Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

περασα πριν λιγο και τα ειδα με μεγαλη χαρα! οπτικη ινα στην αμφιπολεως...wow :P στριψανε ατλαντιδος αποτι ειδα. ελα να ανεβαινουμε και πιο ψηλα :P

 

edit: btw μιλησα με το παιδι που εβαλε HCN στην ατλαντιδος και μου στειλε το speedtest του! http://www.speedtest.net/my-result/3603704832μια χαρα! 40-50 ping στο gaming!

 

Ελπιζω να εχει διορθωθει το προβλημα που εχουν οταν βρεχει... σημερα το ακουσα και μου φαινεται καπως αλλα...worth it! :P

 

Το 20αρι εκανα και εγω αιτηση, αμα εχω τετοιες ταχυτητες θα ειμαι υπερευχαριστημενος!!

εγω το περιμενω να ερθει στην Βοσπορου και εχει αναιβει μεχρι ενα σημειο απο την Ναυπλοιου, ειναι 50 μετρα μακρια απο το σπιτι μου, δεν μπορω να περιμενω αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πηγα σημερα το πρωι τα χαρτια για 40αρι στην Επιδαυρου... ειναι τοσο κοντα αλλα και συγχρονος τοσο μακρια με τις κωλοαδειες απο τον δημο.. ποσο πιανεις με adsl στην Βοσπορου αν επιτρεπεται? και σε ποια εταιρεια εισαι τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα το πρωι τα χαρτια για 40αρι στην Επιδαυρου... ειναι τοσο κοντα αλλα και συγχρονος τοσο μακρια με τις κωλοαδειες απο τον δημο.. ποσο πιανεις με adsl στην Βοσπορου αν επιτρεπεται? και σε ποια εταιρεια εισαι τωρα?

 Εχω Wind και πιανω 85 Ping 9Mb Download (στις καλες μερες) 0.7Mb upload (επισης στις καλες μερες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο server είναι Kavadarci. Θεσσαλονίκη βγάζει μικρές τιμές. Δεν υπολογίζεται σωστα αν και είναι διαθέσιμος στο speedtest. Καμιά φορά εκπέμπει από Αυστρία. Ο server αλλάζει. Γι' αυτό και το μεγάλο ping όταν επιλέγω Θεσσαλονίκη.

 

3614979535.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο server είναι Kavadarci. Θεσσαλονίκη βγάζει μικρές τιμές. Δεν υπολογίζεται σωστα αν και είναι διαθέσιμος στο speedtest. Καμιά φορά εκπέμπει από Αυστρία. Ο server αλλάζει. Γι' αυτό και το μεγάλο ping όταν επιλέγω Θεσσαλονίκη.

 

3614979535.png

 

Δε θέλω να σε απογοητεύσω άλλα δεν ισχύουν αυτά που λες. Στον Ιντερνετ βγαίνουμε είτε από θεσσαλονικη με την cogentco, είτε απο Αθηνα με την synapsecom.gr η οποία εχει αρκετά private peers.

Σχεδόν οτι πάει Αθηνά, δηλαδή ακολουθεί την δεύτερη δρομολόγηση, από αρχές Μαϊου δίνει αρκετά μεγαλύτερα pings σε σχέση με πριν. Ελπίζω να το διορθωθεί γρήγορα.

post-42292-0-48362400-1404992324_thumb.png

post-42292-0-90569400-1404992351_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω να σε απογοητεύσω άλλα δεν ισχύουν αυτά που λες. Στον Ιντερνετ βγαίνουμε είτε από θεσσαλονικη με την cogentco, είτε απο Αθηνα με την synapsecom.gr η οποία εχει αρκετά private peers.

Σχεδόν οτι πάει Αθηνά, δηλαδή ακολουθεί την δεύτερη δρομολόγηση, από αρχές Μαϊου δίνει αρκετά μεγαλύτερα pings σε σχέση με πριν. Ελπίζω να το διορθωθεί γρήγορα.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Είχα κάνει την ερώτηση στην HCN και μου είχαν πει για τους servers. Η ούσια είναι πως η κατάσταση έχει βελτιωθεί αισθητά και με τα ίδια λεφτά που πλήρωνα στους απατεώνες που κοροϊδεύουν τους περισσότερους Έλληνες με απαρχαιομένες τεχνολογίες, τώρα έχω 4πλάσια ταχύτητα. Κατεβάζω με 4.7 m/s από καλά μοιραζόμενα τόρρεντς και κάνω άνετα streaming σε 720p και 2000 bitrate ενώ με λίγη δυσκολία σε 1080 και 3000 bitrate (αν και οι περισσότεροι viewers δεν έχουν τόσο καλή σύνδεση ακόμη οπότε προτιμώ τα 720). Upload πάνω από 400 k/s. Το θέμα του ping με προβληματίζει κάποιες φορές γιατί παραστηρώ lag και ελπίζω κι εγώ στο μέλλον να βελτιωθούν ακόμη περισσότερο. Για να γίνει αυτό όμως χρειάζεται υποστήριξη από τον κόσμο και να ξυπνήσει επιτέλους να φύγει από τους απατεώνες που παρουσιάζουν με καλότεχνο μάρκετινγκ απαρχαιομένες τεχνολογίες ως σύγχρονες μέσω προσφορών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Είχα κάνει την ερώτηση στην HCN και μου είχαν πει για τους servers. Η ούσια είναι πως η κατάσταση έχει βελτιωθεί αισθητά και με τα ίδια λεφτά που πλήρωνα στους απατεώνες που κοροϊδεύουν τους περισσότερους Έλληνες με απαρχαιομένες τεχνολογίες, τώρα έχω 4πλάσια ταχύτητα. Κατεβάζω με 4.7 m/s από καλά μοιραζόμενα τόρρεντς και κάνω άνετα streaming σε 720p και 2000 bitrate ενώ με λίγη δυσκολία σε 1080 και 3000 bitrate (αν και οι περισσότεροι viewers δεν έχουν τόσο καλή σύνδεση ακόμη οπότε προτιμώ τα 720). Upload πάνω από 400 k/s. Το θέμα του ping με προβληματίζει κάποιες φορές γιατί παραστηρώ lag και ελπίζω κι εγώ στο μέλλον να βελτιωθούν ακόμη περισσότερο. Για να γίνει αυτό όμως χρειάζεται υποστήριξη από τον κόσμο και να ξυπνήσει επιτέλους να φύγει από τους απατεώνες που παρουσιάζουν με καλότεχνο μάρκετινγκ απαρχαιομένες τεχνολογίες ως σύγχρονες μέσω προσφορών.

