Προς το περιεχόμενο

Αποκαλύφθηκε το λογότυπο των Windows 8


dimitris2006

  

427 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Σας αρέσει το νέο logo των Windows ;

    • Πολύ Καλό
    • Καθόλου
    • Ούτε κρύο ούτε ζέστη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικοι εδω μεσα μιλατε λες και ειναι για λογοτυπο σουβλατζιδικου.

1.Αν κατσεις και το παρατηρησεις για πανω απο 3 δευτερολεπτα πριν γραψεις την αποψαρα σου που τρολιζει ελληναρα συνφορουμιτη θα δεις οτι το νεο λογοτυπο εχει τα εξης χαρακτηριστηκα:Το χρωμα ειναι matte και ειναι στο χρωμα του ουρανου που αυτο τι σημενει?Οτι θα ειναι ενα ελαφρυ λειτουργικο,δευτερον ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ MATTE(αν ξερεις τι σημαινει)ειναι μινιμαλ σχεδιασμος οπως και το metro desing,Τριτον ειναι METRO DESING οποτε ακολουθει και το λογοτυπο αυτη την γραμμη και τεταρτον εχει μια κλιση σαν να μπενει οποτε με λιγη σκεψη "μπαινει δυναμικα στην αγορα".

2.Μερικοι μαλλον δεν ξερεται ποιο το νοημα ενος λογοτυπου οποτε το αφηνω ασχολιαστο

3.Μερικοι θεωρειτε πως η microsoft ειναι καμια εταιριουλα μικροσκοπικη,οχι οτι τοσα χρονια χαρη στα λογοτυπα της και σε ολο το brand name που πουλαει εχει καταφερει να εχει το 85-90% τις αγορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μερικοι εδω μεσα μιλατε λες και ειναι για λογοτυπο σουβλατζιδικου.

1.Αν κατσεις και το παρατηρησεις για πανω απο 3 δευτερολεπτα πριν γραψεις την αποψαρα σου που τρολιζει ελληναρα συνφορουμιτη θα δεις οτι το νεο λογοτυπο εχει τα εξης χαρακτηριστηκα:Το χρωμα ειναι matte και ειναι στο χρωμα του ουρανου που αυτο τι σημενει?Οτι θα ειναι ενα ελαφρυ λειτουργικο' date='δευτερον ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ MATTE(αν ξερεις τι σημαινει)ειναι μινιμαλ σχεδιασμος οπως και το metro desing,Τριτον ειναι METRO DESING οποτε ακολουθει και το λογοτυπο αυτη την γραμμη και τεταρτον εχει μια κλιση σαν να μπενει οποτε με λιγη σκεψη "μπαινει δυναμικα στην αγορα".

2.Μερικοι μαλλον δεν ξερεται ποιο το νοημα ενος λογοτυπου οποτε το αφηνω ασχολιαστο

3.Μερικοι θεωρειτε πως η microsoft ειναι καμια εταιριουλα μικροσκοπικη,οχι οτι τοσα χρονια χαρη στα λογοτυπα της και σε ολο το brand name που πουλαει εχει καταφερει να εχει το 85-90% τις αγορας.[/quote']

 

Δηλαδή ο μέσος ανθρωπος αυτο καταλαβαινει? Ακούγεσαι σαν κριτικός έργων τέχνης βλέποντας μια μουτζουρα καταλαβαίνεις χιλιαδυο πράγματα. Γεμίσαμε παχατουριδηδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαντάζομαι όλοι εσείς που κράζατε, έχετε μέχρι τώρα κάνει φορμάτ κ έχετε περάσει σε λίνουξ ή κάνατε ήδη ανάλυψη από τράπεζα (?) και έχετε παραγγήλει το μακ σας ε;

 

Πέρα από την πλάκα, πραγματικά είναι διασκεδαστικά κάποια σχόλια. Από τον απύθμενο μηδενισμό μέχρι το κόκκινο που διπλασιάζει την ταχύτητα του αίματος (wtf???? πηγή γι αυτό υπάρχει? )

 

Πολλοί απλά ξεχνάνε πως μιλάμε για έναν γίγαντα που άσχετα με το αν τους αρέσει, μπορεί να επενδύσει περισσότερους πόρους από ότι μπορούν να φανταστούν σε οποιαδήποτε δραστηριότητά της, πως είναι εργοδότης μερικών από τους πιο ακριβοπληρωμένους και επιτυχημένους επαγγελματίες. Ξεχνάνε επίσης πως έχει τόσο κυρίαρχη θέση που μπορεί να επιβάλει πράγματα στην αγορά (βλ υπόθεση νόκια) άσχετα με το αν θα της βγει μακροπρόθεσμα.

