Προς το περιεχόμενο

Στα $39.99 δολάρια η αναβάθμιση σε Windows 8 Pro μέχρι 31 Ιανουαρίου 2013


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΑΠΑΙΣΙΑ! :shock:

(εμφανησιακά πάντα)

 

Κρίμα για την επιτυχία που είχαν τα Windows 7. Μα είναι δυνατόν να πλασάρουν σαν πρωτότυπο το δυδιάστατο GUI?!

 

Παρόλου που στα WP7 μου άρεσε δεν ξέρω γιατί.... :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σε οσους τρεχουν Windows XP ειναι μια καλοδεχουμενη αναβαθμιση και φτηνη.

 

Ξερει κανεις αν η 64bit εκδοση μπορει να επιλεγή για αναβαθμιση (Τωρα εχω XP PRO 16bit) ;

 

Νομίζω δεν μπορείς να έχεις 32bit και να διαλέξεις 64.

Τα winodws xp βγαίνουν σε 32 και 64 btw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τα λειτουργώ λίγο καιρό τώρα και μπορώ να πω ότι μου αρέσουν...

φυσικά σε όποιον δεν αρέσει το metro, απλά πατάει το tile του desktop και τσουπ, είσαστε σε γνώριμο περιβάλλον...

 

πετσοκομένα δεν είναι με τίποτα, καθώς έχουν ακόμα περισσότερες λειτουργείες μέσα...

εμένα μου άρεσε η ενσωμάτωση του Hyper-V (το οποίο για να το ενεργοποιήσετε θα πρέπει να επενεργοποιήσετε από την mobo ότι είναι με SATA3 στην δοκιμαστική έκδοση)

 

επίσης η εκκίνηση είναι όλα τα λεφτά... σε απλό μηχάνημα κάνει γύρω στα 10sec το boot...

στο δικό μου με ssd και 16gb ram...είναι σαν να το είχα σε standby...

 

μου αρέσει επίσης ότι πλέον κάνει αυτόματα mount ότι image αρχεία θέλετε με απλό double click και χωρίς χρήση τρίτων προγραμμάτων...

 

δεν έχω αντιμετοπίσει κανένα πρόβλημα συμβατότητας με προγράμματα μέχρι στιγμής

στο Metro περιβάλλον λάτρεψα την εφαρμογή για τα ταξίδια η οποία είναι απίστευτη...γενικότερα η παρακολούθηση ειδήσεων κλπ πιστεύω ότι πάει σε άλλο επίπεδο καθώς ακολουθάει το πρότυπο των tablets (μέσα στο metro περιβάλλον πάντα)...

 

άμεσα επικοινώνησε το σύστημα μαζί με το Live id μου και σε επίπεδο ΧΒΟΧ, και τράβηξε αντίστοιχα όποια στοιχεία μου, καθώς επίσης μέσω του XBOX companion μπόρεσα να στείλω και μερικές εντολές στο xbox μου (δοκιμάζοντας όλα αυτά πάντα και όχι σε καθημερινή χρήση). δεν είναι κάτι το οποίο θα το κάνω κάθε μέρα το να έχω και το pc & to xbox ανοιχτά, αλλά αν μη τι άλλο μου άφησε θετικότατη εντύπωση...

 

για την τιμή δεν έχω να πω κάτι...αν θέλει το λειτουργικό να πετύχει μεγαλύτερο κομμάτι πωλήσεων από ότι τα ήδη πετυχημένα Win 7 θα πρέπει να χτυπήσει τις τιμές της apple...

από εκεί και πέρα είναι και θέμα γούστου το ποιος θα θέλει να το χρησιμοποιήσει...

 

προσωπικά, αν και ακόμα ψάχνω τις λειτουργίες του, μου έχει αφήσει μία θετική εικόνα... η οποία ενισχύετε και από την τιμή...

