Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

5/10 του είχα βάλει. Για μένα τόσο αξίζει. Αν εσύ το θεωρείς παιχνιδάρα επειδή έχει σουπερ-ντούπερ RTX, δικαίωμα σου.

 

Τι οθόνη λες να πάρω για να το απολαύσω; 4Κ είναι καλά;

Θα μπορουσες να παραθεσεις παιχνιδια που εχουν καλυτερα γραφικα κατα την γνωμη σου ; 

Οσο για το 5/10 , ο καθενας εχει τα γουστα του δεν λεω αλλα αν εβαζα τοσο στο cyberpunk προσωπικα θα το παρατουσα το gaming μιας και δεν θα εβρισκα κανενα παιχνιδι που να με ικανοποιει 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Εγώ δεν είπα ότι είναι παιχνιδάρα επείδη έχει RTX, αυτά είναι δικιά σου λόγια. Και το control έχει RTX btw, και το BFV έχει RTX, και και και πόσα παιχνίδια έχουν RTX (Cod bo). Εκεί τι φάση? 

Σόρρυ κιόλας με τον τρόπο που μιλάς φαίνεται σαν να βγάζεις κόμπλεξ που δεν έχεις κάρτα να τρέχει RTX. 

 

Αγόρι μου γιατί σου αρέσει να τρολλάρεις και να το παίζεις εξυπνάκιας; Κανένα κόμπλεξ δεν βγάζω, απλώς εκνευρίζομαι που κάποιοι πέρα από τα γραφικά δεν κοιτάνε τίποτα άλλο σε ένα παιχνίδι. 

Πες μου τώρα πέρα από τα γραφικά, σε τι άλλο είναι καλό το παιχνίδι από άλλα του είδους ;

1 λεπτό πριν, noFEARgr είπε

Θα μπορουσες να παραθεσεις παιχνιδια που εχουν καλυτερα γραφικα κατα την γνωμη σου ; 

Οσο για το 5/10 , ο καθενας εχει τα γουστα του δεν λεω αλλα αν εβαζα τοσο στο cyberpunk προσωπικα θα το παρατουσα το gaming μιας και δεν θα εβρισκα κανενα παιχνιδι που να με ικανοποιει 

 

Έχω βρει, πχ Deus Ex, Observer κλπ. Αυτά είναι σωστά Cyberpunk παιχνίδια όχι το συγκεκριμένο. Αλλά είναι και θέμα γούστου προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Αγόρι μου γιατί σου αρέσει να τρολλάρεις και να το παίζεις εξυπνάκιας; Κανένα κόμπλεξ δεν βγάζω, απλώς εκνευρίζομαι που κάποιοι πέρα από τα γραφικά δεν κοιτάνε τίποτα άλλο σε ένα παιχνίδι. 

Πες μου τώρα πέρα από τα γραφικά, σε τι άλλο είναι καλό το παιχνίδι από άλλα του είδους ;

 

 

Xαρακτηρες , διαλογοι , σκηνοθεσια , voice over , main και side quests , level design ,  gunplay . 

 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

 

Αγόρι μου γιατί σου αρέσει να τρολλάρεις και να το παίζεις εξυπνάκιας; Κανένα κόμπλεξ δεν βγάζω, απλώς εκνευρίζομαι που κάποιοι πέρα από τα γραφικά δεν κοιτάνε τίποτα άλλο σε ένα παιχνίδι. 

Πες μου τώρα πέρα από τα γραφικά, σε τι άλλο είναι καλό το παιχνίδι από άλλα του είδους ;

Mα ο μόνος που κοιτάζει μόνο τα γραφικά σε ένα παιχνίδι και τίποτα άλλο είσαι εσύ. Εσύ είσαι που αναφέρεις 760 φόρες τα γραφικά, μα την μπαναγία. Σου λέω οτι το θεωρώ παιχνιδάρα χωρίς να αναφέρω πουθενά τα γραφικά και το RTX και μου ξαναλές για τα γραφικά και το RTX. Πήγαινε σελίδα 371 και ξεκινά να κοιτάς τα πόστ σου. Σε ΟΛΑ τα γραφικά αναφέρεις. ΕΣΥ μόνο, κανείς άλλος!! 

Τέσπα, δεν έχει νόημα. Αμα δεν σαρέσει το παιχνίδι δεν σαρέσει, τι να κάνουμε. Το να βγάζεις απόφαση οτι είναι μάπα επειδή εσένα δεν σαρέσει βέβαια...δεν το σχολιάζω. Κρινόμαστε από τους αναγνώστες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Έχω βρει, πχ Deus Ex, Observer κλπ. Αυτά είναι σωστά Cyberpunk παιχνίδια όχι το συγκεκριμένο. Αλλά είναι και θέμα γούστου προφανώς.

Δηλαδή το mankind divided ας πούμε είναι καλύτερο του Cyberpunk? Ντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Δηλαδή το mankind divided ας πούμε είναι καλύτερο του Cyberpunk? Ντάξει.

