Προς το περιεχόμενο

Κατάληψη δρόμου για καπάρωμα θέσεων στάθμευσης


akpe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σώπα ρε μάγκα, ξέρεις εσύ με το που τον δεις, αν ο άλλος είναι ανάπηρος?

ρε μαγκα να πεις στη μανα σου, οχι σε μενα

και προφανως δεν εχεις τελειωσει δημοτικο γιατι δεν ξερεις τι σημαινει το 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκα να πεις στη μανα σου, οχι σε μενα

και προφανως δεν εχεις τελειωσει δημοτικο γιατι δεν ξερεις τι σημαινει το 100%

 

Σε κάθε περίπτωση, δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες να επαναλάβω. δεν υπάρχει κανένα θέμα με τις θέσεις αναπήρων. το θέμα είναι η εκμετάλλευση της θέσης. έφυγαν από τις πρώτερες θέσεις τους και μετακόμισαν σε σημείο που έχει πάντα ίσκιο. θεωρώ λοιπόν πως οι πρώτες θέσεις που ήταν στον ήλιο να ήταν κοντά στο σπίτι τους , δίπλα δηλαδή, και εν συνεχεία μετακόμισαν σε δρόμο με πυκνή φυλλωσια και ίσκιο.

 

Θα σου δώσω ένα παράδειγμα πες ότι κάποιος κάνει αιμοκάθαρση και πηγαίνει στο νοσοκομείο στις 3 το μεσημέρι όποτε μπαίνει μέσα στο αμάξι στις 14:30 για να πάει στο νοσοκομείο και έξω έχει 40 βαθμούς και το όχημα στον ήλιο έχει φτάσει τους 60 βαθμούς και τηγανίζεις αυγό στην οροφή, θα μπορούσε αυτό το άτομο να μπει μέσα στο όχημα με τέτοια ζεστή;

 

Εννοείται ότι αρκετά άτομα που έχουν αναπηρική θέση πάρκινγκ δεν οδηγούν καν και άπλα οδηγεί κάποιο συγγενικό πρόσωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακραίο παράδειγμα, και με 40°C έξω, και στον ίσκιο να το έχει πάλι θα βράζει μέσα.

 

Ορθότερο κατά τη γνώμη μου θα ήταν να το έβαζε μπρος 5 λεπτά νωρίτερα και να άναβε κλιματισμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει θελει εναν τρελλο να αγορασει ενα χρεπι και να το βαλει.ετσι για σπασιμο.να μην το κουναει καθολου.

Αυτο δεν ειναι λυση του προβληματος , αλλά επιδεινωση του.

 

Στο τελος της ημερας η θεση θα παραμενει παρανομα καπαρωμενη αλλωστε και εννοειται οτι δεν προκειται κανεις να βαλει μυαλο μετα απο μια τετοια κινηση. Ισα-ισα που θα χει και "δικαιολογια" για να χτισει εμποδια πανω στο δρομο ωστε να μη ξαναπαρκαρει ποτε κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου δώσω ένα παράδειγμα πες ότι κάποιος κάνει αιμοκάθαρση και πηγαίνει στο νοσοκομείο στις 3 το μεσημέρι όποτε μπαίνει μέσα στο αμάξι στις 14:30 για να πάει στο νοσοκομείο και έξω έχει 40 βαθμούς και το όχημα στον ήλιο έχει φτάσει τους 60 βαθμούς και τηγανίζεις αυγό στην οροφή, θα μπορούσε αυτό το άτομο να μπει μέσα στο όχημα με τέτοια ζεστή;

 

Εννοείται ότι αρκετά άτομα που έχουν αναπηρική θέση πάρκινγκ δεν οδηγούν καν και άπλα οδηγεί κάποιο συγγενικό πρόσωπο.

Αυτο στεκει, αλλα εντελως τυχαια μετακινηθηκαν ολες οι θεσεις? Κατι μου λεει οτι ολοι οι "αναπηροι" ειναι συγγενεις μεταξυ τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκα να πεις στη μανα σου, οχι σε μενα

και προφανως δεν εχεις τελειωσει δημοτικο γιατι δεν ξερεις τι σημαινει το 100%

 

Δουλεύω καθημερινά με και για ανάπηρους. Καρκινοπαθείς, άτομα με αυτοάνοσα νοσήματα. Άτομα με παθήσεις που δυσχεραίνουν την καθημερινοτητά τους. Που μπορεί να πεθαίνουν.

 

Και που θα χουν εσένα να τους σκας τα λάστιχα και να τους κατηγορείς για απατεώνες.

 

Δε σου χρωστάει κανένας, μαγκάκο, ε ψευτομαγκάκο, να σου αποδείξει την αναπηρία του για να υπερασπιστεί το "προνόμιο" του πάρκινγκ.

 

Χίλιες φορές να μην έχω τελειώσει το δημοτικό παρά να έχω τέτοια μυαλά.

 

Όσο για τη μάνα μου, ελπίζω έστω να μη ντρέπεται για τον άνθρωπο που έφερε σ αυτή την κοινωνία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν ειναι λυση του προβληματος , αλλά επιδεινωση του.

 

Στο τελος της ημερας η θεση θα παραμενει παρανομα καπαρωμενη αλλωστε και εννοειται οτι δεν προκειται κανεις να βαλει μυαλο μετα απο μια τετοια κινηση. Ισα-ισα που θα χει και "δικαιολογια" για να χτισει εμποδια πανω στο δρομο ωστε να μη ξαναπαρκαρει ποτε κανεις.

τι να πω.εχετε μπλεξει εκει.τοτε μια ειναι η λυση.

περιμενετε να αποδημισουν τα γεροντια σε τοπο χλοερο να ησυχασετε ολοι να μεινει μια θεση παρκινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο στεκει, αλλα εντελως τυχαια μετακινηθηκαν ολες οι θεσεις? Κατι μου λεει οτι ολοι οι "αναπηροι" ειναι συγγενεις μεταξυ τους...

Επειδή στην Ελλάδα ολα μπορείς να τα δεις τα λαμόγια το έχουν πάει σε άλλο επίπεδο, σε τέτοια περίπτωση κάνεις μια καταγγελία και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκα να πεις στη μανα σου, οχι σε μενα

και προφανως δεν εχεις τελειωσει δημοτικο γιατι δεν ξερεις τι σημαινει το 100%

Το 100% δε μπορεις να το σκαναρεις εσυ με το ματι σου!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο στεκει, αλλα εντελως τυχαια μετακινηθηκαν ολες οι θεσεις? Κατι μου λεει οτι ολοι οι "αναπηροι" ειναι συγγενεις μεταξυ τους...

Μπορεί να γινόντουσαν έργα στο δρόμο (ΔΕΗ ΟΤΕ κτλ) και να χρειάστηκε να τις μεταφέρουν όλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...