Προς το περιεχόμενο

Divinity: Original Sin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 447
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οκ..... ΠΡοχωράω και βλέπω.... Καλούτσικο φαίνεται αφού μπήκα στην πόλη.

Άλλη ερώτηση. Γιατί αφού ανέβηκα lvl (2 Πήγα) δεν μπορώ να βάλω και άλλο πόντο στο bow (στα Weopons). Έχω ήδη ένα εκεί και δεν μου δίνει την επιλογή να βάλω και το δεύτερο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ..... ΠΡοχωράω και βλέπω.... Καλούτσικο φαίνεται αφού μπήκα στην πόλη.

 

Άλλη ερώτηση. Γιατί αφού ανέβηκα lvl (2 Πήγα) δεν μπορώ να βάλω και άλλο πόντο στο bow (στα Weopons). Έχω ήδη ένα εκεί και δεν μου δίνει την επιλογή να βάλω και το δεύτερο....

 

Πρέπει να κρατήσεις 2 skill points για να πας level 2 το bows. Δεν σου φτάνει ένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και τους δύο. Σωστές και χρήσιμες πληροφορίες.

Βρήκα και τον Jahan και την Madora. Μάλλον ολοκληρώθηκε το πάρτυ.. :P

Πάντος είναι λίγο δύσκολο.... Θέλει το ψάξιμό του....

Πατάω το cntrl και μου δείχνει στοιχεία του αντιπάλου όμως όλα είναι με ερωτηματικό, ποιο Attribute είναι αυτό που μου δίνει την δυνατότητα να τα βλέπω?? (φαντάζομαι είναι attritute όπως στα περισσότερα παιχνίδια)

Επίσης τρώω ξύλο και δεν ξέρω που μπορώ να πάω να farmάρω.... Στην πάνω μεριά της πολής είναι όλοι lvl 5 και πάνω και εγώ ακόμα είμαι 3....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω τα ιδια , τρωω απειρο ξυλο απο τους 6-7 σκελετους 

Εκανα την μαλακια να βαλω lonewolf κ δεν μπορω να παρω κ companions , δεν νομιζω οτι μπορω να τους περασω ετσι χωρις companions

 

Μαλλον παω για restart 

O Ranger παντως δεν μου αρεσει καθολου . Αντιθετα ο 1handed Knight με Leech δεν ψοφαει με τιποτα το κτηνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω τα ιδια , τρωω απειρο ξυλο απο τους 6-7 σκελετους 

 

Αυτό μου θυμίζει το πόσο με σάπιζαν οι σκελετοί στα υπόγεια του Divine Divinity. Είχα φτάσει σε ένα σημείο που έδερνα σχετικά άνετα τα διάφορα ορκ και το σενάριο με στέλνει σε μια υπόγα, που ακολούθησε ΠΟΝΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σου λεω δεν περνιεται 

Ειναι 3 archers , 3 melee κι ενας shaman κι εγω εχω εναν Knight κ εναν Ranger

 

Τρωει απειρο ξυλο ο Knight αλλα ο ranger ψοφαει κ μετα τιποτα . Δεν περιμενα οτι θα θελει απο τοσο αρχη companions κ δεν μπορω κ να τους αποφυγω κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης τρώω ξύλο και δεν ξέρω που μπορώ να πάω να farmάρω.... Στην πάνω μεριά της πολής είναι όλοι lvl 5 και πάνω και εγώ ακόμα είμαι 3....

Δεν έχει φαρμάρισμα αυτό το παιχνίδι.

1. Εξερεύνα καλά την πόλη και μίλα με όλους αφού έχει πάρα πολύ XP μόνο από το να βρίσκεις τοποθεσίες και να λύνεις ψιλό προβλήματα μεταξύ των npc's.

2.Δεν υπάρχει μόνο το πάνω έχει και αριστερά δεξιά η πόλη,έχει πολλές θύρες οπότε δες που θα βρεις τους αντίπαλους με το μικρότερο lvl.

(και πάλι εξερεύνα πρώτα όσο μπορείς χωρίς να κάνεις μάχες,εκτός και αν είναι χαμηλό lvl)

 

Ο ranger είναι μεν αδύναμος έχει όμως το καλό ότι μπορείς να ρίξεις ειδικά βέλη π.χ. ένα static cloud εξουδετερώνει αρκετούς με την μία για να προλάβεις να σκοτώσεις τους υπόλοιπους ή βαράς τα oilbarel από μακριά για να γίνουν ποιο αργοί ή ένα static σε νερό για να τους κάνεις stun κτλ,πρέπει δηλαδή να παίξεις αρκετά έξυπνα αν τα βρεις σκούρα με δυνατούς εχθρούς. 

 

(π.χ. τους 4 zombie στην north θύρα τους έφαγα σέρνοντας και τους φύλακες της πόλης στην μάχη και τρέχοντας με έναν δικό μου στης μαγικές βαλλίστρες,γιατί και εγώ δεν ήξερα που να πρώτο πάω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(π.χ. τους 4 zombie στην north θύρα τους έφαγα σέρνοντας και τους φύλακες της πόλης στην μάχη και τρέχοντας με έναν δικό μου στης μαγικές βαλλίστρες,γιατί και εγώ δεν ήξερα που να πρώτο πάω)

 

Το ιδιο εκανα κι εγω

Κ αντε πες 4 τους εκανα κουμαντο , 7 vs 2 δεν κερδιζεται

Ισως παιζω λαθος τον ranger . Επισης εχω προσεξει οτι ο Knight κανει πολλα miss χωρις λογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο εκανα κι εγω

Κ αντε πες 4 τους εκανα κουμαντο , 7 vs 2 δεν κερδιζεται

Ισως παιζω λαθος τον ranger . Επισης εχω προσεξει οτι ο Knight κανει πολλα miss χωρις λογο

Το dex δίνει accu;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την πόλη πας πρώτα πάνω αριστερά - νομίζω στην έξοδο που είναι κοντά στο νεκροταφείο. Θες οπωσδήποτε ένα μάγο στο group να κάνει κανα summon και heal. Ο Jahan είναι αρκετά καλός για support. Αν ξεκλειδωσεις τους henchmen, πολύ καλός στην αρχή είναι ο Cain γιατί παίρνει ένα talent που του δινει 50% resistances.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...