 

Nα εισαι καλα για το ποστ ...δεν εχω ασχοληθει καθολου με τα 8 , και ολοι κολανε με την εμφανιση η οποια στο κατω κατω αλλαζει αμεσως. Αυτα τα RC εχεις βαλει? Πηγα να τα βαλω και εγω αλλα το μετανιωσα...

 

ΥΓ τι ειναι το Hyper-V?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι. Με 40 dollars έχεις μετατρέψει τα Windows ΧP σε λειτουργικό σύστημα τελευταίας τεχνολογίας.

 

Αυτά είναι. Με 40 dollars έχεις μετατρέψει τα Windows ΧP σε λειτουργικό σύστημα Αρχαίας τεχνολογίας. :-D

 

Για να έχεις πρόσβαση στα προγράμματα σου όταν είσαι σε Desktop Πρέπει να γυρίσεις σε Metro UI...

 

Από ότι είδα δεν υπάρχει το κουμπί εκκίνηση όπως ήταν στις προηγούμενες εκδόσεις...

 

Άλλα πιστεύω ότι αυτό είναι κάτι που διορθώνεται κάπως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απο οτι βλεπω τα 8αρια δεν θα εχουν την αποδοχη των 7. Αλλωστε δεν ειναι καθολου περιεργο καθως η microsoft εχει μια παραδοση σε αυτο. Οταν βγαζει ενα καλο λειτουργικο η επομενη εκδοση του ειναι μαπα. Ειμαι σιγουρος πως τα Windows9 η οπως αλλιως λεγονται θα ειναι super και μαλλον τοτε θα αλλαξω τα 7αρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι περισσότεροι από εσάς μόλις βγαίνει ένα καινούριο λογισμικό - λειτουργικό από την Microsoft, θα πρέπει να το βάλουν. Δηλαδή τα windows 7 ή παλιότερα τα xp δεν σας αρέσουν; Τόσα προγράμματα και τόσα παιχνίδια ακόμη υποστηρίζονται από τα windows xp. Και αν βαρεθήκατε το UI, τα εικονίδια, τα μενού και θέλετε μια αλλαγή, μπορείτε να βάλετε άλλα themes. Τόσα υπάρχουν που τα αλλάζουν τελείως.

 

Δεν ξέρω αν τα win8 είναι πιο σταθερά στον πυρήνα τους και πιο γρήγορα από παλιότερα windows αλλά το σημαντικότερο θέμα είναι να είναι εύχρηστα και λειτουργικά. Αν έχω desktop pc και χρειάζεται να εναλλάσσομαι σε 2 περιβάλλοντα desktop, που είναι η ευχρηστία? Για να κάνω ένα απλό shut down χρειάζεται να κάνω πιο πολλές κινήσεις; Πιστεύω μόνο για tablets είναι καλά αυτά. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά δεν πείθουν και ούτε θέλω να πέσω στην παγίδα του marketing και της διαφήμισης της MS.

 

Απλά νομίζω ότι όταν ακούμε νέα windows και νέα τεχνολογία και νέο λειτουργικό, κλπ κάτι μας πιάνει και θέλουμε να το βάλουμε χωρίς να σκεφτόμαστε αντικειμενικά.

 

που ειδες τα δυο desktop;

ειναι ενα desktop και μια εναρξη.

απλα φτιαξανε απο την αρχη την εναρξη..

μιας και ειναι η τελευτεα εκδοση των windows ειπαν να αφήσουν αυτο το στιλ που το εχουν εδω και 20 χρονια εαν δεν κανω λαθος..

στο χερι του καθενα ειναι να βαλουν τα 8, δεν τους σπρώχνει κανεις..

 

και τελος δεν καταλαβενω αυτο το προβλημα που εχουν καπιοι που αφερεσαν το κουμπι της εναρξης, ακομα εκει ειναι.. απλα δεν εμφανιζετε.. ειπαμε, την φτιαξανε απο την αρχη.^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα παλι απο το θειο με βλεπω να τα αγοραζω, εχει καταπληκτικες τιμες.

