Προς το περιεχόμενο

Cyberpunk 2077 [PC]


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, greekfragma είπε

έγραψα και ορισμένες σελίδες πιο πίσω οτι σε αρκετούς τομείς είναι πραγματικά εξαιρετικό. το γεγονός όμως οτι έπεσε τόσο χρήμα-τόσος καιρός εξέλιξης και βγήκε με ανθρώπους οχήματα να εξαφανίζονται, να περνάνε μέσα από κτήρια και να κάνεις δεξί κλικ για weapon focus και να μην φεύγουν σφαίρες....ε συγγνώμη αλλά είναι απαράδεκτη κατάσταση. και θυμίζω οτι ήμουν εξαρχής υπέρ της πίστης στη δουλειά της CDPR και οτι θα μαζέψουν την κατάσταση έστω και καθυστερημένα.

κοντεύουμε 3μήνες σχεδόν και ακόμα τα οχήματα περνάνε μέσα από τοίχους, οι άνθρωποι περπατάνε στον αέρα και γυρνάς το κεφάλι σου και εξαφανίζονται ενώ η μπατσαρία κάνει spawn στη ταράτσα πάνω στο κεφάλι σου....

και ΑΚΟΜΑ περιμένουμε ένα χρονοδιάγραμμα για το πότε θα σενιαριστεί αυτό το μπάχαλο.

την αλλη βδομαδα 1.2.

και μετα συνεχομενα patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 λεπτά πριν, greekfragma είπε

έγραψα και ορισμένες σελίδες πιο πίσω οτι σε αρκετούς τομείς είναι πραγματικά εξαιρετικό. το γεγονός όμως οτι έπεσε τόσο χρήμα-τόσος καιρός εξέλιξης και βγήκε με ανθρώπους οχήματα να εξαφανίζονται, να περνάνε μέσα από κτήρια και να κάνεις δεξί κλικ για weapon focus και να μην φεύγουν σφαίρες....ε συγγνώμη αλλά είναι απαράδεκτη κατάσταση. και θυμίζω οτι ήμουν εξαρχής υπέρ της πίστης στη δουλειά της CDPR και οτι θα μαζέψουν την κατάσταση έστω και καθυστερημένα.

κοντεύουμε 3μήνες σχεδόν και ακόμα τα οχήματα περνάνε μέσα από τοίχους, οι άνθρωποι περπατάνε στον αέρα και γυρνάς το κεφάλι σου και εξαφανίζονται ενώ η μπατσαρία κάνει spawn στη ταράτσα πάνω στο κεφάλι σου....

και ΑΚΟΜΑ περιμένουμε ένα χρονοδιάγραμμα για το πότε θα σενιαριστεί αυτό το μπάχαλο.

Aν συμφωνούμε οτι είναι από τα καλύτερα παιχνίδια τότε δεν θεωρώ ιδιαίτερου νόηματος να συζητάμε για τα glitches. Ας πούμε το Farcry 5 δεν έχει οχήματα που περνάνε μέσα από τοίχους. Στο 2ωρακι το έκλεισα και έφαγε uninstall και δεν το ξανακούμπησα. 
 

Προτιμώ ένα παιχνίδι του 10 με bugs και glitches που το κατεβάζουν στο 9 παρά ένα παιχνίδι του 5 που παραμένει του 5 ακόμα και αν δεν έχει glitches. Αυτό που απεύχεσαι να μην δούμε και άλλα παιχνίδια σαν το Cyberpunk δηλαδή δεν το καταλαβαίνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι πληρώνει το αδικαιολόγητο hype που είχε δημιουργηθεί και το αδικαιολόγητο κόμπλεξ κάποιων από αυτούς που δεν έχουν rtx κάρτα.

Είναι παιχνίδαρα με γραφικάρες και μπόλικα glitches. Πιο πολύ με χάλασε που δεν έχω μια καλή λύση hdr γιατί με το 400 του monitor μου δεν λέει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DiaperCh@nger101 είπε

Το παιχνίδι πληρώνει το αδικαιολόγητο hype που είχε δημιουργηθεί και το αδικαιολόγητο κόμπλεξ κάποιων από αυτούς που δεν έχουν rtx κάρτα.

Είναι παιχνίδαρα με γραφικάρες και μπόλικα glitches. Πιο πολύ με χάλασε που δεν έχω μια καλή λύση hdr γιατί με το 400 του monitor μου δεν λέει. 

