να χτυπήσει τον ανταγωνισμό) και θα συνουσιάζει...Βέβαια πρέπει να δούμε και μερικά Games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξέρετε που θα βρω να αγοράσω EA Access (κατάστημα κτλ) ? Ή μόνο από το Windows/Xbox store μπορείς ?

 

 

 

Αγόρασέ την από το Store. Όπου και να έψαξα, παραπάνω από 25€ την είχαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξέρετε που θα βρω να αγοράσω EA Access (κατάστημα κτλ) ? Ή μόνο από το Windows/Xbox store μπορείς ?

 

 

 

Την πήρα πριν κανα 2 βδομάδες στα 20. Η αγορά έγινε από cdkeys με κουπονι - 5% απο facebook. Κάπου πήρε το μάτι μου κουπόνι -10% λόγω Πάσχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε να προτείνετε κάναν καλό εξωτερικό σκληρό για το One S ?  1tb-2tb τουλάχιστον, είδα βασικά και τον Seagate Game Drive for Xbox 2TB στα 120€, αλλά αξίζει τόσα ή μπορώ να κάνω τη δουλειά μου και με λιγότερα, καθώς τον θέλω καθαρά για games. 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχετε να προτείνετε κάναν καλό εξωτερικό σκληρό για το One S ?  1tb-2tb τουλάχιστον, είδα βασικά και τον Seagate Game Drive for Xbox 2TB στα 120€, αλλά αξίζει τόσα ή μπορώ να κάνω τη δουλειά μου και με λιγότερα, καθώς τον θέλω καθαρά για games. 

 

 

 

Γενικότερα θεωρώ ότι ο συγκεκριμένος είναι καθαρά marketing επειδή η μόνη διαφορά με άλλους είναι το logo του Xbox. Με οποιοδήποτε εξωτερικό USB 3 θα κάνεις τη δουλειά σου. Γύρω στα 85 ευρώ παίζουν οι 2TB με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα στο skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχετε να προτείνετε κάναν καλό εξωτερικό σκληρό για το One S ?  1tb-2tb τουλάχιστον, είδα βασικά και τον Seagate Game Drive for Xbox 2TB στα 120€, αλλά αξίζει τόσα ή μπορώ να κάνω τη δουλειά μου και με λιγότερα, καθώς τον θέλω καθαρά για games. 

 

 

 

Δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι δίσκο. Κανείς δεν παίζει πάνω από 10 παιχνίδια ταυτόχρονα (τόσα υπολογίζω μπορείς να χωρέσεις στα 500GB)! Αν θες οπωσδήποτε να πάρεις (...) θα έλεγα να πάρεις όσο πιο φτηνό γίνεται. Καλύτερα να αγοράσεις παιχνίδια παρά έναν δίσκο (κατά τη γνώμη μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα θεωρώ ότι ο συγκεκριμένος είναι καθαρά marketing επειδή η μόνη διαφορά με άλλους είναι το logo του Xbox. Με οποιοδήποτε εξωτερικό USB 3 θα κάνεις τη δουλειά σου. Γύρω στα 85 ευρώ παίζουν οι 2TB με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα στο skroutz.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν θα παίζουν καλά τα παιχνίδια από εκεί...χρόνος φόρτωσης/εκκίνησης lags κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι δίσκο. Κανείς δεν παίζει πάνω από 10 παιχνίδια ταυτόχρονα (τόσα υπολογίζω μπορείς να χωρέσεις στα 500GB)! Αν θες οπωσδήποτε να πάρεις (...) θα έλεγα να πάρεις όσο πιο φτηνό γίνεται. Καλύτερα να αγοράσεις παιχνίδια παρά έναν δίσκο (κατά τη γνώμη μου).

Έχω φτάσει ήδη στα 200GB και φαντάσου ότι δεν έχει καιρό που το πήρα και άρχισα να προβληματίζομαι λίγο για το χώρο. Επίσης το θέμα μου με τους φθηνούς κυρίως, είναι αν θα έχω προβλήματα με τα παιχνίδια. 

Εγώ για το Xbox έχω πάρει http://www.skroutz.gr/s/3339541/Adata-DashDrive-HV610-USB-3-0-1TB.html

Πολύ ευχαριστημένος, και φορτώνει γρήγορα τα παιχνίδια.

Καλός φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν θα παίζουν καλά τα παιχνίδια από εκεί...χρόνος φόρτωσης/εκκίνησης lags κτλ.

 

Ναι, δε θα έχεις θέμα. Νομίζω ότι κάπου διάβασα ότι με τους εξωτερικούς δίσκους φορτώνουν και γρηγορότερα. Προσωπικά θα σου πρότεινα να πας στους Western Digital My Passport που είναι εγγύηση στο χώρο.

 

https://www.skroutz.gr/s/7741424/Western-Digital-My-Passport-Ultra-1TB-2015.html#reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φτάσει ήδη στα 200GB και φαντάσου ότι δεν έχει καιρό που το πήρα και άρχισα να προβληματίζομαι λίγο για το χώρο. Επίσης το θέμα μου με τους φθηνούς κυρίως, είναι αν θα έχω προβλήματα με τα παιχνίδια. 

 

Μπορείς να σβήνεις τα παιχνίδια που δεν παίζεις ή έχεις τερματίσει και να τα κάνεις ξανά εγκατάσταση μετά αν θες. Τα saves αποθηκεύονται στο cloud οπότε είναι σαν να μην τα έσβησες ποτέ. Ένα βράδυ αν το αφήσεις κατεβάζει πάλι ένα παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...