Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δε νομιζω να υπαρχει προβλημα να βάλεις πάνω απο μια τηλεοραση χρησιμοποιοντας καταλληλα σπλιτερ. Πιθανον να μπορεις να το συνδεσης στην υπάρχουσα εντοιχισμενη εγκατασταση του σπιτιου σου, αφου πρωτα την  απομονωσεις απο την κεραία.

Αντιστοιχα με την μεταφορά σήματος μέσω video in δε βλέπω προβλημα, αφου είναι απλα ακόμα ενας δέκτης. Τώρα αναλογα τι θελεις να κάνεις πρεπει να βρεις την καταλληλοτερη λύση.

Σε γενικές γραμμες καλο είναι να  εχεις σκεφτει πριν ερθει το συνεργειο, εναλλακτικες απο που θα ξετρυπίσουν, απο που θα περναει το καλωδιο για να μην ενοχλει-φαινεται και τέλος ζήτα να σου αφησουν παραπάνω μετρα για τυχον μελλοντικες μετακινησεις.

Δεν είναι και κατι τρομερο, αλλα πρεπει να ασχοληθεις.

Λογω το οτι δεν υπάρχει ετήσιο συμβόλαιο μπορεις να ζητησεις διακοπή πχ για τους καλοκαιρινους μήνες ή για καποιο διαστημα να σου χαμηλωσουν την ταχυτητα για εξοικονοιση χρηματων. Οσο για περιεργες χρεωσεις δε γνωρισω να υπάρχουν.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Το ζήτημα από πού θα περάσει το καλώδιο είναι μεγάλο...

...το διαμέρισμα είναι στον τρίτο όροφο και τα μπαλκόνια είναι συνεχή γύρω από την πολυκατοικία, πλην της μιας πλευράς που συνδέεται με την διπλανή...

παρόλο που έχει γίνει εγκατάσταση φυσικού αερίου - με τους σωλήνες να περνούν/διατρέχουν κάθετα από τα μπαλκόνια των "πίσω" διαμερισμάτων - δεν υπάρχει χώρος και πιστεύω ούτε όρεξη για νέες εργασίες σε μπαλκόνια γειτόνων σε 3 ορόφους για να έρθει σε μένα το καλώδιο.

 

Δεν ξέρω κι όλας από πού θα τραβήξουν το καλώδιο στη πολυκατοικία από το δρόμο (πώς θα περάσουν το πεζοδρόμιο κ.ο.κ.) κι αν χρειάζεται και μπορεί να μπει ο εξοπλισμός εξωτερικά ή εσωτερικά.

 

Στο χάρτη που δίνουν φαίνεται ωσάν η οδός μου να καλύπτεται από το δίκτυο της HCN -παραπλανητικά ίσως καθώς χρησιμοπούν κύκλους για τη σήμανση του φάσματος κάλυψης αντί να να σημαίνουν τους συγκεκριμένους δρόμους - αλλά δεν έχω δει σε καμία πολυκατοικία εξοπλισμό/κουτί της HCN και δεν ξέρω κανέναν τριγύρω που να έχει.

Το κοντινό πάρκο πάντως (δυο δρόμους παραπάνω) υποτίθεται πως θα παρέχει Free Wifi μέσω HCN...

 

Έχω δει καλώδια να διατρέχουν το φρεάτιο μέσω του οποίου "αερίζονται" και συνδέονται τα μπάνια της πολυκατοικίας, μάλλον από δορυφορικά πιάτα στη ταράτσα, αλλά τότε θα είναι μεγάλη μανούρα να περάσουν τα καλώδια εντός του σπιτού, γιατί θα πρέπει να πάνε στην άλλη γωνία.

 

Η πιο εύκολη λύση θα ήταν να διατρέξει το καλώδιο τα σύνορα με τη διπλανή πολυκατοικία, στο κενό μεταξύ των μπαλκονιών, να ανέβει στον τρίτο, να περάσει εξωτερικά οριζόντια το μπαλκόνι κι ίσως να χωρέσει - με μικρές παρεμβάσεις - από τις τρύπες που είχαν ανοιχτεί για τα κλιματιστικά του υπνοδωματίου και του σαλονιού, ώστε το σπλίττερ για τη τηλεόραση να μπει εξωτερικά και να περάσει και στους δύο χώρους που είναι δίπλα-δίπλα, και το καλώδιο του διαδικτύου να έρθει στο δωμάτιο...

