Προς το περιεχόμενο

[SERIES] - Game of Thrones Season 3 [Full Spoilers till Season 2]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

[ spoiler ] blabla [ / spoiler ]

 

χωρις κενα

Εναλλακτικα, πας στο "Περισσοτερες επιλογες απαντησης" (ή οταν κανεις quote σε βγαζει αυτοματα) και πανω πατας το 3ο κουμπακι απο αριστερα που λεει "Eιδικα BBCode". Σου βγαζει μια λιστα, επιλεγες Spoiler και γραφεις στον κενο χωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μήπως η τράπεζα του Braavos χρηματοδοτήσει ή συνταχθεί μαζί με τον Stark...υποθέσεις κάνω.... ;) 

...ή με κάποιον άλλο διεκδικητή... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχετε δει το προηγουμενο (episode 3) μην διαβασετε γιατι μας λενε και spoilers

Επειδη ειμαι και εγω fan του GoT ας αρχισω τις υποθεσεις μου περι επιλογων της Khaleesi... Λοιποοοον Ολοι πιστευω ειδαμε που προτεινε το δρακο ως ανταλλαγμα για τους 8.000 ανδρες... Ας θυμηθουμε ΟΜΩΣ οτι οι δρακοι (αν δεν κανω λαθος) ακουνε ΜΟΝΟ αυτη (1)..... + Οποιος παρατηρησε τη συζητηση με τη σκλαβα που πηρε σαν "δωρο" μαζι της αναφερθηκε οτι αφου αγορασει το στρατο αυτοι θα κανουν ΟΤΙ τους πει (2) και (3) αμα ειδατε το trailer για το επεισοδειο 4 σε ενα πολυ γρηγορο frame δειχνει το στρατο να παιρνει θεση μαχης μεσα στη πολη+βλεπουμε τη khaleesi να λεει "Is is done then?"

 

ΑΡΑ συνοψιζοντας απο (1),(2),(3)=> Η khaleesi θα δωσει το δρακο θα κανει την ανταλλαγη θα διαταξει δρακο και στρατο (αφου θα ειναι δικος της πλεον) να επιτεθουν και ετσι παιρνει και το στρατο ΚΑΙ ελευθερωνει τους σκλαβους....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

^^^Spoilers για το τι έχει συμβεί στο πρόσφατο επεισόδιο, spoilers γιατί θα συμβεί σε καρέ του επόμενου, spoilers παντού...

 

edit: μπήκε spoiler, εν τέλει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^^Spoilers για το τι έχει συμβεί στο πρόσφατο επεισόδιο, spoilers γιατί θα συμβεί σε καρέ του επόμενου, spoilers παντού...

 

τι spoiler??? το καρε του επομενου ειναι στο trailer στη προηγουμενη σελιδα(στο 0:03 και στο 0:28 αν ενδιαφερεσαι)! + αμα δεν εχεις δει το επεισοδιο μην διαβαζεις το συγκεκριμενο θεμα..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχετε δει το προηγουμενο (episode 3) μην διαβασετε γιατι μας λενε και spoilers

 

 

Επειδη ειμαι και εγω fan του GoT ας αρχισω τις υποθεσεις μου περι επιλογων της Khaleesi... Λοιποοοον Ολοι πιστευω ειδαμε που προτεινε το δρακο ως ανταλλαγμα για τους 8.000 ανδρες... Ας θυμηθουμε ΟΜΩΣ οτι οι δρακοι (αν δεν κανω λαθος) ακουνε ΜΟΝΟ αυτη (1)..... + Οποιος παρατηρησε τη συζητηση με τη σκλαβα που πηρε σαν "δωρο" μαζι της αναφερθηκε οτι αφου αγορασει το στρατο αυτοι θα κανουν ΟΤΙ τους πει (2) και (3) αμα ειδατε το trailer για το επεισοδειο 4 σε ενα πολυ γρηγορο frame δειχνει το στρατο να παιρνει θεση μαχης μεσα στη πολη+βλεπουμε τη khaleesi να λεει "Is is done then?"

 

ΑΡΑ συνοψιζοντας απο (1),(2),(3)=> Η khaleesi θα δωσει το δρακο θα κανει την ανταλλαγη θα διαταξει δρακο και στρατο (αφου θα ειναι δικος της πλεον) να επιτεθουν και ετσι παιρνει και το στρατο ΚΑΙ ελευθερωνει τους σκλαβους....

 

 

Είπαμε "Dracaris" όπως και στους walrock of qarth, the only reasonable option αφού πάρει τους unsullied (δεν έχω διαβάσει τίποτα υποθέσεις κάνω)

 

Υ.Γ. Δε θα ψοφίσουμε στα spoiler, spoiler μόνο για πράγματα που θα γίνουν στο μέλλον ή για τις πρώτες 2-3 μέρες από την προβολή του επεισοδίου, για σπεκουλες και συζήτηση δεν έχει νόημα αφού θα έχουμε ένα μόνιμο spoiler σε κάθε ποστ μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

.

