Προς το περιεχόμενο

Το Dropbox δοκιμάζει νέες λειτουργίες και προσφέρει έως και 4.5GB επιπλέον δωρεάν χώρο αποθήκευσης


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανένας αν αν εξτρα MB μένουν αν τα κερδίσεις ακόμα και αν το γυρίσεις την κανονική έκδοση του client? Ακόμα και αν τελειώσει το beta period?

 

Φυσικά. Ο client είναι απαραίτητος απλά και μόνο επειδή έχει το νέο feature

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν χρειάζεται να μπλέκετε με φωτο και βίντεο μικρού μεγέθους από κινητά και φωτογραφικές. Έβαλα 5-6 αρχεία βίντεο συνολικού μεγέθους 4.5GB σε έναν φάκελο "DCIM" στο φλασάκι μου, έκανα την ίδια διαδικασία και πήρα τον έξτρα χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

video απο τη ψηφιακη που δεν ηταν στο φακελο dcim δε το βρηκε

 

εγω τραβηξα raw (.arw) αρχεια μεγεθους 16mb το καθενα στα 10fps οποτε ευκολα γεμισα 4,5gb

και τα βρηκε κανονικα οποτε ισως παιρνει οποιοδηποτε αρχειο αρκει να ειναι απο τον κλασικο dcim φακελο οπως λεει ο φιλος παραπανω

 

τελικα μετα τα σβηνουμε ανετα χωρις να χασουμε το χωρο σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω να ακουστώ καρμίρης και καχύποπτος, αλλά μόνο σε εμένα βρωμάει το ότι δίνουν τα επιπλέον GB μόνο για φωτογραφίες και video με auto upoad? :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάνουν για να συνηθίσεις την υπηρεσία και να σου γίνει απαραίτητη μπας και κάνεις συνδρομή.

 

Για να μην τραβάω συνεχώς φωτογραφίες και βίντεο άσκοπα, μάζεψα 5 γκιγκα φωτογραφίες που είχα ήδη στον υπολογιστή μου οργανωμένες, της έβαλα στο φάκελο DCIM που αποθηκεύονται αυτόματα οι φωτογραφίες που τραβάω με το κινητό μου και μετά πάτησα να ανεβούν αυτόματα στο dropbox και δούλεψε, μέχρι τώρα έχω κερδίσει 4 gb και περιμένω να δω αν θα πάει στο 4,5 ή στο 5. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου πείτε την διαδικασία που γίνεται σας παρακαλώ;

Κατέβασα την καινούρια beta έκδοση αλλά δεν βρίσκω που μπορώ να κάνω auto sync. :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και αυτό για +640MB. Το εχω κανει και εχει δουλέψει.

https://www.dropbox.com/free

Μάλιστα δεν ειχα καν tweeter και βρήκα μια υπηρεσία που σου δημιουργούσε λογαριασμό για λίγα λεπτα. Δουλεψε.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μη ψάχνω φωτο και βίντεο για να κάνω upload, πηρα κάποια μεγάλα αρχεία που ηδη ειχα στο κινητό, πχ .zip τα μετανομασα σε .mp4 και τα εβαλα στο φάκελο dcim/camera οπου ειναι οι φωτο. Αφησα το κινητό να κανει upload ολο το βραδύ και δουλεψε μια χαρά. Μετα τα έσβησα απο dropbox, και τα ξανα έκανα move και rename στον αρχικό φάκελο στο κινητό.. Ούτε καν copy/past που θελει χρονο. Με move γίνεται άμεσα. Για να μη παιδευεστε..

Ποσο ειναι το max που μπορω να φτασω; Ειχα 2640 πριν ξεκινήσω τα upload. Edit 4375 and counting.. Νομίζω μπορω να παω στα 6-7 giga

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Επεξ/σία από oldnew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και αυτό για +640MB. Το εχω κανει και εχει δουλέψει.

https://www.dropbox.com/free

Μάλιστα δεν ειχα καν tweeter και βρήκα μια υπηρεσία που σου δημιουργούσε λογαριασμό για λίγα λεπτα. Δουλεψε.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

 

Θυμάσαι μήπως την υπηρεσία που λες για το tweeter? επειδή δεν έχω ούτε tweeter ούτε facebook και δεν θέλω να φτιάξω κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θυμάσαι μήπως την υπηρεσία που λες για το tweeter? επειδή δεν έχω ούτε tweeter ούτε facebook και δεν θέλω να φτιάξω κιόλας...

 

http://www.bugmenot.com/view/twetter.com

 

Και υπάρχει και αυτό για +250MB, δε θυμάμαι αν εχει αναφερθεί.

https://www.dropbox.com/gs

Το ωραίο είναι ότι τώρα μπήκα και προστέθηκαν 250MB χωρίς να κάνω τίποτα. Πληρουσα όλα αυτά φαίνεται, αλλα αν δεν μπεις στη σελίδα, δεν..

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...