Προς το περιεχόμενο

Το Dropbox δοκιμάζει νέες λειτουργίες και προσφέρει έως και 4.5GB επιπλέον δωρεάν χώρο αποθήκευσης


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και τώρα ladies and gents μια απορία

 

καλή ΄φαση και ανεβάζουμε την χορητικότητα αλλα τα βάζει όλλα μέσα σε ένα φάκελο χύμα! Πολύ άβολο ειδικά την στιγμη που τα πάντα τα έχω κατηγοριοποιημένα σε φακέλους...

 

* Αν τα βάλω σε φακέλουσ θα μου την πεί;

* αν απο την στιγμή που αυξήσω αρκετά τον όγκο τα σβήσω όλλα apo to camera folder για να ανεβάσω πιό συμαντικά πράγματα (αρχεία και podcasts )υπάρχει περίπτοση να χάσω αυτα τα GB;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μην έχεις αυταπάτες, τα referral links αφαιρέθηκαν.

 

Λίγο εκτός θέματος, ελπίζω να μη πειράζει.

 

Να ρωτήσω κάτι. Έχω μάθει κι εγώ ότι τα referral links δεν επιτρέπονται αλλά:

  1. Δεν έχω καταλάβει τι το κακό έχουν (αυτό για να καλύψω την περιέργειά μου)
  2. Επειδή συνήθως και οι 2 βγαίνουν κερδισμένοι από τα referral links, μήπως θα ήταν δυνατό να υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο Υποφόρουμ referral links που όποιος θέλει να βάζει τα δικά του και όποιος θέλει να διαλέγει ένα στην τύχη; Έτσι, αν κάποιος πχ ανοίξει ούτως ή άλλως dropbox, θα μπορεί να ωφεληθεί με 250mb και το ίδιο και κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το virtual box καμία βοήθεια; Εγκατεστησα ένα virtual winxp. Την 1η φορα που εγκατεστησα σε αυτό dropbox, δουλεψε και κερδισα τα mb. Απεγκατεστησα το dropbox, το ξανα εγκατεστησα, και πηγα να βάλω καινουριο λογαριασμό αλλα καταλαβε ότι ειναι απο το ιδιο pc.. Ακόμα και με άλλη ip. Μπορω κάπως να κάνω "format" το virtual xp, να φαίνεται αλλο pc; Νομίζω εκεί είναι το πρόβλημα. (Έφτιαξα και fake .uoi email οπότε μπορω να παω σε +16 giga)

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό με το virtual box καμία βοήθεια; Εγκατεστησα ένα virtual winxp. Την 1η φορα που εγκατεστησα σε αυτό dropbox, δουλεψε και κερδισα τα mb. Απεγκατεστησα το dropbox, το ξανα εγκατεστησα, και πηγα να βάλω καινουριο λογαριασμό αλλα καταλαβε ότι ειναι απο το ιδιο pc.. Ακόμα και με άλλη ip. Μπορω κάπως να κάνω "format" το virtual xp, να φαίνεται αλλο pc; Νομίζω εκεί είναι το πρόβλημα.

Παρε snapshot πριν την εγκατασταση την επομενη φορα που θα το δοκιμασεις σε clear pc. Τωρα φανταζομαι πως καποιο κλειδι θα παιζει στη registry, καποιο αρχειο στο //windows//, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε snapshot πριν την εγκατασταση την επομενη φορα που θα το δοκιμασεις σε clear pc. Τωρα φανταζομαι πως καποιο κλειδι θα παιζει στη registry' date=' καποιο αρχειο στο //windows//, κλπ.[/quote']

 

Δε νομίζω να παίζει κανένα ρολο το πραγματικό pc. Το virtual ειναι το θεμα.. Το ψάχνω όχι μονο για το dropbox. Για το dropbox, καπου βρήκα λυση, αλλα βάζοντάς στο virtual box linux image.. Αλλα βαριέμαι να κατεβάσω image.. :) Η σίγουρη λυση είναι αυτή παντως.. Εν ανάγκη, θα γίνει και αυτό... :)

Ίσως αν ειχα κανει backup τη registry πριν εγκαταστήσω το dropbox στο virtual, και μετα έκανα restore... Αν και νομίζω ούτε πάλι θα δουλέψει. Λογικά σε κάθε setup το dropbox ψαχνει καποιο κλειδί στην registry που του λέει ποιο pc ειναι.. Αυτό το κλειδί θέλω.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δε νομίζω να παίζει κανένα ρολο το πραγματικό pc. Το virtual ειναι το θεμα.. Το ψάχνω όχι μονο για το dropbox. Για το dropbox, καπου βρήκα λυση, αλλα βάζοντάς στο virtual box linux image.. Αλλα βαριέμαι να κατεβάσω image.. :) Η σίγουρη λυση είναι αυτή παντως.. Εν ανάγκη, θα γίνει και αυτό... :)

