Προς το περιεχόμενο

Αποριες για viber


Junior22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Kos+@s είπε

Χρειάζομαι τα φώτα σας!

Με έχει block το viber και δεν είναι το προσωρινό block list που λήγει σε 24ώρες!

Ξέρετε πως μπορώ να το επαναφέρω?

 

https://help.viber.com/en/contact

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γιατι δεν δειχνουν, εχει επιλογη αν θες να δειχνεις, δεν ειναι υποχρεωτικο,

δες στις ρυθμισεις σου π.χ.

κι εγω ετσι το ειχα για χρονια, αλλα το αλλαξα προσφατα,

δεν εχει νοημα νομιζω εκτος αν εισαι καμια που στην πεφτουν διαφοροι κλπ,

αλλα ακομα κι αυτους τους μπλοκαρεις και τελος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω στείλει καταλάθος ένα μήνυμα σε ομαδική και από τη βιασύνη μου να το σβήσω το έσβησα μόνο για τον εαυτό μου. Κατά συνέπεια φαίνεται σε όλους εκτός από μένα και δεν το βλέπω για να το διαγράψω. Υπαρχει κάποιος τρόπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 ώρες πριν, panos193 είπε

Έχω στείλει καταλάθος ένα μήνυμα σε ομαδική και από τη βιασύνη μου να το σβήσω το έσβησα μόνο για τον εαυτό μου. Κατά συνέπεια φαίνεται σε όλους εκτός από μένα και δεν το βλέπω για να το διαγράψω. Υπαρχει κάποιος τρόπος;

Όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/5/2023 στις 4:42 ΜΜ, panos193 είπε

Έχω στείλει καταλάθος ένα μήνυμα σε ομαδική και από τη βιασύνη μου να το σβήσω το έσβησα μόνο για τον εαυτό μου. Κατά συνέπεια φαίνεται σε όλους εκτός από μένα και δεν το βλέπω για να το διαγράψω. Υπαρχει κάποιος τρόπος;

δυστυχώς όχι.

έχεις απλά λίγα δευτερόλεπτα, μετά τη διαγραφή να πατήσεις αναίρεση, αν προλάβεις καλώς, διαφορετικά δεν γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 17/05/2023 at 16:42, panos193 said:

Έχω στείλει καταλάθος ένα μήνυμα σε ομαδική και από τη βιασύνη μου να το σβήσω το έσβησα μόνο για τον εαυτό μου. Κατά συνέπεια φαίνεται σε όλους εκτός από μένα και δεν το βλέπω για να το διαγράψω. Υπαρχει κάποιος τρόπος;

μονο αν υπαρχει admin ή superadmin στο groupaki μπορει να στο σβησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες έχω θέμα. Προχτές κάτι έκανα στο HiSuite όταν είχα συνδέσει το κινητό μου (Huawei P10) στο λαπτοπ για μεταφορά αρχείων και σε κάποια φάση έκανα re-install το viber στο κινητό.

Το αποτέλεσμα είναι να χάσω τις επαφές και τις συνομιλίες. Ότι ρύθμιση και να κάνω δεν γίνεται τίποτα.

Βάζω από τα settings να κάνω back up αλλά μου βγάζει ότι δεν έχω ιστορικό συνομιλιών οπότε δεν κάνει back up αλλά ούτε και restore. Επίσης σε cloud/google drive δεν έχω τίποτα.

Στο λάπτοπ το viber είναι μια χαρά και δείχνει όλες τις επαφές με το ιστορικό συνομιλίας.

Υποπτεύομαι ότι καταλάθος έχω διαγράψει τον φάκελο viber.voip/databases από το κινητό.

Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω τις επαφές/συνομιλίες στο κινητό από την στιγμή που στο desktop version υπάρχουν ήδη?

Σκέφτομαι μήπως κάνω κανα hard reset στο κινητό και περάσω πάλι το viber.

Στις 18/2/2023 στις 10:41 ΠΜ, Mrs. Hyde είπε

Ρυθμίσεις > Λογαριασμός > Αντίγραφο ασφαλείας Viber

Στην περίπτωση μου γίνεται τίποτα?

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@Glikos Δε νομίζω πως μπορείς να κάνεις κάτι, δίχως αντίγραφο. Δυστυχώς. 

Θέσε αυτόματο καθημερινό backup, για να μην έχεις ξανά τέτοια απρόοπτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mrs. Hyde είπε

Δε νομίζω πως μπορείς να κάνεις κάτι, δίχως αντίγραφο. Δυστυχώς. 

