Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, KilliK είπε

ναι, καμια 5ετια ακομη μεχρι να το φτιαξουν. 😁

η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. δε μας περίσσευε το 60ευρω και προτιμώ να παραμείνω ψύχραιμος.

όχι οτι θα αλλάξει και η ζωή μας άμα το παίξουμε ως είναι....αλλά έτσι για το γαμώτο αφού άντεξε και δε τα σκασε day1 για να δει αυτό το Α.Ι. και αυτά τα random spawn random ghost και no click weapon....ας κρατηθεί κι άλλο να το ευχαριστηθεί αργότερα ΑΝ το φτιάξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πήρα και το ξεκίνησα τελικά με street kid normal difficulty για χαλαρά. Έπαιξα κανά 2 ώρες δεν βρήκα κάποιο εμφανές bug. Από απόδοση στο θέμα του cpu είναι εντάξει, δεν κάνει bn και με τα settings του DF και RT είμαι 50-60 και κάτι fps. Not great, not terrible αφού είναι μέσα στο g-sync range τουλάχιστον. Το καλό είναι ότι έχει άλλα 2 life paths οπότε μπορώ να το ξαναπαίξω και αργότερα όταν το βελτιώσουν και άλλο και σε υψηλότερο difficulty. Αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ μόλις το είδα στα 23,19..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το πήρα και το ξεκίνησα τελικά με street kid normal difficulty για χαλαρά. Έπαιξα κανά 2 ώρες δεν βρήκα κάποιο εμφανές bug. Από απόδοση στο θέμα του cpu είναι εντάξει, δεν κάνει bn και με τα settings του DF και RT είμαι 50-60 και κάτι fps. Not great, not terrible αφού είναι μέσα στο g-sync range τουλάχιστον. Το καλό είναι ότι έχει άλλα 2 life paths οπότε μπορώ να το ξαναπαίξω και αργότερα όταν το βελτιώσουν και άλλο και σε υψηλότερο difficulty. Αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ μόλις το είδα στα 23,19..

Στο normal μετα απο ενα σημειο θα γινει πολυ ευκολο. Αν και αλλαζει οποτε θες αρα δεν υπαρχει θεμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμβαίνει κάτι περίεργο. Παρόλο που η GPU είναι μονίμως στο 99% κάποιες φορές δεν τερματίζει το power limit. Κανονικά το limit είναι στα 200w και συνήθως τραβάει 180-190 και τα fps είναι 50-60. Αλλά κάποιες φορές το power draw πέφτει στα 130-150 και πέφτουν και τα fps στα low 40s. H gpu σταθερά στο 99% όμως..

Edit: Το έβαλα prefer maximum performance και στην ίδια σκηνή ανέβηκε 40+ watt το power draw και ανέβηκαν και τα fps. Τώρα δεν ξέρω αν βοήθησε αυτό ή έστρωσε απλά επειδή έκανα restart το game. Θα δείξει στη συνέχεια.

Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής, μου αρέσει πολύ αυτό το στυλ και το set που διαδραματίζεται. Και τα γραφικά φοβερά, ειδικά τα textures στα όπλα είναι top. Πολύ καλό το gunplay, ωραίος ήχος, το melee ωστόσο έτσι και έτσι μου φάνηκε..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Συμβαίνει κάτι περίεργο. Παρόλο που η GPU είναι μονίμως στο 99% κάποιες φορές δεν τερματίζει το power limit. Κανονικά το limit είναι στα 200w και συνήθως τραβάει 180-190 και τα fps είναι 50-60. Αλλά κάποιες φορές το power draw πέφτει στα 130-150 και πέφτουν και τα fps στα low 40s. H gpu σταθερά στο 99% όμως..

Edit: Το έβαλα prefer maximum performance και στην ίδια σκηνή ανέβηκε 40+ watt το power draw και ανέβηκαν και τα fps. Τώρα δεν ξέρω αν βοήθησε αυτό ή έστρωσε απλά επειδή έκανα restart το game. Θα δείξει στη συνέχεια.

Πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής, μου αρέσει πολύ αυτό το στυλ και το set που διαδραματίζεται. Και τα γραφικά φοβερά, ειδικά τα textures στα όπλα είναι top. Πολύ καλό το gunplay, ωραίος ήχος, το melee ωστόσο έτσι και έτσι μου φάνηκε..

Α όχι όμως!Δε θα μας κάνετε ερωτήσεις τεχνικές!

Εκεί να λιώσετε μαζί με τα bugs και το χαλιά performance του. Μη τα θέλετε όλα δικά σας. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείχνει να έστρωσε με το prefer max perf πάντως. Μια χαρά πάει, μέσα στο g-sync range και δεν έχει cpu issues που είναι σπαστικά. Τα gpu drops είναι πιο ομαλά να το πω. Πάντως από κάτι odyssey και medium τρέχει πολύ καλύτερα και έχει και απείρως καλύτερα γραφικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

 Πάντως από κάτι odyssey και medium τρέχει πολύ καλύτερα και έχει και απείρως καλύτερα γραφικά..

Είναι η δύναμη του hype που το σπρώχνει ακόμα 😝 γι'αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Πάντως από κάτι odyssey και medium τρέχει πολύ καλύτερα και έχει και απείρως καλύτερα γραφικά..

