Προς το περιεχόμενο

Κατάληψη δρόμου για καπάρωμα θέσεων στάθμευσης


akpe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λέτε για καπάρωμα θέσεων με καφάσια. τί γίνεται όταν υπάρχει καπάρωμα θέσεωνμε υπογραφή κράτους;;; 

π.χ. στη νέα σμύρνη κοντά στην οδό θυατείρων , είναι ένα τετράγωνο το οποίο έχει μαζέψει όλους τους αναπήρους της ελλάδας. είναι το μόνο τετράγωνο που έχω πετύχει που αριθμεί 4 (!) αναπηρικές θέσεις. αλλά αυτό δεν είναι το πρόβλημα . πες πως ναι έχουν αναπηρία όλοι αυτοί και πάει στο καλό. Αυτό όμως που έχει γίνει είναι εξωφρενικό. Από τις 4 αναπηρικές θέσεις για κάποια περίοδο έκλεισαν και ξηλώθηκαν οι 3 . Ξαφνικά λέω , τί γινεται -θεραπεύτηκαν όλοι αυτοί (;; ;)) . Η απάντηση ήρθε μερικούς μήνες μετά, όταν οι 3 θέσεις που έβλεπαν συνεχώς ήλιο, ξαφνικά επανεμφανίστηκαν σε σημείο που έχει πάντοτε ίσκιο. Για όσους ξέρουν εννοώ στον φούρνο δίπλα από το φαρμακείο. Επαναλαμβάνω , δεν έχω πρόβλημα με τις αναπηρικές θέσεις όσο με τη λογική της μετακόμισης της θέσης, μακριά από το σπίτι του αναπήρου μόνο και μόνο για να πιάσουν τον ίσκιο.

 

Αν εισαι 100% σιγουρος οτι ειναι μαιμου αναπηροι, (δλδ εχεις δει τα ατομα που οδηγανε και ειναι μια χαρα) παρε 2-3 tire deflators απο το ebay και κανε δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιθανον ομως τα ατομα που τα οδηγουν να ειναι υγιεί . Ισως καποιο μελος να ειναι αναπηρο και πάνω σε αυτο βγαζουν την αδεια του αυτοκινητου και της θεσης σταθμευσης για την διευκολυνση της μετακινησης του αναπηρου. Οποτε μην σου κανει εντυπωση και πλακωθεις τζαμπα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην γειτονιά μου μια κυρία έχει θέση ανάπηρου

 

Σαν καινούργιος τότε λέω κοίτα ρε έχει θέση ανάπηρου ενώ την είχα δει 3-4 φορές και είναι μια χαρά κτλπ νόμιζα ήταν λαμόγια.

 

Και μετά έμαθα ότι έχει κόρη ανάπηρη που κάνει κ αιμοκάθαρση.οποτε πρόσεχε μην πέσεις σε κάτι ανάλογο με συγγενή που έχει κάποιο σοβαρό θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που το αμάξι που παρκάρει έχει το σήμα πάνω, όλα τα άλλα περισσεύουν. Είναι αρκετά αυστηρές οι ποινές για μαϊμού σήμα και είναι από τα πράγματα που πέφτει πέλεκυς όλως περιέργως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αμάξι εταιρικό με το τηλέφωνο της εταιρείας πάνω. μια φορά έκανα κύκλους και λεω δεν πάει αλλο ρίχνω μια όπισθεν και παρκάρω σε χώρο με καφάσια.πειραν στα κεντρικά να πουν ότι έχω παρκάρει στην θέση τους και τι πράγματα είναι αυτά ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αμάξι εταιρικό με το τηλέφωνο της εταιρείας πάνω. μια φορά έκανα κύκλους και λεω δεν πάει αλλο ρίχνω μια όπισθεν και παρκάρω σε χώρο με καφάσια.πειραν στα κεντρικά να πουν ότι έχω παρκάρει στην θέση τους και τι πράγματα είναι αυτά ????

 

 

Δε σε κάλυψε η εταιρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε κάλυψε η εταιρία;

Που να ξέρουν και αυτοί τι ακριβώς είχε γίνει. Τους έδειξα φωτό και όλα οκ. Εγώ απλά το αναφέρω για να δείξω το θράσος που έχουν όλοι αυτοί με τα τελάρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι 100% σιγουρος οτι ειναι μαιμου αναπηροι, (δλδ εχεις δει τα ατομα που οδηγανε και ειναι μια χαρα) παρε 2-3 tire deflators απο το ebay και κανε δουλεια

 

