Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 3/7/2019 στις 5:30 ΜΜ, alexander098 είπε

Οσοι κανατε αιτηση για συνδεση και δεν ειχατε καμπινα,ποσο καιρο εκανε να βγει η αδεια απο τον δημο;Επισης αλλαγες καλωδιωσης ποτε χρειαζονται;

Μέσα σε 8 μήνες σκαψαν και συνδέθηκα 1 μήνα μετά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, LeoTheAkuma είπε

Πηγα 6 μήνες ςπριν λήξει ο ΟΤΕ άρα δεν είχα θεμα

Το ίδιο και εγώ με HOL.  Ποτέ ξανά σε ΠΟΤΕ κτλ κτλ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/7/2019 στις 2:37 ΠΜ, vassilis018 είπε

Πάντως εγώ είδα πολύ καλό ping στο παιχνίδι που παίζω. Κάνω stream σαν άνθρωπος στο twitch πλέον. 😁

ΤΙ ταχύτητα έχεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

123 up/down. Αν και τις τελευταίες μέρες πέφτει στα 121, δεν ξέρω για πιο λόγο. Μέσα στον Ιούνιο είχα 2 αποσυνδέσεις ξημερώματα

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εμένα μου αναβάθμισαν σε fiber πριν 10 μέρες...

Η ταχύτητα παίζει από 70-80 μέχρι 140-150 και μόνο μια φορά είδα 170...

Το κακό είναι ότι ενώ έστειλα πολλά Mail για να το ελέγξουν, μου λένε μακακιες, τελευταία με πήρε ένας... τεχνικός και ήθελε να με πείσει ότι πάνω από 90 με WiFi δεν θα δω, εκείνη την στιγμή μου ζήτησε να κάνω Speedtest και έδειχνε 135... και αυτός επέμενε.

Δεν βλέπω να βγάζω άκρη, ειδικά όταν ο κάθε άσχετος λέει βλακείες, θα κάνω αλλαγή πακέτου σε 120 και ότι βγάλει, δεν έχω ούτε όρεξη ούτε χρόνο να ασχοληθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 minutes ago, alfagama said:

Εμένα μου αναβάθμισαν σε fiber πριν 10 μέρες...

Η ταχύτητα παίζει από 70-80 μέχρι 140-150 και μόνο μια φορά είδα 170...

Το κακό είναι ότι ενώ έστειλα πολλά Mail για να το ελέγξουν, μου λένε μακακιες, τελευταία με πήρε ένας... τεχνικός και ήθελε να με πείσει ότι πάνω από 90 με WiFi δεν θα δω, εκείνη την στιγμή μου ζήτησε να κάνω Speedtest και έδειχνε 135... και αυτός επέμενε.

Δεν βλέπω να βγάζω άκρη, ειδικά όταν ο κάθε άσχετος λέει βλακείες, θα κάνω αλλαγή πακέτου σε 120 και ότι βγάλει, δεν έχω ούτε όρεξη ούτε χρόνο να ασχοληθώ.

Η ταχύτητα παίζει σε αυτά τα νούμερα όταν είσαι με WiFi ή με ethernet? Αν αυτές οι διακυμάνσεις συμβαίνουν μόνο με WiFi και με το ethernet πάει τέρμα η γραμμή, τότε δεν φταίει η "γραμμή" αλλά το WiFi.

Αν δεν έχεις της προκοπής router/access point, μεγάλα νούμερα σε WiFi δεν θα βλέπεις.

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 ώρες πριν, ThReSh είπε

Η ταχύτητα παίζει σε αυτά τα νούμερα όταν είσαι με WiFi ή με ethernet? Αν αυτές οι διακυμάνσεις συμβαίνουν μόνο με WiFi και με το ethernet πάει τέρμα η γραμμή, τότε δεν φταίει η "γραμμή" αλλά το WiFi.

Αν δεν έχεις της προκοπής router/access point, μεγάλα νούμερα σε WiFi δεν θα βλέπεις.