 

Αυτά τα κόστη τα αναλαμβάνει όλα η εταιρεία;

 

ΥΓ δεν ξέρω αν αξίζει να συνδέσω το κύκλωμα τηλεόρασης με την εντοιχισμένη εγκατάσταση...για κάποιο λόγο ενώ από πάνω και από κάτω μου λάμβαναν σήμα πεντακάθαρο χωρίς ενισχυτή, σε μένα το σήμα είναι άθλιο και μόνο πε δυνατό ενισχυτή μπορώ να βλέπω τηλεόραση.....πιθανότατα πολύ κακής ποιότητας / φθαρμένα  καλώδια; Πρίζες άλλαξα χωρίς αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν ειναι και τοσο παραλογο γιατι πολες φορες σε αυτην την λωριδα δημιουργειται σκαλοπατι... Κοστοβορο μεν αλλα αν θελεις να κανεις κατι να το κανεις σωστα... Ενω πιο παλια το κλειναν  μονο τσιμεντο!

 

Μπορω να σου υποδειξω χιλιομετρα δικτυου  κατασκευασκενα απο το 2008 με τοσο τελεια ραφη του ασφαλτικου που σχεδον δεν ξεχωριζει. Φυσικα και εσυ μπορεις να μου αντιπαραθεσεις εκατονταδες περιπτωσεις που εγιναν κακοτεχνιες. Οποτε ολα ειναι σχετικα.

Επισης να υπενθυμισω οτι ολοι οι δημοι εξακολουλουν να εισπρατουν τελη χρησης υπεδαφους τα οποια μάλλιστα εως το 2010 τα οριζαν με τις τιμες που ήθελαν αυθαιρετα. Εκει να δεις παρτυ. Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια για κολισιεργεια σε εργα υποδομής. Και φυσικά επιβάλεται ελεγχος που σχεδον ποτε δεν κάνουν. Αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα κόστη τα αναλαμβάνει όλα η εταιρεία;

 

Μη πολυ σκας. Ελαχιστα απο αυτα ειναι δική σου δουλεια και δε σε ενδιαφερει πως θα περασει το πεζοδρομιο. Σε γενικες γραμμες να ξερεις οτι το μεγαλύτερο μερος στην κοινοχρηστη ιδιοκτησια γινεται εξωτερικα. Απο τι στιγμη που εχει περασει και φυσικο αεριο κανεις νοημον ανθρωπος δε θα σου αρνηθει. Το καλωδιο ειναι λεπτο, ελαφρυ και ασπρο (σχεδον αορατο) περνει σχεδον απο παντου και δε χρειαζεται να γινουν εργασιες στα μπαλκονια των υπολοιπων οροφων. Τα ξετρυπίματα ειναι δικη τους δουλεια και περιλαμβανονται στο τελος εγκαταστασης. Στο κατω κατω αν τους ταλεπορισεις υπερβολικά και νομιζεις οτι εχεις ιδιαιτερες απαιτησεις κερασε τους μια "μπυρα" και ετσι ολοι θα ειναι ευχαριστιμένοι. Εσυ σκεψου σε πια δωματια θελεις να πάει και που θα φαινεται-ενοχλει λιγοτερο πχ πανω απο το σοβατεπι, πισω απο κουρτινες, επιπλα και αλλα τετοια.