To mankind divided στο μονο που μπορω να τα συγκρινω ειναι στο level design που το θεωρω τοπ . H διαφορα ειναι οτι στο cyberpunk εχεις μια ολοκληρη πολη ενω στο deus ex 5 οικοδομικα τετραγωνα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Xαρακτηρες , διαλογοι , σκηνοθεσια , voice over , main και side quests , level design ,  gunplay . 

 

Xαρακτηρες--> μπα, εκτός και αν είσαι λιγούρι και κοιτάς τους female characters

Διάλογοι--> Το έχω αναλύσει ( τρισάθλια αργκό)

σκηνοθεσία---> Το Deus Ex καλύτερο

Voice over--> μέτριο

Quests--> Το Deus Ex είναι κλάσεις ανώτερο

Level design--> Συμφωνώ

gunplay--> Συνηθισμένο

7 λεπτά πριν, Herald είπε

Δηλαδή το mankind divided ας πούμε είναι καλύτερο του Cyberpunk? Ντάξει.

 

Κλάσεις ανώτερο. Και επειδή είσαι και μικρός μάλλον, παίξε το πρώτο και έλα να μου πεις.

5 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

To mankind divided στο μονο που μπορω να τα συγκρινω ειναι στο level design που το θεωρω τοπ . H διαφορα ειναι οτι στο cyberpunk εχεις μια ολοκληρη πολη ενω στο deus ex 5 οικοδομικα τετραγωνα...

Ε και τι έγινε; Έχεις μια πόλη αλλά δεν μπορείς να κάνεις και πολλά.

Επεξ/σία από _Theo_
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Xαρακτηρες--> μπα, εκτός και αν είσαι λιγούρι και κοιτάς τους female characters

Διάλογοι--> Το έχω αναλύσει ( τρισάθλια αργκό)

σκηνοθεσία---> Το Deus Ex καλύτερο

Voice over--> μέτριο

Quests--> Το Deus Ex είναι κλάσεις ανώτερο

Level design--> Συμφωνώ

gunplay--> Συνηθισμένο

 

Κλάσεις ανώτερο. Και επειδή είσαι και μικρός μάλλον, παίξε το πρώτο και έλα να μου πεις.

Ε και τι έγινε; Έχεις μια πόλη αλλά δεν μπορείς να κάνεις και πολλά.

Nαι εγώ είμαι μικρός. Έχεις παίξει το 1ο και σου αρέσει το mankind divided 

Να μου έλεγες το HR να σε πίστευα, τώρα που μου λές για το MD δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις παίξει το 1ο. Παίζει να είναι το χειρότερο DEX που έχει βγεί ποτέ. Πάντως είχε πολύ ωραία γραφικά, μάλλον γιαυτό σου άρεσε 😄

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Nαι εγώ είμαι μικρός. Έχεις παίξει το 1ο και σου αρέσει το mankind divided 

Να μου έλεγες το HR να σε πίστευα, τώρα που μου λές για το MD δεν υπάρχει περίπτωση να έχεις παίξει το 1ο. Παίζει να είναι το χειρότερο DEX που έχει βγεί ποτέ. Πάντως είχε πολύ ωραία γραφικά, μάλλον γιαυτό σου άρεσε 😄

 

Μάλλον δεν μπορείς να καταλάβεις σωστά το γραπτό λόγο. Δεν είπα πιο πολύ από το πρώτο , απλά το ανέφερα σαν το πιο πρόσφατο. Το πρώτο κυκλοφόρησε το 2000.  Δες τώρα το Intro (γιατί δεν νομίζω να το έχεις δει) και κάνε σύγκριση με το Cyberbug 2077. Πέρα από τα γραφικά όμως (δεν έχει RTX αυτό) 😂

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω περάσει τις 110ώρες (έχει γράψει 131 αλλά έχω και idle αρκετό). Νομίζω έχω φτάσει στο τελευταίο quest γιατί λέει πως αν το ξεκινήσω δε θα μπορώ να επιστρέψω για side quests.

Απότομα τελειώνει, πάνω που άρχισα να ζεσταίνομαι! 😝 Έχω ακόμα αρκετό πράγμα στο χάρτη πάντως, και πολλή vertical εξερεύνηση σε σημεία που δεν έχω πάει. Ίσως το ξαναρχίσω απ' την αρχή για τέτοια. 

Διαφωνώ με τον Theo σε πολλά, αλλά μη τσακώνεστε γαμώ! Είπαμε το RTX είναι εκεί, καλό θα ήταν να παιχτεί ΜΕ γιατί εκεί φαίνεται η δουλειά. Δεν είναι όμως μόνο αυτό που αξίζει, έκανα και ένα post πριν μερικές σελίδες εδώ για τα side quests και για το story γενικά, στο thread με τις screenshots. Πάντως οκ, γίνεται και όλο το σύνολο να μη σου αρέσει, δεκτό κι αυτό (φαντάζομαι κάποιον τον ενδιαφέρει πόσο το ευχαριστήθηκα εγώ, όσο με ενδιαφέρει εμένα πόσο το ευχαριστήθηκε αυτός - δεν αλλάζει τίποτα).

