Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα άμα λέω ότι πιο πολύ σας φταίει το ξεφούσκωμα του hype

από το ίδιο το παιχνίδι και τις αδυναμίες του, έχω άδικο.

Το πολύ preview τελικά στερεί από την εμπειρία.

 

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Εμένα πάντως στο καλύτερο παιχνίδι της δεκαετίας δε με ενοχλάνε τα γραφικά, που δε βλέπω και τα καλύτερα με το λαπτοκακι μου,  με ενοχλά η άδεια πόλη, τα χάλια αμάξια, το ηλίθιο ΑΙ, τα ανύπαρτκα ragdolls & physics και ότι οι επιλογές μου δεν έχουν τόσο επίπτωση στην ιστορία.. έχετε φάει ένα σκάλωμα με τα γραφικά χωρίς λόγο, μια χαρά είναι αυτά που να τα έβλεπα και στο τέρμα τι θα έλεγα γιαυτά, ενώ το παιχνίδι πάσχει σε άλλους τομέις.

 

Άδεια τελείως η πόλη, άστα να πάνε. Ούτε 100 NPC's ανά κυβικό εκατοστό δεν έχει :P 

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

ρε συ φίλε όπτιμους, αν είναι να είναι έτσι τα ΑΑΑ παιχνίδια όπως το cyberpunk όχι να χαρούν, δε θέλουμε άλλο! Αν το next gen που έλεγαν ήταν τα γραφικά, κλαπ κλαπ μπράβο τους το κατάφεραν, αλλά αυτό μόνο κατάφεραν! :)

Eσύ δεν θέλεις. Εμείς θέλουμε. Τώρα βέβαια τι ακριβώς κάνεις στο νήμα παιχνίδιου που δεν θες / σαρέσει είναι ένα ερώτημα που αρμόδιος να απαντήσει είναι ο Freud :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Herald είπε

Άδεια τελείως η πόλη, άστα να πάνε. Ούτε 100 NPC's ανά κυβικό εκατοστό δεν έχει :P 

Αν θυμάμαι είχε μια ρύθμιση για λιγότερους npcs, πιθανόν να το έχει κατεβάσει λόγω του laptop.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

 δηλαδή σε φάση πες μου τι παιχνιδάρες παίζεις να τις παίξω κι εγώ να μη μου φαίνεται κι εμένα τόσο καλό το cyberpunk.

Assassins Creed 19, πολύ φοβερό παιχνίδι. Κάνεις copy paste ακριβώς τα ίδια πράματα που έκανες και στο AC 18 , AC 17 και AC 16. Μεγάλη ποικιλία αποστολών και sidequests, δηλαδή στην μία αποστολή πρέπει να πας σε ένα φρούριο να σκοτώσεις έναν Captain και σε μια άλλη να πας σε ένα φρούριο και να σκοτώσεις 2 Captain. Αφού πρώτα σκαρφαλώσεις στην κορυφή για να έχεις καλύτερη πανοραμική θέα.

Μετά υπάρχει και το Κλαίγε Μακρυά 9, όπου επίσης είναι το ίδιο με το κλαίγε μακρυά 8 ,7 6 5 και 4. Απλά αντί για τίγρεις έχει λεοπάρδαλεις ή Jaguar. 

 

2 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Αν θυμάμαι είχε μια ρύθμιση για λιγότερους npcs, πιθανόν να το έχει κατεβάσει λόγω του laptop.  

Και εγώ τους έβαλα στο OFF και μετά μπήκα στο thread να συζητήσω για την έλλειψη NPC's. 

Συγνώμη αλλά άμα έκανε αυτό που περίγραφεις μιλάμε για παράνοια. Τι να σου κάνει και ο Freud :P 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φυσικά δεν είναι τέλειο το CP77 αλλά πείτε μου ένα game τα τελευταία 3-4 χρόνια που είναι όπως το θέλετε ή γενικά αρκετά καλύτερο από το CP77 συνολικά; Το RDR2; Και αυτό έχει επανάληψη με quests..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KilliK είπε

τι εχει ανακοινωσει η ΣΟΝΥ;

O Shawn Layden εχει δωσει μια συνεντευξη οταν ηταν καλεσμενος σε ενα event και ειπε οτι τα παιχνιδια γινονται ολοενα και ακριβοτερα και τους παιρνει πολλα χρονια να τα τελειωσουν το οποιο το απεδωσε και στο γεγονος οτι εχουν μεγαλη διαρκεια.