Σε καθε περιπτωση μη ξεχνας οτι δεν υπάρχει κάτι δεσμευτικο. Κάνεις την αιτηση και αν τελικα χαλασει η δουλεια ουτε γατα ούτε ζημια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη πολυ σκας. Ελαχιστα απο αυτα ειναι δική σου δουλεια και δε σε ενδιαφερει πως θα περασει το πεζοδρομιο. Σε γενικες γραμμες να ξερεις οτι το μεγαλύτερο μερος στην κοινοχρηστη ιδιοκτησια γινεται εξωτερικα. Απο τι στιγμη που εχει περασει και φυσικο αεριο κανεις νοημον ανθρωπος δε θα σου αρνηθει. Το καλωδιο ειναι λεπτο, ελαφρυ και ασπρο (σχεδον αορατο) περνει σχεδον απο παντου και δε χρειαζεται να γινουν εργασιες στα μπαλκονια των υπολοιπων οροφων. Τα ξετρυπίματα ειναι δικη τους δουλεια και περιλαμβανονται στο τελος εγκαταστασης. Στο κατω κατω αν τους ταλεπορισεις υπερβολικά και νομιζεις οτι εχεις ιδιαιτερες απαιτησεις κερασε τους μια "μπυρα" και ετσι ολοι θα ειναι ευχαριστιμένοι. Εσυ σκεψου σε πια δωματια θελεις να πάει και που θα φαινεται-ενοχλει λιγοτερο πχ πανω απο το σοβατεπι, πισω απο κουρτινες, επιπλα και αλλα τετοια.

Σε καθε περιπτωση μη ξεχνας οτι δεν υπάρχει κάτι δεσμευτικο. Κάνεις την αιτηση και αν τελικα χαλασει η δουλεια ουτε γατα ούτε ζημια.

 

Ανέφερα το θέμα με τις σωλήνες φυσικού αερίου γιατί αναφέρθηκε νωρίτερα στο νήμα ότι μπαίνει εκεί μαζί το κουτί και μπορεί να ακολουθεί τις διαδρομές τους.

Στη παρούσα όμως περίπτωση, το να περάσει μαζί με τους σωλήνες είναι μεγάλη ταλαιπωρία γιατί θα πρέπει να ανοιχτούν τρύπες ξανά σε όλα τα μπαλκόνια γειτόνων (κι όχι στο δικό μου) σε τρεις ορόφους, ενώ αντίθετα αν δεν ακολουθήσει αυτή τη διαδρομή το θέμα υπεραπλοποιείται καθώς θα πρέπει απλώς να στηριχτεί το καλώδιο μέχρι να φτάσει στον 3ο όροφο...από κει και πέρα τα πράγματα είναι απλά.

 

Τί εννοούσες όμως όταν είπες "πως λίγα απ' αυτά είναι δική σου δουλειά"; Υπάρχει κάτι απ' αυτά που χρεώνουν στον πελάτη συγκεκριμένα (πχ καλώδιο με το μέτρο μέχρι το διαμέρισμα; )

 

Τους έχω στείλει μήνυμα, αλλά δεν έχω πάρει απάντηση μέχρι στιγμής...μπορεί να περάσω κι από τα γραφεία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί εννοούσες όμως όταν είπες "πως λίγα απ' αυτά είναι δική σου δουλειά"; Υπάρχει κάτι απ' αυτά που χρεώνουν στον πελάτη συγκεκριμένα (πχ καλώδιο με το μέτρο μέχρι το διαμέρισμα; )

 

Οχι δεν υπαρχει επιπλεον χρεωση πχ καλωδιο με το μετρο ή 2-3 επιπλέον ξετρυπίματα. Θα επιλεγει η λιγοτερο μπελαλιδική λυση.

 

Αν παλι είσαι πολυ ψίρας, αγορασε 1/2 κιλο γυψο, λίγο χρώμα και ενα φτηνο πινέλο και μια σπάτουλα. Με την ευκαιρία στο ρεπό σου θα διορθωσεις και κανα δυο ακόμα σημεία του σπιτιου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και ρώτησα σήμερα, δυστυχώς δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στην οδό μου (μπαρούφες δλδ η σήμανση του χάρτη στην ιστοσελίδα τους), πρέπει να σκάψουν - τουλάχιστον εν μέρει - 2 άλλους δρόμους για να φτάσουν σε με΄να (3 δρόμους συνολικά), παρόλο που οι αποστάσεις είναι πράγματι μικρές, γύρω στα 70 μέτρα.

