Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, drxpz είπε

@Alejandro ενταξει φιλε  

Δεν το έγραψα επιθετικά. Sorry αν φάνηκε έτσι. Απλά άδικα ταλαιπωρείσαι για να πάρεις μια απάντηση που βασίζεται σε εικασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, tzehos είπε

Από το βήμα 2 στο βήμα 3 για μένα χρειάστηκαν 15 μήνες σε δρόμο που δεν υπήρχε δίκτυο. Προς ενημέρωση

Ναι έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο.

απο το 2 στο 3 είναι ΤΖΟΚΕΡ (γιατί πρέπει να βγουν άδειες από Δήμους κλπ για να μπορέσουν να σκάψουν, οπότε αν είσαι σε κανένα σύνορο 2,3 Δήμων μαζί ή είναι μακριά το τελευταίο άκρο τους άστα να πάνε) μπορεί να πάρει από μερικές μέρες έως ΑΡΚΕΤΟΥΣ μήνες.

Όλα τα άλλα βήματα είναι σύντομα από άποψη χρόνου.

Οπότε αν έχετε άλλη σύνδεση ΜΗΝ την διακόψετε μέχρι να σας συνδέσουν.

Επεξ/σία από IcePowerGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alejandro είπε

Δεν το έγραψα επιθετικά. Sorry αν φάνηκε έτσι. Απλά άδικα ταλαιπωρείσαι για να πάρεις μια απάντηση που βασίζεται σε εικασίες.

 οχι αραξε μπρο εχεισ δικαιο θα παρω τηλ να μαθω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω καλεσα σημερα,μου ειπαν δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα ,αλλα να κανω αιτηση ηλεκτρονικα ειτε σε καταστημα.

(πρεπει να υπαρχει κουτι hcn στην ιδια η στη διπλανη πολυκατοικια)

 

οπως και εκανα...

για να  δουμε...

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, kostakiss είπε

εγω καλεσα σημερα,μου ειπαν δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα ,αλλα να κανω αιτηση ηλεκτρονικα ειτε σε καταστημα.

(πρεπει να υπαρχει κουτι hcn στην ιδια η στη διπλανη πολυκατοικια)

οπως και εκανα...

για να  δουμε...

Καλύτερα μέσω καταστήματος η αίτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/8/2019 στις 6:29 ΜΜ, kostakiss είπε

τι διαφορα εχει?

Απ οσο ξερω καμια. Εκανα ηλεκτρονικη αιτηση αρχες απριλη κ ενω μου ειχαν πει για μεσο ορο αναμονης 6 μηνες, τωρα μου ειπαν το ελαχιστο 6 μηνες... μου φαινεται θα εχω αποφοιτησει μεχρι να ρθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, dimitrisg55 said:

Σε εμένα προσωπικά την είδαν μετά από 5 ημέρες. 

μου απαντησαν σε 24ωρες ,μεσω εμειλ .

περιμενω να δω τωρα ,πότε θα εξυπηρετηθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τον Φεβρουάριο δυο αιτήσεις για Τριανδρία και Κέντρο και ακόμα δεν έχουν έρθει καν για την καλωδίωση στα σπίτια. Η μονη ενημερωση που ειχα ηταν οτι χρειάζεται τομή και στις δυο αιτήσεις μου και αυτό ειναι θετικό. Και στις δυο περιπτώσεις υπάρχουν χρήστες HCN στις απέναντι οικοδομές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 24/8/2019 στις 8:27 ΜΜ, k_tsakalidis είπε

Απο τον Φεβρουάριο δυο αιτήσεις για Τριανδρία και Κέντρο και ακόμα δεν έχουν έρθει καν για την καλωδίωση στα σπίτια. Η μονη ενημερωση που ειχα ηταν οτι χρειάζεται τομή και στις δυο αιτήσεις μου και αυτό ειναι θετικό. Και στις δυο περιπτώσεις υπάρχουν χρήστες HCN στις απέναντι οικοδομές.

Δυστυχώς το απέναντί δε βολεύει δεξιά ή αριστερά, γενικά να μην υπάρχει δρόμος ενδιάμεσα, ώστε να μην χρειάζεται σκάψιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στην παρέα, ας μοιραστώ και εγώ τον πόνο μου:

Αίτηση στις 9 Απριλίου. Απαραίτητη τομή διότι δεν υπάρχει κουτί (μένω σε γωνιακή πολ/κία στην Άνω Τούμπα και είναι σκαμμένος όλος ο δρόμος στη μία πλευρά). Μιλάμε για υπόθεση 5-7 μέτρων βαριά.

Τηλέφωνο στις 29 Αυγούστου απ' την εταιρεία ρωτώντας αν θέλω να συνδεθώ για να κατατεθεί η αίτηση. Απάντηση μου "ΝΑΙ, όσο πιο γρήγορα γίνεται".

Καλώ στις 12 Σεπτεμβρίου και μου λένε πως δεν έχει κατατεθεί ακόμα η αίτηση, αλλά βρίσκομαι στο επόμενο πακέτο αιτήσεων.

2 ερωτήσεις:

1) Πότε πιστεύετε θα συνδεθώ; (Fiber 120/120)

2) Θέλω μόνο 1 ethernet αλλά καλό wi-fi οικιακής χρήσης. Πείτε μου σάς παρακαλώ ότι το ρούτερ τους είναι εντάξει και ότι έχουν λυθεί τα θέματα που προαναφέρονται στο φόρουμ γιατί θα τρελαθώωω...

Θένκιου ολ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ήρθαν σήμερα να σκάψουν έξω από το σπίτι μου από hcn.. Έλα όμως που έχω πλέον συμβόλαιο μετά από τόσο καιρό.. Είμαι υποχρεωμένος να κάνω ενεργοποίηση η να πληρώσω κάτι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, GiwrgosP- είπε

Ήρθαν σήμερα να σκάψουν έξω από το σπίτι μου από hcn.. Έλα όμως που έχω πλέον συμβόλαιο μετά από τόσο καιρό.. Είμαι υποχρεωμένος να κάνω ενεργοποίηση η να πληρώσω κάτι; 

δεν είσαι υποχρεωμένος να πληρώσεις τίποτα για την αίτηση που είχες κάνει στην hcn, αν θέλεις να πας σε hcn άμεσα μίλα μαζί τους, σε μερικές περιπτώσεις έχουν πιστώσει το "πεναλτυ" που θα έχεις από την διακοπή συμβολαίου με τον τωρινό σου πάροχο. Αλλιώς περιμένεις να λήξει το συμβόλαιο σου.

Επεξ/σία από Dinoel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...