Προς το περιεχόμενο

Στα $39.99 δολάρια η αναβάθμιση σε Windows 8 Pro μέχρι 31 Ιανουαρίου 2013


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πήγα να δω τα Win 8 PR στο δικό μου αν θα παίξουν και μου έβγαλε το Your PC's CPU isn't compatible with Windows 8. WTF :( και έλεγα να κάνω UPGRADE οταν θα βγαίναν

Αν βάλεις στο google αυτό το μήνυμα θα βγάλει πάρα πολλά αποτελέσματα. Θα το κάνεις το upgrade μια χαρά θα δεις :D

 

Σε κάθε build μειώνονται και τα bugs και οι ασυμβατότητες (πλέον είναι πραγματικά λιγες για τον μέσο χρήστη) και όταν βγουν τελική έκδοση θα είναι μια χαρά.

 

Η τιμή είναι καλή και αν τύχω σε αυτή τη περίπτωση θα το πάρω. Μιλάμε για περίπου 10€ ρε μάγκες. Για κάτι που το χρησιμοποιούμε πλέον περισσότερο απο κάθε τι άλλο μηχάνημα στην καθημερινότητά μας. Όχι οτι λυπάμαι την ms αλλά τον εαυτό μου θα λυπηθώ σε λίγο... :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ισχυει λετε και για win vista home σε laptop?εαν ναι θα εδινα μετα χαρας ενα ~100αρικο για 3 αδειες..

 

 

πήγα να δω τα Win 8 PR στο δικό μου αν θα παίξουν και μου έβγαλε το Your PC's CPU isn't compatible with Windows 8. WTF :( και έλεγα να κάνω UPGRADE οταν θα βγαίναν

 

Ποιο cpu εχεις?μπας και πηγες να κατεβασεις κσμια x64 εκδοση και δεν την υποστηριζει η cpu σου(μονο για p4 η core duo:t2xxx)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είδα το παρουσιαστικό τον Windows 8 είναι για κλάματα...

[...]

 

έχω mac mini µε sl, ubuntu > 4 χρόνια και windows 7 σε partition για όποια ασυμβατότητα.

 

τα windows 8 έχουν το πιο αυθεντικό, απλό και πρακτικό ui (δοκίμασα την rt και φυσικά είχε προβλήματα).

 

πιο εξελιγμένο αλλά και για πιο ψαγμένους (και σίγουρα το πιο ασταθές) το kde.

 

το mac os (ακόμα και το ml) είναι απλά η πιο καλοφτιαγμένη (με μικροαναπηρίες) εκδοχή των window-based ui, έως τώρα, το metro πραγματικά με εντυπωσίασε πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κατάλαβα πως όποιος έχει mac αλλά και γενικά προϊόντα apple δεν ασχολείται με άλλες εταιρίες και όποιος ασχολείται με τοις άλλες εταιρίες δεν έχει πάρει ποτέ mac :P

 

Πάντως τα 8 ωραία μου φάνηκαν. Αν και όπως δήλωσε ένας υπάλληλος της Apple << δεν μπορείς να φτιάξεις ένα λειτουργικό που να κάνει και για pc και για tablet >>. Αλλά εγώ πιστεύω θα πάει μπροστά αυτή η καινοτομία γιατί όσο και αν γκρινιάζουμε μας είναι χρήσιμο διότι χρησιμοποιούμε όλο και περισσότερο τα tablets...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κατάλαβα πως όποιος έχει mac αλλά και γενικά προϊόντα apple δεν ασχολείται με άλλες εταιρίες και όποιος ασχολείται με τοις άλλες εταιρίες δεν έχει πάρει ποτέ mac :P

 

Πάντως τα 8 ωραία μου φάνηκαν. Αν και όπως δήλωσε ένας υπάλληλος της Apple << δεν μπορείς να φτιάξεις ένα λειτουργικό που να κάνει και για pc και για tablet >>. Αλλά εγώ πιστεύω θα πάει μπροστά αυτή η καινοτομία γιατί όσο και αν γκρινιάζουμε μας είναι χρήσιμο διότι χρησιμοποιούμε όλο και περισσότερο τα tablets...

 

Γιατί το λες αυτό? Εγώ στη δουλειά μου ασχολούμαι με Windows - Linux ( ω ναι δυστυχώς τα παραθυράκια με τρέφουν ), στο σπίτι ΟS X στο desktop ( iMac ) και στο laptop ( macbook ) και για services εντος σπιτιού Linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, μονο εμενα φαινεται οτι ουσιαστικα ειναι πετσοκομενα 7αρια, μονο και μονο για να τα σηκωνουν ολες οι συσκευες (και αυτος ειναι ο πραγματικος λογος που εφυγε και το aero) και οτι δεν αξιζουν οχι μονο τα 39ε αλλα ουτε καν να ασχοληθω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, μονο εμενα φαινεται οτι ουσιαστικα ειναι πετσοκομενα 7αρια, μονο και μονο για να τα σηκωνουν ολες οι συσκευες (και αυτος ειναι ο πραγματικος λογος που εφυγε και το aero) και οτι δεν αξιζουν οχι μονο τα 39ε αλλα ουτε καν να ασχοληθω???

 

Ναι μόνο σε εσένα :wacko:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο λάθος θα κανείς...εχουν διάφορες στην υλοποίηση πολλών διεργασιών,στον πυρήνα και πολλά αλλά. Είναι υπέροχα και σιγουρα μπροστά για την εποχή τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ σκέφτομαι μετά από 9 χρόνια Windows να πάω στην apple γιατί ειλικρινά αυτά τα τετραγωνάκια μου τη δίνουν απίστευτα....το μόνο που με εμποδίζει αυτή τη στιγμή είναι τα πανάκριβα mac αλλά και η απαράδεκτη πολιτική της apple.... δυστυχώς δεν έχουμε και επιλογές.

 

αναρωτιέμαι γιατί να είναι τόσο κακόγουστοι αυτοί εκεί στη microsoft??!!!!!

 

τα επόμενα μοντέλα macbook πότε ανακοινώνονται? ξέρει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ σκέφτομαι μετά από 9 χρόνια Windows να πάω στην apple γιατί ειλικρινά αυτά τα τετραγωνάκια μου τη δίνουν απίστευτα....το μόνο που με εμποδίζει αυτή τη στιγμή είναι τα πανάκριβα mac αλλά και η απαράδεκτη πολιτική της apple.... δυστυχώς δεν έχουμε και επιλογές.

 

η αισθητική του metro, ομολογουμένος δεν μου έχει κάτσει καθόλου καλά, ειδικά τα τετραγωνάκια μου ανεβάζουν το αίμα στο κεφάλι (γούστα είναι αυτα) αλλά υπάρχουν επιλογές.

Σε άλλο είδος λειτουργικού υπάρχει και το Linux, το mac os δεν είναι μονόδρομος. Επίσης και κρατόντας τα windows υπάρχουν αρκετοί τρόποι να μην μπλέκεις με metro και να κρατήσεις τις όποιες αλλαγές έχουν γίνει στην σταθερότητα, ταχύτητα, κλπ. Παράδειγμα How to Skip Metro Start Screen and Boot Directly into Desktop in Windows 8

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά οι τιμές και ειναι και ιδιέτερα υψηλές, ίσως να ειναι η μόνη φορά που θα δώσω χρήματα στην microsoft για windows μιας και τα 7 τα εχω original (κερδισμένα απο διαγωνισμό), πριν ομως γίνει η οποιαδήποτε κίνηση να δούμε πρώτα πως θα ειναι ακριβώς το τελικό προιόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...