Προς το περιεχόμενο

Νομιμοποιηση Κανναβης?Ναι η Οχι?


GoLdMaNn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Πολύ ενδιαφέρον, μάλλον αυτό που έψαχνα είναι. Πάντως έχω μια προαίσθηση όσες μελέτες και να δώ οτι δεν θα είναι καλό να αρθεί η αποποινικοποίηση, θα οδηγήσει σε κάτι άσχημο και αρνητικό μακροπρόθεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 603
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Επισης για την τιμη που λετε οτι θα ανεβαινε,τοτε στο χερι του χρηστη θα ηταν να ξεκινησει καλλιεργεια ενος η 2 φυτων για να καλυψει τις προσωπικες του αναγκες.ριων οι οποιο γλυκαθηκαν απο το ευκολο Οσο για την φορολογια δν νμζ οτι θα ξεπερνουσε το πανηγυρι που γινεται τωρα απο τους μικροαπατεωνες που δινουν (κακοκαλλιεργημενες και επικινδυνες "φουντες") σε οτι τιμη θελουν και κανοντας οτι νοθεια θελουν.

 

 

Ε καλά για αυτό το λόγο θες να νομιμοποιηθεί; Σιγά, βάλε και τώρα δυο γλαστράκια στο σπίτι σου. Ποιός θα σε πιάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά για αυτό το λόγο θες να νομιμοποιηθεί; Σιγά, βάλε και τώρα δυο γλαστράκια στο σπίτι σου. Ποιός θα σε πιάσει;

Oxι προφανως και οχι για αυτο και πιστεψε με αν μπορουσα θα βαζα.Απλα αν διαβασες το thread καπου αναφερθηκε αυτο.

 

Δεν είπα να κόψεις τίποτα, αλλά μπορούσες να χρησιμοποιήσεις κάτι που χρησιμοποιείται σε όλες τις γλώσσες διεθνώς και λέγεται ...παράγραφος :devil:

Αν και αυτο ειναι λιγο δυσκολο στο insomnia αν το εχεις προσπαθησει,εκανα μια διορθωση...

 

Μακρια απο αυτο...Σκετη χημεια καμια σχεση με την κανναβη παραμονο το γεγονος οτι χρησιμοποειται ενα κανναβιδοειδες για την παραγωγη του.Κανει τεραστιο κακο στους πνευμονες.(πολυ μεγαλυτερο απο το χασις και το τσιγαρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά για αυτό το λόγο θες να νομιμοποιηθεί; Σιγά, βάλε και τώρα δυο γλαστράκια στο σπίτι σου. Ποιός θα σε πιάσει;

 

Ρουφιανοι

 

Goldman συμφωνω γιαυτο που λες (οχι επειδη ειναι 'χημεια' το εξηγει επαρκως ο αρθογραφος)... Α , πρεπει να σταματησει και αυτος ο μυθος "φυση vs χημεια" καποια στιγμη ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρουφιανοι

 

Goldman συμφωνω γιαυτο που λες (οχι επειδη ειναι 'χημεια' το εξηγει επαρκως ο αρθογραφος)... Α , πρεπει να σταματησει και αυτος ο μυθος "φυση vs χημεια" καποια στιγμη ε

Πιστεψε το μυθο φυση vs χημεια τον εχω καταριψει πολλα χρονια τωρα μιας και εχω ασχοληθει με καλλιεργειες και ξερω πολυ καλα πως τα παντα γυρω μας ειναι χημικα(οχι απαραιτητα κακο).Η χρηση της λεξης πιο πολυ συνηθεια και μεταφορικη ηταν παρα κυριολεκτικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αι γιατι συνέλαβαν τον κύριο του λινκ που πόσταρα με την μικροποσότητα ?

αν κάνεις ενα googlάρισμα θα βρεις πολλές συλλήψεις αυτές τις ημέρες :rolleyes:

Εχουμε coffee shops στην Ελλάδα βρε?

Για την Ολλανδία αναφερόμουν.

Στην Ελλάδα σαφως και ειναι παράνομη και η χρήση και η καταχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεψε το μυθο φυση vs χημεια τον εχω καταριψει πολλα χρονια τωρα μιας και εχω ασχοληθει με καλλιεργειες και ξερω πολυ καλα πως τα παντα γυρω μας ειναι χημικα(οχι απαραιτητα κακο).Η χρηση της λεξης πιο πολυ συνηθεια και μεταφορικη ηταν παρα κυριολεκτικη...

 

Σωστος τοτε ;) Αναφερομουν και στην κλασσικη μυθολογια "το σκανκ ειναι χημεια μακρυα κλπ" (που οντως το σκανκ ειναι πιο επικινδυνο αλλα κυριως επειδη εχει τρελες ποσοτητες κανναβινοειδων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος τοτε ;) Αναφερομουν και στην κλασσικη μυθολογια "το σκανκ ειναι χημεια μακρυα κλπ" (που οντως το σκανκ ειναι πιο επικινδυνο αλλα κυριως επειδη εχει τρελες ποσοτητες κανναβινοειδων)

Ε εξαρταται και τρελες ποσοτητες ΤHC να εχει αν εχει υψηλο CBD δν υπαρχει κινδυνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ είμαι ενάντια στη χρήση της κάνναβης πιστεύω ότι η νομιμοποίησή της θα έχει θετικά αποτελέσματα:

Έλεγχο της χρήσης, αποδυνάμωση των εμπόρων, απομυθοποίηση του προϊόντος, αποσυμφόρηση των φυλακών, και είμαι υπέρ στο να θεωρηθεί η εξάρτηση από αυτό ως ασθένεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εξαρταται και τρελες ποσοτητες ΤHC να εχει αν εχει υψηλο CBD δν υπαρχει κινδυνος.

 

Αυξημενες πιθανοτητας καταλυσης ψυχωσης,αγχωτικων διαταραχων κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυξημενες πιθανοτητας καταλυσης ψυχωσης,αγχωτικων διαταραχων κλπ

Nαι το ξερω αν εχει υψηλο CBD(medical marijuana) περιοριζεται η ψυχεδελικη της δραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ είμαι ενάντια στη χρήση της κάνναβης πιστεύω ότι η νομιμοποίησή της θα έχει θετικά αποτελέσματα:

Έλεγχο της χρήσης, αποδυνάμωση των εμπόρων, απομυθοποίηση του προϊόντος, αποσυμφόρηση των φυλακών, και είμαι υπέρ στο να θεωρηθεί η εξάρτηση από αυτό ως ασθένεια

 

Κάτσε αφού λές στην αρχή οτι θα έχει θετικά αποτελέσματα τότε είσαι υπέρ της χρήσης και όχι ενάντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε αφού λές στην αρχή οτι θα έχει θετικά αποτελέσματα τότε είσαι υπέρ της χρήσης και όχι ενάντια.

 

Όχι, είμαι απλά υπέρ της νομιμοποίησης. Άν με ρωτήσεις αν είμαι υπέρ της χρήσης η απαντησή μου θα είναι αρνητική. Προτιμώ να βλέπω νέους να σκέφτονται και να καλλιεργουν τους εαυτούς τους από το να κάνουν χρήση κάναβης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...