 

Άλλοι θέλουνε χολυγουντιανό υπερθέαμα στο λόγκο ενός προϊόντος. Μάγκες, περάσανε οι εποχές με τα μπίζηλα σηματάκια και τις καλλιγραφίες. Έχετε καταλάβει πόσα εμπορικού ενδιαφέροντος ερεθίσματα δέχεσται καθημερινά; Για συγκρίνετέ το με την δεκαετία του '50. Καταλαβαίνετε γιατί ΠΡΕΠΕΙ να είναι απλό και χαρακτηριστικό; Καταλαβατε τώρα γιατί στις διαφημίσεις έχετε τζιγγλάκια που καθόλου δε μοιάζουν με σολάρισμα του Art Tatum (αυτό θα πρέπει να σας λέει πολλά και για τα ντισκοτσιφτετέλια που ακοτε πολλοί και το γιατί σας στροβιλίζουν τον εγκέφαλο όλη μέρα τα σουξεδάκια αυτά), αλλά περισσότερο μοιάζουν με μελοδίες από 8 bit ηλεκτρονικά παιχνιδάκια για παιδάκια;;; Καλώσήρθατε στην εποχή του branding.

 

Άλλοι πάλι αγχώνονται για το αν θα είναι επιτυχημένο προϊόν τα window 8 και κατά πόσο το σηματάκι μπορεί να πείσει τον κόσμο να τα αγοράσει... Εγώ πάλι, λέω -μιας και δεν έχω μετοχές της MS για να ανησυχώ- να ανοίξω άλλη μια μπυρίτσα, να βάλω άλλα 2 κούτσουρα στην φωτιά και να δυναμώσω λιγάκι τη μουσική...

Εμένα πάντως μου θυμίζει τα πλακάκια του μπάνιου στο πατρικό μου. Η καημένη η μάνα μου πάντα έτσι γυαλιστερά τα είχε... Επειδή μου θυμίζουν λοιπόν τη μάνα μου, θα τα αποκτίσω. Θα μου τα φέρει ο θείος μου (αδερφός της μάνας μου) από την αμερική, όχι τίποτα άλλο, έτσι για να έχω να παίζω... Γμτ τελείωσε κι αυτή η μπύρα...

Επεξ/σία από niksakl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι όλοι εσείς που κράζατε, έχετε μέχρι τώρα κάνει φορμάτ κ έχετε περάσει σε λίνουξ ή κάνατε ήδη ανάλυψη από τράπεζα (?) και έχετε παραγγήλει το μακ σας ε;

 

Πέρα από την πλάκα, πραγματικά είναι διασκεδαστικά κάποια σχόλια. Από τον απύθμενο μηδενισμό μέχρι το κόκκινο που διπλασιάζει την ταχύτητα του αίματος (wtf???? πηγή γι αυτό υπάρχει? )

 

Πολλοί απλά ξεχνάνε πως μιλάμε για έναν γίγαντα που άσχετα με το αν τους αρέσει, μπορεί να επενδύσει περισσότερους πόρους από ότι μπορούν να φανταστούν σε οποιαδήποτε δραστηριότητά της, πως είναι εργοδότης μερικών από τους πιο ακριβοπληρωμένους και επιτυχημένους επαγγελματίες. Ξεχνάνε επίσης πως έχει τόσο κυρίαρχη θέση που μπορεί να επιβάλει πράγματα στην αγορά (βλ υπόθεση νόκια) άσχετα με το αν θα της βγει μακροπρόθεσμα.

 

Άλλοι θέλουνε χολυγουντιανό υπερθέαμα στο λόγκο ενός προϊόντος. Μάγκες, περάσανε οι εποχές με τα μπίζηλα σηματάκια και τις καλλιγραφίες. Έχετε καταλάβει πόσα εμπορικού ενδιαφέροντος ερεθίσματα δέχεσται καθημερινά; Για συγκρίνετέ το με την δεκαετία του '50. Καταλαβαίνετε γιατί ΠΡΕΠΕΙ να είναι απλό και χαρακτηριστικό; Καταλαβατε τώρα γιατί στις διαφημίσεις έχετε τζιγγλάκια που καθόλου δε μοιάζουν με σολάρισμα του Art Tatum (αυτό θα πρέπει να σας λέει πολλά και για τα ντισκοτσιφτετέλια που ακοτε πολλοί και το γιατί σας στροβιλίζουν τον εγκέφαλο όλη μέρα τα σουξεδάκια αυτά), αλλά περισσότερο μοιάζουν με μελοδίες από 8 bit ηλεκτρονικά παιχνιδάκια για παιδάκια;;; Καλώσήρθατε στην εποχή του branding.