τι spoiler??? το καρε του επομενου ειναι στο trailer στη προηγουμενη σελιδα(στο 0:03 και στο 0:28 αν ενδιαφερεσαι)! + αμα δεν εχεις δει το επεισοδιο μην διαβαζεις το συγκεκριμενο θεμα..... 

Όχι δεν ενδιαφέρομαι να δω το trailer/promo του επόμενου επεισοδίου. Υποθέτω πως δεν είναι υποχρεωτικό να το δούμε όσοι δεν θέλουμε...  

 

Επίσης, το θέμα έχει συγκεκριμένο τίτλο (άσχετα του ότι ισχύει και σε όλα τα θέματα σειρών). Χρησιμοποιείς spoilers αν θέλεις να μιλήσεις για κάτι που γίνεται σε επεισόδιο σε αυτή τη season. Πόσο μάλλον αν πρόκειται για κάτι που γίνεται σε επόμενο. Οπότε ξανασκέψου τις υποδείξεις σου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε ιδέες για το τι μπορεί να γίνει στο μέλλον χωρίς να ξέρουμε πιο το νόημα να βάζουμε σπόιλερς; Δλδ αν εγώ πω ότι πιστεύω πως στο μέλλον η Brienne θα τσιμπουκώσει τον Jaimmie για να τον κάνει να νιώσει καλύτερα πρέπει να το βάλω σε σπόιλερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όχι προφανώς. Δεν είναι καν αυτό που λέω. Σίγουρα είναι ενδιαφέρον να έχουμε θεωρίες για το τί συμβαίνει/τί θα συμβεί παρακάτω κλπ*

 

Spoiiler όμως θα έβαζες αν έλεγες "θεωρώ ότι θα γίνει αυτό και αυτό, επειδή στο προηγούμενο επεισόδιο έγινε το Α και το Β, και στο επόμενο trailer φαίνεται ότι γίνεται το Γ επειδή η σκηνή περιέχει το Δ.

 

Δεν είναι απλή η διαφορά;

 

*(αν και βέβαια άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας με τη σειρά να βασίζεται σε βιβλία που έχουν κυκλοφορήσει για αρκετά χρόνια) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiiler όμως θα έβαζες αν έλεγες "θεωρώ ότι θα γίνει αυτό και αυτό, επειδή στο προηγούμενο επεισόδιο έγινε το Α και το Β, και στο επόμενο trailer φαίνεται ότι γίνεται το Γ επειδή η σκηνή περιέχει το Δ.

 

Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες απλά όλοι όσοι βλέπουν GoT είναι της άποψης "μέχρι την Τρίτη θα το έχει δει και ο τελευταίος οπότε μπορώ να μιλήσω για το last episode ελεύθερα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτο εχουν στον τιτλο πως τα spoiler επιτρεπονται μεχρι την 2η season.

Για να μην γραφουμε αναλυτικα τι εγινε στο πρωτο επεισοδιο, ακομα και αν παιζεται το τελευταιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες απλά όλοι όσοι βλέπουν GoT κακώς είναι της άποψης "μέχρι την Τρίτη θα το έχει δει και ο τελευταίος οπότε μπορώ να μιλήσω για το last episode ελεύθερα"

 

fixed :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχετε δει το προηγουμενο (episode 3) μην διαβασετε γιατι μας λενε και spoilers

 

 

Επειδη ειμαι και εγω fan του GoT ας αρχισω τις υποθεσεις μου περι επιλογων της Khaleesi... Λοιποοοον Ολοι πιστευω ειδαμε που προτεινε το δρακο ως ανταλλαγμα για τους 8.000 ανδρες... Ας θυμηθουμε ΟΜΩΣ οτι οι δρακοι (αν δεν κανω λαθος) ακουνε ΜΟΝΟ αυτη (1)..... + Οποιος παρατηρησε τη συζητηση με τη σκλαβα που πηρε σαν "δωρο" μαζι της αναφερθηκε οτι αφου αγορασει το στρατο αυτοι θα κανουν ΟΤΙ τους πει (2) και (3) αμα ειδατε το trailer για το επεισοδειο 4 σε ενα πολυ γρηγορο frame δειχνει το στρατο να παιρνει θεση μαχης μεσα στη πολη+βλεπουμε τη khaleesi να λεει "Is is done then?"

 

ΑΡΑ συνοψιζοντας απο (1),(2),(3)=> Η khaleesi θα δωσει το δρακο θα κανει την ανταλλαγη θα διαταξει δρακο και στρατο (αφου θα ειναι δικος της πλεον) να επιτεθουν και ετσι παιρνει και το στρατο ΚΑΙ ελευθερωνει τους σκλαβους....

 

κι αυτο καταπως φαινεται θα ειναι το twist που ανεφερε καποιος νωριτερα σχετικα με ενα διαλογο προηγουμενου επεισοδιου...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι αυτο καταπως φαινεται θα ειναι το twist που ανεφερε καποιος νωριτερα σχετικα με ενα διαλογο προηγουμενου επεισοδιου...!!!

 

Δεν έχει σχέση με την Dani το πιθανό twist απο το 3χ3 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...