Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Το εγραψα και πριν το ξανακολαω απο αυτο που εγραψα και με μπολντ για να μην παει το θεμα προς τα εκει. Προφανώς και δεν θα τους κυνηγησω νομικα ετσι το εγραψα να χαμε να λεγαμε. Ολες οι εταιριες σε οτι κανουν κοιτανε να εχουν το κολο τους καλημενο και ειδικοτερα σε τετοιου τυπου θεματα. Απλα εχω υπεραπογωητευτει γιατι περα απο αυτα που λεμε για το τι και πως και αν και πότε, με προτιναν αυτοι εαν επιθυμω να αποσυρω την αιτηση μου. Ουσιαστικα μου λενε οτι δεν θα με συνδεσουν και αν αυτο συμβει καποτε θα περασει αρκετος καιρος (ηδη παει ενας χρονος και βαλε απο τοτε που εκανα αιτηση). Με αλλα λογια επειδη ειναι σιγουρα παρανομο οταν εχεις μαγαζι και πουλας κατι να πεις στον αλλο "δεν στο πουλαω εσενα" και να τον κοψεις, μου το πασαραν ετσι για να ειναι οπως ειπα νομικως καλημενοι και να μην μπορεις να τους πεις "α κανετε διακρισεις σε ποιον πουλατε και σε ποιον οχι, χωρις λογο" αλλα ταυτοχρονως να παρω το μηνυμα οτι στο θεμα μου ΔΕΝ....

Αν νομίζεις ότι είναι τόσο εύκολο να πάρεις άδεια στην άνω πόλη για σκαψιμο στο πλακοστρωτο γιατί δεν πας να βγάλεις μόνος την άδεια?

Για θέμα ύδρευσης (τρυπιος σωλήνας) κάναμε 5 μήνες να πάρουμε άδεια για να σκεφτεί ο δρόμος και να γίνει επισκευή σε σπίτι γνωστού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

..][Δηλαδη τι discrimination ειναι αυτο! [..]

Μια ερωτηση για το συγκεκριμενο: Για ποιο λογο πιστευεις οτι κανουν διακρισεις απεναντι σου συγκεκριμενα και οχι πχ για τον γειτονα που αναφερεις? Tι προσπαθουν να κανουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μια ερωτηση για το συγκεκριμενο: Για ποιο λογο πιστευεις οτι κανουν διακρισεις απεναντι σου συγκεκριμενα και οχι πχ για τον γειτονα που αναφερεις? Tι προσπαθουν να κανουν?

Δεν είναι διάκριση το πρόβλημα τι αναφέρει και μόνος του, ο γείτονας έχει άσφαλτο μπροστά στην οικοδομή του, ο φίλος από εδώ έχει πλακωστρωτο, γενικά σε εκείνη την περιοχή λόγο αξιοθέατου η δεν ξέρω πως ακριβώς το χαρακτηρίζει ο Δήμος έχουν θέμα με της άδειες σε οτιδήποτε μπορεί να αλιωσει την εμφάνιση της περιοχής
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν εμένα στο Λονδίνο η Virgin δε μας έδινε cable Γιατί υπολόγισε ότι δε τη συμφέρει οικονομικα να σκάψει μπροστά στο πεζοδρόμιο μόνο για εμάς οπότε μας ακύρωνε.

 

Στην περίπτωση της HCN εμπλεκετε ο Δήμος ο οποίος αν ψιλιαστεί εκσκαφές χωρίς την απαραίτητη άδεια θα το πάει νομικά το θέμα. Ξέρω από πρώτο χέρι τις διαδικασίες αίτησης και απόκτησης αδειών εκσκαφής όπως επίσης και ποια ατόμα είναι στις συγκεκριμένα θέσεις.