Σώπα ρε μάγκα, ξέρεις εσύ με το που τον δεις, αν ο άλλος είναι ανάπηρος?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες να επαναλάβω. δεν υπάρχει κανένα θέμα με τις θέσεις αναπήρων. το θέμα είναι η εκμετάλλευση της θέσης. έφυγαν από τις πρώτερες θέσεις τους και μετακόμισαν σε σημείο που έχει πάντα ίσκιο. θεωρώ λοιπόν πως οι πρώτες θέσεις που ήταν στον ήλιο να ήταν κοντά στο σπίτι τους , δίπλα δηλαδή, και εν συνεχεία μετακόμισαν σε δρόμο με πυκνή φυλλωσια και ίσκιο. εκεί δηλαδή η εγγύτητα δεν παίζει ρόλο;  και επίσης πολλά από αυτά τα αυτοκίνητα δεν έχουν κόκκινες πινακίδες. και δε μιλάμε για αναπηρίες τύπου , καροτσάκι ή νοητική υστέρηση ή τύφλωση. Απλώς μου έκανε εντύπωση αυτό , που δεν το έχω παρατηρήσει αλλού. να αλλάξεις την αναπηρική θέση μόνο και μόνο επειδή παίρνει ο ήλιος το αυτοκίνητο σου. οι πινακίδες που αναγράφουν πάνω οι ταμπέλες είναι οι ίδιες που αναγράφονταν στις παλιότερες θέσεις. Τι να πω , να έκαναν λάθος στην αρχή και έβγαλαν θέση μακρία από το σπίτι τους , μου φαίνεται πολύ δύσκολο. 

συνήθως η αναπηρική θέση είναι ακριβώς έξω από το σπίτι σου , όπου αυτό είναι εφικτό τουλάχιστόν. Τώρα και οι τρείς να έκαναν λάθος; μου φαίνεται ύποπτο.

τώρα για τα καφάσια έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο. ένας έφτιαξε πινακίδα no parking με σήμα,  έξω από την αυλή πολυκατοικίας που δεν έχει είσοδο για αυτοκίνητα. για να βάζει το δικό του. έχω και φωτογραφία . όταν τη βρω θα τη βάλω για να δείτε τι εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απίστευτο το θέμα με το καπάρωμα και το πώς σε φέρνουν στη δύσκολη θέση να γίνεις εσύ ο κακός και όχι εκείνοι.

 

Όπως έχω ξαναγράψει εδώ, οι γείτονές μου είναι ανεκδιήγητοι.

Η μεν γριά, όταν ερχόταν αστυνομία έπεφτε στο δρόμο και έκανε πως λιποθυμούσε, ο δε γέρος που πήγα και τον ρώτησα γιατί το κάνει μου βγήκε και με κόκκινο.

Οι τύποι έχουν καταφέρει όλους στη γειτονιά να τους ανέχονται και να μη μιλάνε.

 

Αν πας και παρκάρεις με το ζόρι εκεί (αφού νομικά έχεις το δικαίωμα), το πιθανότερο είναι να βρεις το αυτοκίνητό σου γρατζουνισμένο, και μετά θα ξεκινήσει πόλεμος.

 

Όπου το λες, οι περισσότεροι σου λένε «έλα μωρέ, μην ασχολείσαι με γέρους ανθρώπους», «μη γίνεσαι κι εσύ παράξενος» και «δεν έχεις σοβαρότερα προβλήματα ν' ασχοληθείς;».

 

Τι να πω, ειλικρινά δεν ξέρω πώς γίνονται τέτοια πράγματα. Πώς γίνεται να μην ντρέπονται καθόλου κάποιοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο γέρος με το που αγόρασε το σπίτι πριν καμιά δεκαριά χρόνια (δεν είναι καν όλη του τη ζωή εκεί), απ' την πρώτη μέρα ξεκίνησε το σκηνικό με το καπάρωμα κι έχει τσακωθεί με όλη τη γειτονιά.

 

Η γριά που έχει δώσει ρεσιτάλ ερμηνειών με τις δήθεν λιποθυμίες, εκτός του ότι έχει τσακωθεί κι αυτή με όλη τη γειτονιά και με όλο της το σόι που μένει εκεί γύρω, μου είπαν ότι κάποτε δεν ήθελε να παρκάρουν ούτε αριστερά και δεξιά απ' την αυλή της, δηλαδή έξω απ' τα διπλανά σπίτια απ' το δικό της (!).

Την ενοχλούσε ΚΑΙ αυτό.


εκει θελει εναν τρελλο να αγορασει ενα χρεπι και να το βαλει.ετσι για σπασιμο.να μην το κουναει καθολου.

 

Συγκεκριμένα για τη γριά, οι σπιτονοικοκύρηδές μου με συμβούλεψαν να μην ασχοληθώ για το καλό μου, λόγω αντιποίνων.

Εκεί που μένω εγώ, πριν έμενε μια κοπέλα, και η γριά της έκανε πόλεμο νεύρων με κάτι προσωπικά που είχαν μεταξύ τους.

Αλλά ότι την είχε γονατίσει η γριά την άλλη. Όχι μαλακίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...