Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

που δυστυχώς δεν υπάρχει replayabilty,  από ότι λένε τουλάχιστον (ανύπαρκτο decision making).

Δεν ξερω ποιοι ειναι αυτοι που το λενε αυτο,αλλα το παιχνιδι και επιλογες εχει που παιζουν ρολο στο πως ολοκληρωνεις τις αποστολες και διαφορετικα τελη εχει και διαφορετικες επιλογες αναλογα με το τι εχεις επιλεξει απο τα 3paths.

Βασικα δεν μπορω να καταλαβω πως ακριβως ειναι ανυπαρκτο το decision making,απο την στιγμη που υπαρχουν ροματζα που βασιζονται σε αυτο πχ περαν των παραπανω που ανεφερα.

Ειναι λιγο διαφορετικο ο τροπος ενσωμάτωσης των επιλογων σε σχεση με το Witcher3,αλλα υπαρχει.

Αλλα εστω οτι παραβλεπαμε ολα αυτα,σε ενα παιχνιδι στο οποιο ειναι single player και εχεις αφιερωσει 80+ωρες οπως λες,τι ακριβως παραπανω replayability ζητας/ψαχνεις?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν ξερω ποιοι ειναι αυτοι που το λενε αυτο,αλλα το παιχνιδι και επιλογες εχει που παιζουν ρολο στο πως ολοκληρωνεις τις αποστολες και διαφορετικα τελη εχει και διαφορετικες επιλογες αναλογα με το τι εχεις επιλεξει απο τα 3paths.

Βασικα δεν μπορω να καταλαβω πως ακριβως ειναι ανυπαρκτο το decision making,απο την στιγμη που υπαρχουν ροματζα που βασιζονται σε αυτο πχ περαν των παραπανω που ανεφερα.

Ειναι λιγο διαφορετικο ο τροπος ενσωμάτωσης των επιλογων σε σχεση με το Witcher3,αλλα υπαρχει.

Αλλα εστω οτι παραβλεπαμε ολα αυτα,σε ενα παιχνιδι στο οποιο ειναι single player και εχεις αφιερωσει 80+ωρες οπως λες,τι ακριβως παραπανω replayability ζητας/ψαχνεις?

 

Η αλήθεια είναι οτι απλά περίμενα η αρχική επιλογή του corp/nomad/street να είχε μεγαλύτερο impact στο στόρυ γενικά.
Απο όσα άκουσα αυτό δεν ισχύει.


Εγώ έιχα ψηθεί πολύ για 3 playthrough(ολα τα path).

Ο μόνος λόγος που το περίμενα αυτό ήταν γιατί είχαν υποσχεθεί ότι θα έχει τεράστιο impact το τι path θα ξεκινήσεις.
Μιλώντας με RL friends που επαιξαν άλλο path απο το δικό μου, ένιωσα οτι παίξαμε το ίδιο παχνίδι κατα 95%+.

Τελος πάντως δεν ήθελα να κλαφτώ για το 60ρι pre-order , γιατί το παιχνίδι μου έδωσε 80 ώρες entertainment.

Δεν ένιωσα βέβαια ότι έπαιξα κάτι το ΤΟΣΟ ουαου.
Είχε τα δυνατά του σημεία , έιχε και τα αδύναμα του.

Στο επόμενο μεγάλο patch ίσως κάνω revisit με new playthough.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρίς RT τα γραφικά δεν είναι "χάλια" πάντως απ' ότι βλέπω..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, _Theo_ είπε

 

Διάλογοι--> Το έχω αναλύσει ( τρισάθλια αργκό)

 

 

Σορυ, αλλα εγω μετά από αυτό σταμάτησα να διαβάζω.

Η τρισαθλια αργκό είναι αναπόσπαστο κομμάτι του δυστοπικού μέλλοντος που εξελίσσεται το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Εγώ θέλω να πω ένα πράγμα που το είχα ξαναπεί και παλιότερα. Γιατί λέμε αν τα γραφικά του CP77 είναι καλά ή όχι με RT OFF; Αφού έχει RT. Είναι σαν να λέμε τα γραφικά του RDR2 δεν είναι καλά στα medium, λολ. Τι λογική έχει αυτό; Τα γραφικά ενός game τα κρίνεις στο full potential που μπορούν να δώσουν..

