Προς το περιεχόμενο

Divinity: Original Sin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύω ότι δεν εννοείται σε κάποιον που του αρέσουν τα RPG να μήν δεί αυτό τι παιχνίδι.

 

Αλλά και όλα τα προηγούμενα Divinity είναι πάρα πάρα πολύ καλά παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 447
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Έχει τρελαθεί στα patch από χτες. Τρίτο που μου κατέβασε τώρα (ευτυχώς πολύ μικρό, νωρίτερα έσκασε ένα 1.2 GB, αν θυμάμαι σωστά).

 

Το θέμα με τα fonts δεν μπορώ να το κρίνω, παίζω σε ένα 24αρι και είναι μια χαρά. Πολύ καλό φαίνεται, έπρεπε όμως να είχα κρατηθεί και να μην το ξεκινήσω από την alpha.

 

Πολύ καλό, τραγικά άσχημη συγκυρία, κυκλοφορούν σε 10 μέρες πολλά παιχνίδια που περίμενα. Εκτός κι αν βρω τρόπο να χωρέσω 48 ώρες στη μέρα, λύση δε βλέπω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις παρά πολύ καλές. Θυμίζει αρκετά Baldur's Gate και NWN. Για όσους δεν το χουν ψάξει, είναι old school rpg. Turn based μάχες, πολλοί Npcs και θέλει αρκετό ψάξιμο. Δεν έχει βοηθήματα του στυλ βελακια να σε πηγαίνει απ το χεράκι για το τι θα κάνεις και σε πολλά σημεία μια πιθανή λάθος επιλογή δεν αλλαζει. Για τους φαν του είδους όλα αυτα μόνο θετικά είναι. Αλλιως υπαερχει και το diablo3.

 

Αποστολή από το GT-I9000 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα BG και το ΝWN είχαν real time μάχες, με χαλάει λίγο το turn based σε τέτοιας κλίμακας δράση - στα Fallout λειτουργούσε ιδανικά αλλά όταν έχεις 2000 να πολεμήσεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς πάντως θέλουμε nwn gameplay και είναι από τα game που τα περιμένω πως και πως να μου το φέρουνγ ια να το αρχίσω. Αυτό το είδος και σπάνιο είναι και από τα αγαπημένα μου στα rpg.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To μόνο βέβαιο είναι ότι προχωρούν σε διαρκείς βελτιώσεις. Και νέο -μικρό- patch προ ολίγου.

 

Όσοι το περιμένετε σε δίσκο, πολύ πιθανό έχετε και γύρω στο 1,5 GB να κατεβάσετε μετά. Αξίζε, πάντως. Λίγο το έχω δει και χάνεσαι. Πολλές ώρες παιχνιδιού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...