Προς το περιεχόμενο

Νομιμοποιηση Κανναβης?Ναι η Οχι?


GoLdMaNn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπέρ φυσικά,πρώτον είναι το 11ο πιο επικίνδυνο ναρκωτικό με το αλκοόλ 5ο.

Δεύτερον πεθαίνει ένας το χρόνο κυρίως από αφυδάτωση(μιλάμε για κάψιμο,για να γίνει αυτό),περισσότεροι πεθαίνουν από όπλο μπάτσου ή από καρύδα στο κεφάλι.

Όσο παραμένει παράνομη θα υπάρχει το εμπόριο(μιλάμε για τρελά φράγκα),ενώ αν μπορείς να έχεις δικό σου γλαστράκι ξέρεις και τι καπνίζεις.

Υπάρχει στη φύση και αφού είναι τελείως ακίνδυνο ποια είσαι εσύ κοινωνία που θα το απαγορεύσεις.

Εξ'άλλου όπως γράψανε και οι ρεμπέτες,χασίσι ήπιε και ο θεός(χεχε).

 

Τώρα στο πολιτικό,ο καπιταλισμός και οποιοδήποτε άλλο σύστημα που βασίζεται στην εκμετάλλευση ανθρώπου από άνθρωπο,θέλει τον άνθρωπο χαζό και να μη σκέφτεται.

Αυτό το έχει πετύχει δημιουργώντας του ψεύτικες ανάγκες,κρεμώντας του τα μυαλά του σε μια κεραία,κάνοντας τον να έχει profile σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης που ευνουχίζουν την κοινωνικοποιήση και άλλα ωραία...

 

Όμως δεν τον θέλουν ταυτόχρονα και εξαθλιωμένο γιατί είναι κάτι που δεν ελέγχεται...

Για αυτό και δε έχει νόημα να λέμε ότι τα ναρκωτικά κοιμίζουν.ΝΑΙ κοιμίζουν ,αν δε γίνεται με μέτρο, αλλά τους ξύπνιους,εγώ βλέπω μόνο άτομα να κοιμούνται.

 

Άντε πάρτε το χαπάκι σας τώρα...

 

Μέχρι στιγμής το καλύτερο πόστ που διάβασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει;

Ένας χρήστης κάνναβης δεν είναι άρρωστος άπλα είναι επιλογή του για να περνάει καλά.

Εξ'άλλου είναι πολύ λιγότερο επικίνδυνο από τσιγάρο,αλκοόλ και λιγότερο εθιστικό ακόμα και από το facebook...

Aρρωστος ειναι απλα δεν θελει να το καταλαβαει οποιος πινει αλκοολ συστηματικα ή κανει χρηση ψυχοτροπων ουσιων εχει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε με να αμφιβάλλω σε αυτό, βλέπουμε τι εκμετάλλευση πέφτει στην υποτιθέμενη βοήθεια και στα κέντρα διακοπής καπνίσματος ας πούμε. Διαφημίζουν κάποιες μεθόδους ως εύκολες και απλές παίρνοντας τα λεφτάκια σου χωρίς να σου λένε πως το ποσοστό επιτυχίας τους είναι από 1.6% έως 7.0%.

 

Χωρίς να είμαι υπέρ της χρήσης (δεν μου αρέσει άλλωστε), απλά πιστεύω πως το μόνο θετικό θα είναι ο τρόπος που θα βλέπουμε τους χρήστες. Όλα τα υπόλοιπα δεν είναι για την χώρα μας, όχι ακόμα τουλάχιστον.

 

Κατσε να το βγαλουν σε υγρο με 70VG-30PG και σου λεω εγω μετα :rolleyes: . 1000% αυξηση του ηλεκτρονικου θα δεις :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρρωστος ειναι απλα δεν θελει να το καταλαβαει οποιος πινει αλκοολ συστηματικα ή κανει χρηση ψυχοτροπων ουσιων εχει προβλημα.

 

Με το ίδιο σκεπτικό και εσύ έχεις πρόβλημα/είσαι άρρωστος αν χρειάζεσαι δυο κούπες καφέ την ημέρα για να μείνεις ξύπνιος ;)

 

 

Κατσε να το βγαλουν σε υγρο με 70VG-30PG και σου λεω εγω μετα :rolleyes: . 1000% αυξηση του ηλεκτρονικου θα δεις :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Bitch, please! 90/10 να βγάλουν, θέλω πολύ ντουμάνι ναούμ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'ότι φαίνεται τελικά το θέμα δεν είναι η νομιμοποίηση η όχι αλλά το πραγματικό κίνητρο πίσω απο τη πρόταση. Όσες χώρες έχουν ελαστικότερη νομοθεσία το κάνουν με σκοπό τελικά την καταπολέμηση του φαινομένου...εδω μέσα οι περισσότεροι θέλουν ένα τέτοιο μέτρο όχι γιατί θα βοηθήσει στη καταπολέμηση...απλά για να καπνίζουν ελεύθερα χορταράκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο φαινόμενο ακριβώς χρειάζεται καταπολέμηση; Η υποθετική νοθεία με ΝΙΚΟΤΙΝΗ;

 

Δεν χρειάζεται να απαντήσω, μόνο το γεγονός ότι αγνοείς ότι υπάρχει κάποιο φαινόμενο που χρήζει καταπολέμησης σε σχέση με τη κάνναβη με δικαιώνει απόλυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν χρειάζεται να απαντήσω, μόνο το γεγονός ότι αγνοείς ότι υπάρχει κάποιο φαινόμενο που χρήζει καταπολέμησης σε σχέση με τη κάνναβη με δικαιώνει απόλυτα.

 

 

Ποιό φαινόμενο χρήζει καταπολέμησης; Και με ποιό τρόπο η μη-ευαισθητοποίηση γύρω από ΜΑΣΤΙΓΑ του χασίς (που ξεκληρίζει τους νέους σε όλη τη χώρα) σε δικαιώνει και μάλιστα απόλυτα*;

 

 

 

 

*Με δεδομένο ότι δεν είσαι μπάτσος ή ιεροκύρηκας τα παραπάνω ερωτήματα. Αν είσαι κάτι από τα δύο, απλά αγνόησέ τα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ δεν εισαι αυτος που ελεγε οτι οσοι πινουν μαυρο οδηγανε σαν τρελλοι ή αλλος και πως το αλκοολ ειναι stimulant?

 

Εδώ ταιριάζει το "Τι πίνεις;"

Όχι δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...