Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από αυτά που αναφέρεις καταλαβαίνω ότι δεν του έχεις πάρει τηλέφωνο για να σου δώσουν προσφορά και πληρώνεις το παλιό πάγιο, που είναι μεγαλύτερο από τα σημερινά δεδομένα (σε όλους τους παρόχους).

 

Με 33€ σήμερα έχεις στη HOL VDSL, απεριόριστα σταθερά και 300' προς κινητά. Σε ADSL υπάρχουν διάφορα πακέτα (ανάλογα τον προπληρωμένο τηλεφωνικό χρόνο) από 18€-35€.

 

Είσαι πολύ κοντά στο αστικό κέντρο και λογικά (όπως οι γείτονες) θα έχεις φουλ ταχύτητα σε όποιον πάροχο κι αν πας.

Έχω μιλήσει με HOL, έδωσαν μιά προσφορά, με κάτι λιγότερο όμως από ότι θα έδιναν αν ήμουν ξένος πελάτης.

Λογικό το βρίσκω, ξέρω πως δουλεύουν λίγο ως πολύ.

Με έλκει όμως ομολογώ, η μηνιαία αυξομείωση της ταχύτητας της HCN, αν τυχόν το επιθυμώ και η μη μακροχρόνια δέσμευση.

Είναι τίμια η πρόταση τους νομίζω, αρκεί να μην έχουν προβλήματα σε καθημερινή βάση, δεν θα το αντέξω, χα-χα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ο πρωτος μηνας ειναι δωρεαν οποτε τα τελη συνδεσης αντισταθμιζονται....

 

να την βαλεις την HCN.

Ευχαριστώ πολύ για το tip! Παρότι έχω κάνει αίτηση εδώ και 3 μήνες σχεδόν (ολοκληρώνεται όπου νάναι, έχουν βγει άδειες κλπ) δεν ήξερα ότι ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν!

 

Πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα και ισχύει (αν θες πακέτο μέχρι και το 40/4). Μάλιστα τους ρώτησα ευθέως "μπορώ να πάρω τον 1ο μήνα δωρεάν 40/4 και τον επόμενο μήνα αν θέλω να το γυρίσω σε 20/2?" και μου είπαν πως ναι, οπότε να το ξέρετε και αυτό ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

σήμερα με πήρε τηλ μια κυρία, και είπε Δευτέρα θα έρθει το συνεργείο για να κάνει προεγκατάσταση. τώρα πόσο καιρό θα περιμένω μέχρι την σύνδεση ή ότι είναι, ο καιρός θα δείξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήρθε το συνεργείο, έκανε την προ εγκατάσταση, με δώσανε και ένα rooter της technicolor. και τώρα αναμένουμε πότε θα σκάψουν και θα κάνουν την σύνδεση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίντερνετ γιοκ σήμερα.. πήρα τηλ στα κεντρικά και η κοπελιά είπε πως με βλέπει 'κόκκινο' από την πλευρά της. Θα προωθήσει το πρόβλημα σε τεχνικούς αλλά εδώ και 2 ώρες @@... μια χαρά ήταν μέχρι της 6 το πρωί -.-' anyway 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από το Σάββατο πρωί δε δουλεύει το τηλέφωνο.  Για την ακρίβεια όταν καλώ από έξω στο σπίτι μου, βουίζει και δεν καλεί κανονικά.  Ίσως απλά να θέλει reset το modem τους.  Εγώ όμως είμαι μακριά σε διακοπές και το τηλέφωνο πρέπει να δουλεύει διότι είναι εκεί συνδεδεμένος ο συναγερμός.  Η εταιρεία security επιβεβαίωσε ότι δεν έχουν τηλεφωνική επαφή με το σύστημα. 

 

Η HCN δεν απαντά (φυσικά).  Μόλις γυρίσω σπίτι θα τους αλλάξω.  Τουλάχιστον για το τηλέφωνο.  Έτσι κι αλλιώς ήταν η χειρώτερη σε ποιότητα σταθερή τηλεφωνία που είχα ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μετά από 1 μήνα χρήσης είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες της HCN.

 

Αυτό που θα ήθελα να δω (με το αζημείωτο φυσικά) είναι συνδρομητικά κανάλια (novasports, otesports κλπ) να παρέχονται μέσω της HCN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία φορά πέρασα από το κατάστημα να τους ενημερώσω για βλάβη στο τηλεφωνο (τελικά ήταν δικό μου λάθος, είχα συνδέσει το τηλέφωνο σε άλλη υποδοχή) και μου είπε η κοπέλα ότι αυτά τα τεχνικά προβλήματα τα διαχειρίζεται η μητρική εταιρεία στην Αυστρία...

...μου ακούστηκε αρκετά περίεργο να πω την αλήθεια...

 

...ευτυχώς πάντως όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο απροβλημάτιστη αποδεικνύεται η γραμμή...

 

Εγώ θα ήθελα να παίρνανε τη πρωτοβουλία και να φέρνανε μερικές δοκιμασμένες λυσεις DVB-C για υπολογιστή σε καλές τιμες, γιατί οι μεν pci-express λύσεις είναι πολύ ακριβές (70-80€) και οι usb αμφίβολης αποτελεσματικότητας, καθότι υποστηρίζουν πολλά πρότυπα και συνήθως η λήψη σε καλωδιακό σήμα δεν είναι τόσο προσεγμένη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα σε όλους, μπορεί να μου πεί κάποιος πόσο καιρό κάνουν να σε συνδέσουν απο την στιγμή που θα σκάψουν και θα βάλουν το κουτί στην πολυκατοικία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους, μπορεί να μου πεί κάποιος πόσο καιρό κάνουν να σε συνδέσουν απο την στιγμή που θα σκάψουν και θα βάλουν το κουτί στην πολυκατοικία;

Συνήθως άμεσα (εμένα με συνδεσαν την ίδια μερα) αλλά έχει τύχει σε γνωστό μου να χρειαστεί και 5 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, την Παρασκευή έφεραν την γραμμή μπροστά στο σπίτι μου και έβαλαν κ το κουτί, δεν σύνδεσαν βέβαια καλώδια ακόμα, οπότε αναμένω λίγο ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...