 

Δεν λεω πουθενα πως παιζει ρολο το πραγματικο pc. Με το "clear pc" εννοω πως αν παρεις ενα snapshot της vm πριν απο την εγκατασταση του dropbox, δεν θα χρειαζεται να κανεις backup τη registry ή να ψαξεις οτιδηποτε αλλο. Restore στο snapshot και κανεις την δουλεια σου σε δευτερολεπτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν λεω πουθενα πως παιζει ρολο το πραγματικο pc. Με το "clear pc" εννοω πως αν παρεις ενα snapshot της vm πριν απο την εγκατασταση του dropbox' date=' δεν θα χρειαζεται να κανεις backup τη registry ή να ψαξεις οτιδηποτε αλλο. Restore στο snapshot και κανεις την δουλεια σου σε δευτερολεπτα.[/quote']

 

Ναι, έχεις δίκιο. Διαβασα λάθος αυτό που εγραφες. Thanks, Θα πειραματιστώ πρώτα με το ubuntu image που εχω στο sgs2. Κάτι μου λέει ότι μπορω να κάνω το ιδιο κατευθείαν απο το κινητό, χωρις καν virtual box.. Για να δουμε αν εχω δίκιο... :)

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά 99% δεν αρκεί να κάνει snapshot το virtual μόλις το εγκαταστήσει. Αν θυμάμαι καλά το έκανα και απέτυχε, καταλαβαίνει ότι πρόκειται για το ίδιο pc. Θέλει format το virtual και πάλι από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κατά 99% δεν αρκεί να κάνει snapshot το virtual μόλις το εγκαταστήσει. Αν θυμάμαι καλά το έκανα και απέτυχε, καταλαβαίνει ότι πρόκειται για το ίδιο pc. Θέλει format το virtual και πάλι από την αρχή.

Το εχω κανει 3 φορες τις τελευταιες μερες, οποτε θα συνεχισω να υποστηριζω αυτο που αναφερεις ως 1%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μόνο σε εμένα σέρνεται το upload???? Και όχι μόνο τώρα, κατά καιρούς το dropbox γα@@@@@@

 

Κατά 99% δεν αρκεί να κάνει snapshot το virtual μόλις το εγκαταστήσει. Αν θυμάμαι καλά το έκανα και απέτυχε, καταλαβαίνει ότι πρόκειται για το ίδιο pc. Θέλει format το virtual και πάλι από την αρχή.

Λογικό αυτό να συμβαίνει, μπορεί να στέλνει πληροφορίες σε κάποιον server για το pc στο οποίο εγκαθιστάτε κάθε φορά και να τις κρατάει. Πρέπει να αλλάξεις τις πληροφορίες που κάνουν το pc σου μοναδικό (ή το visual box σου), πράγματα όπως το εσωτερικό ip το computer name αλλά κυρίως το Physical address και το Volume serial number. Για το πως αλλάζει το Physical address δες εδώ ενώ για να αλλάξεις το το Volume serial number δες εδώ. Αν το δοκιμάσεις πες μας αν πέτυχε. Και registry backup σε περίπτωση που κρατά και εκεί υπολείμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks σε ολους για τις πληροφορίες. Δεν ασχοληθηκα ακόμα. Όταν βγάλω άκρη θα ποσταρω.

Το αρχικό ειναι για +5Giga, τα υπολοιπα που έχουν αναφερθεί, όλα μαζί σου δίνουν +20 giga και.. Τα αρχικά που έχεις είναι μονο 2 , ενώ για να έχεις 50 πληρώνεις κοντά στα 10€ το μήνα αν θυμάμαι καλα. Οπότε δεν ειναι καθόλου άσχημα..

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάλαβε κανείς πως δουλεύει σε android?

 

βάζεις την beta έκδοση (2.0.9) και ενεργοποιείς το αυτόματο ανέβασμα του φακέλου της κάμερες από τις ρυθμίσεις. Μόλις τα κάνεις αυτά οτιδήποτε βγάλεις με την κάμερα (βίντεο/φωτογραφία) ανεβαίνει αυτόματα σε έναν καινούριο φάκελο στο dropbox σου. Πρόσεχε μόνο από τις ρυθμίσεις να διαλέξεις να κάνει upload μόνο με wifi, όχι και data και wifi

 

ο εξτρα χωρος που σου δινει με αυτη την ιστορια ειναι 5gb;

 

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...