Προς το περιεχόμενο

Kickstarter, Indiegogo, Fig και άλλα crowd funding projects


Tobajara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 924
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

 

- It's called Torment

- Never heard of it.

 

:D

Ξέφρενη πορεία το Torment. Στόχος ο Δεκέμβρης του '14. Μακάρι να βγει παιχνιδάρα όπως το "spiritual" prequel του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

:D

Ξέφρενη πορεία το Torment. Στόχος ο Δεκέμβρης του '14. Μακάρι να βγει παιχνιδάρα όπως το "spiritual" prequel του.

 

Απ' το στόμα σου και στου θεού τ' αυτί, αλλά εύκολο είναι να συγκριθείς με το Torment; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχή για όσους ενδιαφέρονται για το Kickstarter του Tides of Numenéra - στις 23:00 περίπου σήμερα (08/03/2013) προστίθεται νέο (limited) tier στα $28, το οποίο θα περιλαμβάνει το παιχνίδι και manual σε ψηφιακή μορφή (όπως το $25 tier), καθώς και επιπρόσθετο strategy guide και novella του Colin McComb, όπως και το standard PS:T Developer Retrospective που προστίθεται σε όλα τα tier.

 

Για όσους έχουν ήδη κάνει back το project, νομίζω το Kickstarter επιτρέπει αύξηση στο pledge οπότε με $3/$8 παραπάνω μπορείτε να αποκτήσετε μερικά ωραία extras :).

 

post-143955-0-42691900-1362731659_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για το Torment, δυσκολεύμαι λίγο να καταλάβω γιατί διαφοροποίησαν έτσι τα tiers $75 (limited) και $80. Είναι τα ίδια με τη διαφορά ότι στο $80 παίρνεις το Wasteland 2 επιπλέον, και στο $75 αντίθετα παίρνεις ένα player's guide (που λείπει από το $80 tier). 

Anyway, είμαι backer κι εγώ, και πιθανόν να τροποποιήσω το pledge παρακάτω :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Indeed, αν είχα προλάβει το $20 tier, μάλλον αδιάφορο θα με άφηνε η έξτρα νουβέλλα (για strategy guide ούτε λόγος, δεν σκοπεύω να ξεκινήσω στην ηλικία μου να ψάχνω guides :P) - αλλά απο $25 σε $28 είναι μικρό το jump. 

 

Πάντως, για όποιον ενδιαφέρεται υπάρχει (δωρεάν για Kindle και τα λοιπά readers της Amazon) μια άλλη novella του McComb, ονόματι Oathbreaker: Book 1 για να δει δείγμα της (non-gaming) δουλειάς του λεγάμενου - το βρήκα αρκετά καλό και μελλοντικά θα ενδιαφερόμουν να τα αγοράσω και σε physical μορφή (όταν με το καλό ολοκληρωθεί η σειρά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εικοσάρικο πήραν απο μένα για αρχή καθώς τα Physical rewards δεν μου λένε τίποτα γενικά, αμα είναι να κρατάω και τις συσκευασίες απο τα Pringles που τρώω. Τώρα έχω ανοίξει ανένδοτο πόλεμο για no romances. Δεν θα μου μαγαρίσει κάθε Bioware fag και polyamorous brony το game εμένα. Ιερά Εξέταση here i come.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα έχω ανοίξει ανένδοτο πόλεμο για no romances. Δεν θα μου μαγαρίσει κάθε Bioware fag και polyamorous brony το game εμένα. Ιερά Εξέταση here i come.

 

Ίσως θυμάμαι λάθος, αλλά και το PS:T δεν είχε κάποιο είδος romance με τις Annah και Fall-From-Grace; Όχι κάτι υπερβολικό (βλ. Dragon Age: Origins και μετά - εποχή) αλλά τουλάχιστον κάποια πιο... muted scenes υπήρχαν προς το τέλος του παιχνιδιού αν είχες ακολουθήσει τα διάφορα character side-quests (λίγο πριν το Fortress of Regret, καθώς και στο "καλό" ending).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την Annah θυμάμαι σίγουρα. Αλλά αυτό ήταν πριν τους polyamorous Shepards και τα mods για gangbang companions.
Σε αυτό ειδικά το game δεν θα βάλουν το χεράκι τους οι στρατιές χοντρών asexual bronies Bioware fans

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, κάτι πιο toned-down δεν θα με πείραζε όμως - π.χ. κάτι αντίστοιχο με το romance της Aerie στο Baldur's Gate 2, το οποίο ήταν και καλοφτιαγμένο και κάπως πιο χαμηλού προφίλ (σε σχέση με το βασικό story).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...