Θέσε αυτόματο καθημερινό backup, για να μην έχεις ξανά τέτοια απρόοπτα.

Πω ρε γαμώτο.. Έχω φάει το κεφάλι μου να ψάχνω στο ίντερνετ για λύση. Το θέμα είναι ότι οι επαφές/συνομιλίες υπάρχουν κανονικά στο λάπτοπ, αλλά στο κινητό τπτ. Και δεν βρίσκω καν τρόπο να κάνω μεταφορά από λάπτοπ σε κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, Glikos είπε

Πω ρε γαμώτο.. Έχω φάει το κεφάλι μου να ψάχνω στο ίντερνετ για λύση. Το θέμα είναι ότι οι επαφές/συνομιλίες υπάρχουν κανονικά στο λάπτοπ, αλλά στο κινητό τπτ. Και δεν βρίσκω καν τρόπο να κάνω μεταφορά από λάπτοπ σε κινητό.

Κι εγώ κοίταξα πριν απαντήσω, αλλά τζίφος. Κι άπαξ το αντίγραφο γίνεται μόνο απ' το κινητό, τότε η υπόθεση θεωρείται χαμένη. Τουλάχιστον, τα έχεις στη desktop version. Εγώ τα είχα χάσει όλα. Το πάθημα έγινε μάθημα - έκτοτε δεν αμελώ τη σχετική ρύθμιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mrs. Hyde είπε

Κι εγώ κοίταξα πριν απαντήσω, αλλά τζίφος. Κι άπαξ το αντίγραφο γίνεται μόνο απ' το κινητό, τότε η υπόθεση θεωρείται χαμένη. Τουλάχιστον, τα έχεις στη desktop version. Εγώ τα είχα χάσει όλα. Το πάθημα έγινε μάθημα - έκτοτε δεν αμελώ τη σχετική ρύθμιση. 

Ωχ κατάλαβα..Τέσπα θα ψάξω λίγο ακόμα αν και δεν βλέπω άκρη. Εν το μεταξύ η άλλη χαζομάρα, ενώ στο παλιό λάπτοπ (windows 7) ανοίγει κανονικά με τις επαφές κλπ, στο νέο λάπτοπ (windows 10) ενώ μέχρι προχθές άνοιγε κανονικά και έδειχνε και τις επαφές/chat history, τώρα δεν ανοίγει καν. Και μου εμφάνισε στο άκυρο και την εξής συντόμευση ''Viber (Compatibility mode)''. Σκέφτομαι να κάνω re-install το viber αλλά επειδή θα μου ζητήσει qr scan από το κινητό στο οποίο δεν έχω chat history, φοβάμαι μην γίνει το ίδιο και εδώ και εμφανίζει κενό το chat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, Glikos είπε

Ωχ κατάλαβα..Τέσπα θα ψάξω λίγο ακόμα αν και δεν βλέπω άκρη. Εν το μεταξύ η άλλη χαζομάρα, ενώ στο παλιό λάπτοπ (windows 7) ανοίγει κανονικά με τις επαφές κλπ, στο νέο λάπτοπ (windows 10) ενώ μέχρι προχθές άνοιγε κανονικά και έδειχνε και τις επαφές/chat history, τώρα δεν ανοίγει καν. Και μου εμφάνισε στο άκυρο και την εξής συντόμευση ''Viber (Compatibility mode)''. Σκέφτομαι να κάνω re-install το viber αλλά επειδή θα μου ζητήσει qr scan από το κινητό στο οποίο δεν έχω chat history, φοβάμαι μην γίνει το ίδιο και εδώ και εμφανίζει κενό το chat.

Κάνε δεξί κλικ > Διαχείριση εργασιών και τερμάτισε την εφαρμογή από τις εφαρμογές/διεργασίες παρασκηνίου. Θα σου ανοίξει κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mrs. Hyde είπε

Κάνε δεξί κλικ > Διαχείριση εργασιών και τερμάτισε την εφαρμογή από τις εφαρμογές/διεργασίες παρασκηνίου. Θα σου ανοίξει κανονικά. 

Το τσέκαρα αλλά την βλέπω γιατί δεν ανοίγει καν το viber, το πατάω και τίποτα, ούτε καν φορτώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Glikos είπε

Το τσέκαρα αλλά την βλέπω γιατί δεν ανοίγει καν το viber, το πατάω και τίποτα, ούτε καν φορτώνει.

Άμα δεν ανοίγει και μετά απ' αυτές τις κινήσεις, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. 

Δεν σε θέλει το viber, βρε παιδί μου. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...