Έλα ντε εδώ συγκρίνουν κάρτες γραφικών με τα μισά κλειστά για να μπορούν να μπουν στο ζύγι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

Η αλήθεια είναι οτι απλά περίμενα η αρχική επιλογή του corp/nomad/street να είχε μεγαλύτερο impact στο στόρυ γενικά.
Απο όσα άκουσα αυτό δεν ισχύει.

Ετσι οπως το θετεις τωρα,ναι δεν εχουν τοσο μεγαλο Impact αυτο καθαυτο τα πρωτα 3 paths περαν απο τον αρχικο τους προλογο και καποιες εξτρα επιλογες σε διαλογους αν δεν κανω λαθος.

Αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι το παιχνιδι εχει επιλογες που μετρανε,ειτε σε διαφορετικους διαλογους,ειτε σε ροματζο,ειτε στον τροπο ολοκληρωσης αποστολων,ειτε και στα διαφορετικα τελη φυσικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω σε αυτό που λέτε τώρα στην αποστολή με την τύπισσα από το club στο τέλος της είπα ότι δεν θα παίξω π@@στι@ στον bro και τελείωσε η αποστολή. Αν τις έλεγα ΟΚ δεν θα είχε άλλη εξέλιξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως στο καλύτερο παιχνίδι της δεκαετίας δε με ενοχλάνε τα γραφικά, που δε βλέπω και τα καλύτερα με το λαπτοκακι μου,  με ενοχλά η άδεια πόλη, τα χάλια αμάξια, το ηλίθιο ΑΙ, τα ανύπαρτκα ragdolls & physics και ότι οι επιλογές μου δεν έχουν τόσο επίπτωση στην ιστορία.. έχετε φάει ένα σκάλωμα με τα γραφικά χωρίς λόγο, μια χαρά είναι αυτά που να τα έβλεπα και στο τέρμα τι θα έλεγα γιαυτά, ενώ το παιχνίδι πάσχει σε άλλους τομέις.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βασικα αυτο με χαλαει και εμενα, αν ειχαν υλοποιησει αυτα που ειχαν υποσχεθει, θα μιλαγαμε για παιχνιδι σταθμο σημερα. Μια τεραστια ζωντανη πολη πολλαπλων επιπεδων, με πληρη αλληλεπιδραση με τους κατοικους της, οπου καθε επιλογη και αποφαση σου θα διαμορφωνε τα παντα, απο το πως αναπτυσσεται ο ηρωας σου, στο πως προχωραει η ιστορια, στο πως ολοκληρωνεις τις αποστολες,  στο πως αντιδραει το περιβαλλουν και οι NPC απεναντι σου. full emergent gameplay η μια πρωιμη εξομοιωση οπως το ελεγα εγω.

Αυτο που βγηκε ομως τελικα δεν ειναι καν αριστουργημα, οσο και να επιμενουν μερικοι. Ναι ενταξει, ειναι "fun", εχει φοβερα γραφικα, καλο στορυ. Μπορει να βγει και GOTY. Αλλα συμβιβαζεσαι με κατι κατωτερο απο αυτο που θα ειχες στην αντιθετη περιπτωση. Ενας τιτλος που θα αλλαζε για παντα το gameplay στο χωρο των παιχνιδιων, το οποιο εχει μεινει σχεδον στασιμο εδω και χρονια. Ενω θα αποτελουσε πηγη εμπνευσης και επιρροης για τα παιχνιδια που θα το ακολουθουσαν στα επομενα χρονια.

Δεν συνεβει αυτο. Και δεν προκειται να συμβει για πολυ καιρο ακομη, ισως και ποτε. Και αυτο ειναι η πραγματικη τραγωδια και η μεγαλυτερη απογοητευση.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εαν συνεχισετε να ειστε τοσο καυστικοι και γκρινιαρηδες για τετοια παιχνιδια και να δινετε απο την αλλη 30 ευρω για platformers των 5 ωρων πολυ φοβαμαι οτι σε μερικα χρονια δεν θα εχουμε πια AAA μεγαλα παιχνιδια και θα γυρισουμε παλι πισω στην εποχη των arcade..