Αυτο εχουν σκοπο να το αλλαξουν,οπως κανει και η Microsoft με τα παιχνιδακια που θα φτιαχνει για να γεμισει το game pass.

Αρα καταλαβαινεις οτι σιγα σιγα ολα αυτα τα μεγαλα project οπως και το Cyberpunk θα βγαινουν μια στο τοσο.

Θα ερθει η στιγμη που θα περιμενεις την Rockstar και την CDPR μερικα χρονια για να παιξεις τετοιου επιπεδου games.

Μεχρι τοτε fast food παιχνιδακια με ωραια γραφικακια και οσο γινεται και πιο μικρα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2021 στις 6:07 ΜΜ, _Theo_ είπε

 

Γιατί μου αρέσει το είδος του Cyberpunk και γιατί ότι αρχίζω το τελειώνω. Επίσης ήθελα να έχω ολοκληρωμένη άποψη. Θέμα προτιμήσεων είναι όλα, απλώς με εκνευρίζουν οι υπερβολές τύπου "παιχνιδάρα", "το παιχνίδι της δεκαετίας κλπ". Δεν μπορεί σε ένα παιχνίδι στο οποίο γίνονται pop-up οι οντότητες του παιχνιδιού λίγα μέτρα από εσένα, που πετάγονται αυτοκίνητα από εδώ και από εκεί ή ανατινάσονται χωρίς λόγο να λες ότι είναι "παιχνιδάρα". 

Οπότε ή "τυφλός" είναι κάποιος ή απλά του αρέσουν οι "γραφικάρες με RTX". Εικάζω το δεύτερο. 

Επί τη ευκαιρία, αν και διαφορετικό είδος παιχνιδιού, ας  κάνει κάποιος το κόπο να παίξει το Observer Remastered και μετά ας μου πει ποιο του δίνει καλύτερα την αίσθηση Cyberpunk.

πραγματικά απορώ με όλα αυτά που γράφεις, <<Δεν μπορεί σε ένα παιχνίδι στο οποίο γίνονται pop-up οι οντότητες του παιχνιδιού λίγα μέτρα από εσένα, που πετάγονται αυτοκίνητα από εδώ και από εκεί ή ανατινάσονται χωρίς λόγο να λες ότι είναι "παιχνιδάρα". >> που τα είδες όλα αυτά ;;;;; γιατί εγώ δεν έχω τέτοια προβλήματα. μιλάω για pc πάντα

εκτός και αν έχεις κάποια κονσόλα, εκεί συμφωνώ , το παιχνίδι είναι χάλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, optimus prime είπε

 

 

ο Shan Layden δεν δουλευε στην Sony οταν εκανε την παραπανω δηλωση, και προφανως δεν την αντιπροσωπευε. Επομενως η Σονυ δεν εβγαλε καμια ανακοινωση πανω σε αυτο το θεμα. Επισης αναφερεις μονο τα μισα απο αυτα που ειπε.

Οτι μικροτερη διαρκεια στα παιχνιδια, ναι μεν θα τα κανει φθηνοτερα, αλλα θα δωσει την ευκαιρια στους developers να εστιασουν στο gameplay του και να το κανουν καλυτερο και πιο συναρπαστικο, απο το να χρησιμοποιουν την επαναληψη για να γεμισουν τις αμετρητες ωρες που διαρκουν.