Και απο το valhalla καλυτερα τρεχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2021 στις 5:43 ΜΜ, greekfragma είπε

@optimus prime @xtrmsnpr

Δε ξέρω τι σκέφτεστε οι υπόλοιποι αλλά παίζει να καταλήξουμε τις δεκαετίες του gaming σα τη μουσική.

Μετά τα 90's και 2000's η κατηφόρα είναι συνεχής.

Πλάκα κάνεις? ΜΑΚΑΡΙ όλα τα παιχνίδια από εδώ και πέρα να είναι σαν το Cyberpunk. Προσωπικά τέτοιο λιώσιμο - ξεροσφύρι 70 ώρες δεν έχω ξαναρίξει εδώ και πολλά χρόνια. Παιχνιδάρα από τις λίγες. 

Στις 10/2/2021 στις 4:26 ΜΜ, _Theo_ είπε

 

Το παιχνίδι είναι μια μπούρδα είτε σου αρέσει είτε όχι. Ακόμα περιμένω να βρεθεί κάποιος να καταρρίψει τα επιχειρήματα μου επ' αυτού που ανέφερα σε προηγούμενο πόστ. Τράβα τώρα ενεργοποίησε το RTX για να καυχηθείς πόσο σούπερ-ουάου δείχνει το παιχνίδι στον υπολογιστήρα σου και αν δεν σου αρέσουν αυτά που διαβάζεις υπάρχει και το "ignore".

Από την μία λές οτι έχει χάλια γραφικά (νομίζω το έγραψες και με CAPS), και από την άλλη οτι όλοι το εκθειάζουν και τους αρέσει επειδή έχει καλά γραφικά. Τι να καταρρίψουμε λοιπόν όταν καταρρίπτεσαι μόνος σου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Πλάκα κάνεις? ΜΑΚΑΡΙ όλα τα παιχνίδια από εδώ και πέρα να είναι σαν το Cyberpunk. Προσωπικά τέτοιο λιώσιμο - ξεροσφύρι 70 ώρες δεν έχω ξαναρίξει εδώ και πολλά χρόνια. Παιχνιδάρα από τις λίγες. 

μη τα ξαναλέμε. είχε όλα τα φόντα να είναι η παιχνιδάρα της 5ετίας μετά το witcher3 αλλά το έκαναν launch με απαράδεκτα προβλήματα για day1. αν τα φτιάξουν θα γίνει η παιχνιδάρα της 5ετίας. εγώ δεν αμφιβάλλω....αμφιβάλλω για το ΑΝ και πΟτε θα το κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

μη τα ξαναλέμε. είχε όλα τα φόντα να είναι η παιχνιδάρα της 5ετίας μετά το witcher3 αλλά το έκαναν launch με απαράδεκτα προβλήματα για day1. αν τα φτιάξουν θα γίνει η παιχνιδάρα της 5ετίας. εγώ δεν αμφιβάλλω....αμφιβάλλω για το ΑΝ και πΟτε θα το κάνουν.

Αν ήταν όλα άψογα το παιχνίδι θα ήταν ακόμα καλύτερο? Σαφώς. Παραυτά και στην κατάσταση που βγήκε είναι από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει. Ποτέ. Και έχω παίξει πολλά. 

Aν θέλουμε να το συγκρίνουμε με παιχνίδια αντίστοιχης θεματολόγιας ας πούμε, το mankind divided είναι μια τρίχα από τα @@ του cyberpunk. Θα το σύγκρινα με το human revolution, αλλά να θυμίσω οτι και αυτό είναι για παιχνίδι 10ετίας, δεν είναι οτι κυκλόφορουν πολλοί τέτοιοι κορυφαίοι τίτλοι κάθε χρόνο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγραψα και ορισμένες σελίδες πιο πίσω οτι σε αρκετούς τομείς είναι πραγματικά εξαιρετικό. το γεγονός όμως οτι έπεσε τόσο χρήμα-τόσος καιρός εξέλιξης και βγήκε με ανθρώπους οχήματα να εξαφανίζονται, να περνάνε μέσα από κτήρια και να κάνεις δεξί κλικ για weapon focus και να μην φεύγουν σφαίρες....ε συγγνώμη αλλά είναι απαράδεκτη κατάσταση. και θυμίζω οτι ήμουν εξαρχής υπέρ της πίστης στη δουλειά της CDPR και οτι θα μαζέψουν την κατάσταση έστω και καθυστερημένα.

κοντεύουμε 3μήνες σχεδόν και ακόμα τα οχήματα περνάνε μέσα από τοίχους, οι άνθρωποι περπατάνε στον αέρα και γυρνάς το κεφάλι σου και εξαφανίζονται ενώ η μπατσαρία κάνει spawn στη ταράτσα πάνω στο κεφάλι σου....

και ΑΚΟΜΑ περιμένουμε ένα χρονοδιάγραμμα για το πότε θα σενιαριστεί αυτό το μπάχαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, greekfragma είπε

και ΑΚΟΜΑ περιμένουμε ένα χρονοδιάγραμμα για το πότε θα σενιαριστεί αυτό το μπάχαλο

Κατι ακουσα για 32 του μηνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...