Γενικά όλοι έχουμε από μία.

+ΡΗΛΑΞΕICON+

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, _Theo_ είπε

 

Μάλλον δεν μπορείς να καταλάβεις σωστά το γραπτό λόγο. Δεν είπα πιο πολύ από το πρώτο , απλά το ανέφερα σαν το πιο πρόσφατο. Το πρώτο κυκλοφόρησε το 2000.  Δες τώρα το Intro (γιατί δεν νομίζω να το έχεις δει) και κάνε σύγκριση με το Cyberbug 2077. Πέρα από τα γραφικά όμως (δεν έχει RTX αυτό) 😂

 

 

 

Man δεν περίμενα εσένα για να δώ το Deus Ex. Σου εξηγώ οτι το mankind divided σε σχέση με το CP είναι μια τρίχα απτά τέτοια του. Δεν είναι κακό παιχνίδι, απλά είναι του 7 και σε καμία περίπτωση δεν ακουμπάει το CP. Μόνο με το Human revolution συγκρίνεται το cyberpunk, το οποίο HR είναι άνετα παιχνίδι του 9-10.

To original δεν έχει νόημα να μπεί στη σύγκριση, ήταν παιχνιδάρα για την εποχή του. Σήμερα είναι άλλα εντελώς τα standards και τα production values στο θεό. Τα voice overs του ας πούμε δεν στέκονται στο σήμερα. 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Man δεν περίμενα εσένα για να δώ το Deus Ex. Σου εξηγώ οτι το mankind divided σε σχέση με το CP είναι μια τρίχα απτά τέτοια του. Δεν είναι κακό παιχνίδι, απλά είναι του 7 και σε καμία περίπτωση δεν ακουμπάει το CP. Μόνο με το Human revolution συγκρίνεται το cyberpunk, το οποίο HR είναι άνετα παιχνίδι του 9-10.

To original δεν έχει νόημα να μπεί στη σύγκριση, ήταν παιχνιδάρα για την εποχή του. Σήμερα είναι άλλα εντελώς τα standards και τα production values στο θεό. Τα voice overs του ας πούμε δεν στέκονται στο σήμερα. 
 

 

Οκ...Εμένα δεν μου αρέσει το Cyberbug 2077, εσένα σου αρέσει. Δικαίωμα σου. Ας σταματήσει εδώ το όλο θέμα. Θα δούμε και αν θα διορθωθούν και πολλά από τα προβλήματα του με το patch 1.2. Μπας και αλλά δεν νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ μια την γνώμη μου μιας και έχει περάσει καιρός απο όταν το τελείωσα και έχω καιρό να διαβάσω το νήμα.

Δεν θελω να μπω σε λεπτομέρειες σε επιμέρους στοιχεία, θέλω να μιλήσω για το feeling που είχα όσο το έπαιζα.

Η αρχή ήταν αρκετά μουδιασμένη, λόγω:

1) settings :
Δεν μπορούσα να βρώ sweetspot στα γραφικά έτσι ώστε να έχω αρκετά fps και να είναι και όμορφα στο μάτι.
Το SSR grain μου κατέστρεψε αρκετά την εμπειρία
 

2)jackie:
Δεν δέθηκα ποτέ μαζί του. 

Συνεχίζοντας μπορώ να πω ότι μου άρεσαν αρκετά quests (main + side) αλλά σε καμία περίπτωση δν ενιωσα immersion  open world RPG.(σε αντίθεση με RDR2 που είχα παίξει πρόσφατα).

To ending μου , μου άρεσε αν και αρκε΄τα απότομα  φτάσαμε στο τέλος.

Τελος να πω ότι ήταν μια ευχάριστη εμπερία (για τις 80ωρες+ που έπαιξα),
που δυστυχώς δεν υπάρχει replayabilty,  από ότι λένε τουλάχιστον (ανύπαρκτο decision making).

Θα ήθελα να μην ήταν 100% open world rpg, γιατί έχει ανύπαρκτο immersion σε αυτό το κομμάτι 
και θα ήθελα οι επιλογές σου να είναι πολύ πιο impactfull όπως ήταν στο witcher 3.

7/10 απο εμένα..

Σκληρό , γιατί πραγματικά ήθελα να μου είχε αρέσει πολύ παραπάνω.

 

Υ.Γ.
Μετα απο το CB επαιξα hollow knight (τελείως διαφορετικό game το ξέρω) αλλα το χάρηκα πραγματικά με την ψυχή μου(9.5/10) .
Γιατί το αναφέρω ?
Γιατι στην τελική σημασία έχεις πόσο καλά περνάς.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θέλω να πω ένα πράγμα που το είχα ξαναπεί και παλιότερα. Γιατί λέμε αν τα γραφικά του CP77 είναι καλά ή όχι με RT OFF; Αφού έχει RT. Είναι σαν να λέμε τα γραφικά του RDR2 δεν είναι καλά στα medium, λολ. Τι λογική έχει αυτό; Τα γραφικά ενός game τα κρίνεις στο full potential που μπορούν να δώσουν..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...