 

Eλά από δώ να απολαύσεις :P

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/c49rg9-crg9

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Herald είπε

Eλά από δώ να απολαύσεις :P

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/c49rg9-crg9

Πολύ ωραίο ! 

Η επόμενη κίνηση είναι το monitor, περιμένω να βγουν με hdmi2.1, σκέφτομαι 4k σίγουρα, τώρα για ίντσες και aspect ratio αμφιταλαντεύομαι, σίγουρα πάντως θα έχει hdr600 τουλάχιστον και local dimming. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Πολύ ωραίο ! 

Η επόμενη κίνηση είναι το monitor, περιμένω να βγουν με hdmi2.1, σκέφτομαι 4k σίγουρα, τώρα για ίντσες και aspect ratio αμφιταλαντεύομαι, σίγουρα πάντως θα έχει hdr600 τουλάχιστον και local dimming. 

Aν πας για 4k δεν έχεις πολλές επιλογές σε aspect ratio. Το κλασσικό 34 ultrawide ή και 38αρι ultrawide 1440p είναι η καλύτερη λύση νομίζω, αρκετά ελαφριά ανάλυση που την σηκώνουν άνετα οι 3080ες και οι 3090ες. Σε HDR δυστηχώς τα περισσότερα monitor χωλαίνουν. Αν πας πάντως πήγαινε για 1000αρι, αλλιώς θα το μετανιώσεις down the road. 

Αν έπρεπε να πάρω σήμερα monitor μάλλον εδώ θα πήγαινα

https://www.skroutz.gr/s/26293319/Dell-Alienware-AW3821DW-Curved-Gaming-Monitor-37-5-QHD-144Hz.html

 

Αν και σε HDR χωλαίνει

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οποιος χρησιμοποιει το ΑΙΜP για μουσικη, βγηκε προσφατα ενα ωραιο skin εμπνευσμενο απο το CP77 UI.

το κατεβαζετε απο εδω:

https://www.deviantart.com/umbrella-cakey/art/Singularity-864472901

αντιγραψτε το Singularity.acs4 στο aimp\skins installation folder της εφαρμογης, και επιλεξτε το μεσα απο το μενου της.

ZYhyeXD.jpg

 

 

Επεξ/σία από KilliK
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν περιμέναμε να βρούμε game χωρίς bugs που να τρέχει και τέλεια ε τότε θα παίζαμε μόνο doom και forza horizon :P Όλα έχουν από κάτι. Τα καλά στο CP77 είναι τα φοβερά γραφικά και το ότι τρέχει καλά χωρίς stutters, τα χαμηλά fps είναι λόγω gpu και παλεύονται αν είναι μέσα στο f-sync/free-sync range, δεν είναι stutters λόγω cpu όπως στο odyssey. Μετά από gameplay εμένα μου αρέσει πολύ αυτό το στυλ (βέβαια αυτό είναι αντικειμενικό), η πόλη είναι φοβερή, μια χαρά βλέπω και αυτοκίνητα και κόσμο στους δρόμους, δεν είναι νεκρή πόλη όπως λέγανε, άσε που συμβαίνουν και διάφορα πιστολίδια έτσι στο άκυρο, gunplay πολύ καλό, ο ήχος και η μουσική είναι top επίσης. Τα κακά που έχω δει μέχρι στιγμής είναι το melee και ειδικά τα μπουνίδια δεν είναι και τόσο καλά, το ότι εμφανίζονται άνθρωποι και αυτοκίνητα από το πουθενά, μία φορά πέρασε ένα περαστικός από μπροστά μου στο αέρα με την ταχύτητα του φωτός, και κάποιες φορές βλέπω παρκαρισμένα αυτοκίνητα να αιωρούνται. Σίγουρα δεν είναι για 60άρι με αυτά τα bugs, αλλά τώρα που το βρίσκεις στα 23 είναι τούμπανο..

Y.Γ. Τα wallpapers και γενικά όλα τα υπόλοιπα που παίρνεις από το gog που τα βρίσκω; Λέει να πάω στο διαμέρισμα του V στο stash, αλλά δεν βλέπω κάτι..