Και εχει απολυτο δικιο σε αυτο που λεει, πρεπει τα μεγαλα στουντιο να επιστρεψουν σε αυτο το μοντελο αναπτυξης τιτλων. Δυστυχως ομως δεν προκειται να το κανουν, για μερικους λογους που δεν θα τους περιγραψω τωρα.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, KilliK είπε

ο Shan Layden δεν δουλευε στην Sony οταν εκανε την παραπανω δηλωση, και προφανως δεν την αντιπροσωπευε. Επομενως η Σονυ δεν εβγαλε καμια ανακοινωση πανω σε αυτο το θεμα. Επισης αναφερεις μονο τα μισα απο αυτα που ειπε.

Δουλευε οταν το ειπε,δεν ειχε φυγει.

Και οταν ενας corporate λεει κατι,δεν ειναι δικη του αποφαση μονο και οταν φυγει ολα αλλαζουν.

Τις αποφασεις τις παιρνει το board και ειναι πλανα σχεδιασμενα..

Παρε λοιπον Miles Morales,πετσοκομενο Spiderman τωρα και επεται και συνεχεια..

Και μην ξεχνας οτι τα πηγανε και 80 ευρωπουλα αυτα..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως εχει αναφερθει πιο πισω αλλα δεν το βρηκα. Με οποιαδηποτε αναλυση σε οποιοδηποτε configuration (low-medium_high) δεν εχω πανω απο 15-17 fps.Νομιζω μετα το 1.04 update συνεβη αυτο. Σε συστημα με ryzen 1600 stock και 5700xt stock επισης. cpu usage μεχρι 30-40% και gpu usage 1%-10%. Δοκιμασα ξανα εγκατασταση του παιχνιδιου και ξανα drivers Amd. Καμια ιδεα παιδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι μόλις φτιαχτεί ( ελπίζω) θα ναι τοπ, για την ώρα κάθεται παρέα με το anthem, το andromeda και κανά άλλο παιχνίδι που δεν μας έδωσε κάτι.

9 ώρες πριν, Herald είπε

Άδεια τελείως η πόλη, άστα να πάνε. Ούτε 100 NPC's ανά κυβικό εκατοστό δεν έχει :P 

Eσύ δεν θέλεις. Εμείς θέλουμε. Τώρα βέβαια τι ακριβώς κάνεις στο νήμα παιχνίδιου που δεν θες / σαρέσει είναι ένα ερώτημα που αρμόδιος να απαντήσει είναι ο Freud :P 

 

Είμαι πικραμένος και βγάζω την πίκρα μου παρέα μαζί σας!

  • Like 3
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Molpadia είπε

πραγματικά απορώ με όλα αυτά που γράφεις, <<Δεν μπορεί σε ένα παιχνίδι στο οποίο γίνονται pop-up οι οντότητες του παιχνιδιού λίγα μέτρα από εσένα, που πετάγονται αυτοκίνητα από εδώ και από εκεί ή ανατινάσονται χωρίς λόγο να λες ότι είναι "παιχνιδάρα". >> που τα είδες όλα αυτά ;;;;; γιατί εγώ δεν έχω τέτοια προβλήματα. μιλάω για pc πάντα

εκτός και αν έχεις κάποια κονσόλα, εκεί συμφωνώ , το παιχνίδι είναι χάλια

Όντως υπάρχει αυτό το bug, εγώ το είδα στην πρώτη ώρα που έπαιξα. Σε pc εννοείται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Αν θυμάμαι είχε μια ρύθμιση για λιγότερους npcs, πιθανόν να το έχει κατεβάσει λόγω του laptop.  

Όχι καλέ, δεν είμαι τόσο χαζός, να έχω χαμηλώσει την ρύθμιση και να έρχομαι να λέω ότι είναι άδεια 😝

Στο τέρμα την έχω, η πόλη απλώς είναι αδεια από ζωή, όχι ότι δεν υπάρχει ψυχή. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως οταν περπαταω στα πεζοδρομια και στα μαγαζια πολλες φορες κουτουλαω σε npcs για να περασω απο τον χαμο που γινεται..

Επρεπε να βαλουν πιο πολλους και να μας δωσουν την δυνατοτητα να αιωρουμαστε για να μπορουμε να παμε εκει που θελουμε γιατι πεζοι θα θελαμε καμια ωρα..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...