Προς το περιεχόμενο

Αποκαλύφθηκε το λογότυπο των Windows 8


dimitris2006

  

427 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Σας αρέσει το νέο logo των Windows ;

    • Πολύ Καλό
    • Καθόλου
    • Ούτε κρύο ούτε ζέστη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα πρέπει να αγοράσω νέα κάρτα γραφικών + monitor για να κάνει render ΤΟΟΟΣΑ χρώματα...

 

(είναι εύκολο στο print από την άλλη)

χα χα χα πολλη καλο

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πραγματικά, το συγκεκριμένο χρώμα είναι ίσως το χειρότερο, και ο συνδυασμός με τα «κουμπιά» αριστερά, θυμίζουν διαφημιστική καταχώρηση στο Pixel της δεκαετίας του ΄80.

 

Ρε μπας και είναι φόρος τιμής στο αδικοχαμένο περιοδικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το λες ειρωνικα δεν χρειζεται ενα λογοτυπο πολυ σκεψη η πολυ δουλεια για να γινει αρκει να συλλαβεις σωστα την ιδεα και πως θα το προωθησεις σωστα και πιστευω οτι το συγκεκριμενο λογοτυπο ειναι αρκετα πετιχημενο

Με ποιά ιδιότητα λες ότι ένα λογότυπο δεν θέλει πολύ σκέψη και δουλειά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ελπίζω το 56 στο ψευδώνυμο να μη σχετίζεται με ηλικία γιατί τα συμπεράσματα μου θα είναι άκρως απαξιωτικά.

 

 

 

 

Δεν σχετίζεται με ηλικία, αλλά με ημερομηνία γέννησης.. do the math ! :wacko:

 

 

 

Εμένα πάντως δεν με χαλάει το λογότυπο (και όχι ούτε μπαμπουίνος είμαι, ούτε χρειάζεται να έχω τελειώσει την ακαδημία των JEDI για να πω την άποψη μου, έλεος με τις ακρότητες..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιά ιδιότητα λες ότι ένα λογότυπο δεν θέλει πολύ σκέψη και δουλειά;

Διαβασε αυτο που γραφω καλυτερα.Αν προετοιμασεις το εδαφος το target group την ιδεα και τις απαιτησεις του πελατη(που στην περιπτωση ειναι η microsoft),θα καταφερεις πολυ γρηγορα να σχεδιασεις ενα λογοτυπο γιατι πατας ηδη σε αλλα παλιοτερα λογοτυπα και απλα στην ουσια το φρεσκαρεις και το κανεις να συμβαδιζει με την εποχη.Αν τωρα εχεις αναλαβει ενα λογοτυπο καποιου και αυτο ειναι το πρωτο λογοτυπο τοτε ναι ειναι ποιο δυσκολο και ποιο απαιτητικο.Εχεις να κανεις με τελειως διαφορετικες αρχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

μονο φατσουλες? λογακια δεν ξερης?

 

Μου βγηκαν τα ματια απο την ορθογραφια και δεν μπορεσα να γραψω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά χάνεις ώρες από τη ζωή σου :(

 

κάτσε μια μέρα και δες τι θες και τι όχι φτιάξε ένα φάκελο που να τα έχεις όλα μαζί, αν θες αυτοματοποίησέ τα κιόλας. το πισί είναι για να μας γλυτώνει χρόνο. αν πετυχαίνει το ανάποδο τότε είναι για πέταμα...

 

way off topic

Ξέρω τι θέλω και τι οχι. Και γι αυτό το λόγο σου είπα οτι σε κάποιους άλλους δεν παίρνει 2 ώρες. Τι δεν κατάλαβες?

Αυτά που θέλω δεν γίνεται να αυτοματοποιηθούν ή να γίνουν ενα image γιατί αλλού γίνεται η εγκατάσταση του κυρίως προγράμματος και αλλού η βιβλιοθήκη του και εκτός αυτού 2-3 απο αυτά είναι πάνω απο 50gb, κάποια άλλα είναι γύρω στα 1-10gb. Οπότε σίγουρα καταλαβαίνεις οτι δεν τίθεται θέμα image.

 

Προς τον άλλο φίλο (νομίζω bspus).. Τo θέμα των utilities δεν είπα οτι το προσμετράω στο συνολικό χρόνο εγκατάστασης.. απλώς είπα οτι 'φέρνω' το σύστημα στα μέτρα μου σε τόσο χρόνο. (επειδή είπε ο φίλος που του απαντούσα οτι σε 2 ώρες έχει σύστημα πανέτοιμο..)

Αυτό με την αναβάθμιση που είπες δε το πιασα τι εννοείς.. Πάντως ούτε περίεργα ούτε ασυνήθιστα προγράμματα είναι. Απλά (που λέει ο λόγος απλά ;ρ) VSTs και audio προγράμματα είναι που χρησιμοποιεί χιλιάδες κόσμος.

Αναβάθμιση πάντως γενικά σε λειτουργικό (πλην linux k mac σε κάποιες περιπτώσεις) δεν κάνω.. έχω ενα βίτσιο και όταν βάζω νέο λειτουργικό κάνω καθαρή εγκατάσταση.

 

και λίγο on topic

Δε καταλαβαίνω γιατί κάποιοι επιμένουν οτι ένα λογότυπο δεν παίζει ρόλο και οτι είναι απλή η δημιουργία του. Και όταν λέω δημιουργία εννοώ απο τη σύληψη μέχρι το σχεδιασμό κ παραγωγή του. Ναι το παραπάνω λογότυπο όπως το βλέπεις αμα σου πουν κάντο, θα το κάνεις σε 10 λεπτά και ίσως να μπορεί να το κάνει ακόμα και ενας μαθητής γυμνασίου..

Αν δεν έπαιζε ρόλο θα έβλεπες παντού ονόματα προιόντων με μαύρα monospaced fonts απο μια γραφομηχανή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

Μου βγηκαν τα ματια απο την ορθογραφια και δεν μπορεσα να γραψω.

 

 

 

 

Chill man!! Εμ θέλουμε να γράφουμε με Ελληνικά εμ μας πειράζει και η ορθογραφία. Ορισμένοι δεν το κατέχουμε το άθλημα... σκιας, βάζουμε ΤΟΝΟΥΣ!

Εσύ μια χαρά είσαι με τα καλά των Greeklish( χωρίς τόνους )...

 

 

Το logo φαίνεται μινιμαλιστικό, παραπέμπει σε tiles και σίγουρα θα δεχόταν κάποια βελτίωση... Αν και αυτοί που ακριβοπληρώνονται τα ξέρουν καλλίτερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν σίγουροι γι'αυτο που φτιάξανε δεν θα το αφήνανε να διαρρεύσει.. Μια μ@λ@κια είναι όπως και πολλά αλλά δήθεν σύγχρονης γενιάς που δεν έχουν καμιά δόση φαντασίας και καλλιτεχνικής ανησυχίας.. 5 πιτσιρικάδες από αυτούς τους τέλειους με μπλε Sprey μπορούν να τους διδάξουν τι θα πει εικαστική.. Ίσως τότε να μην χρειαζόντουσαν και τις ατελείωτες ώρες meeting για ν'αποφασισουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...