 

Βέβαια το ότι η παροχή θα έρθει από πλατεία όπου προσφέρουν αυτοί το λεγόμενο δωρεάν Wifi δεν ξέρω αν είναι καλό...υπάρχει περίπτωση να βαραίνει τη σύνδεση;

Έχω διαβάσει ότι οι ταχύτητες περιορίζονται από τον αριθμό των χρηστών που είναι συνδεδεμένοι στη περιοχή (κάτι τέτοιο)

 

Το ότι μπορώ να το "παγώσω" όποτε θέλω είναι όμως μεγάλο πλεονέκτημα...εξάλλου και τώρα που πληρώνω 24άρα με 9.7mpbs συνδέομαι (κάποτε έπιανα και τα 13mbps)

 

Ξέχασα να ρωτήσω για πόσο διάστημα μπορεί να μείνει "παγωμένη" η σύνδεση χωρίς να χάσω τον τηλεφωνικό μου αριθμό (σε άλλες εταιρείες θαρρώ είναι 4-6 μήνες, τόσο μπορεί να σου κρατήσουν δλδ τον αριθμό αν ακυρώσεις την σύνδεση μαζί τους)

 

Ψιλοφτιάχτηκα λοιπόν και άρχιζα να κοιτάζω για

- set top box με τεχνολογία DVB-C για τη τηλεόραση

- tv tuner με DVB-C για τον υπολογιστή

και είναι ακριβά πανάθεμά τα, 70+ ευρώ...

 

Πιο φτηνές είναι άλλες λύσεις για δορυφορική τηλεόραση, αλλά φαίνεται ωσάν το βύσμα να είναι το ίδιο για δορυφορική και καλωδιακή τηλεόραση...

 

Ξέρει κανείς τί παίζει;

Για κάρτα τηλεόρασης στον υπολογιστή τουλάχιστον την αποκωδικοποίηση θα την κάνει εξάλλου το χρησιμοποιούμενο πρόγραμμα, οπότε χρειάζομαι λογικά μόνο το κατάλληλο βύσμα εισόδου για το σήμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και ρώτησα σήμερα, δυστυχώς δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στην οδό μου (μπαρούφες δλδ η σήμανση του χάρτη στην ιστοσελίδα τους), πρέπει να σκάψουν - τουλάχιστον εν μέρει - 2 άλλους δρόμους για να φτάσουν σε με΄να (3 δρόμους συνολικά), παρόλο που οι αποστάσεις είναι πράγματι μικρές, γύρω στα 70 μέτρα.

 

Βέβαια το ότι η παροχή θα έρθει από πλατεία όπου προσφέρουν αυτοί το λεγόμενο δωρεάν Wifi δεν ξέρω αν είναι καλό...υπάρχει περίπτωση να βαραίνει τη σύνδεση;

Έχω διαβάσει ότι οι ταχύτητες περιορίζονται από τον αριθμό των χρηστών που είναι συνδεδεμένοι στη περιοχή (κάτι τέτοιο)

 

Το ότι μπορώ να το "παγώσω" όποτε θέλω είναι όμως μεγάλο πλεονέκτημα...εξάλλου και τώρα που πληρώνω 24άρα με 9.7mpbs συνδέομαι (κάποτε έπιανα και τα 13mbps)

 

Ξέχασα να ρωτήσω για πόσο διάστημα μπορεί να μείνει "παγωμένη" η σύνδεση χωρίς να χάσω τον τηλεφωνικό μου αριθμό (σε άλλες εταιρείες θαρρώ είναι 4-6 μήνες, τόσο μπορεί να σου κρατήσουν δλδ τον αριθμό αν ακυρώσεις την σύνδεση μαζί τους)

 

Ψιλοφτιάχτηκα λοιπόν και άρχιζα να κοιτάζω για

- set top box με τεχνολογία DVB-C για τη τηλεόραση

- tv tuner με DVB-C για τον υπολογιστή

και είναι ακριβά πανάθεμά τα, 70+ ευρώ...

 

Πιο φτηνές είναι άλλες λύσεις για δορυφορική τηλεόραση, αλλά φαίνεται ωσάν το βύσμα να είναι το ίδιο για δορυφορική και καλωδιακή τηλεόραση...

 

Ξέρει κανείς τί παίζει;

Για κάρτα τηλεόρασης στον υπολογιστή τουλάχιστον την αποκωδικοποίηση θα την κάνει εξάλλου το χρησιμοποιούμενο πρόγραμμα, οπότε χρειάζομαι λογικά μόνο το κατάλληλο βύσμα εισόδου για το σήμα...