 

Άλλοι πάλλοι αγχώνονται για το αν θα είναι επιτυχημένο προϊόν τα window 8 και κατά πόσο το σηματάκι μπορεί να πείσει τον κόσμο να τα αγοράσει... Εγώ πάλι, λέω -μιας και δεν έχω μετοχές της MS για να ανησυχώ- να ανοίξω άλλη μια μπυρίτσα, να βάλω άλλα 2 κούτσουρα στην φωτιά και να δυναμώσω λιγάκι τη μουσική...

Εμένα πάντως μου θυμίζει τα πλακάκια του μπάνιου στο πατρικό μου. Η καημένη η μάνα μου πάντα έτσι γυαλιστερά τα είχε... Επειδή μου θυμίζουν λοιπόν τη μάνα μου, θα τα αποκτίσω. Θα μου τα φέρει ο θείος μου (αδερφός της μάνας μου) από την αμερική, όχι τίποτα άλλο, έτσι για να έχω να παίζω... Γμτ τελείωσε κι αυτή η μπύρα...

 

+10000 :-D

Μου άρεσε τόσο πολύ που το διάβασα 2πλά για το απολάυσω το post σου (χωρίς την παραμικ΄ρη δόση ειρωνίας)

 

+ 'αλλα 1000 για το "τζιγκλάκια" (χαίρομαι να ακούω ραδιοφωνικούς όρους...)

 

Συμφωνώ απόλυτα και επιμένω οτι πρέπει να μυνήσουμε ως χώρα γιατί μοιάζει με την Ελληνική σημαία, μπάς και βγάλο0υμε κανα φράγκο εποχές που είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ο μέσος ανθρωπος αυτο καταλαβαινει? Ακούγεσαι σαν κριτικός έργων τέχνης βλέποντας μια μουτζουρα καταλαβαίνεις χιλιαδυο πράγματα. Γεμίσαμε παχατουριδηδες...

Ειναι η δουλεια μου τετοια ωστε να καταλαβαινω χιλιαδυο πραγματα,το σπουδασα και απεκτησα την αντιληψη ωστε να το κρινω και να δωσω και σε αλλους να καταλαβουν.

Οσο για το σχολιο σου εγω δεν σε ειρωνευτικα ουτε μιλησα προσωπικα σε καποιον.

Γμτ γεμισαμε Ελληναραδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα και επιμένω οτι πρέπει να μυνήσουμε ως χώρα γιατί μοιάζει με την Ελληνική σημαία, μπάς και βγάλο0υμε κανα φράγκο εποχές που είναι.

Αστα πρωτα να κυκλοφορισουν κ μετα η μυνηση!Γιατι τωρα μπορει να το αλλαξει κ να χαθουν τα εκοτομυριακια!

Αλλα με τους αχρηστους που εχει να διαπραγματευτει η MS,μαλλον θα της δωσουμε κ απο πανω! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους το παραθυρο ισιωσε, θα προτημουσα κατι πιο compact παντως

 

Επιτελους το παραθυρο ισιωσε, θα προτημουσα κατι πιο compact παντως

 

Μχ, συμφωνώ και στα δύο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να παρουμε τα δικαιωματα ειναι η ελληνικη σημαια :-D

 

Ε όχι και η ελληνική σημαία.Μαλλον δε θα σαι έλληνας για να το λες!Συγνωμη κιόλας.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας φτιάξουν πρώτα πράματα τα οποία έπρεπε να υπήρχαν εδώ και 10 χρόνια (π.χ. queuing σε file copy) και το logo ας έχει και τη γιαγιά του Bill Gates να πλέκει. Α, και να διορθώσουν κρετινιές όπως αυτή:

 

Untitled.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο, τόσος ντόρος για το logo! Το οποίο δυστυχώς βρίσκω κακόγουστο όπως και τα tiles. Δεν μου αρέσει ο δρόμος που ακολουθεί η MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...