Δεν έχει σημασία πως συνδέομαι, είτε ethernet είτε wifi το ίδιο είναι.

το θέμα δεν είναι μόνο ότι έχω χαμηλή ταχύτητα, αλλά έχει μια τεράστια αστάθεια ξεκινάει για παράδειγμα στα 70-80 ανεβαίνει στα 120-130 και πέφτει πάλι μπορεί και πιο κάτω από τα 70, ότι να ναι.

πριν με την 40/4 που είχα ήταν μια χαρά, μόνιμα καρφωμένο στα 38-39/4, αλλά πέρα από την ταχύτητα το κακό είναι ότι μιλάς με τον  ... τεχνικό και σε αντιμετωπίζει σαν αναλφάβητο και πρέπει να πιστέψεις την κάθε μακακια του..... δεν πρόκειται  να δεις πάνω από 90 και τέλος, άσχετα αν του λέω ότι εκείνη την στιγμή βλέπω 135, απλά δεν ακούει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, alfagama είπε

Δεν έχει σημασία πως συνδέομαι, είτε ethernet είτε wifi το ίδιο είναι.

το θέμα δεν είναι μόνο ότι έχω χαμηλή ταχύτητα, αλλά έχει μια τεράστια αστάθεια ξεκινάει για παράδειγμα στα 70-80 ανεβαίνει στα 120-130 και πέφτει πάλι μπορεί και πιο κάτω από τα 70, ότι να ναι.

 πριν με την 40/4 που είχα ήταν μια χαρά, μόνιμα καρφωμένο στα 38-39/4, αλλά πέρα από την ταχύτητα το κακό είναι ότι μιλάς με τον  ... τεχνικό και σε αντιμετωπίζει σαν αναλφάβητο και πρέπει να πιστέψεις την κάθε μακακια του..... δεν πρόκειται  να δεις πάνω από 90 και τέλος, άσχετα αν του λέω ότι εκείνη την στιγμή βλέπω 135, απλά δεν ακούει.

Τι εννοείς δεν έχει σημασία πως συνδέεσαι; Φυσικά ΔΕΝ είναι το ίδιο. 

Ασύρματα υπάρχουν εμπόδια όπως κάποια συσκευή να δημιουργεί παρεμβολές μαζί με ΠΟΛΛΑ άλλα και διάφορα

Εμείς τι θες να κάνουμε και μας το λες, όταν μας λες ότι δεν έχει σημασία πως συνδέεσαι; 

Επεξ/σία από Mingas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, alfagama said:

Δεν έχει σημασία πως συνδέομαι, είτε ethernet είτε wifi το ίδιο είναι.

το θέμα δεν είναι μόνο ότι έχω χαμηλή ταχύτητα, αλλά έχει μια τεράστια αστάθεια ξεκινάει για παράδειγμα στα 70-80 ανεβαίνει στα 120-130 και πέφτει πάλι μπορεί και πιο κάτω από τα 70, ότι να ναι.

πριν με την 40/4 που είχα ήταν μια χαρά, μόνιμα καρφωμένο στα 38-39/4, αλλά πέρα από την ταχύτητα το κακό είναι ότι μιλάς με τον  ... τεχνικό και σε αντιμετωπίζει σαν αναλφάβητο και πρέπει να πιστέψεις την κάθε μακακια του..... δεν πρόκειται  να δεις πάνω από 90 και τέλος, άσχετα αν του λέω ότι εκείνη την στιγμή βλέπω 135, απλά δεν ακούει.

Και βέβαια έχει σημασία πως συνδέεσαι. Στο Ethernet πραγματική ταχύτητα είναι πολύ κοντά στην ονομαστική ενώ στο WiFi όχι.  Αν λοιπόν η αστάθεια συμβαίνει μόνο στο WiFi κι όχι στο Ethernet τότε δεν είναι πρόβλημα σύνδεσης/γραμμής αλλά πρόβλημα WiFi.

Τώρα αν υπονοείς ότι θα έπρεπε να δίνουν router με αξιοπρεπές WiFi εξαρχής είναι άλλο θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...