Υ.Γ.2. Εντόπισα σημαντικό bug. Αυτό με το power draw που έλεγα πριν. Ξαφνικά άρχισαν να πέφτουν τα fps και έφτασαν 34. Κάνω restart το game και πήγαν 62 στην ίδια σκηνή στο διαμέρισμα του V οπότε δεν είναι να πεις ότι άλλαξε ο κόσμος και κάνει render λιγότερα πράγματα. Το διαμέρισμα παραμένει ίδιο κάθε φορά. Ανέβηκε και το power draw από τα 110 στα 160+. Θα δω μήπως φταίει το vsync του παιχνιδιού, θα το βάλω από το control panel της nvidia..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Herald είπε

Αν έπρεπε να πάρω σήμερα monitor μάλλον εδώ θα πήγαινα

https://www.skroutz.gr/s/26293319/Dell-Alienware-AW3821DW-Curved-Gaming-Monitor-37-5-QHD-144Hz.html

 

Αν και σε HDR χωλαίνει

Μπορω να σου πω οτι στεκεται πολυ τιμια σε συγκριση με την oled μου,τουλαχιστον στα παιχνιδια τα οποια εχουν σωστο HDR...

Σε SDR πιανει 540 nits και σε HDR 700 peak.

Μετρημενα αυτα με εργαλειο..

Το HDR στο cyberpunk εχει προβλημα με τα μαυρα,δεν λειτουργει καλα..

Δεν ειναι ομως τελειως σπασμενο οπως στο valhalla π.χ,εαν το ρυθμισεις οπως λεει αυτος μαζευεται καπως..

 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Herald είπε

Από την μία λές οτι έχει χάλια γραφικά (νομίζω το έγραψες και με CAPS), και από την άλλη οτι όλοι το εκθειάζουν και τους αρέσει επειδή έχει καλά γραφικά. Τι να καταρρίψουμε λοιπόν όταν καταρρίπτεσαι μόνος σου? 

 

Δεν κατάλαβες. Επειδή έχει RTX το είπα. Χωρίς αυτό τα γραφικά του είναι άθλια. Οπότε άκυρο αυτό που λες.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

 

Δεν κατάλαβες. Επειδή έχει RTX το είπα. Χωρίς αυτό τα γραφικά του είναι άθλια. Οπότε άκυρο αυτό που λες.

θα διαφωνήσω. με RTX τα γραφικά είναι ΑΛΛΟΥ....αλλά και χωρίς RTX αν έχεις καλό σύστημα πάλι είναι χάρμα οφθαλμών! 

Χάλια δηλαδή δε τα λες σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Δεν κατάλαβες. Επειδή έχει RTX το είπα. Χωρίς αυτό τα γραφικά του είναι άθλια. Οπότε άκυρο αυτό που λες.

Μαλλον ηρθε η ωρα να αλλαξεις οθονη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

Μαλλον ηρθε η ωρα να αλλαξεις μάτια

*Fixed

6 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

 

Δεν κατάλαβες. Επειδή έχει RTX το είπα. Χωρίς αυτό τα γραφικά του είναι άθλια. Οπότε άκυρο αυτό που λες.

Aρά το παιχνίδι είναι χάλια μαύρα και με άθλια γραφικά εκτός αν ανοίξεις RT. Βαθμολόγια περίπου 2/10 καλά είναι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

*Fixed

Aρά το παιχνίδι είναι χάλια μαύρα και με άθλια γραφικά εκτός αν ανοίξεις RT. Βαθμολόγια περίπου 2/10 καλά είναι? 

 

5/10 του είχα βάλει. Για μένα τόσο αξίζει. Αν εσύ το θεωρείς παιχνιδάρα επειδή έχει σουπερ-ντούπερ RTX, δικαίωμα σου.

5 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Μαλλον ηρθε η ωρα να αλλαξεις οθονη. 

 

Τι οθόνη λες να πάρω για να το απολαύσω; 4Κ είναι καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, _Theo_ είπε

 

5/10 του είχα βάλει. Για μένα τόσο αξίζει. Αν εσύ το θεωρείς παιχνιδάρα επειδή έχει σουπερ-ντούπερ RTX, δικαίωμα σου.

Εγώ δεν είπα ότι είναι παιχνιδάρα επείδη έχει RTX, αυτά είναι δικιά σου λόγια. Και το control έχει RTX btw, και το BFV έχει RTX, και και και πόσα παιχνίδια έχουν RTX (Cod bo). Εκεί τι φάση? 

Σόρρυ κιόλας με τον τρόπο που μιλάς φαίνεται σαν να βγάζεις κόμπλεξ που δεν έχεις κάρτα να τρέχει RTX. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...