Προς το περιεχόμενο

Samsung SSD 830 256GB - 178€


pOLoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Μια ερωτησούλα : http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B005OK6VJU/sr=/qid=/ref=olp_tab_new?ie=UTF8&coliid=&me=&qid=&sr=&seller=&colid=&condition=new

έχει σε stock τον 128άρη αυτή την στιγμή ή όχι; Γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Είσαι κακός :)

 

Εγώ πάντως τους το επεσήμανα το λάθος τους. Καθώς επίσης από την πρώτη στιγμή άφησα σχόλια & top αξιολόγηση για την πολιτική τους στο θέμα.

 

Φαντάζομαι πως είναι λίγο άτοπο να λέμε πως κάνουν ότι θέλουν στο customer support. Και αυτοί σε κάποιον λογοδοτούν και σίγουρα έχουν κάποιες κόκκινες γραμμές που πρέπει να εφαρμόζουν. Ίσως περιπτώσεις σαν αυτές εμπίπτουν σε "γκρίζες ζώνες", ή έχουν το ελεύθερο να αποφασίζουν οι ίδιοι κατά περίπτωση. Οπότε και καλώς κάνουν και μας ευνοούν...

 

Ok, ειμαι κακος.

 

Δεν ειπα οτι "κανουν ο,τι θελουν", αλλα οτι εχουν "τα περιθωρια να κανουν και καμια ψιλομαλακια", ενω οι αλλοι (οι Γερμαναραδες) φαινεται να μην τα εχουν.

Ξερω και περιπτωση που εχουν ξανακανει την ιδια "πατατα" που εκαναν σε σενα, να αφαιρεσουν εντελως τον ισπανικο ΦΠΑ σε εναν Ισπανο που παρηγγειλε καθισματακι αυτοκινητου. Οι Αγγλοι δεν εχουν καθολου φορο στα παιδικα καθισματακια αυτοκινητου, οποτε ο αλλος (ασχετος απο amazon προφανως) τους εστειλε mail "γιατι αφου ελεγε (πχ) 100 ευρω με χρεωσατε 120;". Και του εκαναν refund τη διαφορα που ηταν φορος. Ηταν η διαφορα του Φορου Αγγλιας-Ισπανιας. Αυτο ομως δεν γινεται παντα και δεν ειναι και σωστο να γινει. Απο τη στιγμη που πληρωνεις το φορο στην χωρα σου γιατι να σου πληρωσει το αμαζον την διαφορα απο την τσεπη του; (για σενα χαρηκα που στο εκαναν, οπως θα χαιρομουν και αν το εκαναν σε μενα, αλλο λεω πιστευω οτι καταλαβαινεις)/ Αλλες φορες ειναι πιο αυστηροι και αλλες πιο χαλαροι μεχρι και "απροσεκτοι" οπως σε αυτο το θεμα. Αν ειχαν εντολη να χαϊδευουν παντα τον πελατη θα εκαναν ολοι τα ιδια. Υπαρχουν ομως και περιπτωσεις που δεν δεχονται πραγματα στα οποια μαλιστα εχει δικιο ο πελατης. Ο οποιος μαλιστα ειναι παντα ευγενικος (δεν εχει να κανει αυτο :P). Γι αυτο λεω οτι ειναι θεμα υπαλληλου, εχει τα περιθωρια ξαναλεω απο ο,τι φαινεται. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Μια ερωτησούλα : http://www.amazon.co...=&condition=new

έχει σε stock τον 128άρη αυτή την στιγμή ή όχι; Γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Τωρα σε διαβασα φιλε,

 

οχι δεν ειναι διαθεσιμος ουτε αυτος ουτε ο αλλος που ειναι στην ιδια τιμη. Στα λινκ που σου δινω βλεπεις την διαθεσιμοτητα τους. (κοιταμε πωλητης να ειναι το "amazon.co.uk" ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλαβα σήμερα το εξής email από amazon:

 

Please be advised that we have a revised delivery date for the items you ordered on June 04 2012 (Order #203-...).

 

"Samsung SSD 830 2.5inch SATA III 6GBps 256GB Notebook Accessory Kit with Free Norton Ghost 15"

Estimated arrival date: June 19 2012 - June 20 2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλαβα σήμερα το εξής email από amazon:

 

Please be advised that we have a revised delivery date for the items you ordered on June 04 2012 (Order #203-...).

 

"Samsung SSD 830 2.5inch SATA III 6GBps 256GB Notebook Accessory Kit with Free Norton Ghost 15"

Estimated arrival date: June 19 2012 - June 20 2012

 

Που αυτο σημαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Μια ερωτησούλα : http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B005OK6VJU/sr=/qid=/ref=olp_tab_new?ie=UTF8&coliid=&me=&qid=&sr=&seller=&colid=&condition=new

έχει σε stock τον 128άρη αυτή την στιγμή ή όχι; Γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Τώρα είναι ξανά διαθέσιμος direct από amazon ο 128άρης στις 89.99 λίρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα είναι ξανά διαθέσιμος direct από amazon ο 128άρης στις 89.99 λίρες

 

Δεν μου δείχνει ότι είναι διαθέσιμος από amazon :( Εκτός και άμα πρόλαβε και τελείωσε.

 

Επίσης, τα παιδιά πάνω ελαβαν mail από amazon για dispatch στον 256άρη. Τον είχα παραγγείλει και γω στις 5 Ιουνίου αλλά δεν μου ήρθε κάποιο mail ... :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παει σε φαση "dispatching soon" δεν μπορεις πλεον να ακυρωσεις. Εχει ξεκινησει η μετακινηση του πακετου σου, και 100% εχει εκτυπωθει το τιμολογιο.

Έχω ακυρώσει από το Γερμανικό επιτυχώς ενώ ήταν σε dispatching soon. Προφανώς εξαρτάται σε τι ακριβώς φάση βρίσκεται, κάτι που δε μπορείς να το δεις

 

Δεν μου δείχνει ότι είναι διαθέσιμος από amazon :( Εκτός και άμα πρόλαβε και τελείωσε.

 

Επίσης, τα παιδιά πάνω ελαβαν mail από amazon για dispatch στον 256άρη. Τον είχα παραγγείλει και γω στις 5 Ιουνίου αλλά δεν μου ήρθε κάποιο mail ... :S

Δυστυχώς ούτε εγώ έχω παραλάβει email, με παραγγελία 4 Ιουνίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου δείχνει ότι είναι διαθέσιμος από amazon :( Εκτός και άμα πρόλαβε και τελείωσε.

 

Το απόγευμα ήταν. Φαίνεται ότι όντως τελείωσε πάλι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης' date=' τα παιδιά πάνω ελαβαν mail από amazon για dispatch στον 256άρη. Τον είχα παραγγείλει και γω στις 5 Ιουνίου αλλά δεν μου ήρθε κάποιο mail ... :S[/quote']

 

λογικά θα παραλαβεις τις ίδιες ημερομηνίες με τους υπόλοιπους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...