 

Όλοι όσοι παίρνετε από τον θείο..έχετε υπόψιν και τα trojan..

Κάποτε θα πρέπει να τελειώσει και η μαγκιά του θείου για τα windows βρε παιδιά .:-(

http://www.onlinekey....com/Windows-7/ -legit site, μια χαρά αγορές για παιχνίδια έχουμε κάνει,ορίστε η αρχή!

 

Anw..καλή κίνηση της m$ πάντως,αν και δεν μου άρεσαν τα 8 που τα είδα,ίσως τα πάρω!Το site με το market ποιό είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι. Με 40 dollars έχεις μετατρέψει τα Windows ΧP σε λειτουργικό σύστημα Αρχαίας τεχνολογίας. :-D

 

Για να έχεις πρόσβαση στα προγράμματα σου όταν είσαι σε Desktop Πρέπει να γυρίσεις σε Metro UI...

 

Από ότι είδα δεν υπάρχει το κουμπί εκκίνηση όπως ήταν στις προηγούμενες εκδόσεις...

 

Άλλα πιστεύω ότι αυτό είναι κάτι που διορθώνεται κάπως...

 

Η Συνεργασία είναι πάντα πιο αποδοτική από την αντιπαράθεση κ την λάθος σύγκριση ονομοιων πραγμάτων.

Είναι εξακριβωμένο ότι αυτοί που νιώθουν την ανάγκη κάθε τόσο και με την πρώτη ευκαιρία να αναδεικνύουν τα "προτερήματα" τους είναι δυσαρεστημένοι ακριβώς από αυτά τα σημεία..

Αν παίρνεις πάλι ένα Apple computer για να του βάλεις με bootcamp windows για να παίξεις κανένα παιχνιδάκι σε 27" οθόνη μάλλον ήθελες PS 3..

 

Στο θέμα μας τώρα, είναι πάντα θλιβερό το γεγονός να βλέπεις μια αυτοκρατορία να γκρεμίζεται.. Σημασία δεν έχει αν μας αρέσουν τα 8 η όχι πόσο κάνουν κλπ κατά την γνώμη μου, εμείς θα τα συνηθίσουμε ενδεχομένως,θα περάσουμε τα ίδια προβλήματα μέχρι το Sp1 προφανώς και πάει λέγοντας.

Σημασία για εμένα έχει αν τα Win 8 αντιστοιχούν κ αντιπροσωπεύουν αυτή την αυτοκρατορία.και εδώ υπάρχει μια κ μόνη απάντηση που πάλι κατά την γνώμη μου είναι όχι., είναι πολύ φτηνά ακριβώς για να πουληθούν κ σ'αυτη την τιμή.. Νομίζω οτι η ίδια η σειρά είναι λάθος, όσο είχαμε τους μηχανικούς δίσκους έπρεπε να έχουμε τα 8 και τώρα που όλοι έχουμε SSD να κυκλοφορούσαν τα 7..

Το ίδιο συμβαίνει και στην άλλη πλευρά που όποιος είχε την εμπειρία του Snow leopard είναι πολύ εύκολο να καταλάβει ότι το osX με το lion k to mountain δεν εξελίσσεται ουσιαστικά απλά παρακμάζει θέλοντας να χρησιμοποιήσει ως σωσίβιο το πιο μοδατο iOs..

Δια ταύτα δεν είμαστε κερδισμένοι είμαστε χαμένοι και συνυπεύθυνοι που φτιάχνουμε κερκίδες και πληρώνουμε, εκεί που δεν βλέπουμε πλέον καλή μπάλα..

 

 

Όλοι όσοι παίρνετε από τον θείο..έχετε υπόψιν και τα trojan..

Κάποτε θα πρέπει να τελειώσει και η μαγκιά του θείου για τα windows βρε παιδιά .:-(

http://www.onlinekey....com/Windows-7/ -legit site, μια χαρά αγορές για παιχνίδια έχουμε κάνει,ορίστε η αρχή!

