Προς το περιεχόμενο

Toshiba USB Flash Drive 32GB 19,90 € (ΜΟΝΟ 9.2.12)


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρίν 2 λεπτά μίλησα μαζί με μία κυρία και της τα "Εχωσα" κανονικά... και αν ήταν άντρας θα τα άκουγε ακόμα χειρότερα...

 

Τεσπα... μου είπε "είναι στο τελωνείο και ξέρετε οι τελωνιακοί...σε 2-3 μέρες θα τα έχουμε"

υπομονή και απο αν δεν έχω παραλάβει μέχρι παρασκευή πάμε για ακύρωση και μπινελίκια άλλου τύπου! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπον μολις παρελαβα απο το καταστημα το οποιο λεει απ´εξω e-technoshop.gr ή κατι τετοιο δε θυμαμαι ...

Στο θεμα μας του τηλεφωνω κ μου λενε παραλαβανε... Ωραια ερχομαι να παραλαβω... Ε δε γινεται μου λενε μας εχει δωσει λιστα προτεραιοτητας η groupon κ πρωτα οι αποστολες! Τους λεω κοψε γιατι ερχομαι απο κει κ παιρνω κ τη groupon κ σας κανω μπαχαλο κ τους 2 ! Πηγα απο εκει με τα λιγα κ τα πολλα και παρελαβα!

Εντυπωσεις : η αισθηση ´της αραχνης ´ μου λεει fake!!!

To πακετο συσκευασιας χαμηλης ποιοτητας και καμια σχεση με το retail packaging που βρηκα στο internet

 

Φωτο δε μπορω να ποσταρω απο το iphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε και εδώ http://www.insomnia.gr/topic/436702-toshiba-usb-flash-drive-32gb-149-e-%CE%BC%CE%B5-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AC/page__st__50

 

Αν θέλεις τσέκαρε και το δικό σου και πες μας αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν ποστάρω φωτό για διαφορές! Εγώ νομίζω οτι μπορεί να είναι fake και αν είναι θα τους πάρει και θα τους σηκώσει! όχι για τα 20Εχ2 ΤΕΜ αλλά για το γαμώτο!

 

Λοιπόν οι 3 πρώτες είναι τα φλασάκια που παραγγείλαμε απο την groupon!

Η 4η φωτό είναι όπως απ'ότι κατάλαβα απο το NET θα έπρεπε να είναι στην πραγματικότητα η συσκευασία...

και η 5η είναι ένα άλλο 32άρι φλασάκι της TOSHIBA που βρήκα στο ΝΕΤ αλλά δεν έχω ιδέα αν είναι γνήσιο ή όχι απλά έχει ομοιότητες το σχέδιο της συσκευασίας...απλά ομοιότητες όμως!

Η 6η φωτό και η οποία με "έπεισε" λίγο είναι απο το http://www.toshiba-memory.com/en/usb_drives.html όπου παρατηρώ οτι δεξιά ακριβως απο τις τρύπες του μεταλλικού στέλεχους της USB το γνήσιο έχει 2 εσοχές (βαθουλώματα) το "δικό" μας δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ....

 

Τα σχόλια δικά σας... πάντως αν είναι fake ήρθε η ώρα TO RAISE SOME HELL!!!

post-158041-0-32351200-1331232154_thumb.jpg

post-158041-0-19877900-1331232162_thumb.jpg

post-158041-0-03761500-1331232170_thumb.jpg

post-158041-0-55641100-1331232202_thumb.jpg

post-158041-0-76326800-1331232207_thumb.jpg

post-158041-0-25340700-1331232212_thumb.jpg

Επεξ/σία από k0panos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 5η φωτο πρεπει να ειναι fake γιατι η συσκευασια ειναι η ιδια με τη συσκευασια απο τα toshiba φλασακια του livemycity.gr.

Είναι τουλαχιστον 32gb?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το ανοίξεις δε νομίζω να είσαι σίγουρος. Σύμφωνα με το site της Toshiba η επίσημη συσκευασία είναι η 4η.

Πάντως την 5η τη βρήκα να τη πουλάν εδώ

http://www.dhgate.com/10pcs-lot-usb-flash-memory-stick-drive-toshiba/p-ff808081359edf410135aa56530456a6.html

και βάζοντας στο Google -dhgate.com fake products βγάζει αρκετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρίνουμε από τις υπόλοιπες προσφορές του συγκεκριμένου καταστήματος σίγουρα πρόκειτα για fake:

 

http://www.insomnia.gr/topic/439266-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CF%83%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%8C%CF%82-apple-2-tb-25-7200-rpm-129e-%CE%B1%CF%80%CF%8C-deal-%CE%AC%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρίνουμε από τις υπόλοιπες προσφορές του συγκεκριμένου καταστήματος σίγουρα πρόκειτα για fake:

 

http://www.insomnia....B9%CE%BA%CE%BF/

 

Απ'το στόμα μου το πήρες tongue.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα σήμερα 9/3 με GroupOn. Η ευγενέστατη κυρία με ενημέρωσε ότι έχουν και οι ίδιοι πρόβλημα με την συγκεκριμένη επιχείρηση ως προς τους χρόνους παράδοσης. Παραδέχθηκε ότι όχι μόνο δεν έχουν τηρηθεί οι συμφωνημένοι χρόνοι που αναφέρονται στην προσφορά, αλλά δεν είναι σε θέση ούτε η GroupOn αλλά ούτε και η επιχείρηση (της οποίας φυσικά τα τηλέφωνα είναι εκτός λειτουργίας) να επιβεβαιώσουν οτιδήποτε, οπότε mου πρότεινε να ακυρώσω το κουπόνι, ή να περιμένω (δεν ξέρω για τι πράγμα) την επόμενη εβδομάδα.