 

Παλι καλα που σε εσενα το δικτυο τους ειναι μονο 70 μετρα μακρια, γιατι εμενα ειναι σε αποσταση ανω των 600 μετρων...πλακα ειχε και ο τεχνικος που ηρθε να περασει το καλωδιο. Οταν τον ρωτησα ποτε θα ερθει το δικτυο , για να γινει η συνδεση, μου απαντησε με μια λεξη : ΑΓΝΩΣΤΟ. Κατα τα αλλα γεμισανε τις παραδιπλα οδους με φυλλαδια πως δηθεν υπαρχει καλυψη....εδω γελαμε. Απαραδεκτες τακτικες απλα απο μια "μικρη¨ εταιρια !

 

ΥΣ : Ξεχασα να πω πως ο τεχνικος εφαγε πορτα μολις μου το ειπε αυτο. Φυσικα, και δεν τον αφησα να κανει ουτε μια τρυπα στην πολυκατοικια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως που ειμαι στην Θεσ/νικη και εχω κανει αιτηση για την HCN βλεπω να σκαβουν τον δρομο για να περασουν της οπτικες ινες, αρα δεν πιστευω να ειναι μαϊμου εταιρια και να εχει παρει αδια απο την πολεοδομια για να σκαψει τον δρομο. Και ενας γνωστος μου που εχει κανει την συνδεση στην καλαμαρια (εκει απο οπου ειναι και η εταιρια) ειναι οκ με την συνδεση παντως και εχει και καλο ιντερνετ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως που ειμαι στην Θεσ/νικη και εχω κανει αιτηση για την HCN βλεπω να σκαβουν τον δρομο για να περασουν της οπτικες ινες, αρα δεν πιστευω να ειναι μαϊμου εταιρια και να εχει παρει αδια απο την πολεοδομια για να σκαψει τον δρομο. Και ενας γνωστος μου που εχει κανει την συνδεση στην καλαμαρια (εκει απο οπου ειναι και η εταιρια) ειναι οκ με την συνδεση παντως και εχει και καλο ιντερνετ!

 

Ποιός ισχυρίστηκε ότι η εταιρεία είναι μαϊμού; Κάτι παρανόησες...

 

Αυτό που είναι ανακριβές είναι η σήμανση των περιοχών κάλυψης στην ιστοσελίδα τους.

 

Πόσος καιρός πέρασε από το χρόνο της αίτησης έως την έναρξη των εργασιών στο δρόμο;

 

Εμένα λήγει το συμβόλαιό μου με Forthnet τέλη Οκτωβρίου και είναι 3 οδοί που πρέπει να σκαφούν (αν και πολύ μικρό τους κομμάτι, κάτω από 100μ)...

...δεν ξέρω πότε να υποβάλλω την αίτηση ώστε να μην γίνει πολύ πρόωρα η μετάβαση και μου χρεώσουν τίποτε για αθέτηση συμβολαίου, αλλά ούτε πολύ αργά και πάω σε αορίστου χρόνου, όπου συνήθως κάνουν τη μπινιά να σου αυξάνουν κατά πολύ τη τιμή της μηνιαίας σύνδεσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός ισχυρίστηκε ότι η εταιρεία είναι μαϊμού; Κάτι παρανόησες...

 

Αυτό που είναι ανακριβές είναι η σήμανση των περιοχών κάλυψης στην ιστοσελίδα τους.

 

Πόσος καιρός πέρασε από το χρόνο της αίτησης έως την έναρξη των εργασιών στο δρόμο;

 

Εμένα λήγει το συμβόλαιό μου με Forthnet τέλη Οκτωβρίου και είναι 3 οδοί που πρέπει να σκαφούν (αν και πολύ μικρό τους κομμάτι, κάτω από 100μ)...

...δεν ξέρω πότε να υποβάλλω την αίτηση ώστε να μην γίνει πολύ πρόωρα η μετάβαση και μου χρεώσουν τίποτε για αθέτηση συμβολαίου, αλλά ούτε πολύ αργά και πάω σε αορίστου χρόνου, όπου συνήθως κάνουν τη μπινιά να σου αυξάνουν κατά πολύ τη τιμή της μηνιαίας σύνδεσης...