 

Anw..καλή κίνηση της m$ πάντως,αν και δεν μου άρεσαν τα 8 που τα είδα,ίσως τα πάρω!Το site με το market ποιό είναι;

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου αλλά με μια "μικρή" διαφοροποίηση.. αυτή θα έπρεπε να είναι η τιμή τους όταν κυκλοφορήσαν κ τότε δεν θα υπήρχε θείος.. Επίσης όποιος πλήρωσε τα Vista έπρεπε να έχει πάρει πίσω τα χρήματα του η τα seven δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι όσοι παίρνετε από τον θείο..έχετε υπόψιν και τα trojan..

Κάποτε θα πρέπει να τελειώσει και η μαγκιά του θείου για τα windows βρε παιδιά .:-(

http://www.onlinekey....com/Windows-7/ -legit site, μια χαρά αγορές για παιχνίδια έχουμε κάνει,ορίστε η αρχή!

 

Anw..καλή κίνηση της m$ πάντως,αν και δεν μου άρεσαν τα 8 που τα είδα,ίσως τα πάρω!Το site με το market ποιό είναι;

 

Όταν διαλέγεις σωστά παίρνεις πάντα τα πιο αγνά υλικά :mrgreen:

Καλό πάντως το site. Έχω δει κι άλλα παρόμοια, αλλά δεν έχω καταλάβει που βρίσκουν τους κωδικούς. Πως μου εγγυούνται ότι θα είναι trouble-free για πάντα, μιας που αν γίνει κάτι δεν έχω απόδειξη αγοράς; :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν διαλέγεις σωστά παίρνεις πάντα τα πιο αγνά υλικά :mrgreen:

Καλό πάντως το site. Έχω δει κι άλλα παρόμοια, αλλά δεν έχω καταλάβει που βρίσκουν τους κωδικούς. Πως μου εγγυούνται ότι θα είναι trouble-free για πάντα, μιας που αν γίνει κάτι δεν έχω απόδειξη αγοράς; :S

:P

games που παίρνουμε έρχεται το email με τον κωδικό,και είναι η απόδειξη σου.Όπως και έρχεται κ η κίνηση της κάρτας,οπότε υπάρχουν τα στοιχεία ότι έκανες αγορά.

 

 

 

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου αλλά με μια "μικρή" διαφοροποίηση.. αυτή θα έπρεπε να είναι η τιμή τους όταν κυκλοφορήσαν κ τότε δεν θα υπήρχε θείος.. Επίσης όποιος πλήρωσε τα Vista έπρεπε να έχει πάρει πίσω τα χρήματα του η τα seven δωρεάν.

 

Ε ναι,σαφώς και θα έπρεπε να είναι/ήταν όπως τα λες!^_^ Γιατί όντως τα 200€+ είναι ποοοοολλλλα.

Να δούμε αν θα βάλουν μυαλό ή μπα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι. Με 40 dollars έχεις μετατρέψει τα Windows ΧP σε λειτουργικό σύστημα Αρχαίας τεχνολογίας. :-D

 

 

Βέβαια! Είναι γνωστό εξάλλου ότι τα 8 έχουν τον kernel των windows 98 !!!

98. Εννέα οκτώ. Τυχαίο; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με το computerworlld.com, δε χρειάζεται καν να έχετε νόμιμα Windows για να πάρετε την αναβάθμιση στα Windows 8 με €40. Στην προσφορά περιλαμβάνονται και όσοι τρέχουν τη Consumer Preview ή τη νεότερη Release Preview έκδοση των Windows 8.

 

In follow-up answers, Microsoft said that users running Windows 8 Release Preview -- the newer of the two sneak peeks, shipped on May 31 -- can upgrade using the Windows.com upgrade tool and pay the $40.

 

http://www.computerworld.com/s/article/9228798/FAQ_Microsoft_offers_cheapest_ever_Windows_upgrade?taxonomyId=12&pageNumber=3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...