Προς το περιεχόμενο

[SERIES] - Game of Thrones Season 3 [Full Spoilers till Season 2]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

οι διδυμοι ειναι πιο ευθυς δρομος για το ριβεραν, και ολο το θεμα εγινε για να αποφυγει τον ταιγουιν και να την πεσει στο τζειμι...αν ηταν να αντιμετωπισει και τους 2 ηταν χαμενος...

 

επισης αν επιτιθοταν στο καστερλι ροκ(πολιορκιες κτλ) τι εμποδιζει τους λανιστερ να του την πεσουν απο πισω?

 

 

 

 

 

Κάμποσα εκατοντάδες χιλιόμετρα και έναν Στανις Μπαράθεον που με άδειο το Kings Landing θα το έπαιρνε for free? Στην τελική ένα garisson έχει όλα τα troops τα έχει πάρει ο Tywin Lannister

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Βασικά πολλοι περιμένουν να δουν πράγματα που δεν πρόκειται να δουνε και ειναι λογικό να απογοητεύονται! Δεν ειναι Σπαρτακους να έχει συνεχή δράση και να προσπαθει να ευχαριστήσει το κοινο, δεν ειναι σειρά που γράφεται τώρα για να αλλάξει η πλοκή, όπως κύλησε μέχρι τώρα θα συνεχίσει να κυλάει, με κάποιες κορυφώσεις φυσικά αλλά δεν προκειται ποτέ να υπάρξει καταιγιστική δράση ή να γίνει πιο γρήγορη η πλοκη. 

Πολύ ωραία όλα αυτά, αλλά εγώ δε ζήτησα να παρεκκλίνει η σειρά του βιβλίου ή να δείξει περισσότερη δράση. Ξέρω τι βλέπω και το έχω αποδεχτεί. Αυτό που βλέπω, όμως, αυτή τη στιγμή, δε μου δημιουργεί πια την ίδια αγωνία και την επιθυμία να μη χάσω επεισόδιο όπως στον 1ο κύκλο, λόγω του πολύ χαμηλού ρυθμού που έχει αποκτήσει η σειρά. Μόνη λύση για να συνεχίσω να την παρακολουθώ είναι να βλέπω μαζεμένα 2 ή 3 επεισόδια τη φορά. Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία όλα αυτά, αλλά εγώ δε ζήτησα να παρεκκλίνει η σειρά του βιβλίου ή να δείξει περισσότερη δράση. Ξέρω τι βλέπω και το έχω αποδεχτεί. Αυτό που βλέπω, όμως, αυτή τη στιγμή, δε μου δημιουργεί πια την ίδια αγωνία και την επιθυμία να μη χάσω επεισόδιο όπως στον 1ο κύκλο, λόγω του πολύ χαμηλού ρυθμού που έχει αποκτήσει η σειρά. Μόνη λύση για να συνεχίσω να την παρακολουθώ είναι να βλέπω μαζεμένα 2 ή 3 επεισόδια τη φορά. Τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες.

εγω 3-3 τα βλέπω(εχω δει δλδ 1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cossutius.

σαν τι ελπίζεις να δεις;;;

Μαχες με δράκους.

Τον "χειμώνα" που μας έχουν πριξει οτι έρχεται αλλά ακόμα να έρθει:P

Όλα οσα υπόσχεται η σειρά οτι ΘΑ δούμε, αλλά μας δείχνει το ελάχιστο.

Ωραία κοστουμια, πολύ καλές ερμηνίες απο συγκεκριμένους ηθοποιούς, αλλά μέχρι εκεί.

Βαρετοί διάλογοι, κανα γυμνό που και που για να τραβαμε το ενδιαφέρον, κανας παγωμενος οδοιπόρος ή κανα φάντασμα για να μας δείξει τι ΘΑ έρθει, γαμάτοι στρατιώτες που ΘΑ πολεμήσουν, αλλά δε ξέρουμε πότε, ο Τζοφρι ειναι ακόμα ζωντανός κτλ κτλ κτλ.

Είμαστε στη τρίτη σεζόν και ακόμα προετοιμάζουν αυτο που θα έρθει. Ε τι στο διάτανο ειναι αυτό τελικά? Και στα βιβλία έτσι γίνεται? Ακόμα στην αναμονή είστε?

 

Εχω διαβάσει το πρώτο και η αλήθεια ειναι οτι δεν με συγκίνησε και ιδιαίτερα αλλά δεν έχει να κάνει με αυτό. Το οτι τα βιβλία δεν έχουν τελειώσει μου λέει πολλά.

Που ξέρω εγω αν θα συνεχίσουν? Οκ εγκρίθηκε λέει προσφατα η 4η σεζον. Ελεος!!! Ξεκινας μια σειρά βασισμένη σε μια σειρά βιβλίων και δεν την έχεις ηδη εγκρίνει μέχρι το τέλος, τη στιγμη που έχεις τέτοια τηλεθέαση? Τι περιμένουν? Αμα δηλαδή βαρεθεί μέρος του κόσμου όπως εγω, θα τη παρατήσουν στη μέση?

 

Δε ξέρω...περιμένω πολλά. Συνεχίζω να τη βλέπω επειδή έχω τη περιέργεια να δω αν για μια ακόμα σεζόν δε θα δειξουν τιποτα, ή αν τελικά η όλη σειρά ειναι απλά σκέτες υποσχέσεις.

Οπως έχω ξαναπει, θέλω να πιστεύω οτι ειμαι λάθος και προτρέχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μαχες με δράκους.

Τον "χειμώνα" που μας έχουν πριξει οτι έρχεται αλλά ακόμα να έρθει :P

Όλα οσα υπόσχεται η σειρά οτι ΘΑ δούμε, αλλά μας δείχνει το ελάχιστο.