Ηδη η Sony το εχει ανακοινωσει,η Ubisoft παει και αυτη να αλλαξει προγραμμα σε λιγο καιρο και ολα αυτα γιατι οι ειδικοι του ιντερνετ και ειδικα του youtube ριχνουν συνεχεια λασπη σε τετοιες παραγωγες..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Εαν συνεχισετε να ειστε τοσο καυστικοι και γκρινιαρηδες για τετοια παιχνιδια και να δινετε απο την αλλη 30 ευρω για platformers των 5 ωρων πολυ φοβαμαι οτι σε μερικα χρονια δεν θα εχουμε πια AAA μεγαλα παιχνιδια και θα γυρισουμε παλι πισω στην εποχη των arcade..

ρε συ φίλε όπτιμους, αν είναι να είναι έτσι τα ΑΑΑ παιχνίδια όπως το cyberpunk όχι να χαρούν, δε θέλουμε άλλο! Αν το next gen που έλεγαν ήταν τα γραφικά, κλαπ κλαπ μπράβο τους το κατάφεραν, αλλά αυτό μόνο κατάφεραν! :)

Τώρα πάλι σε φαγουρίζει το ln2? Αφού βλέπεις δε σε ενοχλά κανείς, γιατί ενοχλάσε?

7 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ηδη η Sony το εχει ανακοινωσει,η Ubisoft παει και αυτη να αλλαξει προγραμμα σε λιγο καιρο και ολα αυτα γιατι οι ειδικοι του ιντερνετ και ειδικα του youtube ριχνουν συνεχεια λασπη σε τετοιες παραγωγες..

λάσπη..μάιστα! Δηλαδή προμοτάρεις ενα παιχνίδι, το βγάζεις σκατά και μετά φταίει ο καταναλωτής που το κράζει. Αυτό λες; Αυτό κατάλαβα πάντως

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

ρε συ φίλε όπτιμους, αν είναι να είναι έτσι τα ΑΑΑ παιχνίδια όπως το cyberpunk όχι να χαρούν, δε θέλουμε άλλο! Αν το next gen που έλεγαν ήταν τα γραφικά, κλαπ κλαπ μπράβο τους το κατάφεραν, αλλά αυτό μόνο κατάφεραν! :)

Τώρα πάλι σε φαγουρίζει το ln2? Αφού βλέπεις δε σε ενοχλά κανείς, γιατί ενοχλάσε?

Ενοχλουμαι γιατι το εχω δει το εργο πως θα παιχτει και ξερω οτι σε μερικα χρονια θα πληρωνω 80 ευρω για να παιξω ενα παιχνιδι των 8 ωρων που απο αυτες οι 4 θα ειναι cutscenes..

Και για αυτο τον λογο που δεν καταλαβαινετε και κοροιδευετε αρκετοι εδω μεσα χρηματοδοτω το Star Citizen.

Γιατι μονο εκει βλεπω φως στο τουνελ..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Ενοχλουμαι γιατι το εχω δει το εργο πως θα παιχτει και ξερω οτι σε μερικα χρονια θα πληρωνω 80 ευρω για να παιξω ενα παιχνιδι των 8 ωρων που απο αυτες οι 4 θα ειναι cutscenes..

μα πληρώνεις ήδη, το ανέφερα ήδη και μου είπατε κάνω λάθος με το cod.. αλλά ρε φιλε μην κάνεις αχταρμά τα θέματα, άλλο κουβεντιάζαμε εδώ, άλλο ήρθες και πέταξες.. Με προκαλείς να γράψω κιάλλα, αλλά δε θα το κάνω μη λέτε ότι λαμπαδιάζω τα θέματα :) . Μην έχεις τέτοιους φόβους πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος παντων.παρακολουθω σμρ το discord του cyberpunk μπας και ψαρεψω καμια αναφορα για το patch(συνηθως βγαινουν Παρασκευη αυτα) αλλα επικρατει ησυχια.

Μου φαινεται θα παει για αργοτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...