Προς το περιεχόμενο

Αποκαλύφθηκε το λογότυπο των Windows 8


dimitris2006

  

427 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Σας αρέσει το νέο logo των Windows ;

    • Πολύ Καλό
    • Καθόλου
    • Ούτε κρύο ούτε ζέστη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οσοι δεν ξερουν τις διαδικασιες για να φτιαξει καποιος ενα λογοτυπο, οταν μαλιστα μιλαμε για το branding της Microsoft, ας μην γραφουν οτι μαλακια τους κατεβει.

 

Χωρίς καμία δόση ειρωνείας , διαφώτισε μας τότε γιατί αυτό που βλέπω μπορεί να το κάνει σε 5 λεπτά και η κουτσή Μαρία .

 

Εγώ έτσι όπως το βλέπω μου φαίνεται ότι θα μπω σε minimal windows ^_^ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς καμία δόση ειρωνείας , διαφώτισε μας τότε γιατί αυτό που βλέπω μπορεί να το κάνει σε 5 λεπτά και η κουτσή Μαρία .

 

Εγώ έτσι όπως το βλέπω μου φαίνεται ότι θα μπω σε minimal windows ^_^ .

Για καντο να δουμε αν μπορεις σε 5 λεπτα.Οχι οτι εχει εναν ολοκληρο σχεδιασμο απο πισω απειρες ωρες σχεδιων και καταληξη σε αυτο και απειρη σκεψη και φιλοσοφια γυρω και απο το ονομα του προιοντος και οταν μιλαμε για την MICROSOFT ΑΚΟΥΣ BRAND NAME αρ......το δεν αστειευονται οποτε δεν ειναι τοσο απλο οσο νομιζεις μπορει να φαινεται απλο αλλα αν εχεις εστω μια δοση αντιληψης βλεπεις ποιο πολλα σε ενα λογοτυπο..

αντε γκρινιαριδες :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι δεν ξερουν τις διαδικασιες για να φτιαξει καποιος ενα λογοτυπο, οταν μαλιστα μιλαμε για το branding της Microsoft, ας μην γραφουν οτι μαλακια τους κατεβει.

Ώπα ρε μεγάλε, χαλάρωσε λιγάκι

 

Χωρίς καμία δόση ειρωνείας , διαφώτισε μας τότε γιατί αυτό που βλέπω μπορεί να το κάνει σε 5 λεπτά και η κουτσή Μαρία .

Το θέμα δεν είναι σε πόσην ώρα θα το φτιάξεις, αλλά το πόσο καιρό θα σου πάρει να σκεφτείς το πως πρέπει να το φτιάξεις (να ταιριάζει με το προϊόν, με το πνεύμα της εποχής, να είναι πιασάρικο, να είναι "έτσι" αλλά και ταυτόχρονα "αλλιώς", κτλ.) Φαντάζομαι ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση παίχτηκε κάτι σε "να είναι κάτι ανανεωμένο να δείξουμε και καλά τη καινούρια εποχή, αλλά όχι και τόσο που να μην το αναγνωρίζουν"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το logo των windows 1.0 με τη γραμματοσειρά των 7... σκοτώθηκε...

 

Το αρχικό λογότυπο ήθελε να δείξει την μορφή του παραθύρου. Το νέο λογότυπο έχει την λογική των Tiles.

 

Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί δεν αρέσει σε ορισμένους. Το απλό δεν είναι πάντα και άσχημο. Πρέπει δηλαδή να κάνει κανείς παπάδες για ένα λογότυπο? Μην τρελαθούμε ρε παιδιά. Εμένα προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ και ανυπομονώ για την Release Candidate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει... οχι κάτι το ιδιαίτερο! ενα τραπέζιο με ενα σταυρό και το όνομα του λειτουργικού!

μάλλον θα έδιωξαν τον γραφίστα και θα βάλαν καποιον απο του προγραμματιστές να το φτιάξει με το paint!xD :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Microsoft ακολουθεί την μινιμαλιστικη λογική της apple κατι που για εμενα δεν ειναι κατακριταιο. Ίσα ίσα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

οχι. η microsoft ακολουθει τη φιλοσοφια του metro η οποια δεν εχει καμια σχεση με αυτη της apple imo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει καλούτσικο είναι (χάλια).Απορώ πώς θα είναι το κουμπί του start menu.

δεν θα είναι!! δεν θα υπάρχει κουμπί start menu! αμα ανατρέξεις σε παλιότερες ειδήσεις θα το δείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πςςςςςςςςςςςς ποιος το σκεφτηκε τετοια λογοτυπαρα !!!!!!

 

 

Το είχα ξαναπεί παλιότερα, το ξαναλέω και τώρα. Το άρθρο γράφηκε στις 20.06, και η απάντησή σου στις 20.09.

 

Στα τριά όλολήρά αυτά λεπτά, είχες χρόνο να διαβάσεις το άρθρο, να δεις το σχέδιο και αν γράψεις την απάντηση. Μάλιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...