στις 2 τελευταίες seasons (books) κι αν... :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαχες με δράκους.

Τον "χειμώνα" που μας έχουν πριξει οτι έρχεται αλλά ακόμα να έρθει :P

Όλα οσα υπόσχεται η σειρά οτι ΘΑ δούμε, αλλά μας δείχνει το ελάχιστο.

Ωραία κοστουμια, πολύ καλές ερμηνίες απο συγκεκριμένους ηθοποιούς, αλλά μέχρι εκεί.

Βαρετοί διάλογοι, κανα γυμνό που και που για να τραβαμε το ενδιαφέρον, κανας παγωμενος οδοιπόρος ή κανα φάντασμα για να μας δείξει τι ΘΑ έρθει, γαμάτοι στρατιώτες που ΘΑ πολεμήσουν, αλλά δε ξέρουμε πότε, ο Τζοφρι ειναι ακόμα ζωντανός κτλ κτλ κτλ.

Είμαστε στη τρίτη σεζόν και ακόμα προετοιμάζουν αυτο που θα έρθει. Ε τι στο διάτανο ειναι αυτό τελικά? Και στα βιβλία έτσι γίνεται? Ακόμα στην αναμονή είστε?

 

Εχω διαβάσει το πρώτο και η αλήθεια ειναι οτι δεν με συγκίνησε και ιδιαίτερα αλλά δεν έχει να κάνει με αυτό. Το οτι τα βιβλία δεν έχουν τελειώσει μου λέει πολλά.

Που ξέρω εγω αν θα συνεχίσουν? Οκ εγκρίθηκε λέει προσφατα η 4η σεζον. Ελεος!!! Ξεκινας μια σειρά βασισμένη σε μια σειρά βιβλίων και δεν την έχεις ηδη εγκρίνει μέχρι το τέλος, τη στιγμη που έχεις τέτοια τηλεθέαση? Τι περιμένουν? Αμα δηλαδή βαρεθεί μέρος του κόσμου όπως εγω, θα τη παρατήσουν στη μέση?

 

Δε ξέρω...περιμένω πολλά. Συνεχίζω να τη βλέπω επειδή έχω τη περιέργεια να δω αν για μια ακόμα σεζόν δε θα δειξουν τιποτα, ή αν τελικά η όλη σειρά ειναι απλά σκέτες υποσχέσεις.

Οπως έχω ξαναπει, θέλω να πιστεύω οτι ειμαι λάθος και προτρέχω.

 

 

μαχες με δρακους?

χλωμος εισαι...κατι ψιλα, ισως να χοντρυνουν προς το τελος,εκτιμηση οχι σποιλερ

 

 

τοσση αγωνια για το χειμωνα?

δεν ηξερα οτι το χιονι και το κρυο ειναι τοσσο προκλητικο...δλδ θα θεωρηθει σοβαρο σποιλερ αμα πω οτι καποια στιγμη στη πεμπτη σεζον θα αρχισει να χιονιζει κατω απο το τειχος?

 

 

2 βιβλια απομενουν ακομα και θα κυκλοφορησουν εκτος αν πεθανει ο μαρτιν στην επομενη πενταετια.

 

για ποιο λογο να εγκρινουν τη σειρα για μετα απο 4-5 σεζον απο τωρα?δεν εγινε ποτε για καμια σειρα....

 

δεν ειναι action η σειρα, ποσσες φορες να το πουμε...αν βρισκεις τους διαλογους βαρετους, κοψτην....δλδ αμα δεν σε ενδιαφερουν οι χαρακτηρες πραγματικα δεν εχει κανενα ενδιαφερον η σειρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δλδ θα θεωρηθει σοβαρο σποιλερ αμα πω οτι καποια στιγμη στη πεμπτη σεζον θα αρχισει να χιονιζει κατω απο το τειχος?

βιβλίο θες να πεις, γιατί η αντίστοιχη season δεν θα είναι η 5η :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το πρόβλημα εκεί ειναι. Δεν εμβαθύνει στους χαρακτήρες. Και δεν μπορει να το κάνει γιατί είναι τόσοι πολλοί, οπότε αναγκάζεται να δίνει ανα 2 επεισόδια, κάποιες σκηνές...Ουδεμία σχέση με το βιβλίο (τουλάχιστον το πρωτο), που έδινε βαση.

Σιγουρα η σειρά δε μπορει να ειναι βιβλίο, ειναι απόλυτα κατανοητό και λογικό αλλά.

1. Θες να τους δείξεις όλους, χωρις να δωσεις βάθος. Αν εξαιρέσω τον Τυριον οι άλλοι ψιλοχάνονται.

2. Δράση δείχνεις ελάχιστη για τις προσδοκίες της σειράς αλλά και τον χαρακτήρα της. (xavier αν η σειρά δεν ηθελαν να ειναι action τοτε γιατι ολα της τα τρέιλερ ειχαν  δρακάκια, φαντάσματα κτλ...αν ηταν έτσι να μας έδειχναν τον Τζοφρι να μιλάει :P...αν εξαιρέσω ένα βιντεο που ειχαν βγάλει με κάποιους χαρακτηρες σε μαυρο φοντο, ολα τα αλλα μαρυρουσαν κάτι άλλο)

3. Προσπαθεις να κάνεις πολιτικό παχνίδι το οποίο επίσης το χάνεις ανάμεσα σε τοσους χαρακτήρες και διεκδικητές του θρόνου..

 

Ε εντάξει. Πείτε μου καλυτερα οτι γυρνάνε μια σειρά για να πουληθούν τα βιβλία :P

 

Το λάθος νομίζω οτι ειναι πως μέσα σε 10 επεισόδια, προσπαθουν να χωρέσουν ολόκληρο βιβλίο. Δεν μπορουν πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...