Προς το περιεχόμενο

Samsung SSD 830 256GB - 178€


pOLoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11 το βράδυ ήταν 155, τώρα 143 (με τον Ελληνικό ΦΠΑ). Τον παρήγγειλα!. Μας έχει φαλιρίσει αυτό το φόρουμ.

EDIT: Χθες το βράδυ στις 11 υπήρχαν 36 κομμάτια, τώρα είναι σε προπαραγγελία (!!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

... Χθες το βράδυ στις 11 υπήρχαν 36 κομμάτια, τώρα είναι σε προπαραγγελία (!!).

 

Αυτο το νουμερακι δεν ειναι κομματια, ειναι ποσα καταστηματα τον πουλανε - και τωρα 36 λεει (" 36 new from £139.99") .

Το υπολοιπο στοκ φαινεται μονο οταν πεσει απο 10 και κατω, ειναι ενα κοκκινο νουμερακι ετσι: "Only 2 left in stock--order soon."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, λοιπόν αυτοί δεν παίζονται...

 

Τον είχα βάλει την Παρασκευή στις ~154λίρες( 158.85 με το δικό μας ΦΠΑ), είναι dispatching soon. Τους έγραψα ένα ευγενικό email πως η τιμή στο μεταξύ άλλαξε σημαντικά και να μου πουν εάν και πως μπορώ να επωφεληθώ της νέας χαμηλότερης. Μου απαντάν σήμερα ότι λυπούνται που υπήρξε μπέρδεμα και πάρε ένα refund 18.86 λίρες ώστε να πέσει τη τιμή στις 139.99... (μου κάνανε refund και τη διαφορά του ΦΠΑ τρομάρα τους!)

 

Απλά respect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στις 11 το βράδυ ήταν 155, τώρα 143 (με τον Ελληνικό ΦΠΑ). Τον παρήγγειλα!. Μας έχει φαλιρίσει αυτό το φόρουμ.

EDIT: Χθες το βράδυ στις 11 υπήρχαν 36 κομμάτια, τώρα είναι σε προπαραγγελία (!!).

 

όταν λες 155 και 143 εννοείς λίρες ή €? γιατί οι 139.99 λίρες βγαίνουν γύρω στα 175€

 

άκυρο ... κατάλαβα τι λες ... παρήγγειλα κι εγώ.. killer τιμή για έναν από τους κορυφαίους SSD σήμερα!

Επεξ/σία από cleeverblade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς έτσι... 12-13 Ιουνίου λέει για ημερομηνία αποστολής

Τελικά ακύρωσα.. καλό μεν γιατί εντωμεταξύ έπεσε και θα ένοιθα λαλάκας αλλά και επειδή σκέφτηκα ότι 256αρης είναι λίγο πολυτέλεια καθώς και ο 128αρης (ποσο μάλλον ο 96αρης που έχω ήδη) επαρκεί για ότι θέλω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον 128αρη sammy εχω dual boot, 2 partitions με λειτουργικα (W7 64bit) και ενα data. (3x40GB).

 

:fear:

 

Data στον SSD βρε matrixxx. και να πω δεν έχεις ΤΒ... :-D

 

128 αρη θα ελεγα, τσαμπα λεφτα θα χασεις, ολο θα πεφτουν οι ssd. Ετσι και αλλιως και με τον 256αρη θα εχεις και αποθηκη εναν τεραστιο hdd φανταζομαι (μονος του τι 128 τι 256), οποτε τσαμπα λεφτα.

 

Αν σκεφτείς πώς στους υπόψιν έχω τον Intel 520 120GB που πήγε στα 190 ευρώ νομίζω ο 256αρης Samsung κάθε άλλο παρά τσάμπα λεφτά είναι. Κοίτα πέρα από το dual boot φορτώνω και περισσότερα του ενώς game (αν και δεν πολυασχολούμαι). Το θέμα είναι αν θα δούμε τον 256αρη σε αυτή την τιμή ή και χαμηλότερη μετά από 1-2 μήνες ? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το νουμερακι δεν ειναι κομματια, ειναι ποσα καταστηματα τον πουλανε - και τωρα 36 λεει (" 36 new from £139.99") .

Το υπολοιπο στοκ φαινεται μονο οταν πεσει απο 10 και κατω, ειναι ενα κοκκινο νουμερακι ετσι: "Only 2 left in stock--order soon."

Όσο ζεις, μαθαίνεις. +1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Data στον SSD βρε matrixxx. και να πω δεν έχεις ΤΒ... :-D

 

 

Αν ηταν να μην βαλω data θα επρεπε να παρω 64αρη, αφου πηρα 128αρη τι να κανω να τον αφησω αδειο; :mrgreen:

40GB ειναι ενα μικρο κομματι για οταν θελω να δουλευω 4W πιο κατω την καταναλωση του συστηματος. Με τον hdd πανω idle ανεβαινει 4W...

 

Με παιχνιδια καλως κακως δεν ασχολουμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τον έστειλαν τον δικό μου από το amazon.de και δεν μπόρεσα να επωφεληθώ από την προσφορά του amazon.co.uk.

Μπορώ να κάνω τίποτα για την διαφορά τιμής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τον έστειλαν τον δικό μου από το amazon.de και δεν μπόρεσα να επωφεληθώ από την προσφορά του amazon.co.uk.

Μπορώ να κάνω τίποτα για την διαφορά τιμής?

 

μην σκάς δεν έχει αξία για λίγα ευρώ..

Κι εμενα αυτο με πιάνει αλλα είναι πιο πολύ επειδή εχω το amazon fever με το price drop hunt..και θέλω να κλειδώνω τις καλύτερες προσφορές.Δεν ξέρω αν με νιώθει κανείς :P

 

PS τον τσιμπας ή οχι τώρα ιδού η απορία μας έχει ξεπαραδιάσει το AMAZON!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην σκάς δεν έχει αξία για λίγα ευρώ..

Κι εμενα αυτο με πιάνει αλλα είναι πιο πολύ επειδή εχω το amazon fever με το price drop hunt..και θέλω να κλειδώνω τις καλύτερες προσφορές.Δεν ξέρω αν με νιώθει κανείς :P

 

PS τον τσιμπας ή οχι τώρα ιδού η απορία μας έχει ξεπαραδιάσει το AMAZON!

 

Πιο πολύ με ενοχλεί ότι τον έχω παραγγείλει από 24/5 και ότι μου τον έστειλαν 1 μέρα πριν τη νέα προσφορά! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην σκάς δεν έχει αξία για λίγα ευρώ..

Κι εμενα αυτο με πιάνει αλλα είναι πιο πολύ επειδή εχω το amazon fever με το price drop hunt..και θέλω να κλειδώνω τις καλύτερες προσφορές.Δεν ξέρω αν με νιώθει κανείς :P

 

Την ίδια πάθηση έχουμε :mrgreen: Λέτε να τον δούμε σύντομα στις 130 λίρες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...