Προς το περιεχόμενο

Στα $39.99 δολάρια η αναβάθμιση σε Windows 8 Pro μέχρι 31 Ιανουαρίου 2013


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά εγώ σκέφτομαι μετά από 9 χρόνια Windows να πάω στην apple γιατί ειλικρινά αυτά τα τετραγωνάκια μου τη δίνουν απίστευτα....το μόνο που με εμποδίζει αυτή τη στιγμή είναι τα πανάκριβα mac αλλά και η απαράδεκτη πολιτική της apple.... δυστυχώς δεν έχουμε και επιλογές.

 

αναρωτιέμαι γιατί να είναι τόσο κακόγουστοι αυτοί εκεί στη microsoft??!!!!!

 

τα επόμενα μοντέλα macbook πότε ανακοινώνονται? ξέρει κανείς?

 

1.) Offtopic: Τα MacBook ανακοινώθηκαν πριν 2-3 εβδομάδες. αν πας στην ιστοσελίδα τους θα τα δεις.

 

Back to Topic:

 

Φοβάμαι, πως έχουν αυτή την τιμή να πουλήσουν πολλά στην αρχή, και να βαφτίσουν τα 8 επιτυχία. Εγώ το λέω ασταμάτητα... θεωρώ το METRO UI και την φιλοσοφία του λάθος επιλογή όπως και την ιδέα ενός λειτουργικού για πολλές συσκευές (PC, Tablet, Smartphone). Μήπως, πιστεύουν πως πιο άνετα θα κάνουν αναβάθμιση όση έχουν (S)Vista και 7;

Νομίζω οι πιο πολύ, θα φοβηθούν να κάνουν την αλλαγή, και ότι θα γίνει μόνο από Admins, και πολύ έμπειρους και ψαγμένους χρήστες. Η απλή χρήστες όσοι συνήθισαν win xp, vista και 7, θα αργήσουν να αλλάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια, μονο εμενα φαινεται οτι ουσιαστικα ειναι πετσοκομενα 7αρια, μονο και μονο για να τα σηκωνουν ολες οι συσκευες (και αυτος ειναι ο πραγματικος λογος που εφυγε και το aero) και οτι δεν αξιζουν οχι μονο τα 39ε αλλα ουτε καν να ασχοληθω???

 

 

Πες τα φιλε μου πεστα

 

Κάποιο λάθος θα κανείς...εχουν διάφορες στην υλοποίηση πολλών διεργασιών,στον πυρήνα και πολλά αλλά. Είναι υπέροχα και σιγουρα μπροστά για την εποχή τους

 

Καλά κάτσε να βγούνε και θα σου πω ποσο πίσω από την εποχή τους είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αυτο που βλεπω εν γενη ειναι πως ο ανταγωνισμος με τις apple google μονο καλο κανει..

στην συγκεκριμενη περιπτωση η τιμη ειναι πολυ κοντα με της τιμη του ML της apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ σκέφτομαι μετά από 9 χρόνια Windows να πάω στην apple γιατί ειλικρινά αυτά τα τετραγωνάκια μου τη δίνουν απίστευτα....το μόνο που με εμποδίζει αυτή τη στιγμή είναι τα πανάκριβα mac αλλά και η απαράδεκτη πολιτική της apple.... δυστυχώς δεν έχουμε και επιλογές.

 

αναρωτιέμαι γιατί να είναι τόσο κακόγουστοι αυτοί εκεί στη microsoft??!!!!!

 

τα επόμενα μοντέλα macbook πότε ανακοινώνονται? ξέρει κανείς?

 

Περίμενε από Οκτώβρη να πάρεις καπου εκεί νομίζω...

 

Και πολύ καλή επιλογή θα κανεις φίλε μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν γίνει συμβατό με όλα τα προγράμματα τότε θα το σκεφτώ αν θα τα χρησιμοποιήσω! Εμένα δεν μου αρέσουν σαν εμφάνιση. Μπορεί να είναι καλύτερα αλλά θα δυσκολευτώ πολύ για να τα μάθω. Προτιμώ να χρησιμοποιήσω Mac που μαζεύω και λεφτά για να τα αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δούμε και καμιά DSP στην τιμή του τίτλου του τοπικ, ίσως και να πάρω τα πρώτα μου αυθεντικά Windows :P

Δεν έχει βγει κάποιο upgrade advisor για τα 8 ακόμα, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσει που σας ενοχλει η ασυμβατοτητα με ορισμενα προγραμματα..Εχουμε και λεμε,

-εχουν καποιο explorer για να μπαινουμε στο internet?

-photoshop?

-direct x 11?

-diablo?

-wow?

-starcraft?

-skyrim?

-καποιο office (word, pps, excel)?

-skype?

-flv?

-free antivirus?

-messenger?

Αν υπαρχουν αυτα καλυψαμε το 70-80% των χρηστων... :P

Και μια ακομα ερωτηση, s/n θα δινουν μαζι με το digital αρχειο ή οχι? Σε περιπτωση format θα μπορω να τα κατεβασω απο τη ms και να τα setαρω κανονικα ή θα πρεπει να σκασω το 15αρι για να παρω και το dvd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τα φιλε μου πεστα

 

 

 

Καλά κάτσε να βγούνε και θα σου πω ποσο πίσω από την εποχή τους είναι...