 

Bragging mode off

 

Καινούρια εταιρία, δε την παίρνει να έχει το Δήμο απέναντι της

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά υπάρχει πρόβλημα με άδειες στην άνω πόλη λόγο αρχαιολογικού χώρου, φαντάσου ότι σπίτι χτίζεται πρέπει να είναι χρώμα και style στις προδιαγραφές της πολεοδομίας. Άτυχος buddy. Εμενα τελικά ήρθαν όλα ok μια χαρά το net. Το μονο που πρόσεξα είναι ότι μερικές φορες μπορείς να κολλήσει στο loading σελίδας ο browser η να πάρει κάποιο χρόνο μέχρι να κάνει connect και να κατεβάσει. Curious, other than that great speed :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τον browser τραβάει κάτι κολλήματα. όντως ψιλό αργεί να φορτώσει. εγώ που παίζω παιχνίδια πάντως, την πρώτη εβδομάδα είχα χαμηλό πίνγκ, αλλά από την δεύτερη και μετά ξανά ανεβασμένο όπως επί εποχές χολ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τον browser τραβάει κάτι κολλήματα. όντως ψιλό αργεί να φορτώσει. εγώ που παίζω παιχνίδια πάντως, την πρώτη εβδομάδα είχα χαμηλό πίνγκ, αλλά από την δεύτερη και μετά ξανά ανεβασμένο όπως επί εποχές χολ. 

 

Εμενα σταμάτησε να μου τα κάνει μέσο browser αλλα από κινητό δεν ανοίγει καν σελίδες, μέχρι και τα apps κολλάνε, το 9gag για παράδειγμα, weird. Επίσης στο modem δεν βλέπω να κινείται ποτε το DS/US. Anyways κατά τα αλλα με το ping είμαι ok πολύ καλύτερα από πριν, δεν δοκίμασα όμως να μπω σε dedi για να δω διαφορα με πριν. Δεν έχω ιδέα αλλα μήπως υπάρχει fast path να μπεις?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες,

 

Γνωρίζει κανείς ακριβώς πιο πρωτόκολλο πρέπει να υποστηρίζει η τηλεόραση προκειμένου να παίξει όλα τα κανάλια που παρέχει η HCN?

και σε περίπτωση που κάποια τηλεόραση δε τα υποστηρίζει, σα λύση τι παίζει? decoder?.....κάποιος αντάπτορας?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα σε όλους

συνδέθηκα και εγώ επιτέλους , δοκιμαστικά στο 120 για αρχή. Έχω διαπιστώσει μια δυο αποσυνδεσεις για κάποια ώρα τις πρώτες ημέρες λειτουργίας και επίσης το speedtest.net μου δειχνει πολύ διαφορετικά αποτελέσματα κάθε φορά. Πχ μόνο το πρωι νωρις εχω δει 116mbit τις υπόλοιπες ώρες βλέπω άλλωτε 35 , 70 , 25 μέχρι και 7 κάποια στιγμή. είναι φυσιολογικό να παίζουν έτσι οι τιμές;Συμβαίνει μονο στην 120αρα αυτό , αν έχω πχ 20 θα είναι κολημένο εκεί γύρω πάντα;Η εσωτερική καλωδίωση αν έχει πρόβλημα επηρεάζει και την ταχύτητα η μπορεί να προκαλέσει μόνο αποσυνδέσεις ;

εχω το dlink ρουτερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iguana

 

Αυτά δεν είναι σύμφωνα με ότι διαφημίζουνε.  Πάρε τους πρωινές ώρες 09:00-12:00 να το αναφέρεις και να το δούνε αμέσως οι τεχνικοί.

 

Εγώ που έχω 10άρα, σπάνια πέφτει κάτω από 9,7 και όταν συμβαίνει αυτό σημαίνει ότι έχει πρόβλημα το δίκτυο.

 

Δε νομίζω ότι η εσωτερική καλωδίωση (ethernet, από το modem και μετά) θα σου δημιουργούσε αυξομειώσεις.  Για να είσαι σίγουρος, όταν δεις σημαντική μείωση ταχύτητας, σύνδεσε ένα λαπτοπ με ένα μικρό καλώδιο πάνω στο router και κάνε speedtest.  Αν η μέτρηση είναι αρκετά διαφορετική από την προηγούμενη τότε ναι, φταίει και η δική σου καλωδίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...