 

Είναι κρίμα πάντως εταιρίες του βεληνεκούς της GroupOn να κάνουν συνερεγασίες ... Είναι σίγουρο ότι με το συγκεκριμένο κατάστημα δεν πρόκειται να ασχοληθεί κανένας από το forum, από την άλλη όμως χάνεται και η εμπιστοσύνη στην GroupOn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα εγγραφή στη Groupon για αυτή την προσφορά ( και επειδή εξελίχτηκε έτσι θα διαγράψω το λογαριασμό μου εκεί )

Που τους ρίχνω το φταίξιμο? Αν η προσφορά κρατούσε 1 μέρα όπως είχε αρχικά προγραμματιστεί τότε ναι θα έλεγα ότι και αυτοί πέσαν θύμα κακού συνεργάτη. Αλλά όταν είδαν ότι οι παραγγελίες ξεπέρασαν τις 1500 δεν υποψιάστηκαν τι θα γίνει? Ποιος έμπορος στην Ελλάδα έχει 1500 στικάκια για άμεση πώληση? Οπότε από την αρχή ξέραν ότι οι παραδόσεις θα αργήσουν. Το σύστημα ήταν μάζεψε όσα περισσότερα ,να γίνουν οι παραγγελίες ,να έρθει πιο φτηνά το εμπόρευμα,να κερδίσουμε περισσότερο.

Τώρα αν τους βγουν και fake...ε καλά ξεμπερδέματα..Εγώ πάντως δεν θα ξανασχοληθώ με τη groupon.

 

Υ.Γ. Ξέρει κανείς πως διαγράφομαι από την groupon?Δεν βρήκα κάτι στο site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραλάβαμε και εμείς (από το κατάστημα) την Τετάρτη το απόγευμα 2 στικάκια. Είναι τα ίδια με αυτά στις φωτό του k0panos. Το πόρισμα μας (είμαστε 3 που τα δοκιμάζαμε χθες από το πρωί και αρκετά σχετικοί) είναι πως πρόκειται για μαιμού. Με το καλημέρα προσπαθήσαμε να τα γυρίσουμε σε NTFS κάτι που δεν γινόταν με τίποτα. Δεν υπάρχει σαν επιλογή στο format αλλά πειράζοντας το tab με τα Policies εμφανίζεται σαν επιλογή. Προσπαθήσαμε και με διάφορα προγράμματα τύπου "Αctive Partition Manager" και άλλα όμως καμμία τύχη. Στη συνέχεια τρέξαμε και κάποια test που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο που κάνουν έλεγχο usb τα οποία μας έβγαλαν ότι το υγιές κομμάτι του δίσκου είναι 7,76 GB και το υπόλοιπο το χαρακτήριζε defective.

Είπαμε να πάρουμε την GROUPON πριν ασχοληθούμε με την ίδια την εταιρία. Στην αρχή μιλήσαμε με μια κοπέλα και της είπαμε ότι το προιόν δεν είναι αυτό που είχαν στην προσφορά και θέλουμε να δούμε τι πρεπει να κανουμε (την διαδικασία επιστροφής - αντικατάστασης κλπ...). Μας είπε ότι θα μας παρει καποιος άλλος τηλέφωνο. Πράγματι μας πήρε ένας με τον οποίο μιλήσαμε και μας έλεγε ότι ειμαστε οι πρώτοι που κάνουν παράπονο και του κάνει εντύπωση γιατί τα έχουν δοκιμάσει οι ίδιοι. Ήταν πάντως πολύ ευγενικός και αφού είπαμε με λεπτομέρειες τι είχαμε διαπιστώσει είπε ότι θα το κοιταγε με την εταιρια και θα μας καλούσαν.

Σήμερα το απόγευμα και αφού δεν είχαν πάρει ξαναπήραμε και αφού μιλήσαμε παλι πρωτα με μια κοπέλα μιλήσαμε με καποιον κύριο (αλλος απο χθες) ο οποίος ηταν σχετικά απολυτος οτι ειναι καλα τα στικακια και οτι εμεις κατι δεν κανουμε σωστα. Μαλιστα μας ειπε ότι ναι οταν ειναι σε FAT δείχνουν 8GB αλλά όταν το γυρνας σε NTFS δείχνει 32 GB !!! Eπίσης μας είπε οτι κολλαει κατα την αλλαγή σε NTFS και να το δοκιμάσουμε μετά από καποια ωρα ... !!! Του είπαμε ότι δεν μας ενδιαφέρει ένα τετοιο προιον και θελουμε να γινει επιστροφή. Μας είπε ότι θα μας καλέσει με νεότερα.

Το θεμα εδω δεν ειναι το κοστος (20 ευρω) αλλά η κοροιδία ... Μόλις έχουμε νεότερα θα ενημερώσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζεται να κοιτατε λεπτομερειες στις συσκευασιες, δοκιμαστε με το H2testw κ θα δειτε αν ειναι σωστο 32αρι ή οχι.

 

σε πολλα forums αναφερεται σαν το καλυτερο εργαλειο για να δειτε ευκολα αν ειναι "προβληματικο" το στικακι σας.

(καπου λεει κιολας οτι το ανεπτυξε/χρηματοδοτησε η ΕΕ για να καταπολεμησει την αυξανομενη μαστιγα των μαιμουδων απο το 2008...)

 

κατεβαστε το απο εδω

Link

 

ή κατ'ευθειαν απο εδω:

Link

 

site μεταφρασμενο στα αγγλικα:

Link

 

αν 2-3 ατομα αναφερουν προβλημα, τοτε μιλαμε για ολη την παρτιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...