Προς το περιεχόμενο

Divinity: Original Sin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Co-op πως ακριβώς παίζεται? Με missions ή μπορείς να κάνεις Campaign??
Φαντάζομαι δεν μιλάτε για split-screen εε?? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 447
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μερικά από τα προβλήματα που λύθηκαν με τα patches:

 

 


-Zandalor's Trunks will now talk
-Fixed the repeating voice problem that drove everybody bananas
-Muted banter voices while in dialog or trade
-Fixed crash with open inventory/skill tree on level swap
-Removed Intro Movie loading jitter
-Disabled saving to Steam Cloud again because its size is too small for our save games. We are going to compress the save games first and then reactivate it.
-Fixed problem with UI and save games
-Fixed Silverglen bad script crash
-Fixed problems with preview window in editor
-Fixed problems with game not starting after changing main campaign data with editor

 

+Fixes for German/French
+Fixed crash on talking to summoned pet (KS reward)
+Optimised terrain textures so they take less memory
+Modified loading code for 32 bit systems.

 

Αφού έλυσαν το πρόβλημα με τους NPCs που λέγαν τα ίδια ξανά και ξανά είμαστε ΟΚ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Co-op πως ακριβώς παίζεται? Με missions ή μπορείς να κάνεις Campaign??

Φαντάζομαι δεν μιλάτε για split-screen εε?? :P

Κανονικά Campaign online 2 παίκτες. Αν και δεν ήμουν και πολύ του turn based, το παιχνίδι το λάτρεψα. Επιτέλους quest χωρίς τη βοήθεια του GPS :P

Παίζω 1080p σε TV 50" και το μέγεθος των fonts μου φαίνεται μια χαρά, θα μπορούσαν να είναι ίσως και λίγο μεγαλύτερα, πάντως δεν μου δημιουργούν πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες, το επαιξα λιγο και δεν μου αρεσε ιδιαιτερα. Δεν ειμαι και του TBS, αλλα δεν μιλαω για τις μαχες. Δεν εχει voiceovers στα npc's, ο κοσμος γενικα δεν μαρεσει ιδιαιτερα, το συστημα με την αναπτυξη χαρακτηρων παλι δεν με τρελανε. Θεωρω το πρωτο Divine Divinity πολυ καλυτερο, ειχε μια μαγεια απτην αρχη ως το τελος, ακομα και τωρα να το παιξεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Πάρα πολύ ευχάριστα νέα, ειδικά τα όσα αναφέρουν για τη γενικότερη κερδοφορία του τίτλου και τη βαρύτητα της επένδυσης. Τα πηγαίνει καλά σε όλα τα μέτωπα και η διαφήμιση από στόμα σε στόμα λειτουργεί.

 

Επειδή διαβάζω για μπόλικα patches, θα περιμένω να πέσει η retail έκδοση στα 20-25 ευρώ - για να έχω και το κουτί - και θα πάρουν και τα δικά μου χρήματα. Τουλάχιστον θα έχει αναβαθμιστεί και η έκδοση και δε θα χρειάζεται να κατεβάζω ένα σωρό βελτιώσεις.

Επεξ/σία από Tobajara
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και με τέτοια άρθρα, το παιχνίδι θα πάει ακόμα καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε το κουτάκι αρκετά πλούσιο σε περιεχόμενο. Προβλέπετε σήμερα μετά τον αγώνα της Βραζιλίας για λιώσιμο μέχρι το πρωί 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι αυτό είναι επικίνδυνο.χανεις την αίσθηση του χρόνου και απαιτεί παρα πολύ απο αυτόν. Πάντως με τα φράγκα που πήραν απο το kick starter θα πρέπει να είναι λίγο πιο polished. Congrats για το feeling της hardcorilas που έχει εκλείψει πια απο τα mainstream RPGs.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχετε τρελάνει όλοι με τα comments σας.....
Εντάξει, εντάξει.... Θα το δοκιμάσω ρε παίδες. Άμα είναι τόσο καλό όσο λέτε :P
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά τα καλύτερα 39€ που έχω δώσει τα τελευταία 2 χρόνια.

 

Κάντε χάρη στον εαυτό σας και αγοράστε το. Αξίζει να ανταμείβουμε τέτοια παιχνίδια και developers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθές το ξεκίνησα και σαν πρώτη εντύπωση το game είναι απίστευτο. Εχώ φτιάξει έναν mage και μια knight αν και έχω διαβάσει ότι δεν παίζουν και τόσο ρόλο τα class καθώς μπορείς να τα διαμορφώσεις όπως θέλεις. Πάντως οπτικά είναι πανδαισία. Τα εφέ που ρίχνουν τα spell είναι ανεπανάληπτα ενώ μου αρέσουν γενικά όλες οι μικρές οι λεπτομέρειες στο gameplay του που δείχνουν ένα φοβερά προσεγμένο τίτλο. Μου είχε λείψει αρκετά πάντως ένας nwn τίτλος και αυτός νομίζω είναι άξιος διάδοχος του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο οσοι εχετε 22-27" monitors. Ολοι οι αλλοι, fuck ya all. Εχει τοσα μικρα fonts που σην 40" μου δεν βλεπω τιποτα. Τραγικο λαθος εν ετη 2014. 

 

Το παιχνίδι είμαι σίγουρος φτιάχτηκε με πρότυπο τα 22 - 24άρια μόνιτορς.

 

Δεν πιστεύω ότι το παιχνίδι παίζεται άνετα σε οτιδήποτε κάτω από 21 ίντζες.

 

Οπότε, πέρα από τα διθυραμβικά σχόλια φίλων και sites, όσοι παίζετε σε TV κάτω των 50 ιντζών ή σε υπολογιστή/laptop με λιγότερες από 21 ίντζες, δείτε πρώτα βίντεο στο youtube για να κρίνετε μόνοι σας κατα πόσο το παιχνίδι είναι playable για σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...