 

In-Game ping ποσο σηκωνεις? Και ποια games εχεις δοκιμασει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ping στα games μην σε απασχολεί. Εδώ με ADSL και τα 'παιζα όλα. FFXIV, Warframe, Battlefield Hardline, Max Payne 3 όλα καλά. To ping επηρρεάζει αισθητά κυρίως λειτουργίες όπως το video/audio streaming που στέλνει μεγάλα πακέτα δεδομένων και σε συνεχόμενη ροή. Όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον γιατί είμαι άσχετος από τεχνολογία. Οπότε οι πιο ειδικοί ας με διορθώσουν. Πάντως κάνω streaming στο twitch με σχετικά καλή και ανεκτή ποιότητα για τους περισσότερους και παράλληλα μπορώ να παίζω και online χωρίς ιδιαίτερο κόλλημα. Αν κάποιος απαιτεί εξειδικευμένη χρήση του δικτύυο,υπάρχει το ανάλογο πακέτο, αν υποστηρίζεται βεβαίως στην περιοχή του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ping στα games μην σε απασχολεί. Εδώ με ADSL και τα 'παιζα όλα. FFXIV, Warframe, Battlefield Hardline, Max Payne 3 όλα καλά. To ping επηρρεάζει αισθητά κυρίως λειτουργίες όπως το video/audio streaming που στέλνει μεγάλα πακέτα δεδομένων και σε συνεχόμενη ροή. Όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον γιατί είμαι άσχετος από τεχνολογία. Οπότε οι πιο ειδικοί ας με διορθώσουν.

 

Ξερεις τι, σε παιχνιδια κυριως fps, moba (battlefield,LoL ας πουμε) το ping παιζει μεγαλο ρολο, ισως παιζεις ανετα με 80-90 αμα το συνηθισεις, ομως αμα δεις την διαφορα που εχει το 30-40, με το 70-80 θα καταλαβεις ποσο πιο ανετα κινεις τον χαρακτηρα σου. Φυσικα βοηθαει και στο stream ωστε να χεις λιγοτερη αυξηση οταν παιζεις online και streamareis! Ελπιζω να καταλαβες τι εννοω! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ping στα games μην σε απασχολεί. Εδώ με ADSL και τα 'παιζα όλα. FFXIV, Warframe, Battlefield Hardline, Max Payne 3 όλα καλά. To ping επηρρεάζει αισθητά κυρίως λειτουργίες όπως το video/audio streaming που στέλνει μεγάλα πακέτα δεδομένων και σε συνεχόμενη ροή. Όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον γιατί είμαι άσχετος από τεχνολογία. Οπότε οι πιο ειδικοί ας με διορθώσουν. Πάντως κάνω streaming στο twitch με σχετικά καλή και ανεκτή ποιότητα για τους περισσότερους και παράλληλα μπορώ να παίζω και online χωρίς ιδιαίτερο κόλλημα. Αν κάποιος απαιτεί εξειδικευμένη χρήση του δικτύυο,υπάρχει το ανάλογο πακέτο, αν υποστηρίζεται βεβαίως στην περιοχή του.

Δωσε αν θες το Stream Link σου να σε κανω support!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.twitch.tv/leonhartgr

http://www.youtube.com/user/Leonhart7413

Και ευχαριστώ ιδιαιτέρως! [offtopic]Επίσης ασχολούμαι με τη δημιουργία ελληνικών fonts  για τη μετάφραση του Final Fantasy VIII (8) (παλιό και Steam edition). Έχω κάνει post στο αντίστοιχο thread στο insomnia και χρειάζομαι βοήθεια. Το παιχνίδι έχει γίνει HD με πολλά mods από fan based users των qhimm forums, στα οποία είμαι ενεργό μέλος εδώ και κάποια χρόνια. Αλλά χρειάζομαι κάποια βοήθεια για τα ελληνικά fonts και τη μετάφραση. Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί μου.[/offtopic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...