 

Αυτοι λενε οτι θελουν περιπου ενα σαρανταηεμερο για να σου φερουν το ιντερνετ, αν και τα εργα δεν ερχονται καρφι σε μενα πανε και σε πολλες αλλες οδους, φενεται οτι ερχονται και για μενα, την αιτηση την εκανα περιπου 2 βδομαδδες πριν, αλλα πιστευω οτι τα εργα δεν γινονται καθαρα για μενα, καποιος αλλος λογικα εχει κανει και αυτος αιτηση, νωριτερα απο μενα για την περιοχη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις συνδεση HCN κατω τουμπα να μας πει εντυπωσεις? μενω διπλα απο το τερμα του 12 (επιδαυρου).. και με ψηνει το 40αρι πακετο :) περασα απο το καταστημα στην χαριλαου σημερα και ηταν κλειστο (σαββατο, λογικο). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις συνδεση HCN κατω τουμπα να μας πει εντυπωσεις? μενω διπλα απο το τερμα του 12 (επιδαυρου).. και με ψηνει το 40αρι πακετο :) περασα απο το καταστημα στην χαριλαου σημερα και ηταν κλειστο (σαββατο, λογικο). 

 

Eκανα πριν 2 βδομαδες την αιτηση και τωρα περιμενω. τα εργα που κανουν στην κληματαρια, ειναι απο την HCN παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκανα πριν 2 βδομαδες την αιτηση και τωρα περιμενω. τα εργα που κανουν στην κληματαρια, ειναι απο την HCN παντως.

 

περασα πριν λιγο και τα ειδα με μεγαλη χαρα! οπτικη ινα στην αμφιπολεως...wow :P στριψανε ατλαντιδος αποτι ειδα. ελα να ανεβαινουμε και πιο ψηλα :P

 

edit: btw μιλησα με το παιδι που εβαλε HCN στην ατλαντιδος και μου στειλε το speedtest του! http://www.speedtest.net/my-result/3603704832μια χαρα! 40-50 ping στο gaming!

 

Ελπιζω να εχει διορθωθει το προβλημα που εχουν οταν βρεχει... σημερα το ακουσα και μου φαινεται καπως αλλα...worth it! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα λήγει το συμβόλαιό μου με Forthnet τέλη Οκτωβρίου και είναι 3 οδοί που πρέπει να σκαφούν (αν και πολύ μικρό τους κομμάτι, κάτω από 100μ)...

...δεν ξέρω πότε να υποβάλλω την αίτηση ώστε να μην γίνει πολύ πρόωρα η μετάβαση και μου χρεώσουν τίποτε για αθέτηση συμβολαίου, αλλά ούτε πολύ αργά και πάω σε αορίστου χρόνου, όπου συνήθως κάνουν τη μπινιά να σου αυξάνουν κατά πολύ τη τιμή της μηνιαίας σύνδεσης...

 

Δε μπορεις να το συγχρονισεις, ετσι κι αλλιως. Κάνεις την αιτηση τώρα και περιμενεις. Το πολυ πολυ για κάποιο χρονικό διαστημα να πληρωνεις 2 συνδρομες, αλλα μη ξεχνας οτι τον πρωτο μήνα στον δινει δωρεαν, οτι η 10αρα είναι μονο 15€/μηνα και την οποια μπορεις αφου περασει ο πρώτος μήνας να τη διακόψεις προσωρινα χωρις ποινη, εως οτου λήξει το συμβολαιο σου με την Forthnet.

Εαν πάλι αργησει τόσο πολύ και μπεις στον Νοεμβρη για κανα 2 μηνες  δεν κανεις νεο συμβολαιο με τη Forthnet και πληρωνεις την συνδρομη χωρις την εκπτωση, συνηθως 10-15€ επιπλέον αναλογα το πακετο.

Εαν πάλι μετανιώσεις, εχεις μεχρι τελος Οκτώβρη να το σκεφτεις. Σε κάθε περιπτωση κάνε την αιτηση για να πάρεις σειρα προτεραιοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...