Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα τα Windows 8 Consumer Preview


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι άλλο: Γιατί πρέπει να γίνουν τα pc κινητά? Στα κινητά είναι λογικό να γίνονται συμβιβασμοί λόγω της οθόνης τους, της έλλειψης μεγάλου πληκτρολογίου κτλ. Στα pc που δεν υπάρχουν αυτά γιατί πρέπει να έχουμε metro ui και άλλα τέτοια δύσχρηστα?

 

Είμαι χρήστης windows 15+ χρόνια και τα 8 με δυσκόλεψαν περισσότερο από το ubuntu που το είδα πρώτη φορά στη ζωή μου πριν κάτι μήνες. Είναι πρόοδος αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι άλλο: Γιατί πρέπει να γίνουν τα pc κινητά? Στα κινητά είναι λογικό να γίνονται συμβιβασμοί λόγω της οθόνης τους, της έλλειψης μεγάλου πληκτρολογίου κτλ. Στα pc που δεν υπάρχουν αυτά γιατί πρέπει να έχουμε metro ui και άλλα τέτοια δύσχρηστα?

 

Είμαι χρήστης windows 15+ χρόνια και τα 8 με δυσκόλεψαν περισσότερο από το ubuntu που το είδα πρώτη φορά στη ζωή μου πριν κάτι μήνες. Είναι πρόοδος αυτό?

+1000

μας μαρανε το touch το θεωρω αδικιολογητο να μην βαλουν το start menu.Ασ επέλεγαν οι χρηστες αν θα χρησιμοποιησουν το metro ή οχι .μεγαλο μερος τον χρηστων δεν εχει touch, που θα τον βολεψει το metro;

Πραγματικα νιωθω οτι εχω συνδεσει το wphone μου με την οθονη.Ελπιζω να βγει κανενα προγραμμα που να προσθετει το start

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανε να επιβαλουν στην αγορα των tablet και mobile τα win με αρμα την ομοιοτητα με τις desktop εκδοσεις θυσιαζοντας την ευχρηστια των τελευταιων

 

ελπιζω να υπαρξει λυση,επισημη η μη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έβαλα στο Vbox παίζουν κανονικά.

 

Ευχαριστώ θα τα δοκιμάσω και εγώ. :-D

 

πανε να επιβαλουν στην αγορα των tablet και mobile τα win με αρμα την ομοιοτητα με τις desktop εκδοσεις θυσιαζοντας την ευχρηστια των τελευταιων

 

ελπιζω να υπαρξει λυση,επισημη η μη

 

Δεν νομίζω ότι θυσιάζουν κάτι αναγκαία.

Το κλασσικό windows Interface είναι ακόμα εκεί.

Δεν νομίζω ότι η MS είναι τόσο χαζή για να βάλει με το ζόρι όλο τον κόσμο να δουλεύει μόνο το metro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε VMware δουλευουν?

 

ας μου θυμισει καποιος τη διαδικασια εγκαταστασης σε VM, γιατι εχω κατι χρονια να ασχοληθω...... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης που έχει διάθεση να παραμετροποιήσει το Start Menu των 7 θα κάνει το ίδιο και με το Metro, το μόνο που δεν σε αφήνει να κάνεις είναι να προσθέσεις στο Metro το shutdown botton.

 

Τον χρήστης που δεν έχει την διάθεση να παραμετροποιήσει το Start Menu των 7 του φτάνουν και του περισσεύουν τα ΧΡ.

 

Στο τέρμα τι είναι αυτό που κάνουμε όλοι με τον υπολογιστή μας, τι είναι αυτό που χρειαζόμαστε να βλέπουμε μόλις τον ανοίξουμε, μια συντόμευση για κάποιον internet browser, μερικές συντομεύσεις από κάποια παιχνίδια, ίσως έναν torrent client και την πασιέντζα ε που είναι το δύσκολο να τα προσθέσεις αυτά στο Metro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

σε VMware δουλευουν?

 

ας μου θυμισει καποιος τη διαδικασια εγκαταστασης σε VM, γιατι εχω κατι χρονια να ασχοληθω...... B)

 

Κανονικα. Επιλεγεις το iso, Windows 7 ως λειτουργικο και συνεχιζεις κανονικα. Εγκατασταση των vmtools στο τελος. Καμια επιπλοκη.

Δεν μου επαιξε το bridge mode στο δικτυο, αλλα δεν το εψαξα και πολυ χτες βραδυ. Απο NAT δουλευει σιγουρα χωρις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα. Επιλεγεις το iso, Windows 7 ως λειτουργικο και συνεχιζεις κανονικα. Εγκατασταση των vmtools στο τελος. Καμια επιπλοκη.

Δεν μου επαιξε το bridge mode στο δικτυο, αλλα δεν το εψαξα και πολυ χτες βραδυ. Απο NAT δουλευει σιγουρα χωρις προβλημα.

 

 

σε virtual pc 2007 παιζει? ξερεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πώς θα τα εγκαταστήσω παράλληλα με τα win7 που έχω πάνω;Δεν ξέρω να κάνω dual boot..

Μια μικρή βοήθεια παρακαλώ;;B)

Aπορριπτεις την περιπτωση της Virtual Machine?

Το αναφερω καθως εαν δεν διαθετεις την οποια εμπειρια χρειαζεται για να κανεις dual boot, ισως να ηταν προτιμοτερο να κανεις τις δοκιμες σου χωρις αγχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπορριπτεις την περιπτωση της Virtual Machine?

Το αναφερω καθως εαν δεν διαθετεις την οποια εμπειρια χρειαζεται για να κανεις dual boot, ισως να ηταν προτιμοτερο να κανεις τις δοκιμες σου χωρις αγχος.

Δεν την απορρίπτω,απλώς ούτε από αυτό ξέρω..Είναι εύκολο να το κάνω;Υπάρχει κάποιος οδηγός για να διαβάσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...