 

συγνώμη ρε aerocool, αλλά που το στηρίζεις αυτό οτι είναι πετσοκομμένα 7αρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 

Νομίζω οι πιο πολύ, θα φοβηθούν να κάνουν την αλλαγή, και ότι θα γίνει μόνο από Admins, και πολύ έμπειρους και ψαγμένους χρήστες. Η απλή χρήστες όσοι συνήθισαν win xp, vista και 7, θα αργήσουν να αλλάξουν.

Δεν το πιστεύω αυτό.Κι εγώ που είμαι καθαρά οικιακός χρήστης(δεν είμαι παντελώς άσχετος μα σίγουρα δεν χαρακτηρίζομαι ψαγμένος) αν διάβασω πως τα win8 όταν κυκλοφορήσει η τελική τους έκδοση τουλάχιστον δεν "κρασάρουν", σίγουρα θα την έκανα την αλλαγή από τα 7 που έχω τώρα.Μόνο και μόνο λόγω τιμής.Κάποια στιγμή στο μέλλον θα αναγκαστώ να τα αλλάξω(θες μετά από 2,3,5,10 χρόνια; ) και σίγουρα με 30 περίπου ευρώ είναι value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει η μετάβαση, ακόμα και για σταθερούς υπολογιστές. Οι βελτιώσεις που έγιναν στην απόδοση του λειτουργικού είναι πραγματικά πολύ μεγάλες, ενώ ειδικά στην αναπαραγωγή video (flash, ή οτιδήποτε άλλο υψηλής ανάλυσης) θα δειτε τρομερά χαμηλή κατανάλωση πόρων.

 

Η συμβατότητα θα είναι όπως τα 7, δλδ υποστηρίζονται οι συσκευές από vista εποχή. Ακόμα και γι αυτούς που δεν τους αρέσει το metro, μπορούν απλά να χρησιμοποιούν αποκλειστικά το desktop mode, και να έχουν απλά για launcher την νέα start screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πιστεύω αυτό.Κι εγώ που είμαι καθαρά οικιακός χρήστης(δεν είμαι παντελώς άσχετος μα σίγουρα δεν χαρακτηρίζομαι ψαγμένος) αν διάβασω πως τα win8 όταν κυκλοφορήσει η τελική τους έκδοση τουλάχιστον δεν "κρασάρουν", σίγουρα θα την έκανα την αλλαγή από τα 7 που έχω τώρα.Μόνο και μόνο λόγω τιμής.Κάποια στιγμή στο μέλλον θα αναγκαστώ να τα αλλάξω(θες μετά από 2,3,5,10 χρόνια; ) και σίγουρα με 30 περίπου ευρώ είναι value for money.

 

Είσαι από τους λίγους. Και ψαγμένος είσαι, από την στιγμή που ξέρεις από τώρα για τα Win 8 και τα χαρακτηριστικά του. Επίσης επιβεβαιώνεις το πρώτο που είπα. Θα πουν, σιγά τα 39 Euro - γιατί να μη τα βάλω;

 

Upgrades θα γίνουν λίγα, πιο πολλά Win 8 θα κυκλοφορήσουν με της νέες συσκευές - που υποχρεωτικά θα έχουν αυτό το λογισμικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι αηδία που είναι αυτά τα windows 8. Δηλαδή θέλουν να κάνουν τον υπολογιστή να μοιάζει με κινητό; Που είναι το κλασσικό και χρηστικότατο desktop των windows; Εγώ πάντως αν και είμαι υπέρ της αναβάθμισης στα λειτουργικά αυτήν την αηδία δεν την βάζω ούτε τσάμπα. Θα κρατήσω τα windows 7.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά εγώ σκέφτομαι μετά από 9 χρόνια Windows να πάω στην apple γιατί ειλικρινά αυτά τα τετραγωνάκια μου τη δίνουν απίστευτα....το μόνο που με εμποδίζει αυτή τη στιγμή είναι τα πανάκριβα mac αλλά και η απαράδεκτη πολιτική της apple.... δυστυχώς δεν έχουμε και επιλογές.

 

αναρωτιέμαι γιατί να είναι τόσο κακόγουστοι αυτοί εκεί στη microsoft??!!!!!

 

τα επόμενα μοντέλα macbook πότε ανακοινώνονται? ξέρει κανείς?

 

εγω βλεπω οτι σε ενα thread για τα επερχομενα windows, εσυ και καποιοι αλλοι λενε τον πονο τους που θελουν να παρουν mac. Και οχι μονο αυτο, δηλωνετε ξεκαθαρα οτι σας πεφτουν πολυ ακριβα και εκτος budget! Και, υπο φυσιολογικες συνηθειες, αυτο θα επρεπε να ειναι αρκετο και αποτρεπτικο για εναν μεσο ανθρωπο.. Αλλα οχι! Θα κανουμε τα παντα για να μπουμε στο ελιτιστικο (yeah right!) mac club!

Ευτυχως που δε δινουν πια καταναλωτικα δανεια.. Ο ελληνας (και η ελληνιδα βεβαια) δεν αλλαζει.

 

sent by a mac

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...